Syntéza amfetaminu z P2NP pomocí Al/Hg (video)

ch3wbacca

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 13, 2021
Messages
2
Reaction score
1
Points
3

Přidání kovové rtuti do části 50% kyseliny dusičné a nevdechování výparů, poté použití k amalgamování Al ve vodě nebo alkoholu.
Funguje vždy, spolehlivě a rychle.
Jestli je to nyní dusičnan (I) nebo (II), přiznám se, že jsem nad tím nikdy nepřemýšlel.

Ale všechny soli rtuti fungují, rozpustnost je druhotná. Samotná rtuť není zrovna hitem, ale trocha kyseliny dusičné nebo HCl a špetka dusičnanu jí pomůže na cestu.

Amalgamace je dort ze strany rtuti, problémy vyčítané rtuti jsou IMHO prakticky vždy na vině hliník ve speciální blbé fólii, o které se stále věří, že je vhodná.
Sežeňte si kvalitní 99,9% Al granule a amalgamace bude ten nejmenší problém, celá reakce pak bude nejspíš bezproblémová.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Úžasné poděkování.
Mám na cestě dusičnan rtuťnatý, ale když to nepůjde, pořídím si teploměry!
Mám nějaké Al granule pro pyrotechniku, ale je to docela dost prášek, bylo by lepší koupit nějaké s hrubším zrnem? pokud ano, jakou velikost byste doporučili?
Díky! Už se moc těším, až to zkusím!
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Důkladné několikanásobné opláchnutí Al.
Obsah rtuti v porovnání s použitým konečným produktem by pravděpodobně také nestačil k otravě , zejména pokud většinu opláchnete. Pravděpodobně nejnebezpečnější je práce s ní během reakce, nikoliv v konečném produktu.
Ale zeptejte se zkušeného člena a pravděpodobně vám to vysvětlí, já jsem také laik. :)
 

Gérard Gibert

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Několikrát tomu tak není. Ale pokud s ním žijete pravidelně v řekněme rozumných mezích a ne každý den, může být z dlouhodobého hlediska docela toxický. Myslím, že díky relativně jednoduššímu procesu syntézy se většina amfetamin sulfátů na trhu vyrábí právě touto syntézou. Myslím, že podobný poměr vychází i obráceně, když se podíváme, kolik lidí kašle na to, kolik rtuti zůstává v hotovém výrobku, mezi těmi, kteří ho vyrábějí a pak rozhazují na ulici.
Doufám, že zásady formulované BB budou příkladem k následování v budoucnosti, pro další generace. Bude to hloupé slovo, ale myslím, že nejlepší by bylo, kdyby se BB podařilo vytvořit "módu" definující novou éru, ze snahy o kvalitu. Je téměř nemožné ovlivnit přístup těch lidí, kteří to vidí jednodušeji a/nebo protože jsou za každou cenu orientováni na zisk... nebo druhý extrém, jehož vlastní omezenost brání jejich rozvoji. S výjimkou toho, že budou nuceni sledovat trendy, a tím i potřeby měnícího se trhu.
Ale zpět ke rtuti, té se také obávám. Je pravda, že mám děsivý příklad, který se v minulosti stal jednomu členu rodiny.
Rtuť je těžký kov, ve většině případů se z těla ani nevylučuje, a to díky poločasu rozpadu 20+ let, jak je pro těžké kovy typické. Na netu je plno metod detoxikace, dokonce jsem našla podrobný popis i tady na fóru, ale je to hodně práce. Pokud se v nás hromadí, může to způsobit vážné problémy. Víme, že se do našeho těla dostává denně, stejně jako olovo a všechno ostatní. Ale jedna věc je, že se do vás dostává nepřímo, a druhá věc je, že se to dělá jako lék, kterému by se jinak dalo vyhnout.
Nejsem chemický inženýr, jen odhaduji, že rtuť přítomná při reakci většinou zůstává ve strusce, která vzniká oddělenými vrstvami. A účelem opakovaného promývání může být mimo jiné maximální odstranění kontaminace rtutí. Ale myslím, že není zaručeno, že zmizí úplně.
Nechápejte mě špatně, nechtěl jsem vás poučovat. Měl jsem na mysli pouze ty členy fóra, kteří se o toto téma zajímají. Mohou si tak o tom vytvořit obrázek na základě několika úhlů pohledu.😊✌️
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Podle mých zkušeností je hliníková fólie nejlepší formou hliníku pro amalgám. Hlavní podmínkou je, aby neobsahovala žádné cizorodé složky, pouze 99,9 % Al. Prášek a granule hliníku jsou také vhodné, ale doporučuje se je pro reakci odebírat ve větším množství a výtěžnost nebude tak dobrá jako při použití fólie.
 

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Ahoj

Především děkuji :) A několik otázek níže.

1. Otázka na koncentraci kyselin ?
  • 50 ml kyseliny octové(koncentrace ?)
  • 2 ml kyseliny sírové (koncentrace ?)
Budu youtube, jak to udělat, protože to nemůžeme sehnat tam, kde jsem.

2. isopropyl ?
Bylo by vhodné "IPA Isopropanol Isopropyl Alcohol 99,9%" ?

3. 1-fenyl-2-nitropropen ?
  1. Záleží příliš na čistotě , musím ho několikrát rekrystalizovat. Jelikož to pravděpodobně od někoho získávám.
  2. Mohu přidat 50 gramů 1-fenyl-2-nitropropenu místo 10 gramů , musel bych upravit nějaké množství u ostatních chemických látek/sloučenin uvedených v pokusu?
4. Bezvodý aceton ?
Nemohu sehnat bezvodý aceton, jak zní jeho název. Mohu místo něj použít tento Aceton 100 ml 99,9% Pure ACS/Lab grade high Quality

Yields ?

Kolik amfetaminů bylo vyrobeno po tomto pokusu v gramech, prosím ?
(60-70 %) 1-fenyl-2-nitropropenu ?

S pozdravem
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Kyselinu octovou obvykle najdete v obchodech specializovaných na včelařství, spolu s kyselinou mravenčí obvykle i vysoce koncentrovanou. Používají se k boji proti parazitům ve včelstvu.
Pokud však potřebujete objednat větší množství, vydejte pár korun i za jiné vybavení, abyste nevzbudili podezření.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
  • 50 ml kyseliny octové(koncentrace ?) 95-98 %.
  • 2 ml kyseliny sírové(koncentrace ?) 95-99 %.
  • Bylo by v pořádku "IPA Isopropanol Isopropyl Alcohol 99,9%"? Ano
  • Čistota je zásadní, stejně jako čerstvost prekurzoru. V ideálním případě by se mělo jednat o světle žluté krystaly. Pokud máte hnědé, ztmavlé krystaly fenylnitropropenu, stačí je jednou rekrystalizovat z isopropylalkoholu.
  • Pokud chcete zvýšit zatížení pětkrát, pak musíte úměrně přepočítat všechna ostatní činidla. Doporučuji však při prvních syntézách nasadit malá množství, např. 10 g.
  • Ano, bude bezvodý, máte vysoce kvalitní aceton.
  • Pokud budeme uvažovat výtěžek v gramech, pak při naložení 10 g fenylnitropropenu můžete získat 6-7 g amfetamin sulfátu.
 
Last edited by a moderator:

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Děkujeme vám za to.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Pokud jde o čistotu prekurzorů, smíchal bych s iso odfiltrováním nečistot a poté odpařil? nebo srazil mrazem?
nebo se to jen promyje iso? Můj p2np je dost hnědý.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
Pokud je váš p2np hnědý, měl by se rozpustit v horkém IPA alkoholu a poté zchladit v mrazáku, dokud krystaly nevypadnou. Ty bude třeba zachytit na filtru a znečištěný roztok alkoholu vyhodit.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Jaký by byl nejlepší způsob získání kyseliny sírové vysoké čistoty? v mé zemi je prodej kyseliny vyšší než 14,5 % omezen.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Tento způsob vlastně není příliš vhodný pro získání vysoce ČISTÉ kyseliny sírové. Lze jím získat poněkud koncentrovanou kyselinu sírovou, ale nečistoty budou stejně koncentrované.

Pokud chcete získat koncentrovanou kyselinu sírovou vysoké čistoty, musíte ji destilovat. Na youtube jsou stovky instruktážních videí, jak na to. Není to však příliš snadné a vyžaduje to destilační přístroj z kvalitního borosilikátového skla, protože destilace probíhá při teplotách nad 300 C.

Pokud však chcete pouze vyrobit amfetamin sulfát z freebáze, vysokou čistotu opravdu nepotřebujete a tato metoda by měla stačit.
 

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Jednou to budu muset použít i já ;)

.
 

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Vy, milí chlapci :)

. Jak by se dal tento postup nebo video upravit, aby se pracovalo s L-PAC místo P2NP ? To by bylo super cool/úžasné/správné & třeskuté pro věc.





P2NP1-fenyl-2-nitropropen
Fenyl-2-nitropropen
C9 H9 N O2
L-PACFenylacetylkarbinol
1-hydroxy-1-phenyl-propan-2-one
C9 H10 O2
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
Uvažoval jsem o použití fenylacetylkarbinolu, ale ukázalo se, že je poměrně obtížné ho koupit, látka se nepoužívá ve farmaceutickém průmyslu a v Číně a Indii není na trhu. Ale i když ji najdete, musíte z ní vyrobit efedrin, který lze obnovit na metamfetamin.
 

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Chtěl jsem se pokusit tuto příručku v budoucnu použít, aby byla L-PAC ? https://www.thevespiary.org/talk/index.php?topic=12453.0.

V chemii jsem úplný začátečník, ale vím, že s vaší pomocí dokážu dát dohromady jednotlivé části :)

. Tak doufám, že L-PAC s výše uvedeným postupem by mohl být skvělým zábavným experimentem. :)
 

layman

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 30, 2021
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Může mi někdo osvětlit, co má GAA na starosti?
 

layman

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 30, 2021
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Existuje nějaký konkrétní důvod, proč dát přednost izopropanolu před etanolem?
 
Top