Vsádkový chemický reaktor

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobře, máte nějaké otázky?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Bylo by vhodnější použít přidávací nálevku s konstantním tlakem, nebo jen kulatou, která je součástí dodávky, a připojit vhodnou hadici? Byl jsem zmatený, když jsem viděl ty velké věci s kulatým dnem, které vypadají jako kulaté. Na zdraví
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Žádný rozdíl
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Velký je příliš vysoký :( má nástavec s kulovým kloubem, na který jde kondenzátor, to ho dělá příliš vysokým. Je možné sehnat nějaký adaptér z kulového kloubu na samici a připojit kondenzátor tímto způsobem, nebo to možné není? Mám pocit, že by bylo lepší, kdyby to byl jen přímý průtok ke kondenzátoru. Míchadlo je elektrické :/ bude to problém?

Co se týče redukce boro, co by mohl zvládnout 100l skleněný reaktor na jeden zátah při použití MDP2P?
 
Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Měl jsem na mysli, že kondenzátor má samčí spoj, který bych chtěl zkusit přejít kulovým na samičí spoj. Zdá se, že spojení je kulové z nějakého důvodu, možná kvůli dilataci ?

Děkuji <3
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Domnívám se, že je lepší diskutovat s dodavatelem reaktorů. Ten to musí vědět lépe. Jaký je problém s elektrickým horním míchadlem?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
I
Předpokládám, že pneumatické míchadlo má přednost, jako že pokud dojde k nějaké nehodě, nebudou se v blízkosti elektrického míchadla šířit výbušné výpary, nebo jsou navrženy tak, aby nejiskřily?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pravděpodobně jsou vytvořeny tak, aby se předešlo jakémukoli jiskření. Je lepší zjistit z technického návodu.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Partneři pro mě nemají správné nástavce pro 100litrovou nádobu, řekli mi, že má provozní výšku 6,5 stopy, ale je to tak 8,5 stopy. Nyní připojili posranou hadici s lepicí páskou a spustili jsme 1,5 kg běh reaktor byl tak studený, že udržoval reakci velmi chladnou. Takže moc výparů neunikalo. I

Teď mi pořád říkají, že mám scape-up pokaždé, když dosáhnu nového cíle, přešel jsem z 200g na 1,1k na 1,5 teď na 4, aniž bych vůbec počítal yeildy a bez mého pořádného refluxního kondenzátoru.


Opravdu nechci provozovat 4kg reakci s hadicí z lepicí pásky... Ta hadice není ani svislá, 1,5kg v té nádobě může být OK, ale 4kg ji zahřejí a budou z ní unikat plyny a výpary. Ukážu jednomu z nich, co má dělat, pak si budu držet odstup a d sledovat představení, myslím.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Dnes ráno jsem byl trochu nevrlý, je to hodně velký tlak, když na mě šéf tlačí, abych škáloval tak rychle, aniž bych si věci pořádně promyslel Já jsem chemik a do těchto reakcí bych nevložil vlastní pmk, aniž bych nad tím strávil čas a pořádně si to promyslel... Strávil bych asi týden studiem svých čísel a dalším výzkumem atd.

Reakce s 1,1 kg šly dobře, ale to bylo okamžité zvětšení na 1,1 kg x 3 najednou... a míchadla selhávají vlevo a vpravo, to nebylo v pohodě... Měl jsem v úmyslu jim ukázat postup a vyrobit jemný produkt, který bych ukázal koupit, skončilo to tím, že do něj nasypali tuny potravinářských barviv a zničili ho a já musel dále čistit a vyrábět hotový produkt, přičemž jsem zvětšoval a dělal větší reakce, je to nepříjemné, doufal jsem, že jim to ukážu a pak mi mohou pomoci zvětšit rozsah a řešit zásobování, ale je to všechno na mně, jeho w.e a já jsem dostal zaplaceno desetník, ale chápu, že investovali $ a dát mi oppurinuty učit se a vydělat $, ale to musí být týmová práce mám jen asistent bez chemického vzdělání a oni chtějí, abych vyrobit a oroccess 50kg s tímto reaktorem, to se nezdá nemožné jeho jen několik úspěšných reakcí a workups.. Jen nepříjemné, protože nemám ani laboratoř plně nastaven a moje chemie na ruce, oni přemýšlejí o koupit jako 9 džbánů meoh na reakci není můj styl lol
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Je těžké si představit váš problém. Můžete ukázat obrázky těchto hadic a kondenzátoru?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
IIm

Představte si skleněný reaktor o objemu 100 l, ale místo kondenzátoru je připojena jen výfuková hadice, ale ani nefunguje jako kondenzátor, jen odvádí výfukové plyny a hadice vodorovně odchází ven... Idk

Nejlépe bych měl ten kondenzátor připojený s tekoucí studenou vodou během reakce cuz si neuvědomují kolik výparů může unikat může se to zahřát dělám 4kg idk jestli jsem připraven vypnout reakci protože hadice neplní svou funkci.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pokud tomu správně rozumím, máte problém s výškou stropu vaší laboratoře a výškou reaktoru. Tuto hadici můžete připojit k refluxnímu kondenzátoru na výšku milence. Kondenzát můžete vracet zpět do reaktoru ručně. Systém bude vypadat jako děkanský lapač starků.
QH1EZyqxew
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
hi GR-30L plášťový skleněný reaktor. je tento reaktor vhodný pro výrobu A-oleje ?? Chtěl bych provést syntézu s NaBH4/CuCl2 z 1 kg P2NP. prosím, ověřte si to před objednáním . Děkuji vám
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Můžete to pro kontrolu propojit? Existuje mnoho prodejců s 30litrovými skleněnými reaktory s pláštěm.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Děkujeme za odpověď.
 

Attachments

  • QOD5xg3y46.jpg
    QOD5xg3y46.jpg
    6.6 MB · Views: 742

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Vybavení a skleněné nádobí:

Stačí 30 l na 50 l vody?
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Děkujeme za odpověď. Raději si vše přečtu dvakrát, než abych se ptal na hlouposti. 🤔🙃
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Dobrý den, podívejte se prosím na tento reaktor 50 l. Je vhodný pro můj účel? Nahradil jsem ho tímto. takže reaktor vybavený, vakuová pumpa, sklo, činidla. rotovap už nebude potřeba, že?
 

Attachments

  • UK5ykWCQXw.jpg
    UK5ykWCQXw.jpg
    189.1 KB · Views: 321
  • OYP1wLXMtU.jpg
    OYP1wLXMtU.jpg
    189.1 KB · Views: 325

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Vyzkoušeli jste tuto syntézu v malém měřítku? Reaktor je v pořádku.
 
Top