Isomerizace kanabidiolu (CBD) na psychoaktivní kanabinoidy

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
@William Dampier Velmi si vážím vašich postřehů. Ještě jednou vám děkuji. Odvádíte zde hrdinskou práci. Měli bychom vytvořit vlastní Nobelovy ceny za darknet, protože zde jednoznačně pomáháte lidstvu.

Zná někdo způsob, jak udělat CBD rozpustné ve vodě (pokud je to vůbec možné)? Na YouTube jsem našel obchody, které prodávají CBD rozpustné ve vodě a mám podezření, že je to nějak "vychytané" s roztokem, ve kterém je CBD, ale jak to dělají?

Ptám se proto, že čistý "pitný" Ethanol u nás stojí hodně kvůli daním (Alkohol na pití je silně zdaněný, takže se daní i Ethanol, aby si ho lidé nekupovali na výrobu vlastních "měsíčků"). Možná bych mohl použít Metanol? Myslím, že bych mohl použít i nějaký olej jako Toluen (?), ale napadlo mě, že by mohlo být levnější místo toho použít jen destilovanou vodu (ve které se CBD neřeší dost dobře, což má za následek uvěznění CBD ve vlastním oleji, který se nedotýká roztoku. Bohužel nemám míchací tyčovou vařič, mám sice vařič a míchací tyč, ale jsou to samostatné jednotky).

Omlouvám se, jestli se ptám jako noob: Vím, že jsem se o chemii začal zajímat teprve nedávno a přál bych si, abych ji studoval místo toho, co dělám teď.
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Měli byste se podívat na knihu, kterou napsal "Michael Valentine Smith", což je pseudonym dalšího známého psychedelického chemika a prostě fantastického chemika se vším všudy, s názvem Psychedelická chemie. Byla napsána, tuším, v 70. letech. Je v ní docela dost i o chemii konopí... tyhle věci nejsou nové, stejně jako anologie, které HLAVNĚ dělala americká vláda.
Je to legrační, protože ve filmech jako Pineapple Express to vypadá, že americká vláda vyvinula nejsilnější trávu na světě.
Proč by se namáhali, když na D9-THCO pracovali chemici! Nezapomeňte, že většina Thco, které se prodává po celém světě, je d8-thco, které je podle mého názoru o dost slabší.
je to dobrá kniha, i když jsem si jistý (no, já vím), že se věci dost posunuly, pokud jde o některé syntezátory - je to jako pihkal je nyní zjevně zastaralý, pokud jde o dostupné prekurzory - z velké části.
Myslím, že spousta lidí vidí, že je to "jen vaření CBD v kyselině - jakákoli kyselina a dostanete 100% d9-THC - neříkám, že vy, ale iv viděl idioty na Redditu ptát se na to s 0 analytickým vybavením - to je věc, která mě děsí o práci věc jakékoliv kanabinoidy - jsou tak lepkavé a obecně otravné! Já def jsem přemýšlel o tom, že to udělám sám, a pak jsem si to rozmyslel, když jsem si uvědomil, že neexistuje žádný způsob, jak zkontrolovat, co máte, pokud nejste připojeni k uni, v podstatě.
Mimochodem Hamilton má s ním skvělý podcast, během dvouhodinové diskuze se objeví opravdu zajímavé věci.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Isomerizace CBD na THC pomocí kyseliny citronové

Dbejte prosím na bezpečnost, při provádění experimentu alespoň předstírejte, že jste profesionální chemik, noste brýle a rukavice a mějte po ruce hasicí přístroj.

Je důležité si uvědomit, že tento postup je navržen tak, aby využíval snadno dostupné materiály a činidla a co nejefektivněji převáděl CBD na THC, a to jak z hlediska výtěžnosti, tak i časové efektivity, a není srovnatelný s profesionálními laboratorními technikami.

Reagencie.
Kyselina citronová
CBD
Destilovaná voda
Hydrogenuhličitan sodný nebo uhličitan sodný
Nepolární rozpouštědlo

Vybavení:
Malá baňka (varnou baňku neplňte více než do poloviny)
malý leibigův kondenzátor (200 mm bude stačit)
Malé čerpadlo pro kondenzátor, může být akvarijní čerpadlo.
Malá trubička, která se vejde do šroubení kondenzátoru
Malý kbelík, do kterého se čerpadlo umístí
zdroj tepla vhodný pro vaši baňku, nejlépe topný plášť s magnetickým mícháním
testovací proužky na PH
Váha s přesností na gramy
Dávkovací nálevka


Izomerizace.

Určete velikost své dávky a poté určete, kolik vody chcete použít. Můžete jít až na 1gr H2O:1gr CBD, ale můžete také použít více vody, abyste si mechaniku trochu usnadnili. Pro 1g várky obvykle používám 5g vody, pro 5g várky obvykle používám 10g vody.

Do varné baňky přidejte požadované množství destilované vody pomocí malé míchací tyčinky. K tomu přidejte nejméně 15 % hmotnosti vody do bezvodé kyseliny citronové, potravinářské. (Takže 1 g vody bude obsahovat 0,15 g kyseliny citronové, na množství CBD nezáleží). Připojte zpětný chladič k baňce a zajistěte jej kovovými svorkami a trubičkovými svorkami. Naplňte kondenzátor a nechte nepřetržitě běžet akvarijní čerpadlo. Zapněte míchání na ~75 otáček za minutu, zahřejte na ~120C a přiveďte roztok k varu. Refluxujte po dobu 4 až 12 hodin v závislosti na požadované směsi CBD/D8/D9. Čím déle reakce probíhá, tím více D8 získáte a tím méně D9. Já dávám přednost přibližně 8 hodinám. Můžete provést testy malých dávek, abyste zjistili, jaká doba refluxu vám poskytne požadovaný produkt. Pokud chcete 100 % D8, nechte reakci běžet 10-12 hodin nebo dokud nebude test negativní.

Následná úprava.

Neutralizace: Po uplynutí stanovené doby vypněte zdroj tepla a nechte roztok vychladnout na pokojovou teplotu. Nezapomeňte, že váš cíl je ve vodě nerozpustný a při pokojové teplotě je v pevném stavu. Po ochlazení by v baňce měly být velké kusy pevného produktu plovoucí na hladině vody a přitisknuté ke stěnám baňky. Neutralizujte kyselinu citronovou pomocí hydrogenuhličitanu sodného (3 moly hydrogenuhličitanu sodného na 1 mol kyseliny citronové). Hydrogenuhličitan můžete přidat přímo do roztoku a otestovat pH, nebo si připravit koncentrovaný roztok hydrogenuhličitanu a přidat ho do baňky, na tom nezáleží. Testujte pomocí pH papírku, abyste potvrdili pH ~7 (nemusí být přesné, 6-8 je v pořádku).

Extrakce.

Dále do této baňky přidejte část NPS. budete muset experimentovat, abyste zjistili, jaké nejmenší množství můžete přesně použít, ale vaše cílová molekula je snadno rozpustná v DCM nebo EtOAc při pokojové teplotě. pro dávku 5 g obvykle používám ~20-30 ml DCM. roztočte NPS a uvidíte, že se váš produkt rozpustil. Oddělte vodnou fázi a zlikvidujte ji (já to dělám v dělící nálevce). Promyjte NPS stejným množstvím dH2O (20 ml NPS s 20 ml dH2O), abyste odstranili veškeré nečistoty fyzicky zachycené/uvězněné v produktu. Opětovně oddělte. Pokud se organická fáze zakalí, absorbovala trochu vody. Vysušte pomocí MgSO4, dokud se roztok opět nevyjasní. Dekantujte nebo přefiltrujte, abyste odstranili MgSO4.

Izolujte produkt.

Váš produkt je nyní rozpuštěn v NPS. V ideálním případě můžete tuto NPS extrahovat a recyklovat, čímž výrazně snížíte náklady a dopad na životní prostředí. Pokud to není možné, můžete roztok jednoduše zahřát, aby se NPS odpařil. Tuto operaci provádějte v dobře větraném prostoru
 
View previous replies…

Dr.Chocolate

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 24, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Jak dlouho bych musel refluxovat, abych získal d9, pokud používám kyselinu sírovou a ethanol?
 

Python

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Zkoušela jsem to a mám jen zlatavou goey pastu, nevím, jestli ji mám jen nechat ještě zaschnout, ale nezdá se mi, že by byla nějak použitelná, kde jsem to mohla podle vašeho názoru zkazit?
 

Roberto Cofresí

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Jak můžeme tyto 2 patenty spojit ? Získání vysokého výtěžku , vysoké čistoty THC z CBD
 

Attachments

  • 97CocKbUe0.pdf
    2.1 MB · Views: 853
  • xkXngBU8FT.pdf
    1.6 MB · Views: 819

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Výroba kanabidiforolu (CBDP) z CBD zahrnuje dekarboxylaci, při níž se CBD zahřívá při vysoké teplotě (přibližně 130-150 °C), aby se odstranila karboxylová skupina, čímž vzniká CBDA. CBDA se pak hydroxylací za použití enzymů, jako je peroxidáza, přemění na CBDP.

Proces zahrnuje následující kroky:

  1. Příprava potřebných materiálů: CBD, peroxid vodíku, enzym peroxidasa, ethanol, hydroxylamin a další reaktivní materiály.
  2. Dekarboxylace: CBD se zahřívá při vysoké teplotě (přibližně 130-150 °C), aby se odstranila karboxylová skupina, čímž vzniká CBDA.
  3. Hydroxylace: CBDA se ošetří hydroxylaminem a peroxidem vodíku a poté se smíchá s enzymem peroxidázou, který katalyzuje hydroxylační reakci za účelem přeměny CBDA na CBDP.
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Složení: Složky, které se používají v chemickém průmyslu, jsou součástí chemického průmyslu:

10 g CBD (kanabidiolu) v prášku
50 ml ethanolu
1 ml roztoku enzymu peroxidázy
50 ml 30% roztoku peroxidu vodíku 50 ml kyselé vody (pH 4)

Vybavení: 1:

Zkumavka
Teploměr
Míchadlo
Pipeta

Přípravky:

Připravte si veškeré vybavení a materiály. Vyčistěte a sterilizujte vybavení.

Kroky:

Do zkumavky přidejte 50 ml ethanolu.Do zkumavky přidejte 1 ml roztoku enzymu peroxidázy.Obsah zkumavky důkladně promíchejte míchadlem.Do zkumavky pomalu za stálého míchání přidejte 50 ml 30% roztoku peroxidu vodíku.Teplotu směsi sledujte teploměrem a dbejte na to, aby se pohybovala mezi 20-30 °C.Směs nechte za občasného míchání reagovat po dobu 2 hodin.Do zkumavky přidejte 50 ml kyselé vody (pH 4) a dobře promíchejte.Vzniklou směs odsajte pipetou a přeneste ji do dělicí nálevky.Směs nechte oddělit na dvě vrstvy, přičemž horní vrstvu tvoří kanabidiforol.Horní vrstvu opatrně slijte do čisté nádoby a spodní vrstvu zlikvidujte.
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
16
Points
8
1. Bude ipad fungovat místo ethanolu?
2. Roztok peroxidázy je potřeba v jaké koncentraci. 150 jednotek je v miligramu, 250 jednotek je v miligramu.
3. Je třeba prášek izolátu cbd před touto reakcí zahřát? Protože když ho zahřejete, rozpustí se.
 

Dr.Chocolate

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 24, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Co znamená slovo "10M" NaoH? Kolik to je? Také 2,80min a 3,40min? Nechápu to, může mi to někdo blíže vysvětlit?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Nevím, jestli to opravdu funguje
 

dbcooper

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 21, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Neexistuje způsob, jak vyrobit CBDP z CBD, musíte syntetizovat CBDP z resorcinolu a olivetolu. Vyskytuje se v přírodě, ale pouze v extrémně stopovém množství.

Přeměna CBD na směs THC je neuvěřitelně snadná. Stačí rozpustit CBD v alkalickém rozpouštědle (poměr 1:2, 100 g CBD: 200 ml rozpouštědla) a přidat gram pTSA (nebo několik kapek HCl) a míchat při pokojové teplotě přes noc. Rozpouštědlo několikrát promyjte 5% jedlou sodou, několikrát solným roztokem a poté čistou vodou. Odpařte rozpouštědlo a pak vakuově destilujte zbývající olej (pokud nedestilujete vakuově nebo neprovedete chromatografii, bude obsahovat více nečistot).
 

dbcooper

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 21, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Pro rozpouštědlo funguje pentan stejně dobře jako heptan. Dobře funguje také hexan, ale vyhněte se hexanu, protože je toxičtější.
 

LilianaHickman

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Zajímavé téma! Je velmi důležité porozumět izomerizaci CBD. Pokud vás zajímají bezpečné a seriózní produkty CBD, podívejte se na https://releaf.co.uk, kde najdete další informace. Ve znalostech je síla, pokud jde o kanabinoidy!
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
9
Reaction score
5
Points
3
Kdysi dávno jsem zkoušel izomerovat CBD na THC. Funguje to dobře při použití 26% HCL jako kyselého katalyzátoru a 80% etanolu jako rozpouštědla. Nicméně bylo nutné 24 hodin refluxu.

V mém prvním testu s 8hodinovým refluxem se skutečně izomerizovalo jen velmi málo CBD.

Proto bych doporučil všem, kteří se o tuto reakci pokoušejí, aby pravidelně testovali své reakční médium: jednoduše odeberte vzorek své aktuální reakce a vložte jej do vodného roztoku NaOH nebo KOH. Pokud se zbarví do fialova, zbývá v něm ještě hodně CBD.

V mém případě se stalo, že až po 24 hodinách test nezfialověl.

Na konci 24hodinového refluxu ethanol zežloutl, odpařil se a v odpařovací misce zůstal oranžový olej.

Z několika zdrojů jsem se dočetl, že čím delší je doba refluxu, tím více se delta 9 přeměňuje na delta 8, takže je třeba najít vhodnou dobu refluxu, aby CBD dostatečně izomerizoval, ale delta 9 se plně nepřeměnil na delta 8, pokud to není to, co chcete.

Navíc přítomnost vody usnadňuje konverzi delta 9 na delta 8 (zřejmě), takže provedení této reakce v apolárním rozpouštědle s kyselinou, jako je kyselina p-toluensulfonová, by nepochybně poskytlo vyšší výtěžek delta 9.

Někteří lidé používají vodný roztok hcl v apolárním rozpouštědle se silným mícháním, aby se obě nemísitelná rozpouštědla smísila, a zřejmě to také funguje.
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 24, 2023
Messages
43
Reaction score
18
Points
8
Mohu použít cbd dab vosk nebo 15% cbd olej nebo 30% cbd pastu nebo potřebuji cbd prášek?
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Provedl jsem reakci s HCL

Refluxoval jsem 4 hodiny, nechal vychladnout založil jsem to na ph 9, abych neutralizoval kyselinu, ale nevím, jestli jsem to udělal správně. Dal jsem to zakryté do mrazáku a přefiltroval. Když se všechen alkohol a voda odpařily, přidal jsem čistý alkohol, přefiltroval a nechal vysušit.
Přikládám fotografie konečného výsledku.

Má to zvláštní vůni, nevoní to špatně, ale ani dobře, jako květina, která nevoní ani dobře, ani špatně, ale má silnou vůni.

Vyčistil jsem to vodou a nechal uschnout, smrdí to pořád stejně.

Je to jako čistý THC olej, ale červenohnědé barvy.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Ano, vypadá to jako pravda, které budete rozumět, až budete dělat biotesty. Pro větší čistotu je to třeba vydestilovat. Obecně však existuje mnoho možností rozpouštědel a katalyzátorů při izomerizaci. Podmínky s ohřevem nebo chlazením. Nebo při pokojové teplotě. Existují selektivní metody pro získání jednoho izomeru s vysokým výtěžkem. V budoucnu budeme podávat zprávy o různých metodách izomerizace, kromě tématu uvedeného v tomto.
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
YcCNL3zExF


N7MKfL1CUv
 

Python

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Zkoušel jsem refluxovat cbd izolát s kyselinou citronovou v dh2o, po extrakci etoacem a odpaření jsem získal extrémně lepkavou zlatavou pryskyřici, má slabou vůni citronu, i když jsem kyselinu neutralizoval hydrogenuhličitanem sodným. Nevím, jestli jsem to udělal správně.
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
GqYXjsEBI7


Vařil jsem CBD a omylem jsem do směsi přidal NAoh, myslím, že izomerizace se zastavila. Vznikly 2 vrstvy, může mi někdo říct, co vzniklo? Je to dobrý způsob extrakce THC extraktu?

Používám metanol a HCL
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den, v jaké fázi jste přidali NaOH?

Odpověď může dát analýza HPLC.
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Po 2 hodinách izomerizace vznikl olej, který však nepříjemně zapáchá a nevím, jak ho vyčistit.
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Při přidání Naoh se obě fáze oddělily a myslím, že reakce se zastavila. Zkoušela jsem to vyprat mnoha způsoby, ale nemůžu se zbavit toho nepříjemného zápachu.
 
Top