Isomerizace kanabidiolu (CBD) na psychoaktivní kanabinoidy

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Refulx = vrací kapky zpět do zahřívacího roztoku? Ne, ty nemám.

Ale mám dva takové:
JQKSLAHJt3


A 2 se spirálovou trubicí uvnitř.


Nemám žádné baňky, protože pracuji pouze se sklenicemi. Přemýšlím, že se přejmenuji na Jarryho.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Jarry, zkuste si, prosím, přidělat nějakou gumovou zátku s otvorem uvnitř, která by pasovala do vašeho kondenzátoru.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Isomerizace CBD na THC pomocí kyseliny citronové

Dbejte prosím na bezpečnost, při provádění experimentu alespoň předstírejte, že jste profesionální chemik, noste brýle a rukavice a mějte po ruce hasicí přístroj.

Je důležité si uvědomit, že tento postup je navržen tak, aby využíval snadno dostupné materiály a činidla a co nejefektivněji převáděl CBD na THC, a to jak z hlediska výtěžnosti, tak i časové efektivity, a není srovnatelný s profesionálními laboratorními technikami.

Reagencie.
Kyselina citronová
CBD
Destilovaná voda
Hydrogenuhličitan sodný nebo uhličitan sodný
Nepolární rozpouštědlo

Vybavení:
Malá baňka (varnou baňku neplňte více než do poloviny)
malý leibigův kondenzátor (200 mm bude stačit)
Malé čerpadlo pro kondenzátor, může být akvarijní čerpadlo.
Malá trubička, která se vejde do šroubení kondenzátoru
Malý kbelík, do kterého se čerpadlo umístí
zdroj tepla vhodný pro vaši baňku, nejlépe topný plášť s magnetickým mícháním
testovací proužky na PH
Váha s přesností na gramy
Dávkovací nálevka


Izomerizace.

Určete velikost své dávky a poté určete, kolik vody chcete použít. Můžete jít až na 1gr H2O:1gr CBD, ale můžete také použít více vody, abyste si mechaniku trochu usnadnili. Pro 1g várky obvykle používám 5g vody, pro 5g várky obvykle používám 10g vody.

Do varné baňky přidejte požadované množství destilované vody pomocí malé míchací tyčinky. K tomu přidejte nejméně 15 % hmotnosti vody do bezvodé kyseliny citronové, potravinářské. (Takže 1 g vody bude obsahovat 0,15 g kyseliny citronové, na množství CBD nezáleží). Připojte zpětný chladič k baňce a zajistěte jej kovovými svorkami a trubičkovými svorkami. Naplňte kondenzátor a nechte nepřetržitě běžet akvarijní čerpadlo. Zapněte míchání na ~75 otáček za minutu, zahřejte na ~120C a přiveďte roztok k varu. Refluxujte po dobu 4 až 12 hodin v závislosti na požadované směsi CBD/D8/D9. Čím déle reakce probíhá, tím více D8 získáte a tím méně D9. Já dávám přednost přibližně 8 hodinám. Můžete provést testy malých dávek, abyste zjistili, jaká doba refluxu vám poskytne požadovaný produkt. Pokud chcete 100 % D8, nechte reakci běžet 10-12 hodin nebo dokud nebude test negativní.

Následná úprava.

Neutralizace: Po uplynutí stanovené doby vypněte zdroj tepla a nechte roztok vychladnout na pokojovou teplotu. Nezapomeňte, že váš cíl je ve vodě nerozpustný a při pokojové teplotě je v pevném stavu. Po ochlazení by v baňce měly být velké kusy pevného produktu plovoucí na hladině vody a přitisknuté ke stěnám baňky. Neutralizujte kyselinu citronovou pomocí hydrogenuhličitanu sodného (3 moly hydrogenuhličitanu sodného na 1 mol kyseliny citronové). Hydrogenuhličitan můžete přidat přímo do roztoku a otestovat pH, nebo si připravit koncentrovaný roztok hydrogenuhličitanu a přidat ho do baňky, na tom nezáleží. Testujte pomocí pH papírku, abyste potvrdili pH ~7 (nemusí být přesné, 6-8 je v pořádku).

Extrakce.

Dále do této baňky přidejte část NPS. budete muset experimentovat, abyste zjistili, jaké nejmenší množství můžete přesně použít, ale vaše cílová molekula je snadno rozpustná v DCM nebo EtOAc při pokojové teplotě. pro dávku 5 g obvykle používám ~20-30 ml DCM. roztočte NPS a uvidíte, že se váš produkt rozpustil. Oddělte vodnou fázi a zlikvidujte ji (já to dělám v dělící nálevce). Promyjte NPS stejným množstvím dH2O (20 ml NPS s 20 ml dH2O), abyste odstranili veškeré nečistoty fyzicky zachycené/uvězněné v produktu. Opětovně oddělte. Pokud se organická fáze zakalí, absorbovala trochu vody. Vysušte pomocí MgSO4, dokud se roztok opět nevyjasní. Dekantujte nebo přefiltrujte, abyste odstranili MgSO4.

Izolujte produkt.

Váš produkt je nyní rozpuštěn v NPS. V ideálním případě můžete tuto NPS extrahovat a recyklovat, čímž výrazně snížíte náklady a dopad na životní prostředí. Pokud to není možné, můžete roztok jednoduše zahřát, aby se NPS odpařil. Tuto operaci provádějte v dobře větraném prostoru
 
View previous replies…

XenocodeRCE

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Myslel jsem, že NPS znamená "nové psychoaktivní látky" ?
 

edyf0101

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
3
Reaction score
4
Points
1
Dobrý den všem,
Po přečtení tohoto vlákna jsem se rozhodl provést izomerizaci CBD pomocí kyseliny citronové.
Koupil jsem si 100g CBD Isolátu 99% za 100 USD (jsem z Evropy), bezvodou kyselinu citronovou a Etyhl Acetát a pořídil jsem si základní destilační sadu, soxhletův extraktor a ohřívací míchací věc.
Použil jsem 10 g CBD.
Začal jsem to dělat v 19 hodin. Dostat CBD do baňky s plochým dnem byl problém, nálevka se ucpala a ztuhla, drobné ztráty. Tipy pro ostatní nováčky, používejte provizorní papírový trychtýř.
Dále bylo přidáno ~+20g předem destilované vody s 3g kyseliny citronové a mícháno do rozpuštění.
Refluxování ukázalo změnu téměř okamžitě, ve vodě teklo něco, co vypadalo jako zlatý smotek.
Ten se v průběhu několika hodin zvětšoval. Postup se zpomalil, změřil jsem teplotu a bylo to na 100 °C, trochu jsem to ještě zvýšil, ale můj ohřívač nemá na sobě žádnou celciovou míru a mám jen rtuťový teploměr, takže získat přesné a rychlé údaje nebylo snadné, protože jsem neměl přístup k roztoku, když refluxoval.
Po osmi hodinách jsem to stáhl z ohřevu a nechal vychladnout. V tu chvíli byly 4 hodiny ráno a já usnul, přes noc to sedělo a tuhlo na dně, po rozležení to vypadalo světle zlatě.
Přidala jsem přes 50 g ethylacetátu a rychle se to rozpustilo, to jsem pak dala do dělící nálevky a schválně jsem nechala část organické fáze, abych se vyhnula kontaminaci vodou, a dala jsem ji stranou pro další zpracování.
Nyní začala destilace, která byla hotová za 2 hodiny, jakmile mi zbyl kousek NPS, přelil jsem ho na dno hliníkové plechovky od sodovky. Nahoru jsem dal ventilátor a dole jsem použil ohřev, možná se to však velmi zahřálo.
Rychle to vyschlo a zůstala mi tmavě jantarová loužička, která byla extrémně lepkavá.
Mám fotografie výrobku, ale nic moc jiného.


Několik otázek, na které bych chtěl znát odpověď od někoho, kdo se v tom vyzná.
1) Jak zjistím, kolik jsem vyrobil D9/D8?
2) Produkt jsem při odpařování na volném vzduchu zahřál velmi vysoko a nejsem si jistý, co se může stát, když to s NPS a na volném vzduchu přivedu na vysokou teplotu, aby to reagovalo?
3) Chci provést další destilaci, abych od sebe oddělil nezreagované CBD, D9 a D8. Viděl jsem teploty, které by to vyžadovalo, a obávám se, že to ve zkumavce okamžitě vychladne a já nebudu schopen produkt dostat ven. Jediné řešení, které mě napadá, je udělat:
a) Vytáhnout vývěvu, aby se snížil bod varu.
b) Čerpat vroucí horkou vodu do mého liebigova kondenzátoru, aby to lépe protékalo.
c) Kombinace obojího.
4) Zaujalo mě použití pTSA a toluenu k provedení velmi čisté reakce na papíře, který jsem viděl. V místě, kde žiji, je stále obtížnější získat toluen v čisté formě kvůli jeho nebezpečnosti pro životní prostředí a pTSA by přidal další vrstvu komplikací. Stojí to vůbec za to, aby se tím začátečník zabýval?


Doufám, že vás tento příspěvek buď pobavil, nebo jste se z něj něco dozvěděli.
 

Latin King

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 24, 2023
Messages
31
Reaction score
16
Points
8
1. Musíte si to nechat laboratorně otestovat. v evropě to bude problém, protože málokdo to umí do puntíku a laboratoře vám nedovolí posílat jim vzorky.
2. Vyhněte se vysokým teplotám, jak jen to jde, některé d9 se změní na d8 nebo cbn.
3. oddělit ho můžete pouze pomocí chromatografie.
4. ne skutečně. lidé mají dobré výtěžky s heptanem a hcl i s jinými snadno dostupnými věcmi.

@edy musíte neutralizovat kyselinu citronovou a opláchnout ji jedlou sodou a vodou. tím se také odstraní citrát sodný a sůl, která vznikla neutralizací.

promytí lze provést horkou vodou bez potřeby nps. poté můžete destilovat i bez nps.

také nekoukejte na dobu refluxu. prostě udělejte paprskový test, abyste zjistili, kolik cbd se přeměnilo, a zastavte, když je většina hotová.
 

edyf0101

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
3
Reaction score
4
Points
1
To jsem neutralizoval omlouvám se, že jsem to neuvedl.
Děkuji vám za odpovědi.
Pokud si koupím HCl, mohu si pořídit i pTSA, protože k oběma věcem je třeba mít důvod.
V podstatě jakoukoli zajímavou chemickou látku si musím syntetizovat sám.
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
Má to psychoaktivní vlastnosti? jak je to silné?

Kolik destilátu jste získali z 10 g cbd?
 

blosuetoday

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
44
Reaction score
31
Points
18
Přibližně kolik psychoaktivní látky mohu získat ze 100 g izolátu CBD 99 %?
 

edyf0101

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
3
Reaction score
4
Points
1
Není zde žádný chemik.
Na Googlu jsem našel tuto studii https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8011986/ Izomerizace CBD. Je tam několik grafů týkajících se toho, kolik pro několik různých metod.
Viděl jsem na internetu, ale žádnou studii, která by říkala, že metoda kyseliny citronové v destilované vodě při 120c po dobu 8 hodin, nejjednodušší pro nováčka, vám dá ~ 45% výtěžek D9THC, což je druh, který většina lidí chce, nicméně také dostanete zhruba ~ 45% D8THC a nějaké nezreagované CBD. Přečtěte si celé vlákno, najděte si, kterou metodu chcete, a vyhledejte si na internetu zdroj s odečtem množství.
 

Latin King

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 24, 2023
Messages
31
Reaction score
16
Points
8
výtěžek závisí na kyselině, nps a čase. kyselina citronová a zeolit jsou snadné, ale mají velmi nízký výtěžek! s nízkým myslím 50% nebo méně, je to hrozné.
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
Jak získat co nejvíce delta-9?
 

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2022
Messages
37
Reaction score
6
Points
8
Musí CBD izomerizovat THC s 95% etanolem? Mohu použít 99,9% etanol? Na jakou hodnotu se upravuje pH ledovou kyselinou octovou? kolik hodin má reflux nejvyšší výtěžnost 9-THC?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Absolutní EtOH je samozřejmě nejlepší, ale zvažte výdaje... stojí to za to, pokud chcete být elegantním chemikem.
 

weeds

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
9
Reaction score
4
Points
3
Chci přidat THC do trávy CBD. Stačí to jen udělat?
1 - Refluxujte 100 g izolátu CBD v ethanolu a kyselině po dobu 4-8 hodin, přičemž použijte metodu z tohoto vlákna.
2 - pomocí injekční stříkačky přidejte roztok THC do cca 200 g? CBD květů.
 
Top