Isomerizace kanabidiolu (CBD) na psychoaktivní kanabinoidy

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Takže jsem teď smíchal 20 g potravinářské sody (stejně jsem to předtím posral, tak proč nepokračovat). Míchal jsem to míchadlem asi 1h. Ethanolu nebylo tolik, aby se oddělil, tak jsem přidal (před mícháním) 40ml Ethanolu.

J0vNamVctE


Stříkačkou jsem odstranil vrchní vrstvu - vtipné, nakonec to bylo 50ml, takže asi 13ml je stále uvízlých v sodě - a hodil jsem to do hrnce na vaření (nejnižší bod ohřevu 56°).


SoG74csAHi


Brzy to vykouřím. Pořád to smrdí, ale mnohem líp než předtím.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Děkujeme vám za zprávu! Příště to bude lepší.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Otázka týkající se metody s HCL:

Co se stane s HCL, když se zahřeje na ~70°? Neodpaří se během reakční doby (4h-12h++)? Vím, že HCL mění bod varu v závislosti na své koncentraci, ale nevím, jak to přesně funguje.

Další otázka: Jak budeme odstraňovat HCL po uplynutí reakční doby?
 

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
44
Points
18
Žádný způsob. Přesněji řečeno by mělo být řečeno, že by neměla existovat žádná volná kyselina. Pokud po získání hydrochloridu zůstane přebytečná kyselina, pak lze látku rozpustit v ethanolu a ethanol odpařit za mírného varu.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Co je to volná kyselina?

Takže jestli vám dobře rozumím, při zahřívání ethanolu s HCL by se měla HCL odpařit? Je mi jedno, jestli ztratím etanol.

Ofc při refluxu pak HCL za správných podmínek s nízkou teplotou chladničky odpadne zpět?

A teď už víte, proč jsem se ptal na uzavřený systém, bojím se, že se HCL odpaří.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Není zde někde chyba ve výpočtu:

1. 1 g CBD byl přidán do 35 ml 95% ethanolu v 50 ml RBF.
2. Umístěn do horké vodní lázně o teplotě 70 *C.
3. Po rozpuštění CBD bylo k roztoku přidáno 47,3 ml 37% kyseliny chlorovodíkové, takže konečná koncentrace roztoku byla 0,05% HCl s pH nižším než

Nemělo by být "Po rozpuštění CBD bylo k roztoku přidáno 0,0473 ml 37% kyseliny chlorovodíkové, takže konečná koncentrace roztoku byla 0,05% HCl s pH nižším než"?
 
Last edited:

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
44
Points
18
Volná kyselina - zůstala tedy v roztoku, ale nevstoupila do reakce. Obecně je HCl plynná. V tomto případě, pokud jsem vše správně pochopil, jsou v konečném produktu jasně patrné známky HCl. K jejich odstranění stačí produkt smíchat s ethanolem a poté odpařit. Kyselina unikne s parami ethanolu.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
1. Vyčistěte veškeré vybavení čistým etanolem (ne čisticím alkoholem, protože ten obsahuje látky, které vás nutí šťourat).
2. Použito ~99,84375 ml 96% ethanolu smíchaného s 12 g 99,7% CBD.
3. Připravil vodní lázeň na 70° (nejsem si jistý, jestli byla vodní lázeň nastavena správně, podívejte se na fotky, ale voda je výše než etanol).
4. Mezitím jsem rozpustil CBD s etanolem.
5. Když byla vodní lázeň 70°, vložil jsem do ní "gangsta reflux".
6. Po 10-20min jsem do něj přidal ~0,15625ml 32% HCL.
6. Nyní jsem se vrátil k tomu, co jsem udělal: Nechal jsem to sedět asi 12h 17h
6a. Nyní: Vyměňte všechny asi 2h vodu za nový led (vím, že sušený led je lepší, protože se dotýká přímo "lednice").

Zobrazit přílohu 3017
 
Last edited:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
6c. Směs změnila barvu přibližně po 4 h na oranžovější/žlutou.
6d. Směs změnila barvu asi po 12 h na více červenou/hnědou.
7. Směs byla umístěna na hladké skleněné nádobí (snadno se poškrábe, impregnace je na druhé straně, takže je zcela "plochá hladká").
8. Chtěl jsem odpařit zbývající etanol při 60°, ale nepodařilo se mi to, protože "teplotní tyčinka" nebyla správně umístěna, takže jsem ji přehřál (nevařila se však) a etanol se odpařil mnohem rychleji, než jsem očekával, a jsem si jistý, že se zde kvůli přehřátí ztratilo hodně produktu
9. Nechte ho vychladnout, dokud není teplý/horký, takže je stále víceméně tekutý, barva je stejná, jak se očekává u THC patron, voní stejně jako obsah THC patron
10. Úplně se ochladí na pokojovou teplotu (22°) a je v pevném stavu

Teď to vyškrábu, dám to nějak do patrony nebo crackovací dýmky a vykouřím. Výtěžnost není velká, ale příště to udělám lépe.

Zobrazit přílohu 3124

11. Vše zahřáté na 85°C, aby se to dalo sbírat jako tekutina, pokud se to zasekne, protože je to hodně lepkavé, tak se dá použít horká lžička na sbírání zbytků.

Edit: Výtěžek byl 10,2g a něco zůstalo v "odpařovacím skle" což je mnohem lepší než jsem čekal. Bál jsem se, že přehřátí mohlo některé produkty zničit, ale vypadá to, že většina přežila.

Právě jsem to kouřil s vape při 226°C a člověče je to dobrý, vážně je to zatraceně dobrý, dělá to high a blablabla, hahaha jsem rly fucking happy, tak šťastnej, že mi stojí péro jak sviňa. Možná je to placebo, ale nemyslím si to, nechte mě kouřit víc, abych si byl 100% jistý.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Dobrá praxe! Isomerizační produkty podle zpráv skutečně poskytují "vysoké" účinky
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Určete obsah CBD Alkalický paprskový test:

Pomocí tohoto testu můžete určit, zda váš výrobek obsahuje 50 % nebo více CBD.

1. Připravte si činidlo s 5% hmotnostním podílem hydroxidu draselného v etanolu, např. 1 g KOH na 24 ml/19 g etanolu.
2. Vhoďte svůj výrobek do činidla
3. Dejte mu několik minut (reakce by měla proběhnout "okamžitě").
4. Pokud se změní na červenou/fialovou, pak je koncentrace CBD vysoká (50 %+).

Obrázek vzorku:


WMZyh2UAQv

Zdroj: https://www.reddit.com/r/delta8testing/comments/pn9azd
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Proč je můj výrobek tak zakalený a není zlatý/bílý?

Vzhled v různých objemech:

Stejný produkt v různých objemech:

XN9wgJUMkt


Světlo může změnit vzhled:

Stejný výrobek s různými zdroji světla:

AimP98D6sY
Lgx3KT45ZG


Ethanolové mytí k odstranění "zakalení"

Nejsem si jistý, proč by se to mohlo stát, ale představuji si, že obsah není stejné hustoty (různé olejové produkty smíchané dohromady):

3naRqNV5Bh


Promyjte ji etanolem, dokud nebude čirá.

Proč je můj roztok červený?

Přirozená barva THC Delta 8 je růžová/červená, ale na trhu najdete zlatavě a čiré vypadající produkty, tyto produkty byly "vyběleny" (zdá se, že je rozdíl mezi skutečným bělením jako chemickým procesem a "bělením" ve smyslu, že něco vypadá čiré).

Existují i další faktory, které hrají roli, pokud jde o barvu vašeho výrobku:

- Oxidace: Oxidace může vašemu výrobku přidat více žluté barvy.
- Teplota: Teplota: přidá vašemu výrobku více hnědé/červené barvy.
- Změny pH a refluxování mohou způsobit, že extrakt zrůžoví.

Jak "vybělit" svůj výrobek do zlatavého/čirého vzhledu (nedoporučuje se):

Čiré výrobky jsou téměř vždy považovány za čistší (i když technicky vzato nejsou).

Jednou z nejjednodušších metod výroby delta 8 THC je refluxování extraktu bentonitovým jílem. Tato metoda je levná a přesto může vést ke kontaminaci konečného produktu, čímž vznikne čirý extrakt.
Bělení bentonitem není bělení.

Bentonit se označuje jako "bělicí" ne proto, že obsahuje bělidlo, ale proto, že má určité vlastnosti, které mu umožňují vázat a odstraňovat barevné částice. Výsledek vypadá, jako by bylo něco vyběleno, ale k dosažení těchto výsledků nejsou potřeba žádné nepříjemné chemikálie.

Bentonitový jíl je zcela inertní - je to stejný materiál, který se nachází v bahně nebo jílových maskách pro domácí ošetření pleti.
 
Last edited:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Je možné použít denaturovaný líh?

Zřejmě záleží na tom, jaké averzivní látky (např. hořčiny) byly přidány. V mém případě by 100 l "etanolu" obsahovalo 4 l vody, 3 l isoproylalkoholu, 3 l methylethylketonu (butanonu ) zbytek je pravý etanol.

Čistota by byla technická.

Moje otázka zní, zda methylethylketon (butanon) zůstane v roztoku, nebo se odpaří?

Teplota varu methylethylketonu (butanonu) je 79,64 °C, ale když se smíchá s ethanolem, je velmi blízko bodu varu ethanolu.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Isomerizace CBD na THC pomocí kyseliny citronové

Dbejte prosím na bezpečnost, při provádění experimentu alespoň předstírejte, že jste profesionální chemik, noste brýle a rukavice a mějte po ruce hasicí přístroj.

Je důležité si uvědomit, že tento postup je navržen tak, aby využíval snadno dostupné materiály a činidla a co nejefektivněji převáděl CBD na THC, a to jak z hlediska výtěžnosti, tak i časové efektivity, a není srovnatelný s profesionálními laboratorními technikami.

Reagencie.
Kyselina citronová
CBD
Destilovaná voda
Hydrogenuhličitan sodný nebo uhličitan sodný
Nepolární rozpouštědlo

Vybavení:
Malá baňka (varnou baňku neplňte více než do poloviny)
malý leibigův kondenzátor (200 mm bude stačit)
Malé čerpadlo pro kondenzátor, může být akvarijní čerpadlo.
Malá trubička, která se vejde do šroubení kondenzátoru
Malý kbelík, do kterého se čerpadlo umístí
zdroj tepla vhodný pro vaši baňku, nejlépe topný plášť s magnetickým mícháním
testovací proužky na PH
Váha s přesností na gramy
Dávkovací nálevka


Izomerizace.

Určete velikost své dávky a poté určete, kolik vody chcete použít. Můžete jít až na 1gr H2O:1gr CBD, ale můžete také použít více vody, abyste si mechaniku trochu usnadnili. Pro 1g várky obvykle používám 5g vody, pro 5g várky obvykle používám 10g vody.

Do varné baňky přidejte požadované množství destilované vody pomocí malé míchací tyčinky. K tomu přidejte nejméně 15 % hmotnosti vody do bezvodé kyseliny citronové, potravinářské. (Takže 1 g vody bude obsahovat 0,15 g kyseliny citronové, na množství CBD nezáleží). Připojte zpětný chladič k baňce a zajistěte jej kovovými svorkami a trubičkovými svorkami. Naplňte kondenzátor a nechte nepřetržitě běžet akvarijní čerpadlo. Zapněte míchání na ~75 otáček za minutu, zahřejte na ~120C a přiveďte roztok k varu. Refluxujte po dobu 4 až 12 hodin v závislosti na požadované směsi CBD/D8/D9. Čím déle reakce probíhá, tím více D8 získáte a tím méně D9. Já dávám přednost přibližně 8 hodinám. Můžete provést testy malých dávek, abyste zjistili, jaká doba refluxu vám poskytne požadovaný produkt. Pokud chcete 100 % D8, nechte reakci běžet 10-12 hodin nebo dokud nebude test negativní.

Následná úprava.

Neutralizace: Po uplynutí stanovené doby vypněte zdroj tepla a nechte roztok vychladnout na pokojovou teplotu. Nezapomeňte, že váš cíl je ve vodě nerozpustný a při pokojové teplotě je v pevném stavu. Po ochlazení by v baňce měly být velké kusy pevného produktu plovoucí na hladině vody a přitisknuté ke stěnám baňky. Neutralizujte kyselinu citronovou pomocí hydrogenuhličitanu sodného (3 moly hydrogenuhličitanu sodného na 1 mol kyseliny citronové). Hydrogenuhličitan můžete přidat přímo do roztoku a otestovat pH, nebo si připravit koncentrovaný roztok hydrogenuhličitanu a přidat ho do baňky, na tom nezáleží. Testujte pomocí pH papírku, abyste potvrdili pH ~7 (nemusí být přesné, 6-8 je v pořádku).

Extrakce.

Dále do této baňky přidejte část NPS. budete muset experimentovat, abyste zjistili, jaké nejmenší množství můžete přesně použít, ale vaše cílová molekula je snadno rozpustná v DCM nebo EtOAc při pokojové teplotě. pro dávku 5 g obvykle používám ~20-30 ml DCM. roztočte NPS a uvidíte, že se váš produkt rozpustil. Oddělte vodnou fázi a zlikvidujte ji (já to dělám v dělící nálevce). Promyjte NPS stejným množstvím dH2O (20 ml NPS s 20 ml dH2O), abyste odstranili veškeré nečistoty fyzicky zachycené/uvězněné v produktu. Opětovně oddělte. Pokud se organická fáze zakalí, absorbovala trochu vody. Vysušte pomocí MgSO4, dokud se roztok opět nevyjasní. Dekantujte nebo přefiltrujte, abyste odstranili MgSO4.

Izolujte produkt.

Váš produkt je nyní rozpuštěn v NPS. V ideálním případě můžete tuto NPS extrahovat a recyklovat, čímž výrazně snížíte náklady a dopad na životní prostředí. Pokud to není možné, můžete roztok jednoduše zahřát, aby se NPS odpařil. Tuto operaci provádějte v dobře větraném prostoru
 
View previous replies…

Dr.Chocolate

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 24, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Jak dlouho bych musel refluxovat, abych získal d9, pokud používám kyselinu sírovou a ethanol?
 

Python

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Zkoušela jsem to a mám jen zlatavou goey pastu, nevím, jestli ji mám jen nechat ještě zaschnout, ale nezdá se mi, že by byla nějak použitelná, kde jsem to mohla podle vašeho názoru zkazit?
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Není pochyb o tom, že pokud je CBD ve vaší oblasti legální a THC je ve vaší oblasti drahé, lze snadno a rychle použít CBD k výrobě THC izomerizací v domácí laboratoři. Vyrobil jsem mnoho produktů THC a rád vám odpovím na některé otázky.

Rád bych se vás všech zeptal, kolik stojí ve vaší oblasti nákup CBD za kilogram?

Moje oblast má určité výhody a doufám, že v budoucnu budu moci na fóru prodávat CBD a vybavení pro e-cigarety s THC olejem a naučit lidi lepšímu postupu izomerizace : )
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Mohl by mi prosím někdo pomoci s metodou kyseliny octové, praktikovala jsem v malém množství a měla jsem pozitivní výsledky s izomerizací silného thc, ale odstranění produktů, které jsem si myslela, že v produktu byl zachycen octan sodný a bez použití bikarbony a jen vyvařením při vysoké teplotě to bylo mírně octové, věděl někdo něco nebo měl nějaké tipy?
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Myslím, že byste měli použít hydrogenuhličitan k neutralizaci kyseliny octové, pak použít NP k extrakci thc, pak odpařit NP a získat produkt, pokud jsou chemikálie těžko dostupné tam, kde jste, můžete zkusit metodu kyseliny citronové


Mohu se zeptat na cenu cbd ve vaší oblasti?
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Při druhém pokusu jsem použil hydrogenuhličitan sodný a výsledný produkt thc byl slaný, poprvé jsem jen vyvařil při 100c s velkým množstvím etanolu obojí fungovalo a dostalo mě to vysoko jedlé, ale nevěřím, že by to bylo bezpečné vapovat nebo kouřit, cbd je velmi rozmanité, zejména v létě se dá sehnat kilo za 100 liber po Evropě a Asii, ale já platím kolem 370 za kilo
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Váš produkt chutná slaně, protože jste THC nepřečistili, pokud jako reakční rozpouštědlo použijete bezvodý ethanol a jako katalyzátor kyselinu octovou, musíte rozpouštědlo odpařovat, dokud není produkt sotva tekutý, pak přidat vodu a extrahovat nepolárním rozpouštědlem, pak si ponechte nepolární rozpouštědlo, organickou fázi můžete propláchnout vodou, pak vysušit a odpařit organickou fázi bezvodým síranem sodným nebo bezvodým síranem hořečnatým, teoreticky to, co zůstane, bude čisté THC, veškerý octan, malé množství alkoholu a octa zůstane ve vodě.

Myslím, že by bylo lepší použít kyselinu citronovou, pokud ji seženete.

Myslel jsem si, že CBD je ve většině Evropy drahá a tak trochu jsem o prodeji této látky uvažoval už dříve
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Mohl by mě prosím někdo provést pomocí kroků nebo videa, jak odstranit kyselinu a přečistit thc
 
Top