Stýská se ještě někomu po roce 2000?

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Jo, Mann, všechno je pravda
Je to stárnutí, že při pohledu do minulosti vládnou staré časy?
Ruda by digitalizace zkurvila experiance života.
Za starých časů jste chodili ven,opíjeli se s lidmi kolem sebe,potkávali holky nebo co jste si vyhlédli a fízlovali je.
Ne jako teď, udělat první dojem z internetové fotky, doma v křesle... SÁM!!!
A manipulace televize,která vám dává nakousnuté názory jak myslet,aniž byste přemýšleli a udělali si vlastní názor.
Fakt,je snadné jen následovat mainstreamový názor,ale přemýšlíte o svém vlastním názoru a odvážíte se za něj vystoupit,a šanci dostat kulku nebo něco horšího.
Kašlete na digitální závislost na telefonech to.free your self,....
Ale jak?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Myslím, že část z toho je nostalgie, ale existují vědecké důkazy, které naznačují, že bychom neměli mít tolik času u obrazovky. nemám po ruce žádné odkazy, ale stačí se rozhlédnout, důkazy jsou všude. cítím se ještě hůř pro generaci alfa a "děti s ipadem". já jsem byl v mládí tak trochu dítě s ipadem, ale nebylo to tak hrozné jako teď. Ano, technologie mohou být prospěšné, když se používají s mírou, ale nikdo nechce omezit svůj čas strávený u obrazovky. prakticky žijeme online. mnohem víc se bavím, když jdu ven s přáteli a tak, ale mám tendenci uzavírat se do sebe, protože nemám motivaci a jsem trochu psychicky nemocný. být pořád u techniky to jen zhoršuje. je to začarovaný kruh a snažím se z něj dostat ^^;
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Ani já se nedívám na televizi. Možná how-toe, ale nikdy ne beletrii, dramatické zprávy atd. Je to všechno propaganda, která má za cíl naštvat vás na nesprávné lidi. Celá debata o tabletu iPad.... si musíte uvědomit, že vlastně víme kulový, ale nejhlasitější spekulanti jsou obvykle ti nejméně kvalifikovaní. Je to něco, co je individuální. Určitě by nemělo být každé dítě připoutané k tabletu, ale znám několik, které jsou ans jim to nesmírně pomohlo. Zájem dítěte o učení je přímo úměrný jeho zájmu o předmět. Děti se neučí násobilku proto, že jim máma s tátou vyhrožovali, že jim něco vezmou. Zaujalo je to ve chvíli, kdy viděly, jak to dělají Power Rangers, Blaze nebo My Lil Pony. Mám konkrétní příklady, ale je to příliš blízko k tomu, abych se prozradil. Kolik míst za desetinnou čárkou znáš pí? Znám osmiletého kluka, který ho zná na 35 číslic za desetinnou čárkou. Kolik jazyků umíš? Znám šestiletého kluka, který mluví a rozumí čtyřem. Ten osmiletý umí násobit 4 x 4 číslice stejně rychle jako vy s kalkulačkou. Dělá to správně. Vláda říká, že jsou to postižení, ale já si myslím, že jsou různě schopní. Všechno, co umí, se naučili z tabletů. Ten 8yo programuje chatboty, které si můžete stáhnout z guithubu. Má svůj kanál na YouTube. Nepotřebuje žádnou pomoc, všechno zvládne.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
máš naprostou pravdu. na internetu jsem od malička, ale když jsem byl na základní škole, tak jsem se asi polovinu učil z fyzických knih, takže jsem možná trochu zaujatý. odebrání elektroniky mi nikdy nepomohlo, a když už, tak mi to jen uškodilo jak ve štěstí (ne že by bylo závislé na zařízeních, ale prostě bylo na nic nemít to jako VOLBU), tak v učení. internet může být úžasný vzdělávací nástroj, ale je tam i spousta obsahu pro mozky. Děti prostě potřebují rozlišovací schopnosti a spousta dětí, které znám, je zrovna nemá. vím, že existují chytré děti, jako jsou ty, které jsi vyzdvihla, ale osobně je neznám (pokud nepočítáš sebe... nechci, aby to znělo arogantně, ale jako supermladá jsem se zajímala o biologii, přesněji o biologii člověka a různé nemoci. jako to byl můj hlavní zájem od 4-8 let lol...).

a souhlasím, že vláda prostě ráda přehnaně diagnostikuje, zveličuje a někdy si i vymýšlí duševní nemoci, aby prosadila léky. je za tím větší agenda. chtějí vytvořit nemyslící, homogenní pracovníky a takříkajíc "udržet všechny v lajně". velmi skličující. i skutečné duševní nemoci mají své výhody. mohl bych mít diagnózu schizofrenie (nikdy jsem nedostal oficiální diagnózu, protože nechci léky, ale splňuji diagnostická kritéria a měl jsem psychotické epizody, které negativně ovlivnily můj život. spousta lidí, které znám, si myslí, že je to způsobeno drogami, ale já jsem vykazoval příznaky daleko dřív, než jsem začal brát nějaké drogy...) a i když to má určitě své nevýhody, tak mi to docela pomáhá v umění a psaní. je to opravdu expresivní a "syrovější", myslím. navíc někdy moje paranoia působí spíš jako intuice. je správná asi v 50 % případů... lol
 

Paz

Don't buy from me
New Member
Joined
May 14, 2024
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Nedokážu říct, jestli mi chybí, kým jsem byl a jak jsem se cítil, a/nebo jestli mi chybí přezdívky a nástup nových techniků.
Možná trochu obojího. 😊
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Nechybí mi, kdo jsem byl, protože jsem byl velmi mladý, ale rozhodně mi chybí, jak jsem viděl svět, a velkou část toho tvořila technologie.
 
View previous replies…

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
ano, hardware se zlepšil. rychlost zpracování se zvýšila. spousta moderní techniky je lepší, o tom se nikdo nepře. jen mi chybí "atmosféra" staré techniky. připadala mi mnohem hravější a zábavnější. bylo toho mnohem víc, co jste si mohli přizpůsobit. stará technika měla nadějnou, radostnou vizi budoucnosti; moderní technika tuto vizi vzala a namalovala ji šedivěji a plošeji než kdy jindy.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Nechápejte své opodstatnění pro toto větné vyjádření.
Dnešní technika je mnohem hravější a zábavnější než dříve.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Podívejte se na příklady v původním příspěvku + ik this isnt rlly 2000s but in windows xp u could change the cursor and i miss shit like that...
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Technologie by mohla být méně a horší než dnes. Líbí se vám estetika se špatnou technologií, to je vše, na co odkazujete. Já chci vždycky lepší. Ztrácíte čas špatnou minulostí ~ ale opravdu se vám líbí ty vaše bloby malé mobilní obrázky. Ta technologie mi připadá tak vzdálená dnešnímu "reálnému světu". nemám rád takové sračky. Chci, aby se to snadno podávalo, abych mohl rychle dělat drogové obchody. Ty to chceš zase horší. Žiju jen jednou(zatím), tak proč ztrácet čas retardovanou nostalgií.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Nostalgie může být někdy hřejivou přikrývkou a někteří z nás mají tuto "přikrývku" rádi více než jiní. Reálnému světu docházejí stinná zákoutí, do kterých se lze schovat, a myslím, že těm z nás, kteří si zvykli, že to tak prostě je, se stýská po těch starších, i když jednodušších časech
 
View previous replies…

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Technologická singularita je bohatší útočiště, kterého všichni září jako hvězdy, aby dosáhli. Jsme na to sami? V tomto pozemském okamžiku jsme stále
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
máte dobrou poznámku, proč trávit tolik času steskem po starých časech, když jsou zjevně pryč a už se nevrátí?
Myslím, že jsme se ocitli uprostřed mezi věky: digitální dětství-->digitální nezávislost, Hráli jsme si na hlínu, když jsme potřebovali zodpovědět otázku, šli jsme do knihovny. Vzpomínám si, jak jednou máma objednala "návod", jak porazit hru na NES, trvalo věčnost, než se k nám dostal, byly to jen listy papíru poházené dohromady, a přesto jsme byli tak nadšení! kdežto teď se naše děti narodily a je pro ně normální, že dostanou jakoukoli odpověď, kterou potřebují, během několika sekund.

Jsou to dvě naprosto odlišné výchovy, já vám například závidím váš velmi pozitivní pohled na tuto dobu, ve které se nacházíme @vis!
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Jistě existuje historie, kterou je třeba si zapamatovat a vážit si jí. To já jsem hořekoval nad svými minulými zkušenostmi a musím být v přítomnosti se vším načteným do toho, co bude dál. To já jsem v této věci pokřivený. Chci vědět, co je dál, víc než rozklad a smrt pro mě jistě. :cry: Jsem extrémní outsider v plášti a nechci být hackerem na fidelis, je velmi otevřená allright, ale příliš uvolněná pro mou přísnou výdrž. Nejspíš je stejně v životní hodnotě nade mnou a já jsem ztracený. Zatraceně. Jdu pryč
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
lol jste na sebe příliš přísní!
 

Paz

Don't buy from me
New Member
Joined
May 14, 2024
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Nějaký chytrý člověk kdysi řekl něco v tomto smyslu:
"Nebojím se smrti. Byl jsem mrtvý miliardy let předtím, než jsem se narodil, a vůbec mi to nevadilo".

Pro mě, ať už se tato horská dráha plná mrazení a vzrušení ukáže kdykoli, ve skutečnosti.
Řekl bych, že to byla dobrá jízda. Dobrá zábava.
Nejlepší i nejhorší časy. ☺️

Všechny zážitky, od všedních až po vzrušující.
Emoce, silné, jak jen mohou být.
Sice za ta léta ohlušené, ale stále ostře vymezené samotnými kontrasty, které působí.

TLDR: Všechno pomine, v dobrém i zlém, změní se to. 🤗
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Paz: Díky za povzbuzení. Jsem temně orientovaný intelektuál. Zatracený vtip jsem doopravdy. Přesto budu pracovat až do konce. Radostný nejsem, vlastně nikdy. Je to jen zástěrka, když vypadám šťastně. Mám cíle, kterých dosáhnu víceméně v první řadě Vypracovaný drogový dealer. Je to bohužel špatné. život těžký. Jsem přísný. Neukazujte mi slabé fňukání jako teď.

Kurtovi: Ne! V bolest věřím. Musím dosáhnout svého cíle, jinak se konečně odmlčím.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Všichni pocházíme z různých oblastí života. Mé dětství bych ve srovnání s většinou populace považoval za velkolepé. Můj život se zdál být tím posranější, čím jsem byl starší a čím více rozhodnutí jsem dělal, a teď jsem tady!

Pointa, kterou se snažím říct, je, že se tady všichni mezi sebou bavíme zcela soukromě o čemkoli, co se nám zlíbí. Máme se opravdu dobře a zároveň opravdu špatně. a @vis tvůj pohled na život musí být únavný, prosím tě, abys tábořil v přírodě nebo se dokonce procházel po lese. Nezapomeň, že jsi teď tady a můžeš zažít cokoli, co může být kolem tebe. Nechte se zklidnit solí přírody!

Právě teď jsem sjetý jako sviňa (pokud to někomu znělo jako kázání o gayích lol).
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Nyní se můj status stává příliš složitým pro předvádění. Jsem úzce zaměřený na těžké cíle, zatímco městské pohodlí. Ach, já jsem do žen. Odpočívám v klidu. Promluvte si s podivným pěkným threadstarterem a buďte moots
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Začátek roku 2000 byl nejtvrdším divokým obdobím mého života. to byly roky X. Tolik tanečních večírků.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Kéž bych mohl říct totéž lol, byl jsem dítě v roce 2000 ^^;
 
Top