Syntéza fentanylu

Needtolearn

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 27, 2022
Messages
47
Reaction score
26
Points
8

Fentanyl zabíjí! Nikdy se ho nepokoušejte syntetizovat, natož používat!

Syntéza fentanylu


Fentanyl a jeho analogy patří mezi nejsilnější agonisty opiátů, ale jejich syntéza je často obtížná. Zde je syntéza fentanylu, kterou lze snadno upravit pro další analogy (para-fluoro-fentanyl, alfa-methyl-fentanyl).

Tento postup není teoretický a byl mnohokrát testován a vylepšen. Tato syntéza se provádí při pokojové teplotě, takže nepotřebujete žádné speciální přístroje.

Fentanyl je velmi zajímavou složkou pro podzemní chemii, protože jeden gram čistého fentanylu odpovídá 100 g velmi kvalitního pouličního heroinu.

Princip

Použitým prekurzorem je N-fenethyl-piperidon (NPP), který lze snadno syntetizovat z piperidonu a fenethyl-tosylátu nebo fenethyl-bromidu jednoduchým SN2 mechanismem. NPP reaguje s anilinem za vzniku iminového derivátu, který se redukuje na 4-anilin-N-fenethyl-piperidin (4-ANPP). 4-ANPP pak reaguje s propionylchloridem za vzniku fentanylu, který se následně čistí.

Experimentální





N-fenethyl-4-piperidon (NPP)


N-alkylaci 4-piperidonu lze provést za podmínek PTC - a není třeba izolovat piperidon jako volnou bázi. Do jednoho litru acetonitrilu přidejte 3 moly jemně mletého uhličitanu draselného a poté přidejte 10 g PTC katalyzátoru - TBAB nebo TEBA, nebo jen polyethylenglykol-400. Tuto suspenzi míchejte 15 minut při 50-60 °C a pak přidejte po malých dávkách hydrochlorid 4-piperidonu, přičemž sledujte, aby vývin CO2 nebyl příliš intenzivní. Míchejte další hodinu při 50-60 °C a poté přidejte po kapkách fenethylbromid , a míchejte 15-20 h při mírném refluxu. Poté ochlaďte a odfiltrujte anorganické soli - pokud filtrace probíhá příliš pomalu, přidejte do suspenze trochu (30-40 ml) nasyceného roztoku síranu sodného, tím se lepkavá sraženina stane zrnitou a filtrovatelnou.

Výtěžek je téměř kvantitativní (věřte mi) a není nutná destilace - výsledkem je lehce žlutá pevná látka s mp 60 °C.

a. Syntéza NPP N-fenyl-iminu

10 mmole NPP se rozpustí v minimálním objemu anilinu (asi 5-6 ml), pak se přidá 1 gr molekulových sít 4A. Směs se opravdu jemně míchá (aby se molekulová síta nezničila mícháním) magnetickým míchadlem po dobu asi 24 h při pokojové teplotě.

Konverze byla opakovaně vypočtena pomocí MS a činí více než 99 %, takže další fáze může být provedena bez jakéhokoli čištění.

b. Syntéza ANPP

Reakční směs z předchozího kroku se odfiltruje z molekulových sít, která se propláchnou 2× 2 ml THF, filtrát a promývací roztok se přelijí do 50 ml baňky, načež se přidá 20 ml suchého methanolu a směs se promíchá.

Do směsi se velmi pomalu přidá asi 1-1,5 g borohydridu sodného při pokojové teplotě a směs se míchá asi 2 h. Převod na ANPP se zkontroluje libovolnou metodou, a pokud nedojde k úplné redukci, přidá se pomalu dalších 0,5 g NaBH4 a míchá se ještě jednu hodinu. Když je konverze na ANPP úplná (více než 95 %), odpaří se methanol a THF ve vakuu.

Zbytková hmota se skládá z anilinu, přebytečného NaBH4 a ANPP komplexovaného s boranem. Do baňky se nalije 50 ml vody, pak se komplex zničí pomalým přidáváním malého množství koncentrované HCl (35 %) až do pH ~ 1, pak se směs ještě hodinu dobře míchá. Nyní se ke směsi přidá 50 ml nasyceného roztoku NaCl a po asi 10 min se vysráží pevná hmota.

Pevná látka se oddělí od kapaliny filtrací a po promytí trochou nasyceného roztoku NaCl se pevná látka (jedná se o hydrochlorid ANPP) ponechá. Přidejte dalších 50 ml nasyceného roztoku NaCl a směs umístěte do chladničky (při teplotě asi 2 °C) a vyčkejte 2 až 3 h. Pokud je sraženiny více, roztok přefiltrujte a pevnou látku přidejte k prvnímu sběru. Pevná hmota je ANPP, která se musí zpracovat.

Pevnou látku rozpusťte v asi 60 ml vody a 2N NaOH, dokud nebude pH > 12,5, a poté extrahujte 3× 15 ml CH2Cl2. Fázi CH2Cl2 promyjte 5 ml vody a rozpouštědlo odpařte ve vakuu. Zbytek je olejovitá žlutooranžová kapalina, která spontánně krystalizuje a sestává z ANPP dostatečně čistého pro další krok.

Celkový výtěžek ANPP je asi 50-80 %. Hlavní ztráta výtěžku vzniká během procesu čištění, protože proces separace mezi přebytkem anilinu a ANPP není optimalizován. Možná existují určitá řešení, o nichž bude pojednáno v kapitole o optimalizaci a diskusi.

c. Přeměna ANPP na fentanyl

10 mmol ANPP se za míchání rozpustí v asi 8 ml suchého čistého pyridinu a poté se do reakční směsi při pokojové teplotě po kapkách přidá 12 mmol propionylchloridu. Reakce je exotermická a teplota by měla být řízena pečlivým nastavením rychlosti přidávání a musí být po celou dobu udržována v rozmezí 30-60 °C. Po přidání veškerého propionylchloridu se reakční směs míchá asi jednu hodinu při pokojové teplotě.

Zkontrolujte konverzi jakoukoli vhodnou metodou (TLC/GC), a pokud není úplná, přidejte další 1 mmol propionylchloridu. Za normálních okolností by konverze měla být úplná po první operaci, ale pokud z kroku A zbylo příliš mnoho anilinu, je třeba použít více propionylchloridu.

Reakční směs se pak za míchání nalije do 80 ml vody a po kapkách se přidává koncentrovaná HCl (~35 %), dokud není pH < 1,5. Poté se reakční směs přelije do 80 ml vody. Tuto operaci lze provést jiným postupem takto: Připravte si 80 ml 2N HCl a reakční směs jednoduše nalijte do tohoto roztoku. Tím se pyridin a fentanyl změní na příslušné hydrochloridové soli. Roztok se pak míchá asi 30 min. Pyridin-HCl není rozpustný v CH2Cl2, zatímco nepolární Fentanyl-HCl ano. Roztok se extrahuje 3× 20 ml CH2Cl2 a poté se sloučené organické extrakty promyjí 2× 10 ml nasyceného roztoku NaCl.

Rozpouštědlo se odpaří ve vakuu a vznikne žlutá hmota, která se skládá z fentanyl-hydrochloridu kontaminovaného malým množstvím propionanilidu, který vznikl působením propionylchloridu na zbytky anilinu z kroku A. Nyní se přidá 10-15 ml acetonu a vznikne bílý prášek, což je Fentanyl-HCl. Pevná látka se přefiltruje a promyje malým množstvím (2×3 ml) acetonu.

Fentanyl-hydrochlorid je nyní dostatečně čistý pro použití (>99,5 %), výtěžek tohoto kroku přesahuje 90 %! Pokud by byl stále nečistý (to se mi nikdy nestalo), můžete jej přečistit rekrystalizací z horkého acetonu.

Ředění fentanylového prášku

Čistý fentanyl nelze použít v nezměněné podobě, protože je mnohem, mnohem silnější a MUSÍ se ředit, jinak dojde k mnoha předávkováním!

Následujícím postupem získáte bílý heroin, který má stejnou sílu jako velmi dobrý (30%) pouliční heroin.

100 mg Fentanyl-HCl se rozpustí ve 2 ml metanolu. Odváží se 10 g laktózy a zahřeje se na teplotu asi 60-70 °C do velké misky s vařečkou. Do teplé laktosy přidávejte po kapkách v pravidelných intervalech methanolový roztok Fentanylu, aby se dobře promíchal. Počkejte, až se všechen methanol odpaří, a důkladně promíchejte. To je velmi důležité, protože pokud se důkladně nepromíchá, zůstane část laktosy bez Fentanylu a část laktosy s příliš velkým množstvím Fentanylu, což může způsobit dramatické předávkování!

Tento typ Heroinu byl používán a prodáván v průběhu jednoho roku a ohlasy spotřebitelů byly velmi dobré. Spotřebitelé byli velmi spokojeni a už nechtěli obvyklý hnědý Heroin. Takže pozor, někteří lidé (mafie a jiní dealeři) se možná stanou velmi závistivými!

NEPOUŽÍVEJTE A NEPRODÁVEJTE čistý Fentanyl HCl, jedná se o velmi toxický materiál, který způsobí mnoho předávkování, pokud není naředěn!

Optimalizace a diskuse

Celkový výtěžek této syntézy je asi 50-80 % a k hlavním ztrátám materiálu dochází při čištění ANPP v kroku B. Existují snad i jiné alternativy separace anilinu a ANPP (rekrystalizace, destilace). Myslím, že dobrým řešením je extrahovat anilin a ANPP společně a oddělit je odpařením anilinu ve vakuu a poté rekrystalizovat ANPP ve vhodném rozpouštědle.

Tímto postupem lze syntetizovatpara-fluoro-fentanyl s použitím p-fluoroanilinu místo obyčejného anilinu, ale je třeba přizpůsobit proces čištění.

Velmi silný alfa-methyl-fentanyl lze touto metodou syntetizovat také za použití N-(2-fenylpropyl)-piperidinonu, který lze syntetizovat z 1-fenyl-2-bromopropanu a piperidinonu nebo jinými metodami. 1-fenyl-2-bromopropan se používá při tajné výrobě amfetaminu a postup syntézy této sloučeniny lze snadno upravit pro vytvoření N-(2-fenylpropyl)-piperidinonu nebo NPP (N-fenethyl-piperidinonu).

Fentanyl je velmi dobrý a účinný opiát, ale jsou zde určité připomínky:

  • Fentanyl je velmi návykový, mnohem více než prostý Heroin, pravidelní uživatelé tohoto syntetického bílého Heroinu, který jsem popsal, byli silně závislí.
  • Riziko předávkování je opravdu vysoké, a to i při ředění, které jsem popsal dříve, proto si zboží před prodejem otestujte!
  • Doba trvání účinků je o něco kratší než u normálního Heroinu.
 

Attachments

  • aw43rBUhXL.jpg
    aw43rBUhXL.jpg
    27.2 KB · Views: 891
Last edited by a moderator:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Hmm. Myslím, že se tu tenhle syntax nakonec musel objevit. Ale tohle je čistý jed. Nikdy se do této syntézy nepouštějte bez přísných osobních ochranných pomůcek, spolupracovníka a přístupu k naloxonu.
 

Needtolearn

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 27, 2022
Messages
47
Reaction score
26
Points
8
naprosto souhlasím, že o tom ani neuvažujte, pokud nevíte na 100 %, co děláte. pokud se to udělá správně, je to tak silné, že znečištění částicemi a každý povrch, se kterým přišel do styku, vás může zabít, pokud se ho dotknete holýma rukama. vždy pamatujte Pár zrnek může stačit k tomu, aby vás zabilo!!!!!!!.
 

Teck Tonik

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 18, 2021
Messages
13
Reaction score
14
Points
3
Podívejte, chápu, proč se na tyto věci pohlíží s despektem, ale pokud se používají zodpovědně, mohou být také životní pochoutkou! Už 11 let jsem závislý na opiátech a od té doby, co jsem začal užívat fentanil, se konečně můžu udržet v dostatečném stavu, abych se mohl dát dohromady. Moc nekývám a nikdy jsem se zatím nepředávkoval zdá se mi, že tato droga by mohla he nebezpečná, ale také by mohla být lékem na závislost na opiátech v budoucnu v liberálnějším smyslu! Užíváním fentanylu je to skoro jako kdybych svůj život vrátil v mnoha ohledech taky už nepoužívám jehlu protože kouření je fajn! Upřímně řečeno, nemohl jsem se vejít dlouhý seznam kladů, které existují pro tuto drogu v tomto vlákně komentáře , zároveň seznam záporů je hned za ním v délce, takže je to všechno perspektiva předpokládám........
 

Teck Tonik

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 18, 2021
Messages
13
Reaction score
14
Points
3
Děkujeme za informace, bratře!
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Tato látka je ďábelská ! Nelíbí se mi, že je to povoleno sdílet na brzdění špatné . to je rozbití mrtvé
 
  • Like
Reactions: vis

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
No a toto je fórum pro výrobu léčiv, alespoň tato část fóra. A když vyrábíte fentanyl, karfentanyl nebo nějaký jiný analog fentanylu, vystavujete se riziku. Pokud si nejste stoprocentně jistí tím, co děláte, vystavujete riziku i spoustu dalších lidí. Nejde o vaši osobní zkušenost, ta vlastně v tomto kontextu není příliš zajímavá.
Pokud si ve výrobní lince zahráváte s čistým fentanylem, je to jako žonglovat s chřestýšem. Transdermální cesta je široce přeceňována, ale omylem vdechnout produkt může vést k poměrně rychlé a smrtelné intoxikaci. Pokud si nejste stoprocentně jisti, jak látku naředit pro koncové uživatele, riskujete, že je také zabijete.
 

Teck Tonik

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 18, 2021
Messages
13
Reaction score
14
Points
3
Nebudu předstírat, že vím, co dělám, a pokusím se to sám vyrobit, na druhou stranu můj přítel je chemik a zajímalo by mě, co si o tom myslí. Pokud je možné to bezpečně vytvořit a on si je jistý, že to dokáže, pak by to pomohlo mé závislosti, protože nakonec se jen snažím fungovat ve společnosti, která je proti mně ar na každém kroku. Chápu, že je to nebezpečné, a chápu, že to poškozuje ostatní, ale právě proto jsou důležitá bezpečnostní opatření.
 

summer_child

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 5, 2022
Messages
29
Reaction score
29
Points
13
NPP můžete také syntetizovat reakcí fenetylaminu se 2 moly methylakrylátu.
 

Bill Cosby

Don't buy from me
New Member
Joined
May 26, 2022
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Mohl by někdo zveřejnit seznam laboratorního vybavení, které je k tomu potřeba?
 

eduardo salamanca

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 13, 2022
Messages
5
Reaction score
4
Points
3
Pokud se chcete zbavit závislosti, měli byste opravdu zkusit použít ketamin. Byly provedeny různé studie, které prokázaly, že ketamin pomáhá lidem přestat mimo jiné pít. Na tomto fóru dokonce existuje syntéza, pokud si ji chcete vyrobit sami.
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8

nejprve budete potřebovat sadu osobních ochranných prostředků s maskou s vysokým stupněm plynové odolnosti s příslušnou kazetou , a nemůžete provádět v kuchyni jako v tajné laboratoři, je to velmi nebezpečné, dokonce i mlha této látky vás může zabít, raději se nepokoušejte provádět , pokud nejste dobří v laboratorní praxi...
 

Bill Cosby

Don't buy from me
New Member
Joined
May 26, 2022
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Mám celoobličejový respirátor 3M, filtry 2091, oblek z osobních ochranných pracovních prostředků úrovně 4 AAMI, návleky na boty a rukavice. Věřím, že by to mělo stačit, ale chci se samozřejmě jen ujistit.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Nejde jen o vybavení, ale také o pracovní postupy. Bezpečné zacházení s činidly a vedlejšími produkty, dobré větrání atd. Rukavice, plášť, respirátor a digestoř jsou však minimem. Pak je třeba myslet na takové věci, jako jak rukavice a respirátor sundat, když skončíte, co s nimi pak uděláte, jak vyčistíte vybavení atd. Pracujete s extrémně toxickou chemikálií, pokud se vám podaří správně připravit finální produkt, a existují tisíce způsobů, jak může skončit na vašich prstech nebo v dýchacích cestách. Proto byste měli mít k dispozici také naloxonový nosní sprej nebo injekce. Pokud začnete pociťovat závrať nebo ospalost, je opravdu jen otázkou několika minut, než potenciálně ztratíte vědomí. Je to jako žonglovat s chřestýšem.

Také pokud se vám podaří udělat syntézu a máte čistý produkt, musíte ho správně naředit, abyste se vyhnuli horkým místům ve směsi nebo nežádoucím vysokým koncentracím, jinak koncového uživatele zabijete.

Nebo prostě syntézu nedělejte.
 

Bill Cosby

Don't buy from me
New Member
Joined
May 26, 2022
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Riskuji, že to bude znít naivně, ale pokud mám vysokoškolské vzdělání v oboru chemie, spoustu zkušeností v laboratoři, přístup k potřebnému laboratornímu vybavení, někoho v pohotovosti s naloxonem a budu věnovat spoustu pozornosti bezpečnému zacházení při ředění. Pokud si tedy stále myslíte, že existuje vysoké riziko, že se omylem zabiju, jak lidé v baltimorských projektech úspěšně ředí čistý fentanyl? Syntetika je jedna věc, ale co se týče manipulace s produktem, lidé v projektech jsou mnohem méně připraveni a mnohem méně vybaveni, a tam dole je nespočet lidí, kteří ředí čistý fentanyl. A oceňuji odpověď a vaše obavy. Jen by mě zajímala ta druhá otázka.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
No a jak víte, že v tajných laboratořích NENÍ spousta incidentů? Kdyby někdo kradl v ghetto laboratoři, myslel bych si, že ho prostě zatáhnou do uličky a skončí to nahlášené jako jedno z těch extrémně častých předávkování fentanylem (*mrk mrk), které zamořuje zadní uličky většiny velkých měst.

Také si myslím, že nejlepší bezpečnostní opatření při práci s takovou látkou je pracovat v týmu a mít po ruce naloxon. To vám pomůže na dlouhou trať. Předávkování fentanylem je ve skutečnosti díky téměř magickému účinku naloxonu poměrně snadné zvládnout. Ne však, pokud jste sami a v bezvědomí.

Pokud však máte s laboratoří bohaté zkušenosti, je to pro vás dobré a jde to na dlouhou trať! Fentanyl se transdermálně nevstřebává nijak zvlášť rychle, takže nebezpečí, které z toho plyne, se všeobecně přeceňuje. Vdechnutí rozprašovaného prášku by však bylo přímo životu nebezpečné.
 

darkmatter7

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2022
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Kdysi jsem intravenózně aplikoval fent analogy a docela mi šlo, že jsem neumíral, ale pak jsem to jednoho dne přehnal a na naloxon prostě není čas - jakmile se jehla přitiskne, je to moje poslední vzpomínka (než jsem se probudil na injekci naloxonu s <20% hladinou nasycení krve kyslíkem).
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Ano, a to je hlavní důvod, proč nesyntetizovat fentanyl nebo jeho analogy pro nekontrolovanou spotřebu. Lidé na ně BUDOU umírat. Lidi zabíjejí opiáty, žádné jiné drogy, a fentanyl je absolutní vrah. Jeho syntézou se stanete spolupachateli. Tečka.
 
  • Like
Reactions: vis

Bill Cosby

Don't buy from me
New Member
Joined
May 26, 2022
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Řeknu vám, že minulá většina věcí na ulici je extrémně špatně homogenizovaná, ještě hůře se to dělá s ještě silnějším analogem. Věřím, že bych mohl poskytnout něco bez horkých míst, a kdyby se lidem dostaly do rukou moje věci spíše než ty, které zmínil darkmatter7, myslím, že bych skutečně mohl zachránit nějaké životy.
 

Bill Cosby

Don't buy from me
New Member
Joined
May 26, 2022
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Nemluvě o tom, že se nyní na ulici řeže fentanyl s benzo.....
 
Top