Syntéza trans-2,5-dimethoxy-beta-nitrostylenu s vysokým výtěžkem (podrobný popis)

Swirly

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 2, 2023
Messages
12
Reaction score
2
Points
3
2c-e se také nakonec nezdá být obtížný:

Henryho reakci jste se již naučili, nyní proveďte redukci NaBH4+ Cu(II)Cl a vše do sebe zapadne.

Jo a nedávno se na etsy prodával dokonce nějaký 4-ethyl-2,5-dimethoxynitrostyren, i když trochu dražší. Teď ho nemůžu najít.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Etsy je takový šílený - svého nejlepšího dodavatele jsem našel přes Etsy. Vlastně člověka, který mi umožnil většinu této chemie, jsem potkal přes Etsy.
Jen zapomínám pravidelně vyhledávat - taky jsem tam def viděl příslušné nitrostyreny, ale jak říkáš, bylo to drahé a já jsem si řekl, že potřebuju praxi, abych se dostal z aldehydu až k fenetylaminu.
Nevím proč - prostě ve mně bylo něco, co chtělo vidět růst ty neuvěřitelně jasně barevné jehličkové krystalky... je to opravdu dost neuvěřitelné. Zvlášť když jsem přišel z reakce, u které jsem měl problémy s krystalizací (DMT).
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Jo a ano, mám v úmyslu začít s metodou CuCl2 + NaBH4...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Dobře, takže nemám rotovap a v syntéze bylo uvedeno, že mám přebytečné rozpouštědlo odstranit ve vakuu, a tak jedinou možností, kterou jsem opravdu atm, byla jen normální vakuová destilace.
Tak jsem to nastavil pomocí svého pláště a rotační lopatkové vývěvy.
Zůstal mi tmavě jantarový/červený olej (předpokládám, že také nějaký zbytkový nitrometan). Pokusím se ho přimět ke krystalizaci úpravou teploty, ale pokud odmítne růst krystalů, asi budu muset olej z něčeho znovu vyextrahovat - jedná se o Henryho reakci TMA, kterou zde zkouším, protože jsem měl dobrý úspěch s nitrostyrenovou verzí téže reakce.

Jak jsem řekl, v podstatě jsem se řídil videem pro meskalin/TMA a zároveň jsem si přečetl Shulginovy texty, protože se zmiňuje o věcech jako barva atd. Myslím, že v tomto synthu mohl zůstat i olej, ale upřímně řečeno, v posledních několika týdnech jsem četl tolik různých Henryho reakcí, že si myslím, že mám trochu přetíženou hlavu podobnými věcmi.

Měl bych opravdu jen zkusit syntézu od začátku do konce, ale zdá se, že se mi to nikdy nepodaří!
Předtím jsem si uvědomil, že už mám dva nitrostyreny k redukci - pokud mi tato syntéza TMA vyjde a dosáhnu krystalizace nitropropenu, pak až je budu chtít všechny zredukovat, budu mít spoustu věcí k vyzkoušení... je to trochu hloupý způsob, ale hej!

Jo a taky jsem zvážil suchý, surový b-3,4,5-TMONS a myslím, že to bylo asi 8 g.
Vím, že to asi vypadá opravdu nepřesné a odhad a do jisté míry je to coz jsem to vážil dnes ráno... jsem klesl znovu na mé léky před pár dny, takže moje hlavy docela mlhavé.

Každopádně děkuji za veškerou pomoc a návrhy - myslím, že teď začnu s redukcí.

V podstatě jsem čekal asi 20-25 let, abych vyzkoušel meskalin a poprvé jsem si koupil meskalin produkující kaktus kolem té doby. Teď mám tolik obrovských různých druhů Trichocerius - nemám moc chuť rozsekávat 20+ let staré, krásné kaktusy, když si stačí objednat aldehyd ze zatracené Číny!
Také podle mého chápání spousta nemocí s meskalinem pochází z rostlinné hmoty, které se lidé pořádně nezbaví, nebo prostě jedí samotnou kaktusovou dužinu.

Tak či onak, jsem velké dítě, když je mi špatně, takže jsem se k tomu nikdy nedostal...

Teď už jsem jen krůček od toho - no dobře, dva nebo tři, podle toho, kolik rexování musím udělat.

Bylo by ale hezké mít ten jeden nitropropen, to musím přiznat.

Zdá se, že mám problémy s výrobou nitropropenu, takže hádám, že nitroethan, který mohu získat, není po destilaci tak dobrý nebo čistý jako směs nitrometanu, kterou kupuji.

Musím přiznat, že bych opravdu chtěl rotovap.

Překvapilo mě, jak vysoko jsem musel dát plášť, když jsem teď dělal vakuovou destilaci.
Vakuum jsem držel na 0,9 baru, teplota na destilačním teploměru byla 40c a na tom v samotném RM jen o málo vyšší.
Jen mě překvapilo, jak vysoko jsem musel mít plášť, i když teplota v baňce byla nízká.

Byla to první vakuová destilace, kterou jsem dělal, a vypnul jsem ji, až když se blížila k 70c, čistě proto, že chlapík v syntéze nastavil rotovap lázeň na 82, a tak jsem si řekl, že ji nechci moc zahřívat...

Opravdu mě štve, když vidím lidi, kteří používají rotovap k extrakci věcí, které používají ve své "mixologii" při výrobě alkoholických nápojů.
Takové lidi vídám na YouTube, a i když oceňuji používání nástrojů k věcem, ke kterým vlastně nejsou určeny, nestydím se přiznat, že jim prostě závidím!

Vím, že lidé říkají, že je nepotřebujete, pokud nemáte určitý objem produkce, ale přesto by to omezilo objednávání rozpouštědel - což je pro "tajnou" laboratoř poměrně důležité. (Ne, že bych svůj byt nazýval laboratoří, ale ve volném slova smyslu asi ano!)

Určitě ve smyslu věcí jako DCM, které opravdu nesmím - prostě to snižuje nebezpečí.

Upřímně řečeno, myslím, že bych ho používal na redukci reakčních směsí a rex. Aby se věci vybouraly, aniž by byly vystaveny množství vzduchu. Vakuové destilace jsou trochu prdel ve srovnání s prostým nalitím čehokoli, co máte, do baňky a zapnutím přístroje!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ach jo. Je docela neuvěřitelné, jak se mění viskozita uvnitř baňky, i když zvenčí cítíte, že je úplně studená.
Nechal jsem ji nahoře na lednici asi před deseti minutami a bez problémů se v baňce točila, proto jsem říkal, že je tam pořád nitroethan.
Určitě tam ještě je, ale hádám, že je ho míň, než jsem si původně myslel, protože je to teď hustý olej jako THC nebo tak něco...

Právě jsem se zastavil a podíval se na to v Pihkalovi - ukázalo se, že když to syntetizoval tímto způsobem, získal také červený olej po odstranění rozpouštědla ve vakuu.

Myslím, že jsem se zatím řídil jeho zápisem, takže můžu pokračovat!

Dobře, že jsem si to přečetl, vlastně mě to potěšilo, myslel jsem si, že jsem to při odstraňování rozpouštědla přehřál, ale asi mi to jen tak tak prošlo. Přiznám se, že jsem na začátku trochu narazil, ale celkově to asi splnilo účel - jen je to nepříjemné. ÚPLNĚ chápu, proč lidi používají krátkou cestu víc než normální vakuovou destilaci tbh, i když to není úplně to, k čemu to je.....
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Aha, také co se týče krystalizace DMT z tryptaminu pomocí redukční animace při nízkých teplotách, zjistil jsem, že jakmile mám surovou směs DCM; čím rychleji pokračuji a odstraním rozpouštědlo a pak rex, tím lepší krystalizace dosáhnu.
Netuším proč, musím také použít tunu heptanu (v porovnání s jakoukoli jinou reextrakcí, kterou jsem kdy dělal).
Také mi připadá zvláštní a nevhodné, že původní žlutý olej, který rexujete, se ve skutečnosti nemísí s vroucím heptanem. Je to prostě super divná rekrystalizace obecně!
Musím to někdy zkusit se skutečným suchým ledem - někteří lidé říkají, že to opravdu pomáhá, někteří říkají, že to není potřeba.

Já si myslím, že od obojího trochu. Výrobek získáte, ale moje výtěžnost byla hrozná!!!

Zatím jsem měl mnohem větší štěstí s fenetylsminem!
Upozorňuji, že jsem ještě nevyrobil aktivní fenethylaminovou látku a potkal jsem bohy jen s malým množstvím DMT, které jsem vyrobil, takže je to asi věc názoru, co je lepší, lol, jen chci říct, že jsem měl obecně mnohem větší štěstí s prvním krokem. Chystám se zkusit druhý krok za chvíli, až se vrátím domů! Nepříjemně to také zahrnuje stažení rozpouštědla ve vakuu (myslím, že bych mohl odpařit DCM, ale měl jsem dobrý úspěch, když jsem naposledy odstranil ten nitroethan...).

Mimochodem, kdybys potřeboval nějaký 3,4,5-TMOBA, abys nemusel kupovat půl kila, rád ti ho prodám. Ale to shánění nitra je otravné. NitroEthan je v pohodě, dá se sehnat od RS industries v jejich výrobku na akrylátová extrudovaná pojiva, ale nitrometan, který není s metanolem, je super otrava shánět! Smrdí to i při destilaci, to nitro palivo. Alespoň podle mých zkušeností. Někdo mi dal skvělý nápad, který spočíval v tom, že jsem do něj přidal vodu, jenže u toho mého to s sebou do nitro vrstvy tahalo i oleje a barviva! Přesto... dobrý nápad, říkal jsem si!

Pokud je to blábol, omlouvám se!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Jo a ano, zkusil jsem použít jednu z těch aspirací z Číny a bylo to na hovno! Vůbec se mi ji nepodařilo připojit k vodovodnímu kohoutku!
Připojil jsem ji ke svému vodnímu čerpadlu a (zvuk prdu)!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ještě jedna věc se opakuje. Docela se divím, že ta moje stále funguje, protože jsem do ní přidal úplně špatný olej!

Ztratil jsem návod, který k němu byl přiložen, koupil jsem tento olej do vakuové pumpy, a když přišel, byl oranžový lol

Tak jsem ji naplnil a všiml jsem si, že když jsem ji zapnul, smrděla jako garáž s opravovanými auty. Pak jsem našel manuál a vypustil olej a nahradil ho správnou iso hodnotou!

Moje pumpa byla právě z Amazonu, když jsem si koupil vakuovou komoru, abych se změnil na vysoušení! Ve skutečnosti jsem byl opravdu ohromen vakuem, který vytáhl, když jsem udělal Vac Dist.
Zůstává to být bolest v prdeli nastavit a spustit tho! Šetřím na rotovap, ale uvědomil jsem si, že potřebuji vodní cirkulační čerpadlo, abych mohl vytáhnout vakuum bez takového hluku! Taky věřím, že mi to bude pouštět i chladicí kapalinu, což je super.
Taky mám teď destilační hlavu s krátkou cestou, takže se to možná bude hodit víc, abych mohl odstranit rozpouštědlo, nevím - určitě je to jednodušší na nastavení než celá destilační souprava.

Je to něco, co teď budu muset dělat čím dál častěji, pokud nechci plýtvat opravdu těžko dostupným rozpouštědlem/reagencí. Gah!😩

Člověk čte pihkal a jen si říká, že bych si přál vzít telefon a objednat si čistý nitrometan nebo nitroetan! Věřím, že je to kvůli všem těm separacím OTC směsí, což je důvod, proč jsem super nemocný z destilace věcí!
 

arundo

Don't buy from me
New Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 1, 2024
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Nejsem si jistý, ale domnívám se, že jsem tuto zprávu před lety někde četl.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Mohlo by být, někdo jiný se zmínil o použití superlepidla jako katalyzátoru jak pro kondenzační reakci 3,4,5-TMOBA, tak pro reakci 2,5-DMOBA, to znělo zajímavě, hlavně proto, že pracuji s 3,4,5 atm a cokoli, co by mi pomohlo snížit spotřebu NM, by bylo dobré. Počkejte, podívám se do svých zpráv.....
 

arundo

Don't buy from me
New Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 1, 2024
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Odkazuji na OP.
 
Top