Izomery a kyselina vinná

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Nikdy jsem nedělil izomery. Může mi to objasnit někdo, kdo tento proces provedl.
Existuje L+ kyselina vinná {což je izomer dexto, co se dá snadno koupit ).
A D-kyselina vinná(což je Levo, což se kromě Číny špatně kupuje).
Jsem trochu zmatená, když čtu vlákna a články o tom, jak to vlastně dělat. Takže řekněme, že použiju L+ kyselinu vinnou, což je dextro izomer, a mám 1 mol volné báze meth/ampt. Mám to použít ke krystalizaci celého molu freebáze, abych pak vyrobil
D meth/ampht D tartát a L meth/ampht D tartát, čímž se zase tyto dva izomery budou lišit rozpustností?
Nebo bude selektivita L+vinné kyseliny krystalizovat D izomer mé frebazy, což pak bude znamenat, že budu potřebovat 0,5 molu L+vinné kyseliny na 1 mol frebazy.
Četl jsem spoustu protichůdných informací, je to velmi matoucí, pokud jde o kyselinu vinnou. Pokud má někdo zkušenosti, budu mu vděčný.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
tady jsem to před časem udělal, v prvním řádku je popsán "můj" postup, nezabýval jsem se podrobněji cestou kyseliny D-vinné, protože nemám zkušenosti z první ruky, ale při použití L-tartriku v nadbytku podle popisu vzniká, myslím, že přinejmenším, docela opticky čistý produkt, nemám to zatím jak dokázat, ale teorie sedí, stejně jako farmakologie, která je znatelně lepší, nižší tepová frekvence, žádné křeče, snížený bruxismus.Také skutečnost, že kyselina L-tartarová(dělají rozdíl) se pravidelně obléká, pokud budete sledovat literaturu. je to případ "věř mi, brácho", ale jak jsem řekl, teorie je solidní.

V následujících dnech si dám trochu práce, budu pracovat "na záznamu" se svými výsledky a poměry a možná otevřu vlákno, abych ukázal své výsledky, nebo sem napíšu idk

také omluvte kresbu, nejsem nejlepší grafik


Ij0D3XaBvK
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Na konci tématu je uvedena ilustrovaná verze. Nevím, proč se tam lidé nedívají a nečtou (Obr. 17-20).
 

Ihml

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 3, 2024
Messages
7
Reaction score
6
Points
3
Mohl by se pro filltraci použít běžný papírový filtr, nebo by bylo nutné místo něj použít filtr z borosilikátového skla? Vzhledem k tomu, že amfetamin je slabá báze s pH přibližně 11.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Také je třeba zmínit, že vinný kámen produktu není tak citlivý na nízké pH, takže přebytek dosent opravdu ublíží, roztok zčervená, což znamená, že odpadní část je rozpuštěna a přebytečná kyselina plave ke dnu mnohem rychleji než váš flokulant, ale vaše pevná látka se drží zcela a po přefiltrování vyjde pěkně bílá, neudělá POOF jako jiní pachatelé *ahem*
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
EDIT: D meth/ampht L tartát
L meth/ampht L tartát
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Děkuji, takže selektivita L+ kyseliny vinné krystalizuje volnou bázi D, je to tak?
nemohl byste svůj produkt dát pod polarimetr, abyste zkontroloval rotaci, to potvrdí, že váš produkt je oppicky čistý. Myslím, že pro izomer D meth potřebujete průměrnou rotaci +12,5, budu to muset překontrolovat.
Bylo by dobré, kdybyste sem zveřejnil své výsledky.
Jaké myslíte, že je nejlepší použít vest rozpouštědla?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
ideálně alkohol + volná báze, ale integrovaný do celkového procesu má větší smysl nedestilovat parou, protože používat extrakty tak, jak jsou, protože do jeho konce projdou minimálně 1 acidobazickou purifikací už jen z povahy procesu, někdy 2.
Pokud jde o polimetr, nemám k němu přístup, mohl bych připravit roztok racemické soli a porovnat její refrakční indexy, ale nejsem si jistý, že je to strašně průkazné.
 
View previous replies…

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Předtím bychom měli racemickou volnou bázi opravdu vydestilovat parou. Pravděpodobně to bude mnohem snazší. Co takhle dvoufázový systém sestávající z kyseliny vinné ve vodě a frebazy v nepolární , a smíchat je dohromady. Pak by měl D izomer vinanu migrovat do vodní vrstvy a L frebaza zůstat tam, kde je.
Vyzkouším obojí a dám vám vědět

Až vyzkouším tyto metody, otestuji to na svém polarimetru.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
destilace je pro mě utrpení, ale jděte do toho, systém, který navrhujete, nezní špatně, jediná věc, proti které bych mohl protestovat, by byla rozpustnost kyseliny vinné ve vodě, ale nejsem si jistý, jak a jestli by to mohlo ovlivnit proces, jsem zvědavý na vaše zjištění, informujte nás o tom.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
alkohol a ne aceton s odůvodněním, že kyselina vinná je rozpustnější v alkoholech než v acetonu, možná bude lépe fungovat v acetonu, nezkoušela jsem to.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Jejich schémata jsou velkým pomocníkem , pěkné. Až to vyzkouším, zveřejním zde své výsledky.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Myslím, že v grafu je něco špatně.
Pokud použijete L+-kyselinu vinnou(levnější a snáze dostupnou)enantiomer D(amph,Meth) bude v roztoku a ne v pevné látce, jak se tam objevuje.
Pokud použijete D-kyselinu vinnou (dražší a obtížněji dostupnou), bude D- enantiomer (amph,Meth) v pevné látce.
Děkuji.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Jeho schéma je správné. Sůl se vysráží do pevného stavu. Není rozdíl, d-amfetamin l-vinná sůl nebo l-amfetamin d-vinná sůl. Následujícími postupy můžete změnit kyselinu a získat rozdílný izomer v pevném stavu.

P.S. totéž platí pro metamfetamin.
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Dobře, ale i kdyby to bylo tak, jak říkáte, což si nemyslím, bylo by to stále výhodné, dokud se JEDNA z nich sráží, máte možnost separovat bez ohledu na to, jakým způsobem
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
"Není rozdíl, d-amfetaminová sůl kyseliny l-vinné nebo l-amfetaminová sůl kyseliny d-vinné"
Vím, že to, co mám na mysli, je, že u L+vinné soli (d-vinné/dextrovinné/D izomeru) budete mít D-amph nebo D-meth v roztokové části, nikoli v pevné.
Děkuji.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Dobrý den, poskytuje metamfetamin syntetizovaný metodou efedrinu a pseudoefedrinu izomer d-metamfetaminu s čistotou 99 %? Pokud ne, kolik?
 

Ihml

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 3, 2024
Messages
7
Reaction score
6
Points
3
Nejsem Patton, ale: z použitého efedrinu, který byl získán z rostliny, by se vyrobil pouze D-meth, protože rostliny přirozeně produkují pouze L-efedrin (který se po reakci mění na opačný enantiomer - v tomto případě D-meth). Pokud by byl použit chemicky syntetizovaný efedrin, pak by vznikl racemický pervitin, protože syntéza efedrinu není stereospecifická.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Ano g.patton, eirther way oba izomery jsou odděleny, jeden v rozpouštědle a jeden jako sůl
 
Top