Izomery a kyselina vinná

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Myslím, že v grafu je něco špatně.
Pokud použijete L+-kyselinu vinnou(levnější a snáze dostupnou)enantiomer D(amph,Meth) bude v roztoku a ne v pevné látce, jak se tam objevuje.
Pokud použijete D-kyselinu vinnou (dražší a obtížněji dostupnou), bude D- enantiomer (amph,Meth) v pevné látce.
Děkuji.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Jeho schéma je správné. Sůl se vysráží do pevného stavu. Není rozdíl, d-amfetamin l-vinná sůl nebo l-amfetamin d-vinná sůl. Následujícími postupy můžete změnit kyselinu a získat rozdílný izomer v pevném stavu.

P.S. totéž platí pro metamfetamin.
 
View previous replies…

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Co máte na mysli pod obrázkem 18.
"Srážíme d-amfetamin dalším množstvím kyseliny d-vinné". Myslel jsem, že d-vinná kyselina, kterou jste použili, vyrazila d-vinnou sůl l-amfetaminu. Jak se bude srážet d-amfetamin, který zůstal v roztoku?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
D-vinný roztok zanechává požadovaný enantiomer v roztoku, vaše pevná látka je nyní v tomto případě vaším odpadem, naopak pro L-vinný roztok (ten běžný) pak srážíte požadovanou kyselinou. Během obou těchto procesů dospějete k síranům nebo fosforečnanům, protože vinany nejsou skladovatelné.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Rozumím tomu tak. Ale pokud si přečtete postup, který je zveřejněn , zde je.
"Extrahujte 5 ml petroletheru a roztok zahřejte, do směsi přidejte 2,45 g kyseliny d-vinné v alkoholovém roztoku. Poté přidejte alkohol až do úplného rozpuštění a za stálého míchání ochlaďte. Vysráží se d-vinná sůl l-amfetaminu. D-amfetamin zůstává v roztoku. Pro zvýšení výtěžku můžete postup čištění sraženiny l-amfetaminové d-vinné soli methanolem opakovat."
O této další části mluvím .
"Srážíme d-amfetamin dalším množstvím kyseliny d-vinné. Sraženinu přefiltrujeme, získáme bázi d-amfetaminu, přidáme zásadu na pH = 11"
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Tedy že nadbytek kyseliny d-vinné sráží i d-amfetamin. Jedná se o druh a/b extrakce. Myslím, že tento krok můžete vynechat a okyselit roztok éteru po prvním přídavku kyseliny d-vinné.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Ok. Ale jak můžete vysrážet d amfetamin s d kyselinou vinnou, když jste seperovali.
l amfetamin d-vinan s tou samou kyselinou vinnou v předchozím kroku.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Kolem tohoto tématu panuje spousta nejasností. Doufejme, že vaše video do něj vnese trochu světla.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Udělal jsem to v ekvimolárním poměru. Pro d-amph se používá přebytek d-tartranu.
 

smallworker

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Takto to zní dobře

Já mám jiný způsob. Použil jsem L++ vinný kámen. Základní olej a l++ vinný kámen vyrábím společně.
Udělám 1,4 l h2o a dám dohromady 700 g vinného kamene. Tuto směs jsem dal na 1L volného základního oleje.

Po několika minutách ztuhl. Nechám hmotu vychladnout a po několika hodinách ji oddělím odstředivkou.
Olej, který vyjde, jsem připravil na ph11/12, abych získal základní olej.
A prášek, který zůstane v odstředivce, jsem vyrobil s horkou vodou a také přivedl s naoh do ph 11/12, abych získal základní olej.

D a L oddělíme.


Nějaký návrh, aby to bylo lepší?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Odstraníte vodnatou vrstvu z vrstvy rozpouštědla před odstředěním? Zní mi to, jako byste plýtvali produktem ve vodní vrstvě, pokud ano, ale možná tomu nerozumím.
 
View previous replies…

smallworker

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Ano, odebírám z pevného kusu veškerou vodu do filtračního papíru a pak dávám dohromady vodu a vodu z odstředěné pevné hmoty.

Toto dohromady dělám s Noah ph 12
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
ano, pravděpodobně popisuje cestu L-tartrátu. odstředí, aby odstranil co nejvíce rozpouštědla a l-amph, pak bazifuje svůj pevný produkt( d-amph l-tartrát) a reprecipituje, pokud tomu dobře rozumím, což je dobré
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Dobrý den. Vaše L-vinná sůl d-amfetaminu se ve vodě nesráží, protože je ve vodě rozpustná. Jak jsem psal v příručce, pro kyselinu vinnou musíte použít alkohol.
 
Top