Izomery a kyselina vinná

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
tady jsem to před časem udělal, v prvním řádku je popsán "můj" postup, nezabýval jsem se podrobněji cestou kyseliny D-vinné, protože nemám zkušenosti z první ruky, ale při použití L-tartriku v nadbytku podle popisu vzniká, myslím, že přinejmenším, docela opticky čistý produkt, nemám to zatím jak dokázat, ale teorie sedí, stejně jako farmakologie, která je znatelně lepší, nižší tepová frekvence, žádné křeče, snížený bruxismus.Také skutečnost, že kyselina L-tartarová(dělají rozdíl) se pravidelně obléká, pokud budete sledovat literaturu. je to případ "věř mi, brácho", ale jak jsem řekl, teorie je solidní.

V následujících dnech si dám trochu práce, budu pracovat "na záznamu" se svými výsledky a poměry a možná otevřu vlákno, abych ukázal své výsledky, nebo sem napíšu idk

také omluvte kresbu, nejsem nejlepší grafik


Ij0D3XaBvK
 
View previous replies…

Ihml

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 3, 2024
Messages
7
Reaction score
6
Points
3
Mohl by se pro filltraci použít běžný papírový filtr, nebo by bylo nutné místo něj použít filtr z borosilikátového skla? Vzhledem k tomu, že amfetamin je slabá báze s pH přibližně 11.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Vím, že vy nevyhazujete L- metamfetamin, když můžete udělat inverzi a udělat z něj D- metamfetamin. Viděl jsem to udělat několika způsoby.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Dobrý den, ano, lze to provést prostřednictvím thiolů. Tyto sloučeniny extrémně nepříjemně zapáchají.
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Prováděl někdo z vás tento překlad?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Ne, o tomto způsobu jsem četl.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Dobře, mám výsledky svých pokusů, které se snaží postupovat podle metody na videu, ale podobná činidla, která mám po ruce a která obvykle používám.
Rozdělil jsem 70gr racemické volné báze(nedestilované parou a bez provedeného acidobazického promývání jen extrahované a vysušené z redukce NaBH4 P2P) na 2 stejné části po 35gr. S prvním 35gr jsem udělal video postup ale s některými jinými činidly a s druhým 35gr jsem udělal metodu, kterou používám k výrobě, která je podobná video postupu:

- Metoda 1 (video metoda)


- 35gr čisté volné báze
- 42gr L-tartarinu
- 205ml methanolu
Množství jsou jako poměr videa, ale methanol jsem se rozhodl použít o 12% méně, protože ethanol ve videu je 88% roztok.
Do baňky jsem přidal kyselinu, později methanol a nakonec frebas.
Jakmile jsem začal míchat, okamžitě se stalo to, co se mi obvykle stalo při ostatních postupech, které jsem pro tento účel vyzkoušel, pevné soli se rychle vysrážely a vytvořily hmotu.
Refluxoval jsem ji během jedné hodiny, zahříváním se hmota stala hustou kapalinou.
Po hodině refluxu ji udržuji při RT asi 4-5 hodin, dokud se ve směsi nevytvoří nové pevné látky.
Přefiltroval jsem ji a pevnou a kapalnou část uchovávám v různých nádobách.
-Kapalná část
Kapalnou část zchladím v mrazáku roztokem NaOH, abych se vyhnul přebytečnému teplu v kroku alkalizace.
Pomalu jsem přidával roztok NaOH do směsi až na ph13 a přidával jsem ho do separační nálevky během 30 minut.
Spodní vodnou vrstvu odeberu a ponechám si ji, horní tenká olejová vrstva se uchovává v nádobě.
Vodnou vrstvu extrahuji DCM a tyto extrakce DCM přidám do olejové vrstvy.
Vysuším ji bezvodým síranem sodným a přefiltruji.
Odpařil jsem DCM a získal 10 g volné báze D-meth (nevypadá tak čistě, jak by měla)
- pevná část
.
Přidala jsem víceméně stejný objem teplé vody, jako je hmotnost pevné látky, za stálého míchání jsem ji rozpustila a nechala vychladnout.
Pomalu jsem přidával studený roztok NaOH až na ph13 a během 30 minut jsem ho přidal do dělící nálevky.
Další kroky jsou naprosto stejné jako u kapalné části.
Po odpaření DCM jsem získal 15gr L-meth freebase také dost "špinavé"

- Metoda 2(ta, kterou obvykle dělám a je podobná metodě na videu)
.


- 35gr čisté freebáze
- 41,2gr L-tartarinu
- 412ml methanolu
Methanol a vinný kámen se smíchají do úplného rozpuštění, za stálého míchání se přidá freebase a pokračuje se v intenzivním míchání 2-3min.
Nechá se při RT po dobu 24 hodin, dokud se nevytvoří úplná pevná hmota (pokud se za několik hodin nevytvoří žádná pevná hmota, je třeba znovu zamíchat).
Filtruje se a nyní se postupuje úplně stejně jako u jiné metody.

- V kapalné části, jakmile jsem měl všechny extrakce DCM, jsem se rozhodl provést acidobazické promývání, i barva DCM vypadá čistěji než u druhé metody, aby se nestalo, že bude "špinavý" jako u první metody a získal jsem 10gr D-methu naprosto čistého a ryzího(odkaz na foto dole)
- V pevné části jsem získal 13gr dostatečně čistého L-methu volné báze bez acidobazického promývání.
- Problém s čištěním by se dal vyřešit i během krystalizační fáze, je mnoho způsobů.

Samozřejmě je velmi těžké zkontrolovat, kolik D nebo L je ve skutečnosti ve věci jen s chirální analýzou není snadno dostupné.
Také vím, že není nejkorektnější porovnávat dvě metody používající nějaká odlišná činidla, ale ve skutečnosti plní prakticky stejnou funkci v procesu.

Zkrátka podobné metody a výtěžky hlavní rozdíly jsou v tom, že u té druhé se dá vyhnout refluxu(takže by to mohlo být jednodušší) a výsledné freebáze vypadají čistěji než u té druhé metody.

Až budu mít zase volný čas jako tento víkend(bohužel to není obvyklé :-( zbývá jen vyzkoušet v malém měřítku "mexická" metoda pro separaci izomerů meth je dost odlišná a dělal jsem ji jen ve velkém měřítku i když jsem se nakonec rozhodl použít vysvětlenou metodu i pro velké měřítko.
To by byly 3 metody, které jsem dělal a mohu o nich mluvit se zkušenostmi.

O tom, kdy a jak udělat acidobazickou promývku místo parní destilace...atd. atd. potřebuje kompletní a dlouhý příspěvek to samé pro krystalizaci.

Přemýšlím, že bych napsal všechny možné a výhodnější varianty během cesty od BMK(5449) k D-Meth HCL, ale to by byla dlouhá práce a nevím, kdy budu mít zase dost času hahah alespoň je v plánu.

Díky.
 
View previous replies…

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Jaká je třetí metoda? Předpokládám, že je mnohem vhodnější pro velkovýrobu?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Rozpusťte 1 mol vinného kamene ve 200 ml H2O a přidejte 1 mol volné báze za stálého míchání.
Nechte působit 24 h RT.
Filtr....
 

xxxx-8888

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 6, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Postupoval jsem podle metody 2, proč se neobjeví pevná látka?
 

Attachments

  • WQx6YGqaoz.jpeg
    WQx6YGqaoz.jpeg
    5.7 MB · Views: 345

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Nastavil jsem směs methanolu a volné báze na ph 13 a pokusil se ji extrahovat toluenem, ale vše se smíchalo. Kvůli tomu jsem to nemohl oddělit. Jak se to dělá, nebo kde je moje chyba? Pravidelně jsem to dělal s h2o, dost podobně jako touto metodou. Jediná nepříjemná věc je, že musím 2x odpojovat, abych získal vysoký d-izomer a tím pádem vysoké ztráty.
 
View previous replies…

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Bratře, použij hexan.

Hexan se vrství s metanolem a vodou.
Toluen se vrství s vodou, ale NE s metanolem.

https://www.sigmaaldrich.com/MK/en/technical-documents/technical-article/analytical-chemistry/purification/solvent-miscibility-table
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Mohl by někdo popsat základní principy kyseliny vinné pro nováčky, prosím? Nebo, možná, existuje o tom nějaký populární článek?

Četl jsem nějaký "leták" o kyselině vinné a nabyl jsem dojmu, že samostatně reaguje pouze s jedním izomerem (LorD), přičemž druhý zůstává nedotčen. Je to špatně?

Samozřejmě mohu opakovat kroky popsané v "příručce", aniž bych tomu rozuměl, ale můj stav mysli vždy vyžaduje úplné pochopení tématu.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Velmi jednoduché.

Do roztoku obsahujícího vámi zvolenou racemickou směs se přidává kyselina L-vinná, dokud se nevytvoří další sraženina. Sraženina je levoizomer.

Pokud je to to, co jste chtěli, přefiltrujete to, filtrační koláč je váš produkt (vinná sůl).

Pokud chcete dextro izomer, zůstane rozpuštěný ve filtrátu místo ve filtračním koláči. Pak jej převedete na požadovanou sůl, jako je například hydrochlorid, a to tak, že roztokem protlačíte plynnou HCl. Obvykle existují hřivnaté stabilní soli, které můžete z filtrátu následně vysrážet. Záleží na tom, kterou chcete.

Všimněte si, že můžete také koupit kyselinu D-vinnou, ale je dražší a obecně se nevyplatí.

Obecná myšlenka je, že jelikož je kyselina buď (L-), nebo (D-), bude vždy reagovat pouze s určitým izomerem z obou enantiomerů.
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nevím, proč by to mělo být jinak, ale dobře, bylo by zajímavé to zjistit empiricky pomocí testu EC.
Vůbec není exotermický, zejména v petroletherovém prostředí. v petroletheru není příliš rozpustný, nejlépe rozpustný kromě vody nebo něčeho nepraktického jsou alkoholy.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ne, ještě jednou ne, prosím! hahahahahah "SILNÝ" ISOMER(R-D) V METH S L-TARTARIC SOLUTION JE V KAPALNÉ ČÁSTI, NE V PEVNÉ! A PRO MDMA CHCETE PEVNOU ČÁST MÍSTO KAPALNÉ (S-L).
;-)
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
V takovém případě byste je mohli extrahovat hexanem nebo toluenem. Ale nemůžete
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Zkusili jste to vůbec sami provést? Víte, že není možné, aby se D-metamfetamin tartrát vysrážel, když přidáte kyselinu L-vinnou, že? Kyselina, která je izomerem L, reaguje pouze se stejným izomerem opačné báze. To znamená, že je to přesně tak, jak jsem řekl. Váš požadovaný D-metamfetamin (lepší izomer ze dvou, které byste chtěli zachovat) zůstane rozpuštěný ve volné bázi, což je kapalný filtrát, který pak můžete přímo přečerpat suchým plynem HCl, abyste získali sladkou D-metamfetamin hydrochloridovou sůl. Věřte mi, chlape. Takhle to jde... Poděkujte mi později, až vyzkoušíte výsledek.

Zdá se, že to lidi opravdu mate.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Děkujeme za opravu. S R-S si nepletu, ale s pevnou a kapalnou látkou si to pletu pořád: tak o tom hodně debat)) haha
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Poprvé se jedná o rozdělení izomerů MDMA. Úplná zpráva.

Krok 1.
Získáno 40 gr FB promytého p.etherem.
Barva mírně nažloutlá, ale dobrá.
RzVPSsLY26

Krok 2.
20,65 g L-tartarinu CAS 87-69-4 se připraví ve 40 ml vody. Molární poměr FB:vinný kámen 1:08.
FB a vinný kámen se uloží do mrazničky na 0C.

Krok 3.
Vina se přidá do PH=2 během 10 minut za mírného míchání (100 ot./min) a nechá se přes noc.
Důležité! Reakce je dost exotermická!!!
Barva se zakalila do hněda.
Použitá hmotnost vinného kamene = 22 gr, což umožňuje vypočítat hmotnost zreagovaného FB jako 28,34 gr a poukázat na poměrně vysoké procento S-iso v původním racemicu.

Krok 4.
Protože horní vrstva FB emulgovala se spodní vrstvou, byl k jejich oddělení použit p.ether ve 3 krocích 15+10+10 ml. Celkový objem FB v horní vrstvě (R-isomer) po odpaření je 9 gr.

Krok 5.
FB ze spodní vodné vrstvy (S-isoomer) byl extrahován NaOH. FB se zakalenou hnědou barvou se oddělil poměrně snadno. Hmotnost po vysušení hořčíkem je 40 gr.
Promývání éterem se na tuto část FB nepoužilo.
5E2TBOrCRm

Krok 6.
HCl 36 % se přidá v objemu 14 ml do PH=2, což umožňuje odhadnout hmotnost zreagovaného FB na 27-29 gr.

Krok 7.
MDMA HCl byla zahřáta na 130C a promyta ve 200 ml zmrzlého acetonu.
7YAtRw2EQS

Práce je hotova!

Zajímavá je hmotnost FB odděleného krokem 5 - 40 gr. Je stejná jako hmotnost FB na začátku (krok 1). Zároveň objem HCl použitý v kroku 6 odpovídá hmotnosti zreagovaného FB 27-29 gr.
Při extrakci báze byly zřejmě k FB přimíchány některé zbytky a vedlejší produkty vinného kamene.
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Drobná oprava u kroku 2: Připravený L-tartarát - 24,85 gr.
Použito 22 gr.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
S-iso bylo pořízeno po 24 hodinách v mrazničce.
Konečný yel je 29 gr narůžovělého prášku.
PH = 5
LD3fTkbcj2 5X3MS1tasg

Byl rozpuštěn ve vodě v poměru 1 gr : 1 ml a zahřát na 108C pro rekrystalizaci.
Druhá fotografie při teplotě 106C.
TuWsjwd0G8 LeP5fUAxFS

Barva je podivná. Pravděpodobně asi 2-4 % nečistot. Příště ji pro lepší výsledek promyji éterem.

Také poznámka o kontrole PH ve dvou vrstvách. Vzorek je odebrán ze spodní vrstvy s Pasteurem. Pak se vyndá, promyje acetonem a kápne na lakmusový papírek. Nic složitého.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43

Neberte prosím tento můj příspěvek v úvahu.

Výsledek není správný. MUSÍ BÝT přehodnocen v souladu s novými zkušenostmi!!!

Za pár dní se vrátím s novou metodou separace izomerů MDMA.
 
Top