Izomery a kyselina vinná

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Myslím, že v grafu je něco špatně.
Pokud použijete L+-kyselinu vinnou(levnější a snáze dostupnou)enantiomer D(amph,Meth) bude v roztoku a ne v pevné látce, jak se tam objevuje.
Pokud použijete D-kyselinu vinnou (dražší a obtížněji dostupnou), bude D- enantiomer (amph,Meth) v pevné látce.
Děkuji.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Jeho schéma je správné. Sůl se vysráží do pevného stavu. Není rozdíl, d-amfetamin l-vinná sůl nebo l-amfetamin d-vinná sůl. Následujícími postupy můžete změnit kyselinu a získat rozdílný izomer v pevném stavu.

P.S. totéž platí pro metamfetamin.
 
View previous replies…

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
G.Patton má pravdu. V podstatě používá stejnou metodu na konci svého postupu, která je použita v tomto tématu, na konci sráží D-amfetamin s přebytkem d-vinné (neboli L-(+)-vinné kyseliny nebo přírodní formy). Tímto způsobem vzniká D-amfetamin-d-vinan alias D-amfetamin-L-(+)-vinanová sůl. Používá se stejný princip, pouze se nejprve zbaví většiny izomeru L-amfetaminu poloměrem kyseliny vinné, což vede ke vzniku amfetamin tartrátu. Jak už to tak bývá, L-amfetamin-d-tartrát je mnohem méně rozpustný v alkoholech než D-amfetamin-d- (nebo L-(+)-) tartrát.

Domnívám se, že L-Amfetamin-d-tartrát není ani stabilní molekula a oxiduje se přebytkem kyseliny vinné, proto roztok zčervená. Pattonův postup je tedy elegantnější (ale pracnější) a je schopen oddělit L-amfetamin, který se při této metodě jednoduše zničí.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Dobrý den, poskytuje metamfetamin syntetizovaný metodou efedrinu a pseudoefedrinu izomer d-metamfetaminu s čistotou 99 %? Pokud ne, kolik?
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Ano, to dělá pouze p2p dává 50/50
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Vím, že vy nevyhazujete L- metamfetamin, když můžete udělat inverzi a udělat z něj D- metamfetamin. Viděl jsem to udělat několika způsoby.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Dobrý den, ano, lze to provést prostřednictvím thiolů. Tyto sloučeniny extrémně nepříjemně zapáchají.
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Prováděl někdo z vás tento překlad?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Ne, o tomto způsobu jsem četl.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Dobře, mám výsledky svých pokusů, které se snaží postupovat podle metody na videu, ale podobná činidla, která mám po ruce a která obvykle používám.
Rozdělil jsem 70gr racemické volné báze(nedestilované parou a bez provedeného acidobazického promývání jen extrahované a vysušené z redukce NaBH4 P2P) na 2 stejné části po 35gr. S prvním 35gr jsem udělal video postup ale s některými jinými činidly a s druhým 35gr jsem udělal metodu, kterou používám k výrobě, která je podobná video postupu:

- Metoda 1 (video metoda)


- 35gr čisté volné báze
- 42gr L-tartarinu
- 205ml methanolu
Množství jsou jako poměr videa, ale methanol jsem se rozhodl použít o 12% méně, protože ethanol ve videu je 88% roztok.
Do baňky jsem přidal kyselinu, později methanol a nakonec frebas.
Jakmile jsem začal míchat, okamžitě se stalo to, co se mi obvykle stalo při ostatních postupech, které jsem pro tento účel vyzkoušel, pevné soli se rychle vysrážely a vytvořily hmotu.
Refluxoval jsem ji během jedné hodiny, zahříváním se hmota stala hustou kapalinou.
Po hodině refluxu ji udržuji při RT asi 4-5 hodin, dokud se ve směsi nevytvoří nové pevné látky.
Přefiltroval jsem ji a pevnou a kapalnou část uchovávám v různých nádobách.
-Kapalná část
Kapalnou část zchladím v mrazáku roztokem NaOH, abych se vyhnul přebytečnému teplu v kroku alkalizace.
Pomalu jsem přidával roztok NaOH do směsi až na ph13 a přidával jsem ho do separační nálevky během 30 minut.
Spodní vodnou vrstvu odeberu a ponechám si ji, horní tenká olejová vrstva se uchovává v nádobě.
Vodnou vrstvu extrahuji DCM a tyto extrakce DCM přidám do olejové vrstvy.
Vysuším ji bezvodým síranem sodným a přefiltruji.
Odpařil jsem DCM a získal 10 g volné báze D-meth (nevypadá tak čistě, jak by měla)
- pevná část
.
Přidala jsem víceméně stejný objem teplé vody, jako je hmotnost pevné látky, za stálého míchání jsem ji rozpustila a nechala vychladnout.
Pomalu jsem přidával studený roztok NaOH až na ph13 a během 30 minut jsem ho přidal do dělící nálevky.
Další kroky jsou naprosto stejné jako u kapalné části.
Po odpaření DCM jsem získal 15gr L-meth freebase také dost "špinavé"

- Metoda 2(ta, kterou obvykle dělám a je podobná metodě na videu)
.


- 35gr čisté freebáze
- 41,2gr L-tartarinu
- 412ml methanolu
Methanol a vinný kámen se smíchají do úplného rozpuštění, za stálého míchání se přidá freebase a pokračuje se v intenzivním míchání 2-3min.
Nechá se při RT po dobu 24 hodin, dokud se nevytvoří úplná pevná hmota (pokud se za několik hodin nevytvoří žádná pevná hmota, je třeba znovu zamíchat).
Filtruje se a nyní se postupuje úplně stejně jako u jiné metody.

- V kapalné části, jakmile jsem měl všechny extrakce DCM, jsem se rozhodl provést acidobazické promývání, i barva DCM vypadá čistěji než u druhé metody, aby se nestalo, že bude "špinavý" jako u první metody a získal jsem 10gr D-methu naprosto čistého a ryzího(odkaz na foto dole)
- V pevné části jsem získal 13gr dostatečně čistého L-methu volné báze bez acidobazického promývání.
- Problém s čištěním by se dal vyřešit i během krystalizační fáze, je mnoho způsobů.

Samozřejmě je velmi těžké zkontrolovat, kolik D nebo L je ve skutečnosti ve věci jen s chirální analýzou není snadno dostupné.
Také vím, že není nejkorektnější porovnávat dvě metody používající nějaká odlišná činidla, ale ve skutečnosti plní prakticky stejnou funkci v procesu.

Zkrátka podobné metody a výtěžky hlavní rozdíly jsou v tom, že u té druhé se dá vyhnout refluxu(takže by to mohlo být jednodušší) a výsledné freebáze vypadají čistěji než u té druhé metody.

Až budu mít zase volný čas jako tento víkend(bohužel to není obvyklé :-( zbývá jen vyzkoušet v malém měřítku "mexická" metoda pro separaci izomerů meth je dost odlišná a dělal jsem ji jen ve velkém měřítku i když jsem se nakonec rozhodl použít vysvětlenou metodu i pro velké měřítko.
To by byly 3 metody, které jsem dělal a mohu o nich mluvit se zkušenostmi.

O tom, kdy a jak udělat acidobazickou promývku místo parní destilace...atd. atd. potřebuje kompletní a dlouhý příspěvek to samé pro krystalizaci.

Přemýšlím, že bych napsal všechny možné a výhodnější varianty během cesty od BMK(5449) k D-Meth HCL, ale to by byla dlouhá práce a nevím, kdy budu mít zase dost času hahah alespoň je v plánu.

Díky.
 
View previous replies…

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Děkuji za zapsání metody, provádí se izomerní separace pouze jednou, nebo se opakuje?
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Fb je mísitelný s metanolem, voda je mísitelná s metanolem , dcm je mísitelný s metanolem .
Jak je tedy možné extrahovat?
Pokud nepoužíváte velké množství vody.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Vaší otázce příliš nerozumím.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
V části, co se říká "kapalná část", přidáte naoh ,do metanolu, který má v sobě sůl, ano, abyste uvolnili FB. Jak extrahujete FB?
Jak vzniká vodná vrstva, když se voda s metanolem mísí? A jak vzniká horní vrstva oleje, když je FB rozpustný v methanolu?
Ptám se jen proto, že jsem z toho zmatený.
Díky
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Dobře, teď je to jasnější, nejsem chemik, takže možná nejsem ta správná osoba, která by měla odpovědět s chemickou literaturou, kterou používáte, ale mohu vysvětlit, jak jsem to udělal v tomto případě a jak to dělám ve všech podobných procesech.
Dokud vím (mohu se samozřejmě mýlit, ale ve 100 % případů, které jsem dělal, to tak fungovalo), v kyselých směsích (PH2) zůstávají volné báze(POUZE VOLNÉ BÁZE, NE P2P, PŘÍKLAD) mimo vodu nebo vodnou část a v takovém případě se nerozpustí žádným rozpouštědlem, proto se rozpouštědla používají k vymývání volných bází v kyselých směsích a tato rozpouštědla se odstraňují, aby se zachovala, jak se předpokládá, s organickým rozpouštědlem.
V alkalických směsích (PH12-13) se frebazy "uvolňují", což znamená, že jsou ve vodě nebo ve vodné části, protože frebazy a voda mají různou hustotu, vytvářejí se dvě vrstvy, ale některé frebazy mohou zůstat ve vodě, proto se vodná vrstva extrahuje organickým rozpouštědlem, které v alkalických směsích rozpouští organické (frebazy).

Nevím, zda tyto informace (které by mohl někdo opravit, pokud nejsou přesné) odpovídají na vaši otázku tak, jak potřebujete, ale doufám, že vám alespoň pomohou.
Možná by vám mohl více pomoci doktor chemie nebo chemik s titulem sorry.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Jo prostě jednoduchá chemie to opravdu není, opravdu nepotřebujete doktora, aby vám na to odpověděl . Možná je to teplotou , možná by to ve větším měřítku tak dobře nefungovalo. Možná je v metanolu ještě hodně fb.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Myslím, že ne, ale zkontroluji to, příště po extrakci odpařím všechen methanol a extrahuji směs znovu, abych zjistil, zda nějaký FB zůstává v pořádku?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Provedl jsem jednoduchý test extrahoval jsem roztok vody a methanolu později jsem methanol odpařil a znovu extrahoval.
Ve druhé extrakci je prakticky nezjistitelné množství FB Im nejsem jistý, zda zůstal v methanolu nebo ve vodě.
Každopádně existují 2 možnosti, jak to napravit:
- Když roztok alkalizujete, můžete oddělit olejovou vrstvu, odpařit methanol ze směsi a extrahovat směs pomocí DCM nebo ji přímo alkalizovat roztokem methanolu s NaOH a odpařit všechen methanol.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Takto vypadá dělení izomerů po 1 hodině pomocí metody 2 ;-)
 

Attachments

  • kbUxZ5t8fO.jpg
    kbUxZ5t8fO.jpg
    4.4 MB · Views: 263

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Ahoj btcboss2022 Jejich metodu jsem vyzkoušel, bohužel mi nefungovala. Se srážením vše fungovalo báječně. Bohužel s oddělením volné báze od methanolu jsem vám něco udělal špatně, mohl byste mi znovu vysvětlit oddělení kapalné fáze v jakém rozsahu ji oddělujete?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Není to moje metoda hahah, ale ok, pochopil jsem vás, co přesně jste dělali a co se stalo?
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Jaká je třetí metoda? Předpokládám, že je mnohem vhodnější pro velkovýrobu?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Rozpusťte 1 mol vinného kamene ve 200 ml H2O a přidejte 1 mol volné báze za stálého míchání.
Nechte působit 24 h RT.
Filtr....
 

xxxx-8888

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 6, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Postupoval jsem podle metody 2, proč se neobjeví pevná látka?
 

Attachments

  • WQx6YGqaoz.jpeg
    WQx6YGqaoz.jpeg
    5.7 MB · Views: 344

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Zůstal jsem vzhůru celou noc a procházel vědecké práce a patenty a zde jsou mé závěry

Kyselina vinná L(+) (2R,3R) je přirozeně se vyskytující izomer. protože má chiralitu ir R,R, ohýbá světlo a je opticky aktivní. D(-)(2S,3S) je také opticky aktivní. Tyto 2 sloučeniny jsou enantiomery. Mají stejný bod varu, tuhnutí, teplotu, mol.hm. atd.
Diastereomerem obou je kyselina mezovinná. (2R,3S nebo 2S,3R) 2 mezo jsou enantiomery.
To, co činí sloučeninu opticky aktivní, je ohyb světla. Co způsobuje ohyb světla? Má nerovnoměrnou rovinu uhlíkových substituentů. Například L(+)kyselina vinná je aktivní. Ohýbá světlo vpravo a vpravo ( říkám vpravo, ale pravou stranu používám jen jako referenční). Totéž platí pro D(-) kyselinu vinnou, ta ohýbá světlo " vlevo vlevo". Mezokyselina vinná je chirální, ale není opticky aktivní. Protože (například) 2R,3s ohýbá světlo opět doprava doleva pro čistý zisk 0°.
Důvod, proč hovoříme o opticky aktivních sloučeninách, je ten, že aktivní sloučeniny mají vyšší teplotu tání a vyšší teplotu varu. Jiný způsob, jak se na to podívat, je, že tuhnou (krystalizují) při vyšší teplotě. Ano, opticky aktivní sloučenina krystalizuje dříve než neaktivní. Nyní se dostáváme k jádru věci.
Pokud použijete kyselinu D(ss) vinnou, je D-(S) metamfetamin opticky aktivní (S,S,S) a L(R) metamfetamin není, (R,R,S).
Platí to i naopak. Pokud použijete přírodní izomer kyseliny vinné, levo-metamfetamin krystalizuje jako první, takže pokud použijete přírodní kyselinu vinnou, krystaly jsou odpad. Přepracování. Matečný louh obsahuje dextro-meth.
Pokud použijete racemickou kyselinu D,L-vinnou na racemický meth, vykrystalizuje racemický methamphetamine tartrate. Ztráta času.
Shrnutí vynálezu; použijte jeden izomer kyseliny vinné, a pokud chcete D-krystaly, použijte D-kyselinu vinnou. V opačném případě použijte L a krystaly odfiltrujte.
Až přijdete diskutovat o těchto skutečnostech, přineste si odkazy.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Chcete tedy říct, že ten videoproces je špatný? Nikdy jsem racemickou vinnou poctivě nepoužíval, takže o tom nemohu mluvit, ale u Dextra se provádí separace izomerů kyseliny vinné, nemohu přesně vědět, v jakém %, ale funguje to.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Budu mít
Znovu se podívat na video. Pokud je v rozporu s mým tvrzením, pak musí být nesprávné. Ano, jak jsem uvedl, izomer D kyseliny vinné se nejprve vysráží D-meth. Procento závisí na % enantiomerního přebytku, kterého jste dosáhli při redukční reakci. Teoretický model je 50 %, ale 40-60 % je podle mě rozumné očekávání. Existuje zákon, který se vztahuje k výtěžku, jehož název jsem zapomněl, ale zabývá se rovnováhou a v podstatě říká, že byste museli rm neutralizovat a rekonjugovat 3-6krát, abyste dosáhli maximální separace. Je to stejný zákon, podle kterého je třeba několikrát extrahovat rozpouštědlo a kombinovat je.
 
Top