Kyselinová a zásaditá extrakce kratomu

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Q5ZzWUGrkI

Úvod
E3jagdOrTy

Každý uživatel Kratomu může dosvědčit nepříjemnost, kterou způsobuje dušení několika gramů hrubého prášku, abyste dosáhli svého osobního stavu blaženosti. Poté, co jsem nedávno extrahoval DMT z různých rostlinných zdrojů, napadlo mě, proč bych nemohl použít stejný druh metodiky k extrakci aktivních alkaloidů (zejména mitragyninu a 7-hydroxymitragyninu) z prášku Kratomu a vyrobit tak krystalický roztok, který by se snadněji požíval. Po rozsáhlém pátrání na toto téma jsem našel pouze několik příruček na toto téma (které všechny využívaly různé metody a občas byly teoreticky nekonzistentní) a ještě méně informací o subjektivních účincích konečného produktu s využitím různých způsobů podání.

Vybavení a skleněné nádobí.

  • 0,5 l nádoba Pyrex;
  • 0,5 l (x2) a 200 ml (x2) kádinky;
  • Magnetickémíchadlo s topnou plochou;
  • kapátko (nebo Pasteurova pipeta);
  • žiletka.

Reagencie.

  • 30 g listů Kratomu (prášek);
  • 200 ml 5% kyseliny octové (AcOH);
  • ~ 40 g NaOH *;
  • ~ 40 ml toluenu;
  • ~ 200 ml destilované (H2O).
* - NaOH je silná báze, se kterou je třeba vždy zacházet velmi opatrně. Kombinace NaOH s vodou vyvolává exotermickou reakci, a proto by se měla vždy přidávat velmi pomalu do roztoku obsahujícího H2O; NIKDY nelijte H2O do nádoby obsahující NaOH, vždy místo toho přidávejte NaOH do stabilního kapalného roztoku.

Postup

1. Zahřál jsem 30 gramů svého Bali Kratomu a do kádinky jsem přidal 200 ml Heinzova destilovaného octa (5% kyselina octová), což bylo právě tolik, aby byl prášek zcela pokryt. Poté jsem tuto směs promíchal a nechal odstát, dokud jsem nezaznamenal další rozpouštění Kratomu, načež jsem přidal stejné množství (200 ml) teplé destilované H2O.

2. Poté jsem přidal do nádoby s octem. Napustil jsem horkou vodní lázeň (ještě lépe by fungovala elektrická plotýnka) a roztok do ní postavil, přičemž jsem neustále střídal vlažnou vodu s vodou téměř vařící.
HYlrW1cOIy
KCPIO2qsrE
GHTCa6lrQJ
3. Přidával jsem vodný roztok NaOH, dokud se pH nezvýšilo na 11.

.4. Přidával jsem vodný roztok NaOH. Po uplynutí hodiny (za neustálého udržování horké vodní lázně) jsem přidal toluen. Na 1 g použitých listů použijte asi 1 ml toluenu. Nyní přidejte tento roztok do teplého/horkého bazického roztoku listů a dobře promíchejte.
O6mYuLRGfv
2D3TyYteom
Pokud jste k udržování teplého roztoku používali Bunsenovy hořáky nebo lihové plameny, ujistěte se, že jste je uhasili ještě před otevřením lahve s toluenem. Výpary toluenu jsou VYSOCE hořlavé. Nestávejte se obětí statistik. Místo toho použijte výše uvedenou metodu horké vodní lázně. Jakmile budete toluen míchat v teplém/horkém roztoku po dobu asi 5-10 minut, nechte jej poté oddělit.
Mzv0TX95kJ
5. Máte dvě odlišné vrstvy, horní vrstvu (toluen) stáhněte skleněnou kapátkem. Váš roztok v kapátku (nebo Pasteurově pipetě) by měl vypadat žlutě, téměř jako plochá Mountain Dew.
S8MZxECwPY
NjqMgPGl1D
6. Dekantujte vrstvu toluenu do plochého skleněného podnosu (Pyrex). Tu použijete ke shromažďování vašeho produktu a odpařování toluenu. Kroky 4-5 s přídavkem toluenu musíte opakovat ještě 2x, abyste zvýšili výtěžek extrakce.
9v17xGcmVw
C7Y4GiZXlI
7. Odpařujte toluen před ventilátorem. Upřednostňuje se to provádět venku, ale ne všechny životní situace to umožňují. Pokud to musíte provést uvnitř, ujistěte se, že nejste v blízkosti žádné zásuvky. Je také DŮLEŽITÉ zajistit dostatečné větrání otevřením všech oken nebo dveří, které mohou zajistit výměnu vzduchu.
KmQaUu23xk
8. Jakmile se toluen odpaří, zůstane vám na dně zásobníku oranžová/žlutá vrstva, která velmi voní po květinách. Vezměte žiletku a seškrábněte veškerý materiál, čímž získáte toto (viz níže). V tomto okamžiku jsem provedl jedno promytí acetonem a odpařil jsem ho v plochém zásobníku Pyrex, abych získal čisté krystaly. Ten jsem pak seškrábal, abych získal konečný produkt.
Z1QCfTXxUV
TjyGwHaBQS
Po extrakci 40 g jsem skončil se zhruba 400 mg těchto krystalů Kratomu. To je ~1% výtěžnost.
 
Last edited:

PossumKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 17, 2022
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Krásné. Jak jste se někdy pokoušeli o nějaké oxidační procesy extraktu, abyste zvýšili hladinu 7-HO & pseudoindoxylu (a tak dále)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ano, není to tak jednoduché jako extrakce. Vyžaduje tři kroky, nějaká činidla a skleněné nádobí. Téma zpracuji pomocí manuálu. Zůstaňte naladěni.
 
Last edited by a moderator:

PossumKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 17, 2022
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Měl jsem úspěch s UV zářením, h2o2, stejně jako s biokonverzí s využitím aspergillus oryzae.

Jaké metody jste vyzkoušeli vy?
 

NevaBetta

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 4, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Ahoj, vačice! Mohl bys rozvést svou metodu h2o2?

Sám se o to pokusím jen s h2o2, ale také s h2o2 a bělidlem.

Mohl by ses podělit o to, co jsi použil a jak dlouho jsi RX provozoval? Mám nějaký 36% mitragynin, se kterým bych si chtěl pohrát a naučit se ho převést do dobrého výtěžku.

Mám také růžový bengál, který se mi poštěstilo koupit, takže také pracuji na pokusu o fotoxidaci. Před pár minutami jsem nechal komentář na tomto vlákně. Stále pracuji na přípravě, abych z alkaloidů odstranil vedlejší produkty a nezreagovaný růžový bengál.

Budu vděčný za jakékoli podrobnosti. Během několika příštích týdnů budu sepisovat a zveřejňovat každou metodu a výsledky, doufám, že s dobrým úspěchem!

Díky!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Můžete popsat své manipulace? Сmíte vysvětlit, jak jste kontrolovali svůj výsledek?
 

PossumKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 17, 2022
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Člověk může zvýšit 7-OH pouhým slunečním světlem. Večer se pokusím najít informace o dalších cestách.
Také se podívám, jestli je něco, co bych mohl udělat, abych aplikoval některé nové chemické poznatky související s ibogainem, které jsem se nedávno naučil, na všechny sloučeniny odvozené od kratomu.
"Bylo také zjištěno, že stejnou přeměnou by mohla být
čistě pomocí singletového kyslíku generovaného ozařováním viditelným světlem v přítomnosti
růžového bengálu, na vzduchu nebo v čisté atmosféře O2, ale výtěžky byly stále skromné (Schéma S1A).
Zajímavé bylo také zjištění, že tato fotooxidační reakce může probíhat při pokojové teplotě.
za teploty při osvětlení slunečním světlem, aniž by bylo nutné přidávat vnější redukční činidlo.
ačkoli s nízkým výtěžkem (8 % podle NMR). Proto je možné, že podobný proces probíhá
v samotné rostlině, nebo pravděpodobněji v suchém listovém materiálu, který byl vystaven působení vzduchu po dobu delší než 10 minut.
na vzduchu po delší dobu, přičemž silně zbarvené fytochemikálie (např. porfyriny) slouží jako reakční činidlo.
jako náhrada růžového bengálu. Tento jev může vysvětlovat pozorování 7-OH v některých rostlinách.
u vzorků Mitragyna speciosa, ale ne u vzorků analyzovaných v této zprávě."

https://pubs.acs.org/doi/full/10.1021/acscentsci.9b00141
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43

Lze tyto krystaly takto užívat? pokud ano, jak? ústně?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Nějaké informace o dávkování jedlých krystalů? :)
 
Last edited:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Pro 5% kyselinu octovou, můžeme kyselinu octovou zředit na 80% s H2O ?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jistě. 5% AcOH lze koupit v každém obchodě s potravinami.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43

Jak je to v pořádku ?
UAWhjaBbiz
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pošlete sem prosím zprávu o svém úspěchu, pomůže to naší komunitě!
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Napadlo mě podělit se na tomto fóru o každou zkušenost, kterou zkusím... bez obav
Jen doufám, že neznečistím nějaké téma.

PS: kratom není v plánu v těchto dnech, ale budu psát, jakmile bude hotovo!
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Lze místo toluenu použít ethylacetát?

Nebo si myslíte, že komerční toluen, jako je tento, jsou v pořádku ? (žádné informace.. jen : toluen-3.3.b )
GybfTFQHKi
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Benzen a jeho homology. Ethylacetát není nejlepší volbou pro extrakci alkaloidů.
 

OttoBulletproof

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 2, 2023
Messages
18
Reaction score
15
Points
3
Lze k extrakci použít benzin?
 
Top