Syntéza mefedronu (4-MMC) v rozpouštědle NMP. Ve velkém měřítku.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Můžete použít podobné množství
 

Lucy123

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 2, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Dobrý den, Williame. Mám n-methyl-2-pyrrolidon (NMP) v pevném stavu. Mám do něj přidat vodu na zředění? Kolik? Mnohokrát děkuji!
 

PackMaN

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 13, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Řekněte mi, prosím. Vypočítal jsem správně poměry činidel a kapalin, abych získal 1-1,5 kg 4-mmc pro tuto syntézu. Děkuji!

1) 2-Bromo-4'-methylpropiofenon (cas 1451-82-7) - [1000g].
2) n-metyl-2-pyrrolidon (NMP; cas 872-50-4) - [3000ml]
3) 40% vodný roztok methylaminu (cas 74-89-5) - [2000ml].
4) Benzen - [6000ml]
5) Aceton - [80000ml]
6) Vodný roztok kyseliny chlorovodíkové (HCl 36%) ~ [600ml].
7) Destilovaná voda - [6000ml]
 

PackMaN

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 13, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Omlouváme se. ~ 700 - 800 mg
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Po dosažení 40 stupňů začnu přidávat m40 po malých dávkách tak, aby nepřekročil 55 stupňů. Teplotu udržuji v rozmezí 50-55 stupňů C. Při počátečních dávkách přidávání m40 teplota okamžitě stoupá, když automaticky klesá, přidám další porci m40. Asi po 15-20 minutách jsem teprve v polovině plánované dávky m40, ale při přidávání dalších porcí už teplota nestoupá, ale jen silně letí dolů. Vypadá to, jako by po přidání poloviny m40 a uplynutí 15-20 minut od začátku přidávání již reakce plně proběhla a každá další porce m40 (byla přidána pouze polovina) již teplotu nezvyšuje, ale pouze roztok silně ochlazuje. Co dělám špatně? Nakonec výkon dosáhne 20 % a výsledný produkt štípe do očí a kouše do nosu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Dobrý den. Promývali jste reakční směs po reakci vodou? (krok 4)
 
View previous replies…

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Ano, rovná se dvakrát objemu vody a jednou 10% roztoku hydrogenuhličitanu sodného. Překvapuje mě velmi nízká účinnost, kdy na krystalu získávám asi 53-55 %. Je také zvláštní, že když přidám polovinu m40, v druhé polovině už reakce není exotermická a teplota během přidávání pouze klesá.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Pravděpodobně se někde ztratí výtěžnost. Jakého pH dosáhnete po okyselení? Použili jste při krystalizaci lednici? Důležité je dodržet všechny podmínky, popsané ve videonávodu.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Okyselení vždy vede k PH kolem 6. Když píšete o lednici, myslíte tím, že neutralizovanou volnou bázi vložíte do lednice, aby celý produkt vypadl? Myslíte si, že se mohlo rozpustit tolik produktu? Je normální, že po přidání poloviny m40 přestane teplota sama od sebe stoupat a celé se to ochladí? Děkuji za pomoc
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
>>>Když píšete o lednici, máte na mysli vložení neutralizované volné báze do lednice, aby celý produkt vypadl?
Ano, přesně tak
>>>Myslíte, že se mohlo rozpustit tolik produktu?
Neumím odpovědět.
>>>Je normální, že po přidání poloviny m40 přestane teplota sama od sebe stoupat a celá věc se ochladí?
Ano, je to v pořádku. Pokud chcete zkontrolovat přeměnu činidel na 4-MMC, můžete použít TLC (podívejte se na Lab FAQ).
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Mám dotaz, ten, kdo tato videa natočil, asi viděl, co dělá, ale to, co bylo napsáno, není pravda. na videu není vidět, že by se k vaření použila dvě rozpouštědla a jen jedno se pak promylo volnou vodou s ethylacetátem a to je vše, kde tedy někdo vidí benzen?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Ve videu se místo benzenu používá EA. V čem spočívá problém? Dvě rozpouštědla jsou EA a NMP.
 

little-flower

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2023
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Dobrý den"" Chtěl bych provést tuto reakci s toluenem, ale v baňce jsou všechny bílé jako mléko,,
může mi někdo říct, jestli je to normální,,, používám jen toluen při teplotě 24°C.
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Vzniklý 2-bromo-4-methylpropiofenon v benzenu se přelije zpět do čisté baňky a získá se 200 ml 40% methylaminu (vodného). K baňce se připojí zpětný chladič, baňka a teploměr (nejlépe). Směs se kombinovaně míchá a mírně zahřívá (30-40 ºC). Po dosažení základní teploty přidejte až 300-400 ml (stačí použít více). N-methylpyrrolidonu z kapací nálevky (trychtýřem), přičemž dbejte na to, aby teplota nepřesáhla 60 ºC. Při přidávání N-methylpyrrolidonu probíhá exotermická reakce, teplota může pomoci. Pokud jsou ruce příliš rovné, je to známka přehřátí, doporučuje se míchání trochu zpomalit, aby se teplota udržela v pravém horním rohu). Jakmile je všechen N-methylpyrrolidon nalit, nechte jej míchat dalších 15 minut. Celá reakce trvá 15-25 minut.
Když máme čistý prášek bk4, pak použijeme pouze NMP a methyloamin na vaření pouze...
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
O videu by někdo věděl říct:

1) Jaké mechanické míchadlo se používá? Špičková mechanická míchadla často vypadají spíše jako kovová tyč než jako teflon.

2) Jak se v systému provádí vyprazdňování, přes kterou trubičku RBF?
Podívejte se, že systém má podtlak a ten používá k napájení RBF kapalinami s činidly přes hadičku.

Děkuji!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Ahoj, není to tak důležité. Pokud je to možné, doporučil bych vám použít PTFE.
Použijte vakuovou vývěvu a silikonovou hadici. V čem je problém a čemu nerozumíte?
 
View previous replies…

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Používají se pěticestné RBF.
1) mechanické míchadlo
2) teploměr
3) kondenzátor
4) přídavná nálevka
5) ventil s přívodní hadicí

Můj dotaz zní: jak se v této sestavě vytváří podtlak?

Děkuji za váš čas
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
K vaší otázce chci říci, že si můžete téma pečlivě přečíst. Je zde seznam zařízení, který již byl napsán!
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇷
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Chtěl jsem jen vědět, kde je v tomto systému připojen zdroj vakua.
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Velmi dobrá syntéza.
Miluji práci tímto způsobem rychlé a snadno provedené.
 

Attachments

  • BVQauSmvMW.jpeg
    BVQauSmvMW.jpeg
    5.1 MB · Views: 690
  • VBZWlsuikx.jpg
    VBZWlsuikx.jpg
    4 MB · Views: 292
Top