Syntéza dusičnanu rtuťnatého(II) s následnou výrobou Al/Hg. Videonávod: Příručka pro uživatele.

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Proč si zahrávat s teploměry? :). Tohle právě přišlo: 200 + rtuťové spínače z Ebay, celková cena asi 12 eur. Obsahují asi 80 gramů rtuti, podle mých výpočtů. Bude to trochu otrava, než to odtamtud dostanu, ale jsem pilná včelka :). Prostě je rozdrtím v plastové nádobě a rtuť přefiltruju přes filtrační papír s malou dírkou.
 

Attachments

  • RBtomFewLx.jpg
    RBtomFewLx.jpg
    3.7 MB · Views: 486

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
39
Reaction score
45
Points
18
Díval jsem se na tyto rtuťové spínače na Alibabě a nevypadají, že by byly nějak velké. Opravdu mohou být v jednom z nich asi 3 gramy rtuti?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Ne, potřebujete 60 %, které si můžete koupit na internetu
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Dělal jsem to s 38 % a trvalo téměř 3 hodiny, než se vše rozpustilo, takže je to opravdu pomalé, ale TO mi fungovalo
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Použil jsem 36% kyselinu dusičnou. Rtuť z ní zmizela asi za 5-7 dní. Na dně zůstal bílý prášek. Znamená to, že dusičnan rtuťnatý je hotový?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pravděpodobně ano, filtrovali jste a kontrolovali výtěžnost reakce? Výsledek můžete zkontrolovat stanovením bodu tání (viz oddíl Analytika). Hg(NO3)2 má m.p. 79 *C.
 

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Mohl bych použít více zředěnou kyselinu dusičnou? Tam, kde žiji, se kyselina dusičná bez licence koupit nedá a moje škola má kyselinu dusičnou, ale je to myslím 0,1M nebo 0,01M (už jsem to dlouho nekontroloval, takže se můžu mýlit, ale myslím, že je to něco takového), takže bych mohl vzít malou dávku. To samé platí pro kyselinu sírovou - moje škola má nějakou, která je také 0,1M nebo 0,01M, takže bych si mohl vzít trochu, ale fungovalo by to ještě pro neutralizaci konečného roztoku s amfetaminem?
 

dazrich

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Kyselina dusičná (dýmavá) 150gr bisíran sodný 43gr dusičnanové soli, draselná, sodná. snadné nastavení destilace se správnými opatřeními pro plyn. smíchejte soli ve varné baňce a zahřívejte, dokud se soli nezkapalní a nezačnou uvolňovat ten nepříjemný hnědý plyn. studená voda přes kondenzátor a asi 15 až 20 ml kyseliny dusičné ve sběrné baňce na konci.
nepoužívejte nejlepší varnou baňku, protože zbytky solí za studena tuhnou, a protože jsem si nemohl vygooglit, jak je nejlépe odstranit, nakonec jsem baňku rozbil.
Také jsem rozbil druhou baňku a přísahám, že jsem se jí skoro nedotkl... :oops::eek:
Kromě toho je to jednoduchý způsob výroby kouřící kyseliny dusičné.
 
Top