Syntéza amfetaminu z P2NP pomocí NaBH4/CuCl2 v jednom hrnci (měřítko 1 kg)

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Zde je jednoduchý plán mého uspořádání, doporučením je také připojit vodní lázeň k samostatné chladicí nádobě v lednici, která pojme větší množství vody 25-30 l.

Tento systém je plně automatický a nemusíte se obávat přehřátí a teplota je stálá. Funguje perfektně, snadno udrží kondenzátor na 10c během celé mé reakce.
 

Attachments

  • kJ1Mqc7YSp.jpg
    kJ1Mqc7YSp.jpg
    51.9 KB · Views: 181

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Děkuji moc kámo :)

Poslední dílek skládačky je konečně tady, akvarijní čerpadlo už mám, ale jen jsem přemýšlel, jak ho vlastně dokonale nastavit.


Jak má být vodní lázeň napojena na samostatnou chladící nádobu a z jakého důvodu? Musí docházet k průtoku/výměně chladné a nechladné vody z hlavní vodní lázně do druhé nádoby vodní lázně umístěné v lednici?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
doporučte ohřívač vína. existují různé kapacity. vyberte správnou velikost baňky. nalijete vodu, přidáte led, např. 1 : 1 (voda: led) během první fáze vše pěkně ochladí. po přidání všech p2np led zmizí. zapnete ohřev. nastavíte teplotu ohřívače a pokračujete v letu z robota.
NqD1zwa64x
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Zajímavé, dali byste tomu přednost před laboratorním ohřívacím pláštěm?
Je to vlastně geniální, protože to kombinuje nejprve chlazení a pak ohřev!!!

@G.Patton Jaký je váš názor na tento nápad?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Podle mého názoru je toto řešení nejjednodušší a takto zkonstruované zařízení nepřitahuje pozornost při doplňování všech potřebných věcí pro tuto reakci.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Vaše doporučení mě ohromilo.

Takže vaše rada by zněla: umístit RBF s 5 hrdly dovnitř ohřívače vína a upravit všechny nástroje (kondenzátor, odkapávací nálevku, nakladač atd.) pomocí svorek + běžný stojan?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Existují přesně takové ohřívače, do kterých se vejde i 20litrová baňka. Podle mého názoru je lepší sestavit například dvě takové sady a zpracovávat 1 kg p2np najednou než to dělat v jedné nerezové nádrži.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Máte pravdu!

Tato metoda by mohla nahradit velkou lednici, čerpadla i topný plášť jen touto jedinou věcí, což je vlastně pěkné!

Provedli jste to již s 20l RBF?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Osobně ne, ale člověk, kterému jsem poradil, aby sestavil zařízení, byl z takových neobvyklých věcí na pažbě 10 i
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Osobně ne, ale člověk, kterému jsem poradil, aby sestavil zařízení, byl z takových neobvyklých věcí na pažbě 10 i
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Zajímavé :) Počkám si na vyjádření @G.Patton k tomuto, abych zjistil, zda je dobrý nápad nahradit tímto systémem topný plášť + chlazení.
Díky moc, kámo!
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
je známo, že laboratorní vybavení je mnohem lepší než sestavení vlastního návrhu z běžně dostupných věcí... navíc je v tomto řešení určitě jedno, kterému sami nevěnujeme pozornost, protože tyto věci jednotlivě nemají s vybavením pro takové práce nic společného.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Velmi snadný a chytrý nápad!
To je jedna z nejlepších věcí, které jsem v tomto vlákně viděl! Velký UP!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Určitě :) Určitě to vyzkouším a dám zpětnou vazbu, jakmile to vyzkouším, což může chvíli trvat.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Podívejte se na tento příklad (níže), je z laboratoře, kde převádějí APAAN do BMK. Vždycky mě zajímalo, co jsou to ty konvice, které používají.
Teď už je to celkem jasné, musí to být vařiče vína.

Takže tyhle věci už určitě mají využití v laboratořích, vaše návrhy to posouvají tak trochu na další úroveň, protože se budou používat na chlazení a ohřev, což je úžasné.
Teď bude problém najít vhodný pro 20l RBF.

Původní příspěvek: http: //bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...aan-a-phenylacetoacetonitrile-large-scale.57/

NmECsTPOoZ
4medYRXxIg
Rbv1Rmc87w
 

Prima4mmc

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
Ahoj. po přidání NaBH4 do směsi IPA:H2O v poměru 2:1 začínám po dávkách přidávat P2NP, abych udržel teplotu pod 60 stupňů. Když jsem dokončil přidávání každé dávky P2NP, barva se pěkně odbarvila ze žluté na bílou.

Ke konci přidávání P2NP, když teplota přestane sama od sebe stoupat, kapalina dál bombarduje a začne se tvořit hustý velmi lepkavý bílý maz...., takže tady vidím problém číslo jedna.

Dále, když chci přidat CuCl2, byť jen jednu kapku, okamžitě se směs zbarví do černa, jako by se zoxidovala/propálila... čím je to způsobeno?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3


Kde je tedy "problém" prezentován?

Vaše reakce je správná.

Reakce během ní zčerná, jakmile se do ní přimíchá CuCl2.

Je čas zahřát reakci na 80c a udržovat ji tam 30-40minut.

Během této části reakce černé zabarvení zmizí a objeví se ve 3 různých fázích.

V poslední fázi, když víte, že je reakce hotová, budete mít 2 vrstvy.

Černá spodní tlustá vrstva a světlá průhledná horní vrstva, když se to stane, míchejte dalších 10 minut, pak přidejte NaoH 25% a pomalu míchejte 5 minut.

Nechte vychladnout a pak začněte proces krystalizace.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Právě jsem měl krátký rozhovor s G. Pattonem, který tento nápad schválil.

Ušetřili jste mi slušné peníze, díky moc :). Až to všechno úspěšně využiji, vložím sem shrnutí.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Na síti jsem viděl takovou 33l. ze specifikace vyplývá, že by se měla vejít 20l baňka ...
 

h20

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 7, 2022
Messages
10
Reaction score
7
Points
3
Kde mohu koupit 1 kg

CuCl2 v evropě

 
Top