Syntéza fenylacetonu (P2P) z benzaldehydu s butanonem

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
To je dokonale proveditelné. Samozřejmě je to až druhá možnost, ale peroxid vodíku v koncentracích nad 3 % je dnes ve většině zemí EU přísně kontrolovanou látkou.
Jedna myšlenka však přece jen: nebude uhličitanový iont reagovat s kyselinou octovou opravdu živě? A možná ji neutralizovat?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
310
Reaction score
29
Points
28
Podívejte se na hydroponický roztok ph+ - je to 35 % Jsem z Velké Británie. Nevím, jestli by to stačilo, ale takhle získávám peroxid vodíku a svou 35% kyselinu sírovou také tbf! Velmi užitečné pro více aplikací v mém životě!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Možná si můžete koupit hotovou kyselinu peroctovou a použít ji pro kompletní reakci bez kyseliny octové a H2O2.
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Jak používáme kyselinu peroctovou? Existuje vysvětlení?
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Aldolová kondenzace.

Pokyny pro tuto metodu jsou v části Organické reakce



Tento zápis se zdá být více v souladu s tím, co vidím. Zkoušel někdo skutečně extrahovat rozpouštědlem z organické vrstvy. Použití chloroformu nebude fungovat, protože je mísitelný s organickou vrstvou. Pokud mi něco neuniklo, je třeba zápis vyzkoušet a upravit.

Zkoušel už někdo tento syntetizátor.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
V POŘÁDKU. Stačí zahřívat benzohydy a MEK s kyselinou chlorovodíkovou asi 3-5 hodin. Teplota: 90-110 C.
Jen mi poděkujte. :)
 
View previous replies…

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Předpokládám, že koncentrace kyseliny chlorovodíkové je 37 %?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Moje kyselina chlorovodíková má ~20% sílu.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Žádný problém. Jsem tu, abych se učil a také pomáhal. Nezapomeňte, že z mých úst nepadají žádné nesmysly, protože tyto
syntézy stojí peníze.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Přidali jste kyselinu chlorovodíkovou najednou? Na jiném místě se uvádí, že směs by se měla po přidání kyseliny chlorovodíkové uchovávat v chladu po dobu 6 hodin. Myslel jsem, že by se měla udržovat v chladu pouze během přidávání kyseliny chlorovodíkové.

Mým současným cílem je syntetizovat co nejvíce krystalů methylfenylbutanonu. Práce s malými porcemi bude časově velmi náročná.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Stačí vše zvážit a začít zahřívat. Reakce v jednom hrnci a nic složitého zde není. Jsem už tak unavený ze všech těch chemiků (ne z vás), kteří jen opakují všechny ty velmi staré knihy a nezkoušejí něco nového, a když se jich někdo zeptá, tak slepě opakují ty staré knihy a všechny ty stejné techniky.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Stačí se podívat například na hydrogenace. Uvidíte, že téměř z 98 % se jedná o palladium na uhlíku.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Dobře, krok 3 - přidal jsem roztok NaOH zahřátý na 50c a vložil do mag Stir po 6 hodinách byla v mém rbf hustá téměř pevná krémová kaše. Přidala jsem DCM a objevily se dvě vrstvy. Nejdřív jsem měl velkou radost!!! Protože krémová hustá vrstva seděla na dně a já si myslel, že čirší vrstva jsou dobroty extrahované DCM, byla nahoře. Ne ne ne..... Mléčná hustá vrstva byla DCM. Vím jistě, že když odstraním DCM, nebudu mít žlutý čirý olej alias p2p.


@HEISENBERG

Zkontroloval váš tým tento postup před zveřejněním. Zdá se, že odborníci o tomto postupu mlčí. Bylo by hezké získat nějakou podporu pro metodu, kterou váš tým zveřejnil.

Dobře, tak se pokusím o destilaci té krémové kaše a uvidíme, co z toho vyleze.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Stačí použít vlastní metodu, tj: Zahřívejte MEK a benz, s kyselinou chlorovodíkovou: 90-110 C, 3-5 hodin.
Pak přidejte 10% roztok KOH a okamžitě se objeví krystaly. Zbavte se vody. Dejte je do mrazáku. Zbavte se oleje. Čisté, bílé krystaly. ...jste vítáni!
 
View previous replies…

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Mám již roztok MPB a chtěl bych získat krystaly bez destilace. Kondenzace adolu byla provedena pomocí kyselého plynu. Myslíte si, že pokud se do roztoku Benz + MEK zavede kyselina zplynováním a zahřeje se na 90-110 °C po dobu 3-5 hodin a před přidáním 10% KoH se promyje hcl, existuje možnost okamžitého vysrážení krystalů? Je důležité roztok zmrazit, aby se krystaly získaly, a jaká jsou vaše měření činidel.
 

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Roztok MPB již mám a chtěl bych získat krystaly bez destilace. Kondenzace adolu byla provedena pomocí kyselého plynu. Myslíte si, že pokud se do roztoku Benz + MEK zavede kyselina zplynováním a zahřeje se na 90-110 °C po dobu 3-5 hodin a před přidáním 10% KoH se promyje hcl, existuje možnost okamžitého vysrážení krystalů? Je důležité roztok zmrazit, aby se krystaly získaly, a jaká jsou vaše měření činidel.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
10 g benzaldehydu + 24 g MEK + 28 g hydrok.kyseliny (~20%) = 28 g krystalů, sušených v pyrexové misce = 13 g krystalů.
Zůstaňte u jednoduchého postupu. Po skončení zahřívání extrahujte hnědou organickou vrstvu. Propláchněte 40 ml vody. Znovu extrahujte. Přidejte 20 ml:s 10% roztoku KOH. Zbavte se vody. Zkontrolujte pH. Pokud je příliš kyselé nebo příliš zásadité, nastavte ho na 7. Znovu se zbavte vody. Dejte to do mrazáku, protože pak můžete po zmrznutí vylít mastný sajrajt a získat téměř bílé krystaly. Krystalky dejte do pyrexové misky nebo něčeho podobného a vysušte je. Může to zkapalnět, ale není to problém. Prostě zahřívej, zmrazuj, zahřívej, zmrazuj, ty krystalky vysušíš, ale nemůžou být křupavě suché. Nevím proč. Možná jsou prostě takové.
 
Last edited:

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Je tu však jedna zvláštnost. Když vůbec neměřím hladinu pH a jen dám ty bílé krystalky do odměrné baňky v mrazáku, získám dvojnásobné množství čistě bílých krystalků. Dnes jsem si připravila téměř stejné množství činidel a stejným způsobem, ALE titrovala jsem hladinu pH na 7, dostala jsem jen polovinu krystalů. Myslím, že na tom něco bude. Teď večer jsem dal těch 20 ml krystalů do mrazáku a jsou oranžové! polovina vypadá, že by mohla dostat jen olej, ale právě jsem si ověřil, že probíhá nějaká reakce mezi oranžovým roztokem a horní vrstvou bílých krystalů, které se objevily asi za 10 minut. Dospěl jsem k závěru, že když uděláte aldol s kyselinou a dostanete zásadité krystaly a vůbec netitrujete pH, dostanete dvojnásobné nebo trojnásobné množství methylfenylbutenonu, a když je to přes noc v mrazáku, vylijete olej do horní vrstvy a je to. Takže od této chvíle nedoporučuji titraci hladiny pH.

P.S Omlouvám se, dneska jsem dělal Methcathinone a jsem strašně unavený, tak se omlouvám za nepřehledný text.
Jdu teď spát.
 
View previous replies…

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Vaše zpětná vazba je pro mě opravdu velkým přínosem. Jsou však krystaly získané bez titrace pH krystalů dostatečně kvalitní, aby bylo možné přejít k dalšímu kroku? Jak to můžeme otestovat?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Nemohu nic testovat, ale vzhled a vůně a bod tání jsou správné.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Také jsem provedl oxidaci kyseliny peroctové s přesnými výpočty a po více než deseti pokusech se mi to podařilo, takže této syntéze věřím, i když mě stála hodně peněz. Zabralo to nějaký čas, ale to nevadí, protože syntézy mám rád, zvlášť když jsou tak volně prodejné.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Na závěr by mě zajímalo, jaká je vaše výtěžnost P2P.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Z 20 g MPB, se všemi těmi požadovanými kroky, a nedestiloval (čarodějnice byla špatná volba), jen odpařoval, a hloupě vyvařoval ty rozpuštěné látky, se podařilo jen dvakrát P2P, asi 3 g P2P. Proto chci odteď určitě destilovat. :)
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Hej, jen si vzpomeňte na zákony v mé oblasti. Obchody už nemohou prodávat butanon jen v obyčejné tekuté plechovce.
Mohou ho prodávat v plechovkách s rozprašovačem. No, aammm... :ROFLMAO::LOL: To je také divné. NaOH je v seznamu prekurzorů, ale KOH-pelety se dají koupit i v obchodech s potravinami. Začínám si myslet, co to ti "regulátoři zákona" sakra hulí? :cautious: Ať je to cokoliv, musí to být dobré.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
103
Reaction score
64
Points
28
Představte si chemický večírek, na který si každý z nás přinese nějakou chemickou látku n uvidíme, co dostaneme :)
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
103
Reaction score
64
Points
28
Když se řekne Extrakt..., co to přesně znamená?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Dobrá otázka. Protože rád objasňuji, že znamená ODDĚLIT organickou vrstvu.
Žádná rozpouštědla.. Děkuji!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Dnes, když jsem to dělala znovu, se mi po vložení roztoku KOH nevytvořila žádná vrstva vody a vznikla mi rovnou bílá sraženina, kterou jsem dala do mrazáku.
 
Top