Syntéza oleje PMK z PMK (CAS 28578-16-7 vosková forma) ve velkém měřítku

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Před krystalizací musíte získat volnou bázi, pro krystalizaci volné báze používám metodu NaBH4 a ke krystalizaci volné báze existuje mnoho metod.
 

RotterdamNL

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 27, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Slyšeli jste o své konverzi (z první stránky tohoto tématu) vyrobené v 316l ss? Ptám se proto, že v reakci před přidáním hcl - jeho sodná sůl forma, a POKUD někdo přidá Acid možná ph je 2-3
, ne silná 1 a hcl možná nejí 316 nebo málo jí. Kyselina citronová pokud funguje je myslím nejlepší cesta pro ocel 316.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
V mém případě používám skleněný reaktor. Ve fázi okyselování by měla kyselina citronová pracovat v ekvivalentu molárního poměru.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
@btcboss2022 Zajímavost, spočítal jsem váš výtěžek 3,72 kg podle molární rovnice a dostal jsem zajímavý výsledek, že je to 105% výtěžek. Teoretický 100% výtěžek je 3557 g.
Existuje k možnostem, proč se tak děje: výtěžek oleje není čistý, váš popis/výpočet chyba.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Možná nebyla v té době dostatečně čistá, byly to první syntézy touto metodou a já neměl stejné znalosti jako nyní, bylo to dávno.
Ale olej, který jsem dostal, váží určitě, že stejně hahaha s nečistotami možná, ale všechny je vyčistit v dalších procesech, takže žádný problém.
Dnes mám jinou pracovní metodologii.
Až to budu dělat příště, zvážím to znovu a můžeme to porovnat.
Díky.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Můžete se s námi podělit o nové?
 

AKWA

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 19, 2022
Messages
17
Reaction score
9
Points
3
Napadlo mě zeptat se na totéž, ale upřímně mám pocit, že kdyby se chtěl podělit, mohl to udělat už v době, kdy tuto novou metodu objevil.
Ale nestresuji se tím, už přispěl cennými údaji o svých předchozích převodech a mám pocit, že to už stačí.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Musím být upřímný a rád se vyjadřuji jasně.
Pravdou je, že nepovažuji za fér sdílet každé vylepšení, změnu nebo metodu zdarma (což jsem často ochotně dělal).
Je to z jednoduchého a logického důvodu: každé zlepšení nebo změna, alespoň v mém případě, představuje značnou investici času, peněz a úsilí.
Nesdílím postupy nebo dokumenty, které jsem našel (což oceňuji u těch, kteří to dělají, a nekritizuji to, právě naopak).
V tomto případě je to, co je sdíleno, konečným výsledkem tvrdé práce a domnívám se, že volné zpřístupnění všem tuto práci znehodnocuje a zkresluje.
Mohl bych sdílet informace soukromě s těmi, kdo mi pomohli a pomáhají, a s lidmi, kteří také publikují některé své práce, ale ne veřejně.
Každopádně nikdo nemůže říct, že jsem neodpověděl na otázku týkající se postupů, které jsem zveřejnil, a to jak soukromě, tak veřejně. Jedna věc nevylučuje druhou.
Stejně tak bych řekl, že všechny důležité nebo základní postupy jsou zveřejněny na fóru a každý, kdo chce, si je může udělat, aniž by potřeboval cokoli dalšího. Ve skutečnosti jsem mnohé z nich sám provedl.

Jak vždycky říkám, je to můj osobní názor a každý si může myslet něco jiného a bez problémů si dělat, co chce nebo čemu věří.
Dokonce i přemýšlení o snadné a zřejmé myšlence, že jsem sobec a dělám to jen pro peníze/obchod atd. když kdyby to byla realita, ujišťuji vás, že bych to už dávno přestal dělat.
Využívám situace, že mám službu živého poradenství krok za krokem, kde poskytuji všechny podrobnosti, vylepšení atd... ;-). (jako bych to nedělal, že? hahah).
a mimochodem, její cena je hluboko pod její hodnotou v podzemních nákladech v Evropě, alespoň pokud takovou službu najdete, což je podle mě to nejtěžší.
Když se na to teď dívám s odstupem času, upřímně řečeno, zaplatil bych téměř jakoukoli cenu, abych měl k něčemu takovému přístup. Je jasné, že jsem se toho hodně naučil, a to mi nikdo nevezme. Nicméně všechen čas, úsilí a peníze, které bych ušetřil, by byly téměř nevyčíslitelné, řekl bych.

Můj názor se může líbit více či méně, ale je zcela ucelený, upřímný a zdravý. Kromě toho dál píšu, vyjadřuji názory, dávám tipy a odpovídám na dotazy - o to nejde. Myslím, že to bylo dobře pochopeno. Osobně si vážím všeho, co děláte.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Dobrý den, pane, mohu použít tuto metodu
1. Ke 100 g prášku PMK přidejte 100 ml ethanolu a poté přidejte 100 ml destilované vody a poté uzavřete a míchejte při pokojové teplotě po dobu 90 minut, dokud se nestane trochu práškovitým.
2. Kapalinu přefiltrujte (prášek odvažte) a přidejte kyselinu chlorovodíkovou v poměru 1:2.
3. Prášek nasypte do reakční konvice, přidejte kyselinu chlorovodíkovou, začněte míchat, zvyšte teplotu na 75 stupňů a míchejte 3 hodiny. Objeví se tmavá olejovitá látka.
4. Olej vyjměte a použijte jej pro další krok.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Chci se zeptat, zda tento recept funguje.
 

subzero

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 3, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Jakou nejvhodnější výtěžkovou kyselinu použít pro tuto metodu?
HCL, fosforečná... ?
 
Last edited:

undefinied0

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 9, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Prosím, pomozte mi někdo, možná jsem udělal chybu.

Postupoval jsem podle všeho až do bodu 12, ale spodní vrstva DCM byla velmi zakalená, bílá a hustá. Horní vodnou vrstvu, která byla mírně nahnědlá, jsem zlikvidoval. Na jednom z obrázků je v dělící nálevce spodní bílá vrstva DCM, kterou jsem si ponechala.

Ze čtení komentářů jsem viděl, že mají podezření na zkažení. Moje také stála asi rok, ale byla vakuově uzavřená na relativně chladném místě při teplotě kolem 20 stupňů Celsia.

V jiném komentáři jsem se dočetla, že je vhodné přidat kyselinu fosforečnou, protože je pravděpodobně příliš zásaditá. Zkontroloval jsem to indikátorem a skutečně to ukazovalo modrou barvu.

Po přidání kyseliny fosforečné jsem to promíchal a mírně zvýšil teplotu, ale DCM je v tom stále, takže jsem nezvýšil teplotu natolik, aby se odpařil. Takto to vypadá nyní, jak je vidět na druhém obrázku.

Co byste mi poradili, jaký by měl být další krok?
 

Attachments

  • 6Axm8GRQ90.jpeg
    6Axm8GRQ90.jpeg
    3.9 MB · Views: 66
  • P2mpGu8IYa.jpeg
    P2mpGu8IYa.jpeg
    1.8 MB · Views: 55

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jste si jisti, že se jednalo o vodní vrstvu? Protože to vypadá, že jste vrstvu PMK vyhodili. Vodná vrstva může být na dně v případě přesyceného roztoku s hustotou větší, než má vrstva PMK DCM.
 
View previous replies…

undefinied0

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 9, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
hmm zní to dobře..to může být bohužel.. ale je možné extrahovat tolik pmk z vodní vrstvy, co jsem si nechala
náhodou po přidání kyseliny poshporové do ní? to mi připadá moc, musí tam být i nějaký DCM, ale i s tím.( začnu s 50g glycidátu a skončím se 70ml teoreticky PMK s DCM v něm a to jen z aqueos vrstvy)

a Je barva v pořádku?
 

Attachments

  • g3yEUuVd6m.jpeg
    g3yEUuVd6m.jpeg
    2 MB · Views: 59

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pravděpodobně se ve vodě vyskytuje glycidát, ale ne tolik. Abych byl upřímný, nerozumím vaší angličtině. Prosím, přeformulujte svůj dotaz jasně.
 

undefinied0

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 9, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Děkujeme za odpověď! Omlouvám se, pokud jsem se nevyjádřil jasně. Můj dotaz tedy zní: vrstvu PMK jsem zřejmě zlikvidoval a vodnou vrstvu jsem si ponechal. Jak je však možné, že se mi podařilo přidáním kyseliny fosforečné získat z vodné vrstvy tolik PMK? Celkové množství PMK, se kterým jsem začínal, bylo 50 g a po vyřazení vrstvy PMK jsem z vodné vrstvy extrahoval 70 ml PMK. Znamená to, že to, co jsem připravil, není příliš čisté, nebo je možné z 50 g získat takové množství PMK oleje?
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
V příspěvku výše jste zmínil, že 70 ml, které jste extrahoval z vodné vrstvy, v sobě s největší pravděpodobností obsahovalo také DCM. Takže odečtěte obsah DCM, kamaráde, a pak pokračujte ve vakuové destilaci toho, co zbylo po odpaření tohoto DCM. S největší pravděpodobností nebude váš výtěžek tak vysoký, jak si myslíte. Nicméně s mírnými úpravami by měl být zkušený kuchařský nadšenec schopen získat z glycidátu výtěžek mezi 70-80 % špinavého PMK. Po provedení vakuové destilace je to samozřejmě méně.

Obvykle při počítání výtěžku nepřidáváte objem rozpouštědel k produktu, nejprve se zbavíte rozpouštědel a pak zvážíte to, co zbylo.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
70 ml oleje PMK s DCM?

Z jednoho jablka nelze upéct koláč se dvěma jablky.

Musíte postup opakovat a pečlivě kontrolovat vrstvy v každém kroku.
 

undefinied0

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 9, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Zopakoval jsem postup se 150 g glycidátu, jak jste říkali vy a G.Patton přidal jsem zbytek vodné vrstvy z poslední reakce dostal jsem 100 ml PMK po odpaření DCM, ale nedestiloval jsem vakuově, takže možná ještě méně než 100 ml. děkuji vám oběma za rady!
 

Attachments

  • iFA1cL9uS6.jpeg
    iFA1cL9uS6.jpeg
    455.9 KB · Views: 54
Top