Σύνθεση Alpha-PVP (κλίμακα 1-10kg). Πλήρες εκπαιδευτικό βίντεο.

getmoneyforlife

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 29, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Γεια σας, έχω ένα πρόβλημα με την κρυστάλλωση. Μετά την προσθήκη υδροχλωρικού οξέος, η αντίδραση δεν κρυσταλλώνεται. Όταν αρχίζετε να αναμιγνύετε για πρώτη φορά την 2βρωμοβαλεροφαινόνη με τον οξικό αιθυλεστέρα και την προλιδίνη, φαίνεται σαν να μην αναμιγνύεται καλά. Το μείγμα αναδεύεται για 1 ώρα. Τα στρώματα έχουν διαχωριστεί και δεν θα έπρεπε να είναι έτσι. Μόνο αργότερα πρόσθεσα απεσταγμένο νερό και οι φάσεις διαχωρίστηκαν, αλλά γιατί φαίνεται τόσο άσχημα στην αρχή;
Αναλογία:
*2βρωμοβαλεροφαινόνη ~760ml
* Οξικός αιθυλεστέρας 4L
*pirolidyna 1L
*απόσταγμα νερού 6L
*Aceton 4L
* ΟΞΥ 36% 200-300ml

LpBHkNDQ0t
PSleZYwjtC
CPoOw325t7
EfaHtg3kPh
WHn9Pdp45A
VSFf0MUYv6
9xgF8O0Xly
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Προσθέστε ακετόνη και βάλτε το στην κατάψυξη για μια ημέρα
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Το πρόβλημα είναι ότι στην περιγραφή γράψατε 4 λίτρα αιθυλεστέρα κ.λπ. αλλά η φωτογραφία είναι μια τάξη μεγέθους μικρότερη και επίσης δεν γράψατε την εργασία σας ανά βήματα με τις παρατηρήσεις σας. Δεν είμαι ο Νοστράδαμος για να προειδοποιήσω για τις ενέργειές σας και την ίδια τη σύνθεση. Η κρυστάλλωση αποδείχθηκε όπως βλέπω.
 

getmoneyforlife

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 29, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Έχω 2 ερωτήσεις.
Γιατί αυτό το υγρό άρχισε να διαχωρίζεται ή να μην αναμιγνύεται;
Γιατί το διάλυμα δεν θόλωσε κατά την οξίνιση με υδροχλωρικό οξύ;
Άρχισα να το κάνω πολύ γρήγορα μετά από ένα μεγάλο διάλειμμα, έχασα 1 κιλό, έκανα 2 δείγματα των 50 g το καθένα, αλλά κάτι δεν λειτουργεί όπως θα έπρεπε. Αποδοτικότητα 60% 40ml 2βρωμοβαλεροφαινόνη 50ml πυρρολιδίνη
 

islandgato

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 30, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Πώς εξατμίζεται; Το ορυχείο είναι όλο υγρό ακόμη και 12 ώρες στην κατάψυξη
 

darkmatter7

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2022
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Πρέπει πραγματικά να αγοράσω ένα ροτοβάπ;
Ξεκινώντας από το μηδέν, ποιο θα ήταν το αρχικό κόστος όλων αυτών;

Είναι κρίμα που είναι τόσο δύσκολο να βρούμε απλά αυτά τα πράγματα, που πρέπει να τα φτιάξουμε μόνοι μας...
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Μπορείτε να τα καταφέρετε και χωρίς rotovap, αλλά θα χρειαστείτε πολύ περισσότερο χρόνο.
 

EvilC415

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 12, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Ελπίζοντας ότι μπορώ να λάβω κάποια βοήθεια... Έχω τρίψει με επιτυχία πολλές φορές, αλλά οι 2 τελευταίες μου συμπεριφέρονται περίεργα. Δεν είμαι σίγουρος ποιο είναι το πρόβλημα καθώς όλες οι αντιδράσεις έχουν συμβεί αλλά δεν έχουν σχηματιστεί κρύσταλλοι. Αυτή τη στιγμή στην κατάψυξη και 2 στρώματα διαχωρίζονται. Παρακαλώ απαντήστε και μπορώ να δώσω περισσότερα ino... σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Μπορεί το υδροχλωρικό οξύ να χρησιμοποιηθεί για την παρασκευή 2-χλωρο βαλεροφαινόνης με τον ίδιο τρόπο όπως το υδροβρωμίδιο;
Εάν όχι, μπορεί το υδροχλωρικό οξύ να χρησιμοποιηθεί με χλωριούχο χαλκό(ΙΙ) για να γίνει η α-χλωρίωση;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Δεν νομίζω ότι θα λειτουργήσει. Τουλάχιστον, θα έχετε πολύ μικρότερη απόδοση.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Ίσως αυτή να είναι καλύτερη ερώτηση, λαμβάνοντας υπόψη την ίδια αντίδραση:
Αν χρησιμοποιήσω χλωριούχο χαλκό(ΙΙ), ίσως με LiCl2 αν θυμάμαι καλά, μπορεί αυτό/αυτά τα δύο αντιδραστήρια να χρησιμοποιηθούν για να γίνει αυτή η 2-χλωρίωση, επειδή η α-χλωρίωση γίνεται έτσι σε πολλές καλές αντιδράσεις που έχω εκτελέσει.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Δεν μπορώ να σας απαντήσω με βεβαιότητα. Πραγματοποιήστε σύνθεση και καταλάβετε. Ενημερώστε μας για το αποτέλεσμά σας.
 

Lev

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2023
Messages
9
Reaction score
9
Points
3
Αγαπητά μέλη του φόρουμ. Χρειάζομαι βοήθεια. Πού μπορώ να κοιτάξω τη σύνθεση της βαλεροφαινόνης ?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Βενζόλιο+AlCl3+Βαλερυλοχλωρίδιο
 

scared

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 3, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
hello
Διάβασα ότι η πυρρολιδίνη μπορεί να αντικατασταθεί με β Μετιλαμίνη.
Κάποιος μπορεί να μου πει αν είναι σωστό και σε ποια ποσοστά αντικαθίσταται.
1000 ml πυρρολιδίνης μπορούν να αντικατασταθούν από 1000 ml Methilamine hcl ή πόσο 40% διάλυμα νερού.

Ευχαριστώ για την βοήθεια.
 

xirmsx12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 20, 2024
Messages
8
Reaction score
12
Points
3
Yo Δοκίμασα με εξανοφαινόνη και δεν φάνηκε να λειτουργεί το ίδιο όπως όταν χρησιμοποίησα βαλεροφαινόνη. Είναι θέμα θέρμανσης, ανάμιξης ή κάτι τέτοιο; Δεν μπόρεσα να κάνω την πυρρολιδίνη να αντιδράσει σωστά για να πάρω μια αξιοπρεπή ελεύθερη βάση της APHP σε περίπτωση που κάποιος το διαβάζει αυτό. Κατέληξε να είναι σχεδόν ανενεργή. Ο εξοπλισμός που χρησιμοποιήθηκε ήταν σχεδόν όλος εκεί, εκτός από το συμπυκνωτή παλινδρόμησης.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Η PHP είναι συνήθως πιο δύσκολο να αποκρυσταλλωθεί. Αλλά σε γενικές γραμμές, δεν θα πρέπει να υπάρχουν προβλήματα. Μπορείτε να το διευκρινίσετε αυτό μαζί μου, αλλά όχι σε αυτό το θέμα.
 

Skurczolo

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 24, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Μετά την ανάμιξη βρωμοκετ σε οξικό αιθυλεστέρα με πυρρολιδίνη πρέπει να αποβάλω τον οξικό αιθυλεστέρα από το ανώτερο στρώμα υπό κενό ?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Εάν μπορείτε να εξατμίσετε τον οξικό αιθυλεστέρα με κενό και να αναμίξετε τη βάση με ξηρή ακετόνη, αυτή είναι μια πολύ καλή μέθοδος
 

TERMOBAR

Don't buy from me
Member
Language
🇷🇺
Joined
Feb 23, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Καλησπέρα, με συγχωρείτε, μπορώ να σας ζητήσω βοήθεια; Έκανα μια σύνθεση της Alfa pvp με βάση αυτή τη συνταγή https://bbforum.eu/tags/a-pyrrolidinovalerophenone Έκανα τα πάντα όπως περιγράφεται, εκτός από την απόσταξη του οξικού αιθυλεστέρα, έφερα την οξίνιση στο 5, το έβαλα στην κατάψυξη και τα άλατα δεν έπεσαν, πώς μπορώ να διορθώσω την κατάσταση; Στη συνέχεια, εξαέρωσα το διάλυμα στο 1/2 σε θερμοκρασία 74-77 και το έβαλα στην κατάψυξη και πάλι και όλα χωρίς αποτέλεσμα, ίσως κάποιος έχει αντιμετωπίσει αυτό; Παρακαλώ βοηθήστε με!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Εάν υπάρχει οξύ, πρέπει να εξατμίσετε σε χαμηλή θερμοκρασία ή υπό κενό. Μπορείτε να πάρετε τα υπολείμματα όπως η μαύρη ρητίνη. Πρέπει να χρησιμοποιήσετε χημικά καθαρή ξηρή ακετόνη για να την κρυσταλλώσετε. Εάν πρόκειται για οικιακή ακετόνη, τότε μπορεί να υπάρξουν προβλήματα. Εκτός από την ακετόνη, υπάρχει επίσης μια μέθοδος καθαρισμού, εάν μπορείτε να πάρετε τη ρητίνη και να τη διαλύσετε σε νερό. Εκχυλίστε το νερό με διαλύτη από τις ακαθαρσίες και κρυσταλλώστε το προϊόν από υδατικό διάλυμα κατά την ψύξη.
 
Top