Σύνθεση αμφεταμίνης από P2NP μέσω Al/Hg (βίντεο)

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Σας ευχαριστώ για την απάντησή σας, φίλε μου. Έχω μια άλλη ερώτηση. Τοποθετώ την αμφεταμίνη σε ξηρό και σκοτεινό μέρος για πόσες ώρες ή ημέρες; Και μετά από αυτό; Σας ευχαριστώ.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Η αποθήκευση της αμφεταμίνης είναι παρόμοια με την αποθήκευση των φαρμάκων: σε σκοτεινό, δροσερό και ξηρό μέρος, σε δοχείο χωρίς πρόσβαση σε οξυγόνο. Σε τέτοιες σταθερές συνθήκες η αμφεταμίνη αποθηκεύεται για μεγάλο χρονικό διάστημα.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Υπάρχει άλλο σχέδιο μετά την ξήρανση της αμφεταμίνης στο ψυγείο ή η δουλειά έχει τελειώσει;
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Μετά τον καθαρισμό και την ξήρανση, η αμφεταμίνη είναι πλήρως έτοιμη για χρήση. Και πώς να την αποθηκεύσετε το έγραψα παραπάνω.
 

a_king

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2022
Messages
8
Reaction score
1
Points
1
γεια σας όλοι θέλω να συνθέσω κρυσταλλική μεθαμφεταμίνη υπάρχει κάποια μέθοδος ή βίντεο για το πώς να το κάνω.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Έχω μια ερώτηση, πόση καθαρότητα πρέπει να έχει το υδροξείδιο του νατρίου; Βρίσκω στο διαδίκτυο 25% ή 50%. Δεν ξέρω αν αυτό θα μπορούσε να λειτουργήσει
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Γιατί δεν προστίθεται νερό πριν από την αλκανικοποίηση και η εναπομείνασα αλκοόλη και ένα μεγάλο μέρος του νερού αποστάζονται ξανά; Στη συνέχεια προστίθεται αλκάλιο και η αμφεταμίνη συλλέγεται με απόσταξη με ατμό και εκχυλίζεται με αιθέρα. Αυτό δεν θα είχε ως αποτέλεσμα ένα καθαρότερο προϊόν; Ή μάλλον, ποια είναι η αντίρρηση στην προσθήκη αυτού του σταδίου;
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Πρόκειται για υδατικά διαλύματα υδροξειδίου του νατρίου; Δείξτε μου τη σύνθεση εδώ.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Δεν υπάρχει τέτοιο στάδιο σε αυτό το βίντεο. Το βίντεο λήφθηκε από μια ανοικτή πηγή και επεξεργάστηκε για το φόρουμ μας. Ωστόσο, δεν αποκλείονται πρόσθετα στάδια και δεν έρχονται σε αντίθεση με αυτό το βίντεο. Μπορείτε να φτιάξετε ένα βίντεο του σταδίου που σας ενδιαφέρει και να μας το στείλετε για ανάρτηση με σχόλια ή να το δημοσιεύσετε μόνοι σας.
 
Last edited by a moderator:

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ναι, αυτό είναι σωστό, αλλά η ερώτησή μου είχε μάλλον ως στόχο να ρωτήσω αν αυτό το βήμα είναι περιττό και συνεπώς δεν οδηγεί σε καμία επιτυχία καθαρισμού, η απόδοση πέφτει πολύ απότομα ή προκύπτουν άλλα μειονεκτήματα, ή αν αυτό το πρόσθετο βήμα βελτιώνει πραγματικά την καθαρότητα του προϊόντος. Δεν ήθελα να ασκήσω κριτική στο βίντεο ως προς το περιεχόμενό του.
Μόνο να επισημάνω αυτή τη διαφορά και να ελέγξω το νόημά της.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Το βίντεο παρουσιάζει μια απλουστευμένη εκδοχή της σύνθεσης, αποκλείοντας όλες τις διαδικασίες για πρόσθετο καθαρισμό και αύξηση των αποδόσεων. Εάν επιθυμείτε, μπορείτε να πλύνετε το αμάλγαμα με νερό αρκετές φορές, να εκχυλίσετε επιπλέον τη βάση της αμφεταμίνης με διαλύτες, να αποστάξετε με τους ατμούς της βάσης, να κάνετε εκχύλιση με οξύ-βάση και διαχωρισμό σε ισομερή.
 
Last edited by a moderator:

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ναι, βέβαια, υπάρχουν πολλά άλλα βήματα που θα μπορούσαν να γίνουν, απλά ποια όλα έχουν πραγματικά νόημα; Είναι πραγματικά τόσο καλό το ξέπλυμα των αλάτων του υδραργύρου με νερό; Πού να τοποθετηθεί το μολυσμένο νερό; Τότε μάλλον να το απορρίψετε αργότερα ως διαχωρισμένο στερεό. Τα άλατα διαλύονται στο νερό, όχι στον αιθέρα, οπότε το προϊόν θα είναι εντελώς χωρίς υδράργυρο, επίσης μια απόσταξη με ατμό διαχωρίζει τα άλατα. Αναρωτιέμαι αν η εκχύλιση ΑΒ εξακολουθεί να είναι απαραίτητη μετά την απόσταξη με ατμό και την πλύση με ακετόνη;
Γι' αυτό κάνω τις ερωτήσεις.
Κάπου ειπώθηκε ότι η απόσταξη με ατμό κάνει το λάδι "μακρύ", δηλαδή αραιωμένο και έχει μικρότερη απόδοση. Δεν μπορώ να φανταστώ ότι αυτό είναι σωστό, αλλά ίσως όντως να μένει 10% λάδι, επειδή δεν μεταφέρεται εντελώς μαζί με τον ατμό.
Απλά προσπαθώ να βρω πληροφορίες για να γίνω καλύτερος.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Όταν φτιάχνω αμφεταμίνη για τον εαυτό μου, πλένω σχολαστικά το αμάλγαμα από άλατα υδραργύρου με νερό και πραγματοποιώ εκχύλιση με οξύ-βάση και στη συνέχεια πλένω σχολαστικά το τελικό προϊόν με ακετόνη. Νομίζω ότι αυτό είναι αρκετό και η απόσταξη με ατμό για όσους αρέσκονται να ασχολούνται με χημικές διεργασίες.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Η πρώτη εκχύλιση οξέος-βάσης είναι πάντα απαραίτητη για να ληφθεί η βάση της αμφεταμίνης (λάδι), στην πραγματικότητα σκέφτηκα ότι μετά την αλάτωση θα μπορούσε να υπάρξει και μια δεύτερη εκχύλιση ΑΒ για τον καθαρισμό του προϊόντος.
Ευχαριστώ λοιπόν για την προσοχή.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Μπορείτε να τοποθετήσετε την απάντηση εδώ; Τα υλικά αρχίζουν να καταφθάνουν και χρειάζομαι όλες τις δυνατές πληροφορίες.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Υπενθυμίστε μου τις ερωτήσεις σας, θα απαντήσω εδώ
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Ποιο είναι το μέτρο Büchner του βίντεο;
 

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
16
Points
8
Ωραία, άρα αυτό είναι για την ταχύτητα με καθαρότητα 70%;
 
Top