Σύνθεση αμφεταμίνης από P2NP μέσω Al/Hg (βίντεο)

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Βάζω 10 γραμμάρια και η απόδοση είναι 1 γραμμάριο
 

Albul

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Imo μπορεί να είναι πολλά πράγματα, όπως μη αντιδρών P2 από το να μην αφήσετε την αντίδραση να τρέξει, υπερβολική ψύξη, P2 χαμηλής ποιότητας, μπορεί να είναι πολλά πράγματα.
 

Albul

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Nitroetan/p2np από την Πολωνία, τα υπόλοιπα από ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ τοπικούς προμηθευτές, μπορεί να δυσκολευτείς να βρεις H2SO4 (ΕΕ) αλλά είμαι σίγουρος ότι μπορείς να το καταλάβεις. κανείς δεν πρόκειται να σε ταΐσει με το κουτάλι πιο σκληρά από αυτό.
 

Ruedi689

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 6, 2022
Messages
23
Reaction score
0
Points
1
Είστε σίγουροι ότι συγχωνεύετε σωστά; Απαιτείται λίγη εμπειρία και εξάσκηση. Οι ενδείξεις είναι al κολυμπά επάνω, μετάβαση μικρών και μεγάλων φυσαλίδων.
 

AMIODARONchugger

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 6, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
HI!
Σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω έναν ατμοαποστακτήρα με τον ακόλουθο τρόπο, θα ήμουν ευτυχής αν όλοι σας εξετάζατε τη μέθοδο, αφού γίνει, θα δημοσιεύσω τα αποτελέσματα.

Προετοιμάζω την αντίδραση με τον ίδιο τρόπο που περιγράφεται στην ανάρτηση,σε ένα rbf 1l, αλλά δεν ξεπλένω το αλουμίνιο με νερό.

Αφού ολοκληρωθεί η αναγωγή, αποστάζω το ipa 85(βαθμούς), και προσθέτω νερό, και μετά βράζω όλο το νερό έξω- δεν είμαι σίγουρος αν θα απαλλαγώ από το hgcl2-
θα προσθέσω νερό και θα απαλλαγώ από περίπου 2 λίτρα.

Στη συνέχεια θα βασικοποιήσω το υπόλοιπο διάλυμα, και μετά θα αποστάξω την ελεύθερη βάση -δεν είμαι σίγουρος για τις θερμοκρασίες (οποιαδήποτε βοήθεια)-.

Στη συνέχεια, προσθέστε το οξύ και στεγνώστε.

Οπότε βασικά δύο ερωτήσεις,

Θα απαλλαγώ από το μη αντιδρών hgcl2 με την απόσταξη του διαλύματος και ποια θερμοκρασία θα ήταν κατάλληλη για την απόσταξη της ελεύθερης βάσης.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
 

Dimitry_Mendeleev

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 20, 2022
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Μπορεί κάποιος να προτείνει τη διαδρομή από τη φαινεθυλική αμίνη στη μεθαμ.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Γεια σας, θέλετε να καταλάβετε τη διαδρομή από τη βενζολοαιθαναμίνη (CAS 64-04-0);
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Το pH εξόδου για μένα μετά την πραγματοποίηση της περιγραφής είναι υψηλότερο από 6. Μπορώ να τροποποιήσω το μείγμα και να διορθώσω τα σφάλματα ή τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση
Σας ευχαριστώ.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63

Είναι πραγματικά ασαφές τι εννοείτε εδώ. Η περιγραφή είναι να προσθέσετε οξύ μέχρι το pH να γίνει έξι. Ποιο μέρος αυτού δεν είναι σαφές για εσάς;
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Γεια σας,

Μετά από 2 προσπάθειες παίρνω τελικά το αναμενόμενο αποτέλεσμα, αλλά έχω κάποιες αμφιβολίες, μέχρι τώρα έπαιρνα πάντα θειική αμφεταμίνη από το "Α-έλαιο"(αμφεταμίνη freebase) αυτό το έλαιο λαμβάνεται "καθαρίζοντας" P2P(BMK oil).
Όπως γνωρίζετε η μυρωδιά αυτού του ελαίου και η μυρωδιά του τελικού προϊόντος είναι πολύ χαρακτηριστική, στην περίπτωση της ελεύθερης βάσης που λαμβάνεται από τη διαδικασία P2NP αυτή η μυρωδιά είναι εντελώς διαφορετική και η μυρωδιά της θειικής αμφεταμίνης είναι επίσης φυσιολογική; Έχει σχέση με τη διαδρομή που χρησιμοποιήθηκε ή έκανα κάτι λάθος;
Το PH της ελεύθερης βάσης μου είναι 13,8 (περισσότερο από καλό) και η διαδικασία για την παραλαβή του θειικού άλατος λειτουργεί καλά, αλλά υποθέτω ότι πολλοί άνθρωποι θα μπορούσαν να πουν ότι δεν είναι καλής ποιότητας επειδή η μυρωδιά είναι διαφορετική από την άλλη.
Καμία ιδέα για να διορθώσω αυτό το "πρόβλημα"; Θα αναφέρω τα εργαστηριακά αποτελέσματα της θειικής αμφεταμίνης μου το συντομότερο δυνατό θα το στείλω στο εργαστήριο την επόμενη εβδομάδα.
Ευχαριστώ.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18

Σας ευχαριστούμε, αλλά
Η ερώτησή μου είναι ότι αύξησα την ακετόνη και το θειικό οξύ
Και ξεπέρασα το απαιτούμενο pH. Μπορώ να επωφεληθώ από αυτό που έκανα και να τροποποιήσω τη σύνθεση προκειμένου να φθάσω στον απαιτούμενο αριθμό;
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Η οσμή οποιασδήποτε αμφεταμίνης θα πρέπει να είναι φαρμακευτική. Εάν το προϊόν μυρίζει συγκεκριμένα, σημαίνει ότι δεν έχετε καθαρίσει πλήρως την ουσία. Το κύριο κριτήριο είναι η δραστικότητα της ουσίας. Είναι η αμφεταμίνη σας καλή για τις φαρμακολογικές της ιδιότητες; Τι χρώμα έχει;
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Εάν έχετε υπερβεί την ποσότητα του οξέος, τότε αυτό μπορεί να διορθωθεί με την προσθήκη μιας βάσης ή μιας μικρής ποσότητας αλκαλίου. Αλλά αυτό λειτουργεί μόνο αν το κάνετε αμέσως. Η υπέρβαση της ποσότητας του οξέος με pH κάτω από 5 δεν αξίζει τον κόπο, χαλάει το προϊόν, η περίσσεια οξέος καίει την αμφεταμίνη, γίνεται κόκκινη ή ροζ.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Γεια σας ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σας το τελικό μου προϊόν είναι τελείως λευκό και η μυρωδιά είναι φαρμακευτική αυτή ήταν η αμφιβολία μου γιατί όλη η αμφεταμίνη που έκανα κατά τη διάρκεια των ετών από το λάδι freebase που προέρχεται από το λάδι BMK έχει διαφορετική μυρωδιά. Θα ανεβάσω φωτογραφίες απόψε.
Από την άλλη πλευρά μπορώ να αντικαταστήσω το αλουμινόχαρτο με ρινίσματα αλουμινίου απευθείας; Είναι δύσκολη δουλειά να κόψω το αλουμινόχαρτο σε μικρά κομμάτια σε μια διαδικασία μεγαλύτερης κλίμακας και η αγορά ροκανιδιών αλουμινίου είναι πιο εύκολη.
Ευχαριστώ και πάλι.
 

Gérard Gibert

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Szia, btcboss2022. Régi hozzászólás, μόνο érdekel a válasz. Jellegzetes illatból megérthetjük, hogy a finom, édes, vegyszeres, jellegzetes Speed illatra gondoltál? Vagy valami άλλο;
Επειδή δεν έχω μυρίσει το πρώτο εδώ και 8 χρόνια, αλλά ακόμη και μετά από 20 χρόνια, θα το θυμάμαι ακριβώς.

Από τότε δεν έχω δει κανένα καλό. Καμιά φορά πέφτω πάνω σε κάτι ψόφια σκατά εδώ, στα οποία η μυρωδιά φαίνεται να είναι ανιχνεύσιμη σε ίχνη, αλλά δεν είναι. Σήμερα, η αγορά μας είναι στο σημείο που βγήκε ένα νικοτινόκίτρινο κάτι το καλοκαίρι, νιώθω ότι έχει ίσως 50% επίδραση στην αρχή, αλλά εδώ τα μέγιστα 20-30% είναι εδώ. 1G στη μύτη, όλες οι νευρικές μου ίνες δονούνται, ρουθουνίζω, λαχανιάζω, στριφογυρίζω, πραγματικά τα έκανα μαντάρα... Μετά από 2 ώρες, απότομη νηφαλιότητα, μετά από 3 ώρες έψαξα το ψυγείο στο σπίτι, έφαγα τον εαυτό μου μέχρι θανάτου. Μετά από αυτό, κοιμήθηκα τόσο βαθιά για 10 ώρες όσο ένα πρόωρο μωρό που μόλις έχει μπει σε μια νέα θερμοκοιτίδα. Δεν μπορούσα να αναγνωρίσω τη μυρωδιά του για μέρες, αλλά ήξερα ότι τον ήξερα, και ότι ήταν μια αρκετά συνηθισμένη μυρωδιά. Τότε συνειδητοποίησα. Μύριζε σαν δυνατό, γλυκό λικέρ καφέ. Όχι παρόμοιο, αλλά το ίδιο.
Δεν ξέρω τι στο διάολο ήταν αυτό. Αλλά η εμπειρία μου με την αμφεταμίνη, με την οποία παρήγαγα μια παρόμοια αρχή στην αρχή, δεν έκανα καραγκιοζιλίκια με αυτό για 3 ώρες, αλλά χτύπησα το σαγόνι μου χωρίς να κουνήσω το βλέφαρο για 3-4 ημέρες.
Αυτά έχουν ήδη παρενέργειες κατά τη διάρκεια του ενεργού χρόνου που σου δίνουν ένα αίσθημα έντασης, και εκτός αυτού, δεν θα αισθανθείς καλύτερα από αυτό, στην πραγματικότητα... Σε κάνει να γίνεσαι ηλίθιος. Ό,τι κι αν κάνεις, σου παίρνει τριπλάσιο χρόνο από το συνηθισμένο, γιατί το σώμα σου γυρίζει μάταια, ο εγκέφαλός σου το επισκιάζει και βιάζεσαι. Α, και προκαλεί τέτοια προβλήματα μνήμης που ψάχνεις συνεχώς τα πάντα, γιατί μόλις βάλεις κάτι στη θέση του, ήδη ξεχνάς πού το έβαλες. Μέχρι σήμερα, δεν ξέρω τι ήταν αυτό το πράγμα, αλλά δεν το ξαναβλέπω ποτέ. Αυτό πωλείται ως αμφεταμίνη, και παίρνεις τόσο έξυπνες εξηγήσεις όταν αναφέρεις το θέμα ότι "η αμφεταμίνη μπορεί να φτιαχτεί με 10 τρόπους." Μου λες ότι η αμφεταμίνη θα είναι αμφεταμίνη ακόμα και αν το κάνεις με διαφορετικό τρόπο. Δεν υπάρχει πλέον απάντηση σε αυτό.
Έτσι, σε αντάλλαγμα για την κατάσταση στην οποία βρέθηκες όταν έγραψες αυτό... θα έριχνα στο λαιμό μου όλους τους εγγεγραμμένους κατοίκους του Mos Eisley αυτή τη στιγμή.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Κατά πάσα πιθανότητα, λάβατε μια πιο καθαρή αμφεταμίνη.
Είναι προτιμότερο να χρησιμοποιείτε αλουμινόχαρτο. Για τον τεμαχισμό, χρησιμοποιώ έναν τεμαχιστή χαρτιού, απλοποιεί σημαντικά τη διαδικασία και μπορείτε να κόψετε γρήγορα οποιαδήποτε ποσότητα. Τα κομματάκια δεν έχουν τόσο μεγάλη επιφάνεια για την αμαλγάματα, οπότε θα πρέπει να χρησιμοποιηθούν σε πολύ μεγαλύτερες ποσότητες και στη συνέχεια να φιλτραριστούν τα μη αντιδρώντα υπολείμματα πριν από τα αλκάλια.
 
Last edited by a moderator:

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Έχω αυξημένη οξίνιση μπορώ να ελαφρύνω
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Εντάξει σας ευχαριστώ για τη συμβουλή σας, θα αφήσω και εγώ μια καλή συμβουλή σχετικά με τη διαδικασία, μετά την προσθήκη του διαλύματος NaOH για το διαχωρισμό της ελεύθερης βάσης είναι καλύτερα να περιμένετε τουλάχιστον 24 ώρες για πλήρη διαχωρισμό.
Εγώ το έκανα όπως δείχνει το βίντεο αλλά αργότερα άφησα το διάλυμα 1 μέρα ακόμα και διαχωρίστηκε περισσότερη freebase και πήρα μεγαλύτερη απόδοση ;-) Ανέβασα μερικές φωτογραφίες.
Ευχαριστώ.
 

Attachments

  • Ij5RTpEPa2.jpeg
    Ij5RTpEPa2.jpeg
    142 KB · Views: 518
  • pQPv6BNhL9.jpeg
    pQPv6BNhL9.jpeg
    80.9 KB · Views: 498
  • IQ41zUo5l6.jpeg
    IQ41zUo5l6.jpeg
    161.5 KB · Views: 529
  • 7xav9iUALM.jpeg
    7xav9iUALM.jpeg
    135.8 KB · Views: 523
  • s8Q9iy1UMz.jpeg
    s8Q9iy1UMz.jpeg
    97.2 KB · Views: 523
Top