Σύνθεση αμφεταμίνης από P2NP μέσω Al/Hg (βίντεο)

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
μην ανησυχείτε γι' αυτό
Πριν προσθέσετε ένα διάλυμα P2NP, μπορείτε να το ψύξετε στους 0*C. Η προσθήκη θα είναι ευκολότερη, αλλά μετά την απαραίτητη αναγκαστική θέρμανση, χρειάζεστε 60*C. Ένας τέτοιος έλεγχος σας επιτρέπει να βάλετε μεγάλη κλίμακα.
Πρέπει να εξατμίσετε το νερό όσο το δυνατόν περισσότερο, πριν προσθέσετε αλκοόλη. Λιγότερο νερό - λιγότερο αλκοόλ είναι απαραίτητο. Πολύ αλκοόλ είναι κακό, επειδή δεν δίνει ολόκληρο το προϊόν χωρίς εξάτμιση.
Καμία διαφορά
 

Ruedi689

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 6, 2022
Messages
23
Reaction score
0
Points
1
Έχει να πει ότι. Μπορώ να σας δώσω μόνο την πληροφορία. Παραγγείλετε το επιθυμητό προϊόν και πληρώστε αμέσως. Στη συνέχεια, στείλτε την επιβεβαίωση της μεταφοράς στο ηλεκτρονικό του ταχυδρομείο. Τίποτα δεν θα σταθεί εμπόδιο στην παράδοσή σας. Μπορείτε να ονομάσετε την επιχείρησή σας xy. Ο έμπορος απέχει από ένα ust-id.
 

anotherNovice

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 6, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Σας ευχαριστούμε. Ζητώ συγγνώμη, νομίζω ότι ήμουν ασαφής. Το mehtod δεν είναι αυτό που μου φαίνεται δύσκολο, μάλλον η απόκτηση των χημικών ουσιών, συγκεκριμένα του νιτροαιθανίου και σε κάποιο βαθμό της βενζαλδεΰδης. Εκτός από την προσπάθεια σύνθεσης για το νιτροαιθάνιο, υπάρχει κάποια πληροφορία για αξιόπιστο προμηθευτή; Συγγνώμη αν δεν είναι η κατάλληλη περιοχή για να ρωτήσω.
 

Ruedi689

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 6, 2022
Messages
23
Reaction score
0
Points
1
Σας ευχαριστώ πολύ. Αν καταλαβαίνω σωστά, ισχύουν τα εξής: Έμβολο οπλισμένο με αλουμίνιο + h2o σε παγόλουτρο και χαλαρώνω το hgcl2 μου ξεχωριστά πριν το προσθέσω στο έμβολο; Τι θερμοκρασία χρειάζεται το ζεστό διαυγές διάλυμα p2np + ipa μου πριν το προσθέσω;

?

Πρέπει και τα δύο εναιωρήματα αμαλγάματος και καυστικής σόδας να ψυχθούν στους 0c

?

Προσθέτω ακετόνη αμέσως μετά το διαχωρισμό

?

Έχω οξύ μπαταρίας καθώς και πυκνό θειικό οξύ, πρέπει να παράγω μόνος μου αλκοολικό θειικό οξύ ;
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Σε ποια θερμοκρασία πρέπει να τοποθετήσω αυτό το παρασκεύασμα;
 

anotherNovice

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 6, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Σας ευχαριστώ, δυστυχώς η ΕΕ δεν λειτουργεί για μένα, αλλά εκτιμώ τη συμβουλή.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Φτιάξτε το διάλυμα σε θερμοκρασία δωματίου, αλλά για να διαλύσετε τους κρυστάλλους, μπορείτε να ζεστάνετε λίγο
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Θέλω να μειώσω την ποσότητα του νερού, μπορώ να εφαρμόσω 500 ml και πρέπει να μειώσω τις αναλογίες των υπόλοιπων αντιδραστηρίων;
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Πού να μειώσετε; Σε αλκαλικό διάλυμα; Γράψτε μου σε ιδιωτικά μηνύματα, θα σας τα πω όλα με λεπτομέρειες
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Αυτή η απόδοση είναι αυτή η αμφεταμίνη; Πώς μπορώ να καταλάβω ότι είναι αμφεταμίνη και έχει οσμή;
CDBLdfRJ4Y
 

pdwshopnl

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 4, 2022
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Συνιστώνα διαβάσετε αυτό το βιβλίο για όλους τους Άνθρωπους που ξεκινά σε αυτό το άθλημα:

Vogel's Practical Organic Chemistry
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Χρειάζεται να αφαιρεθεί η αμφεταμίνη μετά τη διαδικασία σύνθεσης;
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Πρόκειται για αμφεταμίνη εάν έχετε λάβει αυτή τη σκόνη με αναγωγή του φαινυλνιτροπροπενίου. Θα πρέπει να έχει πικρή γεύση. Τι εννοείτε με το "αφαιρέστε";
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Πρέπει να καθαρίζεται η αμφεταμίνη μετά τη διαδικασία σύνθεσης;

Είναι η αμφεταμίνη που εξάγεται από αυτόν τον τύπο έτοιμη για πώληση ή πρέπει να καθαριστεί;

Στο τέλος αυτού του κλιπ, η αμφεταμίνη εξήχθη. Είναι αυτή έτοιμη ή χρειάζεται διαδικασία καθαρισμού;
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Η αμφεταμίνη μπορεί να καθαριστεί με πλύσιμο με κρύα αλκοόλη ή ακετόνη, αυτό θα είναι αρκετό εάν το χρώμα της ουσίας είναι λευκό.
 

pdwshopnl

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 4, 2022
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Γιατί στο erowid Οι άνθρωποι που κάνουν αντίδραση ΤΠ χρησιμοποιούν αραιωμένο παγωμένο οξικό οξύ ~ περίπου 70-75% για αναγωγή;
Και το δεύτερο πράγμα που χρησιμοποιούν περισσότερο οξύ για να μειώσουν το νιτροπροπένιο για 1g p2np χρησιμοποιούν 10 ml GAA και αραιώνουν IT με νερό.

Στη σύνθεση από αυτό το θέμα, για 1g p2np χρησιμοποιούν 5ml GAA.

Το 50% διαφέρει για το αντιδραστήριο που δίνει υδρογόνο κατά την αναγωγή.

Ποια αναγωγή θα είναι καλύτερη; Με νερό (από το erowid) ή χωρίς νερό (αυτό το θέμα);





Κείμενο από αυτόν τον σύνδεσμο:
#4. Αναγωγή μη υποκατεστημένου P2NP με το HyperLab Bee #2.


Σε ένα FBF 3-L τοποθετήθηκαν 100 ml νερού, 250ml GAA και διάλυμα 1g υδραργύρου σε 2-3 ml conc. HNO3.
52 g (2 πακέτα των 10 μέτρων το καθένα) φύλλου Al διπλώθηκαν σε 7-8 στρώματα, κόπηκαν σε κομμάτια 3x3 cm και φορτώθηκαν στη φιάλη.
Η φιάλη θερμάνθηκε στους 40 °C. Όταν η έναρξη της συγχώνευσης ήταν σαφώς ορατή σε μερικά λεπτά, η θέρμανση διακόπηκε και στην αντίδραση προστέθηκε εναιώρημα 30 g μη ανακρυσταλλωμένου φαινυλ-2-νιτροπροπενίου σε μείγμα 50 mls GAA και 100mls IPA (το νιτροπροπένιο ελήφθη αλά συμπύκνωση MeAm του Barium - σημαντική παρατήρηση, δεδομένου ότι η μέθοδος αυτή δίνει προϊόν ανώτερης καθαρότητας).
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αραιωμένο οξικό οξύ. Η περίσσεια οξέος δεν παρεμβαίνει στη μείωση, αλλά θα πρέπει να σβήσει με την κατάλληλη ποσότητα αλκαλίου, γεγονός που θα οδηγήσει σε αυξημένη κατανάλωση αντιδραστηρίων και χρόνου, καθώς θα εκλυθεί περισσότερη θερμότητα κατά την αλληλεπίδραση του οξέος με το αλκάλιο. Στην τεχνική που περιγράφεται, πραγματοποιούν ταυτόχρονα αμάλγαση με άλας υδραργύρου και αντίδραση αναγωγής. Στη δική μου τεχνική, το φύλλο αλουμινίου επεξεργάζεται πρώτα με υδατικό διάλυμα άλατος υδραργύρου, το οποίο στη συνέχεια στραγγίζεται, γεγονός που καθιστά το προϊόν πιο καθαρό.
 

TIMBER12

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 21, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Θα είμαι εντάξει αν χρησιμοποιήσω οξικό οξύ %94;
 

DEA:)

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2022
Messages
19
Reaction score
3
Points
3
Γεια σας,

Πρέπει να επιστρέψω στο θειικό οξύ, υπάρχει κάποια εναλλακτική λύση για την κρυστάλλωση της αμφεταμίνης; Το τρυγικό οξύ θα ήταν μια επιλογή, για να λάβουμε τρυγική αμφεταμίνη;

Thx :)
 
Top