Σύνθεση αμφεταμίνης από P2NP μέσω Al/Hg (βίντεο)

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Σε ποια θερμοκρασία βράζω το IPA σε αυτό
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Πόσα βάζω στο IPA
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Όταν το υδροξείδιο του νατρίου χύνεται πάνω από το μίγμα της αντίδρασης, ποιο είναι το απαιτούμενο pH;
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Ακριβώς το απαραίτητο για να το διαλύσει

ουδέτερο, PH 6
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Το ξέρω αυτό, φίλε μου, αλλά εννοώ πόσο pH απαιτείται πριν από την εφαρμογή θειικού οξέος
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Δεν καταλαβαίνω την ερώτηση. Πρέπει να εφαρμόσετε το θειικό οξύ με την ακετόνη και με αυτό το μείγμα να μειώσετε το pH της αμφεταμίνης διαλυμένης σε αλκοόλη μέχρι να φτάσετε σε pH 6.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Αν φτάσουμε στο pH 6, αυτό σημαίνει ότι η σύνθεση είναι σωστή και το προϊόν είναι η αμφεταμίνη; Πώς ξέρω ότι το προϊόν είναι αμφεταμίνη;
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Χρησιμοποιώ νερό βρύσης και η αλκαλικότητά του είναι αδύναμη. Ποιος είναι ο κατάλληλος τρόπος για να αυξήσω την αλκαλικότητα του μίγματος αντίδρασης
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Χρησιμοποιείτε νερό της βρύσης για την εκτέλεση της σύνθεσης; Πρέπει να χρησιμοποιήσετε υδροξείδιο του νατρίου και αποσταγμένο/απομεταλλωμένο νερό. Το κανονικό νερό ή το νερό της βρύσης θα είναι μολυσμένο και δεν ξέρω αν θα λειτουργήσει για τη σύνθεση.

Το προϊόν μοιάζει με αμφεταμίνη με γυμνό μάτι και με τη μυρωδιά. Εάν έχετε ένα άλλο χρώμα που δεν είναι λευκό, θα είναι επίσης αμφεταμίνη αλλά μολυσμένη. Αλλά πραγματικά με τη μυρωδιά αν έχετε πάρει ποτέ αμφεταμίνη θα σας είναι πολύ οικεία.

Έχω ήδη 4 συνθετικές αμφεταμίνες και η αλήθεια είναι ότι πρέπει να το πω αυτό γιατί δεν είχα εμπειρία με τη χημεία. Είμαι πολύ ικανοποιημένος με τα αποτελέσματα και τις αποδόσεις. Έχω ήδη 4 συνθετικές αμφεταμίνες και η αλήθεια είναι ότι δεν είχα ποτέ εμπειρία με τη χημεία. Είμαι πολύ ικανοποιημένος με τα αποτελέσματα και τις αποδόσεις.
 
Last edited:

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Έχω μια ερώτηση. Στο τελευταίο βήμα της διάλυσης της αμφεταμίνης σε αλκοόλη και της ανάμειξής της με ακετόνη/θειικό οξύ έχω ένα μικρό πρόβλημα.

Μετράω το pH μέχρι να προσπαθήσω να πάρω ένα pH 6. Αλλά καταλήγει σε μια πολύ πυκνή "πάστα" που με εμποδίζει να μετρήσω σωστά το pH. Ξέρετε γιατί μπορεί να συμβεί αυτό ή τι πρέπει να κάνω;

Έχω λάβει το θειικό οξύ εξατμίζοντας το με υδατόλουτρο ηλεκτρολύτη μπαταρίας και ίσως η καθαρότητα του οξέος να είναι περίπου 90%-95%. Θα μπορούσε να είναι αυτός ο λόγος;

Σας ευχαριστώ πολύ. Αυτό το φόρουμ είναι υπέροχο.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Εάν το διάλυμα γίνει πολύ παχύρρευστο κατά τη διάρκεια της τιτλοδότησης, αυτό οφείλεται στην ποσότητα του άλατος που καθιζάνει, απλά προσθέστε περισσότερο διαλύτη για να το αραιώσετε, αυτό δεν επηρεάζει πραγματικά την τιμή του pH.

Εάν το θειικό σας οξύ έχει μολυνθεί, είναι πιθανότατα από νερό. Η θειική αμφεταμίνη διαλύεται στο νερό, πράγμα που σημαίνει ότι θα έχετε απώλεια στην απόδοση, αλλά αυτή θα πρέπει να είναι ελάχιστη.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
>pH13 στην καλύτερη περίπτωση, αλλά διαβάστε τις οδηγίες.
Αν έχετε ακολουθήσει αυτή τη σύνθεση και ρίξετε θειικό οξύ στο διάλυμά σας στο τέλος, τότε η θειική αμφεταμίνη θα κατακρημνιστεί εκεί μέχρι να φτάσετε στο pH6, οτιδήποτε κάτω από αυτό σημαίνει απώλεια στην απόδοση και περαιτέρω προσμίξεις.
Γενικά, το προϊόν θα πρέπει να καθαριστεί ακόμα και μετά τη σύνθεση.
Ναι, το νερό της βρύσης είναι επίσης πόσιμο, γιατί θα πρέπει να είναι και αυτό αλκαλικό; Τι θα λέγατε να πάτε σε ένα φαρμακείο, να πάρετε απεσταγμένο νερό και υδροξείδιο του νατρίου για να φτιάξετε αλισίβα και να κάνετε το διάλυμά σας αλκαλικό; Αλλά αυτό είναι επίσης στις οδηγίες.
 

lazkalsai

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 11, 2022
Messages
16
Reaction score
10
Points
3
Αναρωτιόμουν σχετικά με το φύλλο αλουμινίου αντί για αλουμινόχαρτο, ο BHBlueberry τα χρησιμοποίησε στην εκδοχή του αυτής της σύνθεσης προτείνοντας ότι το φύλλο (νομίζω πάχους 5 mm) θα είναι καλύτερο, γνωρίζετε κάτι σχετικά με αυτή την επιλογή;

Σύνδεσμος για τη σύνθεσή του όπου χρησιμοποιεί φύλλο:
 
Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Θέλω να φτιάξω ένα διάλυμα θειικού οξέος για το θειικό MDMA. Πώς μπορώ να φτιάξω ένα διάλυμα που μπορώ να χρησιμοποιήσω για την αλάτωση της βάσης; Να φτιάξω διάλυμα θειικού οξέος με IPA και στη συνέχεια να στεγνώσω το IPA με mgs04; θα είναι εντάξει αυτό.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Σας ευχαριστούμε για την αλληλεπίδραση και τη βοήθειά σας. Το σημαντικό ερώτημα τώρα είναι πώς γνωρίζω τη μέθοδο της ανάκρουσης και πότε συμβαίνει η ανάκρουση
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Γεια σας παιδιά. Τι γνώμη έχετε για αυτή την αντλία κενού για το φιλτράρισμα της αμφεταμίνης;

Θα μπορούσε να λειτουργήσει;


 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Αν θέλετε να κάνετε μεγαλύτερες αντιδράσεις idk αν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αλουμινόχαρτο, θα χρειαστείτε παχύτερο αλουμίνιο όπως φύλλο αλουμινίου. Ο λόγος είναι ότι το αλουμινόχαρτο είναι τόσο λεπτό που αντιδρά γρήγορα και ενώ είναι καλό για μικρότερη κλίμακα, δεν είναι καλό για μεγάλη κλίμακα, πρέπει όλα να αντιδρούν για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Μια αντλία κενού βοηθάει πάντα στο εργαστήριο, ειδικά όταν πρέπει να κάνετε πολλά φιλτραρίσματα και στεγνώματα.
Η φθηνότερη αγορά θα είναι πιθανότατα μια αντλία εκτόξευσης νερού, αλλά καταναλώνει πολύ νερό.

Με μια αντλία κενού, θα πρέπει να δώσετε προσοχή στην αντίσταση και να σκεφτείτε την αγορά μιας παγίδας ψύξης, η οποία προστατεύει επιπλέον την αντλία από τα χημικά αέρια.
Τι εννοείται με τον όρο ανάκρουση της μεθόδου;
Είναι πάντα καλύτερο να χρησιμοποιείτε όσο το δυνατόν πιο άνυδρο διαλύτη, εάν το λαμβανόμενο αλάτι διαλύεται καλά στο νερό, αυξάνει την απόδοση.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Όταν το μείγμα αντιδρά, δεν υπάρχει διαδικασία παλινδρόμησης, γιατί;
 
Top