Σύνθεση αμφεταμίνης από P2NP μέσω Al/Hg (βίντεο)

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Κατά την προσθήκη του οξέος στο και, θα ήταν επίσης δυνατόν να αραιωθεί το οξύ με περισσότερο ipa; Και σε ποιο pH πρέπει να στοχεύω όταν χρησιμοποιώ φωσφορικό οξύ και θέλω το μονοβασικό άλας; Ευχαριστώ πολύ
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Πρέπει να προσθέσετε ισομοριακή ποσότητα ορθοφωσφορικού οξέος στη λαμβανόμενη ελεύθερη βάση αμφεταμίνης για να λάβετε φωσφορική μονοαμφεταμίνη.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
ναι, το καταλαβαίνω αυτό, αλλά πώς ξέρω πόση freebase έχω, η απόδοση μπορεί να είναι αρκετά διαφορετική
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Γνωρίζετε ότι μπορείτε να το μετρήσετε με έναν κύλινδρο ή μια κλίμακα;
 

Oppenheimer

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 31, 2022
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Θα επιχειρήσω την πρώτη μου σύνθεση αργότερα αυτό το μήνα. Είμαι μεταπτυχιακός φοιτητής και έχω πρόσβαση σε κάποιο εργαστηριακό εξοπλισμό όπου μπορώ βασικά να κάνω οτιδήποτε χωρίς να χρειάζομαι κάποιον να το υπογράψει. Θα πρέπει απλώς να βεβαιωθώ ότι θα απολυμάνω σωστά τα πάντα μετά, αλλά δεν είναι πρόβλημα. Είμαι ενθουσιασμένος που θα μοιραστώ την πρόοδό μου εδώ με όλους εσάς.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Θα θέλαμε να δούμε την έκθεση σύνθεσής σας, καλή τύχη.
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Σας ευχαριστούμε
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Αυτό εξαρτάται μόνο από την πηγή σας για το NaBH4, δοκιμάζω σύντομα έναν νέο προμηθευτή για αυτό που θα το προσφέρει για 128€/Kg, γεγονός που το καθιστά ανταγωνιστικό προς τη διαδρομή Al/Hg.

Σε βιομηχανική κλίμακα οι πρόδρομες ουσίες και τα χημικά θα μπορούσαν να παραγγελθούν από το εξωτερικό (Ινδία, Κίνα, Πακιστάν), όπου θα γίνουν τόσο φθηνά με το Al/Hg και τη διαδρομή CuCL2/NaBH4 που και οι δύο διαδρομές θα μπορούσαν να μειωθούν κάτω από 300€/λίτρο Freebase (από τους υπολογισμούς μου)
 

GhostOfHiroshima

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 29, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
γεια σας, είμαι νέος σε αυτό και κάποιος ανέφερε ότι το θειικό οξύ μπορεί να αντικατασταθεί με φωσφορικό οξύ. τώρα έχω κάποιες ερωτήσεις: ποια συγκέντρωση χρειάζεται; αυτό που βρήκα είναι οξύ με 37 % (αλλά νομίζω ότι αυτό λειτουργεί μόνο για οδοντιάτρους) και συγκεντρώσεις από 75 έως 85 %. είναι αυτό εντάξει για χρήση και είναι η διαδικασία ακριβώς η ίδια όπως φαίνεται στο βίντεο; επιπλέον, είχα τα ίδια προβλήματα με τα άλλα συστατικά: παγωμένο οξικό οξύ, IPA και ακετόνη, τι συγκέντρωση χρειάζεται; η εικασία μου θα ήταν, όσο πιο καθαρό, τόσο το καλύτερο, αλλά επειδή είμαι εντελώς νέος σε αυτό, σκέφτηκα ότι το να το ζητήσω δεν είναι λάθος. και τέλος, ο νιτρικός υδράργυρος, είναι πραγματικά δύσκολο να βρεθεί. δεν μπόρεσα να βρω ούτε καν θερμόμετρα παλιάς σχολής, τουλάχιστον από εκεί που έρχομαι. ξέρει κανείς προμηθευτές στην Ευρώπη;


Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Η διαδικασία για το φωσφορικό οξύ είναι παρόμοια, αλλά δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το pH γι' αυτό, πρέπει να προσδιορίσετε τα mol της ελεύθερης βάσης που έχετε και να βάλετε την ίδια ποσότητα mol φωσφορικού οξέος. Η υψηλότερη συγκέντρωση είναι καλή, επειδή η φωσφορική αμφεταμίνη είναι διαλυτή στο νερό και αν αποστραγγίσετε τους διαλύτες θα χαθεί μέρος του προϊόντος σας, αλλά αυτό δεν είναι πραγματικά πολύ Εάν έχετε 85% φωσφορικό οξύ και μπορείτε να εξατμίσετε το διαλύτη για να έχετε υψηλότερες αποδόσεις.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Γεια σου, θα έλεγα ότι δεν κάνεις τίποτα κακό με την επιλογή υψηλότερης συγκέντρωσης συστατικών, ειδικά για το θειικό οξύ.
Η παραδοχή μου θα ήταν ότι τα ακάθαρτα συστατικά έχουν αρνητικές επιδράσεις στις αποδόσεις και στην ποιότητα του τελικού προϊόντος.

Όσον αφορά το IPA, το παγωμένο οξικό οξύ και την ακετόνη, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να χρησιμοποιήσεις την υψηλότερη συγκέντρωση που μπορείς να βρεις.

Όσον αφορά τον νιτρικό υδράργυρο (II) - σίγουρα δεν είναι εύκολο να βρεθεί επί του παρόντος, αλλά θα μπορούσα να σας συστήσω έναν προμηθευτή από τη Ρωσία, που το πουλάει.
Διαπίστωσα ότι ο χλωριούχος υδράργυρος (II) είναι πολύ πιο εύκολο να βρεθεί, μπορείτε να τον προμηθευτείτε από τα ακόλουθα καταστήματα/πωλητές

@Constantylious777 αρκετά δαπανηρή σε 2.350EUR/Kg
Δικτυακός τόπος: Οργανική Χημεία Πολωνία 168EUR/Kg

Ελπίζω ότι θα μπορούσα να βοηθήσω
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Καλώς ήρθατε :)
 

contol

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 24, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Χωρίς συμπυκνωτή παλινδρόμησης, θα ασχοληθούμε με την εξάτμιση της αλκοόλης. Εάν το ίζημα μετατραπεί σε πέτρα, προσθέστε ξανά καθαρή αλκοόλη στην αντίδραση. Το πλήρως σφραγισμένο βαρέλι δεν είναι κατάλληλο, καθώς θα ασχοληθούμε με έντονα αυξανόμενη πίεση
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Πρέπει να χρησιμοποιήσετε τον συμπυκνωτή παλινδρόμησης όπως περιγράφεται στην εξήγηση της HIGGS BOSSON κάτω από αυτό το βίντεο
 

meribel

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
18
Reaction score
14
Points
3
Γεια σας παιδιά,

Πώς να κάνετε μια εκχύλιση οξέος-βάσης για την ελεύθερη βάση ? Μπορώ να χρησιμοποιήσω τολουόλιο και ένα διαχωριστικό χωνί ?

Δεν μπόρεσα να βρω θειικό οξύ δυστυχώς, οπότε θα χρησιμοποιήσω φωσφορικό οξύ.
Θα πρέπει να προσθέσω μόνο φωσφορικό οξύ ή να το αναμείξω με ακετόνη όπως με το θειικό οξύ?
Για 10ml αμφεταμίνης ελεύθερης βάσης για παράδειγμα πόσο οξύ πρέπει να προσθέσω? Προσπάθησα να καταλάβω τα g/mol αλλά δεν μπορώ.

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας !!!

Meribel.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Σελίδα 81, δεν υπάρχει αραίωση, 85% προστίθεται όπως σε ισομοριακές ποσότητες στην ελεύθερη βάση.Idk για το τολουόλιο.

https://ia600202.us.archive.org/34/items/Pharmaceutical_Manufacturing_Encyclopedia_Vols_12_2nd_Ed/Pharmaceutical_Manufacturing_Encyclopedia_Vols_12_2nd_Ed.pdf
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Γεια σας. Δεν μπορείτε να πραγματοποιήσετε εκχύλιση Α/Β για ελεύθερη βάση. Είναι δυνατόν να το κάνετε μόνο με άλατα αμφεταμίνης. Μπορείτε να διαβάσετε το εγχειρίδιο από την κεντρική σελίδα της ενότητας Αμφεταμίνες Καθαρισμός αμφεταμίνης με εκχύλιση οξέος-βάσης

Ναι, πρέπει να φτιάξετε διάλυμα όπως ένα θειικό οξύ με ακετόνη.

Για να προσδιορίσουμε πόσο οξύ χρειάζεστε θα πάρουμε 10 ml ελεύθερης βάσης αμφεταμίνης όπως στο παράδειγμα. 10 ml αμφικής βάσης / 0,936 g/ml = 10,6838 g. Πρέπει να μετρήσετε την ποσότητα των μορίων: 10,6838 g /135,21 g/mole = 0,079 moles αμφεταμίνης. Για την παραγωγή φωσφορικής μονοαμφεταμίνης πρέπει να πάρετε την ίδια ποσότητα οξέος με την αμφεταμίνη.
Συνεπώς: 0,079 moles * 97,994 g/mole = 7,743g καθαρού H3PO4. Σε περίπτωση που έχετε 70% διάλυμα οξέος, πρέπει να πάρετε (7,743g * 100) / 70 = 11,06 ml 70% H3PO4.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Υπάρχει (σελ. 82) σαφώς γραμμένο ότι το διάλυμα της αμφεταμίνης παρασκευάστηκε με ακετόνη:
 
Top