Έκθεση σύνθεσης αμφεταμίνης (αλλά αποτυγχάνοντας, αναζητώντας λύσεις)

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8
Έχω ακούσει από ανθρώπους που είχαν ακριβώς τα ίδια προβλήματα με το αλουμινόχαρτο!!! Και παρόλο που η αντίδραση μάλλον θα πρέπει να είναι ισχυρότερη όσο πιο λεπτό και μικρότερο είναι το αλουμινόχαρτο στο τέλος, ο πιο αποτελεσματικός τρόπος ήταν να σκίσω το αλουμινόχαρτο σε κομμάτια 2x2 έως 3x3 εκ. και στη συνέχεια να τα βάλω σε ηλεκτρικό σπαστήρα κόκκων καφέ και να τα ανακατέψω για 20-30 δευτερόλεπτα μέχρι να υπάρχουν κόκκοι.
Επιπλέον, οι οδηγίες σύνθεσης που χρησιμοποιήθηκαν στην αρχή δεν ήταν μάλλον ούτε οι καταλληλότερες! Χρειάστηκαν μερικές προσπάθειες για να βγει τελικά οτιδήποτε από τις συνθέσεις! Πράγμα που μάλλον ήταν πολύ αποθαρρυντικό.... :)
Στη συνέχεια δοκίμασα τις οδηγίες σύνθεσης από το βίντεο!!!
Με τη μόνη διαφορά ότι αντί για νιτρικό υδράργυρο 2, διέλυαν υδράργυρο σε νιτρικό οξύ και χρησιμοποιούσαν αυτό το διαλύμα για τη σύνθεση αντί για τον ξηρό νιτρικό υδράργυρο!
Η εξώθερμη αντίδραση είναι πραγματικά αρκετά βίαιη αν δεν είσαι προετοιμασμένος για αυτήν και δεν έχεις βιώσει κάτι τέτοιο σε πλήρη δράση! Παρ' όλα αυτά, είναι δυνατόν να την εκτελέσετε με ένα 50 γρ. Σύνθεση P2NP με επαρκή ψύξη (και καλό αερισμό και απαέρωση κατά τη γνώμη μου) μπορεί να αντιμετωπιστεί καλά!
Θα μπορούσατε να προσπαθήσετε να αντιδράσετε το μείγμα σας από ισοπροπανόλη, P2NP και οξικό οξύ ταυτόχρονα.
Από την ΠΡΩΤΗ προσπάθεια ακολουθώντας τις οδηγίες του βίντεο, η απόδοση μετά από δύο πλύσεις με άνυδρη ακετόνη εξακολουθεί να είναι πολύ κοντά στην απόδοση που αναφέρεται στο βίντεο!!!!
Πρέπει να αναφέρω ότι κανένας από τους ανθρώπους που συμμετείχαν στη σύνθεση, συμπεριλαμβανομένου και εμού, δεν έχει προηγούμενες γνώσεις χημείας!
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Δεν εκτελείτε καθαρισμό με εκχύλιση Α/Β μετά τη συσσώρευση; Στη συνέχεια, κλιμακώνετε και όλες τις προσμίξεις.
Μιλάτε για αποτελεσματικότητα και τεμαχίζετε αλουμινόχαρτο σε μικρά τετράγωνα με ψαλίδι; Δεν μιλάτε σοβαρά, έτσι δεν είναι;
Αυτή είναι μια από τις πιο περίπλοκες και χρονοβόρες μεθόδους που μπορώ να σκεφτώ για την προετοιμασία του αλουμινόχαρτου.
Δεν λέω ότι κάνετε λάθος, αλλά δεν είναι αποτελεσματική σε καμία περίπτωση.
Αν οι μικρές συμπαγείς μπάλες από αλουμινόχαρτο είναι τόσο καλές, γιατί δεν χρησιμοποιείτε κόκκους αλουμινίου; Αυτό θα ήταν το ιδανικό, αλλά και πάλι κανείς δεν το συνιστά. Αν κάποιος μπορούσε να μου πει ποια φυσική ιδιότητα είναι πιο σημαντική για τη μείωση του αλουμινίου με P2NP, θα με βοηθούσε πολύ.

Από την πρώτη μου απόπειρα να παράγω αμφεταμίνη, που επίσης πετυχαίνω, άλλοτε περισσότερο άλλοτε λιγότερο καλά, με ενδιαφέρει το παρασκήνιο, οι λεπτές αποχρώσεις του τι πρέπει να προσέξετε ιδιαίτερα. Έχω ήδη δοκιμάσει τόσα πολλά πράγματα που άλλαξαν χωρίς να ξέρω ακριβώς τι για και γιατί, αυτό πρέπει τώρα να είναι ένα τέλος, αν τότε πρέπει να υπάρχει μια εξήγηση για την αλλαγή, μια διαφορά που έχει νόημα και με φέρνει πιο μακριά για να παίρνω πάντα την ίδια ποσότητα στην ίδια ποιότητα.

Είμαι ακόμα ανοιχτός σε οποιαδήποτε πρόταση, αλλά παρακαλώ με μια αιτία, ευχαρίστως να πω επίσης τι είναι λάθος και τι δεν μπορεί να λειτουργήσει και γιατί αυτό δεν λειτουργεί.
Το να δοκιμάσω τα πάντα πρακτικά δεν έχει νόημα για μένα λόγω του μεγάλου αριθμού των πιθανών παραλλαγών.
Ελπίζω να έχετε κάποια κατανόηση για αυτό.
 

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8
Ο άνθρωπος πλένει το φύλλο αλουμινίου μετά την amalgelieren
3 Χ με νερό που πιθανόν να είναι αρκετό για να απομακρύνει τυχόν νιτρικά άλατα υδραργύρου που εξακολουθούν να υπάρχουν.... αν το κάνετε προσεκτικά!!!!
Η Freebase σας είναι παρούσα μετά τη διαδικασία βρασμού διαλυμένη σε IPA ! Τότε ο νιτρικός υδράργυρος θα πρέπει να είναι διαλυτός στο IPA για να καταλήξει στο τελικό προϊόν, αν εξακολουθεί να υπάρχει μετά το πλύσιμο του αλουμινόχαρτου ή?

Και στο αλουμινόχαρτο .... απλά το σκίζεις σε μεγαλύτερα και μικρότερα κομμάτια και μετά τα ανακατεύεις εν συντομία!!!!
Αυτή είναι η καλύτερη μέθοδος μέχρι στιγμής ... εκτός από το γεγονός ότι θα έκοβα και εγώ με το ψαλίδι νυχιών σε μεγάλα κομμάτια 0,5 Χ 0,5 εκατοστά αν δεν θα'χε μείνει αλλιώς αν αυτό θα ήταν το πρόβλημά μου στο γκολ!!!! ) Οι αγορασμένοι κόκκοι αλουμινίου για το εργαστήριο είναι ίσως η ιδανικότερη λύση, εκτός από το γεγονός ότι κοστίζουν πιθανώς διπλάσια από το οικιακό αλουμινόχαρτο και ότι μια άλλη παραγγελία που θα μπορούσε να σας κάνει εμφανή δεν είναι επιθυμητή.
Λυπάμαι επίσης που δεν εκφράστηκα αρκετά ξεκάθαρα για ορισμένες λεπτομέρειες ... αυτός δεν ήταν ποτέ ο στόχος μου!
Από την πρώτη προσπάθεια σύνθεσης σύμφωνα με τις οδηγίες του βίντεο ( με υδράργυρο σε νιτρικό οξύ anstadt νιτρικός υδράργυρος 2 ξηρός) η απόδοση είναι σταθερή σε ποσότητα και ποιότητα . . . κατά τη γνώμη μου!!! Καταναλώνω για μεγάλο μεγάλο χρονικό διάστημα καθημερινά και με πεποίθηση αμφεταμίνη με αυτό το αποτέλεσμα είμαι 100% ικανοποιημένος!!!Χρειάζομαι 3 με 4 μικρά ίχνη και είμαι καθαρός ,ενεργός και το Alkehol δεν γίνεται πρόβλημα τόσο γρήγορα!!!!.
Αυτό επίσης είναι το μόνο που έχω να πω γι 'αυτό! Θα ήθελα να ανταλλάξω όλη την ημέρα εδώ αλλά ο διαθέσιμος χρόνος μου είναι περιορισμένος!
Η συμβουλή μου αν κάτι δεν πάει όπως αναμενόταν με τη σύνθεσή σας ... κάντε το ακριβώς όπως στη σύνθεση που φαίνεται στο βίντεο.ότι σε κάθε περίπτωση καλύτερα από το να προσπαθήσετε να ξεκινήσετε σε ένα θέμα για το οποίο έχετε ακριβώς θεωρήσει ότι δεν έχετε πολλή ιδέα (πάντα υποθέτω την έλλειψη κατανόησης μου).
Ηλιόλουστος χαιρετισμός´s........
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Πρώτον, το άλας του υδραργύρου διαλύθηκε σε νερό, μόλις κάνετε την τελική μάζα της αντίδρασης αλκαλική το άλας του υδραργύρου παραμένει κυρίως στην υδατική φάση.
Δεύτερον, πραγματοποιώ ΠΑΝΤΑ μια εκχύλιση Α/Β μετά τη σύνθεση, όπου διαχωρίζω τις φάσεις με πετρελαϊκό αιθέρα, ο οποίος στη συνέχεια θα εξασφαλίσει τον πλήρη διαχωρισμό των αλάτων.
Η τελική πλύση με ακετόνη θα απομακρύνει και τα τελευταία υπολείμματα. Δεν ανησυχώ για τον υδράργυρο.
Απλώς βάζω μπροστά τον τεμαχιστή, δεν θα μπορούσε να είναι πιο εύκολο.
Θα εκπλαγείς αν κάνεις λίγη έρευνα, το αλουμίνιο έχει σχεδόν πάντα την ίδια τιμή κιλού, όποια μορφή κι αν έχει και υπάρχουν και άλλοι τρόποι να παραγγείλεις κόκκους εκτός από τα καταστήματα εργαστηριακών εφοδίων.
Θα το χρησιμοποιούσα αν κάποιος μου έλεγε γιατί οι κόκκοι θα ήταν καλύτερη επιλογή. Διαβάστε ότι πρώτη φορά από κόκκους, αλλιώς πάντα γίνεται λόγος για αλουμινόχαρτο.
Δηλαδή πιστεύεις ότι το νιτρικό οξύ είναι το μυστικό συστατικό για σταθερή απόδοση και καλό προϊόν;
Πρέπει να σας απογοητεύσω, το χρησιμοποιώ από την αρχή και κάθε σύνθεση είναι διαφορετική, άλλοτε καλή άλλοτε κακή και άλλοτε καταστροφική, άρα πρέπει να είναι κάτι άλλο.
Οι γνώσεις μου σχετικά με τη σύνθεση αμφεταμίνης αποτελούνται από όσα έχω βρει να διαβάσω και από τις διάφορες προσπάθειές μου, σχεδόν όλες από τις οποίες παράγουν κάτι χρήσιμο. Μόνο που ο αριθμός των πιθανών διαδικασιών ή τροποποιήσεων φαίνεται να είναι ατελείωτος, γι' αυτό ψάχνω για μια λύση που να λειτουργεί καλά.
Αυτό που με ενοχλεί στο βίντεο, το αμάλγαμα γίνεται διαφορετικά από ό, τι στις οδηγίες, η εκχύλιση της ελεύθερης βάσης κάνω με διαχωριστικό χωνί, εκεί δεν πρέπει απαραίτητα να ρίχνετε τη μάζα της αντίδρασης, έτσι φιλτράρω πριν και τελικά το τελικό προϊόν είναι χιονισμένο χωρίς περαιτέρω καθαρισμό. Θεωρώ ότι αυτό είναι αδύνατο, κάθε αντιδραστική μάζα μου ήταν αποχρωματισμένη και έτσι και η freebase. Μπορείτε και πάλι να καθαρίσετε πριν από την αφαλάτωση, αλλά θα ήταν και πάλι διαφορετική διαδικασία.
Και δεν γίνεται εκχύλιση Α/Β και δεν γίνεται πλύση με ακετόνη, αυτά τα δύο βήματα είναι πάντα το τέλος κάθε σύνθεσης που γίνεται χωρίς απόσταξη με ατμό της ελεύθερης βάσης.

Σας ευχαριστώ που βρήκατε το χρόνο να μου απαντήσετε και σας εύχομαι τα καλύτερα. Αν θέλετε να προσθέσετε κάτι είστε ευπρόσδεκτοι.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Η αντίδραση εξαρτάται από από την ποιότητα από το νιτρικό υδράργυρο.
Υποθέτω ότι πολλοί άνθρωποι ψάχνουν για αυτό. Και δεδομένου ότι είναι μια απαγορευμένη ουσία.
Μου φαίνεται πολύ απίθανο η ποιότητα να είναι εξίσου καλή παντού.
Ως εκ τούτου, είναι πολύ σημαντικό για όλους να μοιράζονται τα πάντα εδώ στο φόρουμ.
έτσι ώστε να είστε πιο σίγουροι για την ποιότητά του.
Σχεδόν κανένας άνθρωπος δεν μοιράζεται χρήσιμες πληροφορίες εδώ.
και εξαιτίας αυτού χρειάζεται πολύς χρόνος και πόροι για να βελτιωθεί.
πρέπει να προέρχεται και από τις δύο πλευρές. Το να παίρνεις απλά δεν λειτουργεί.
Προσωπικά, θεωρώ ότι είναι λάθος να χρησιμοποιείτε το φόρουμ χωρίς να δημιουργήσετε λογαριασμό.
 

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8
Λένε ότι: "Οι γλώσσες που χρησιμοποιούνται για την ανάπτυξη των χημικών επιστημών είναι πολύ σημαντικές για την κατανόηση της γλώσσας: Αν κάποιος κάνει το μείγμα αλκαλικό στο τέλος το αλάτι παραμένει στο υδατικό διάλυμα! Πράγμα που επιβεβαιώνει την ομιλία μου. Αφού τότε επίσης διαλύεται μόνο η Freebase στο IPA από την κάτω γκρίζα λακκούβα διαχωρίζεται και με αραιωμένο θειικό οξύ το αλάτι κατακρημνίζεται!
Επιπλέον, επείγει να αφαιρέσετε τον νιτρικό υδράργυρο στο τέλος της διαδικασίας σας με κάποιο τρόπο, γιατί ούτε πλένετε το αλουμινόχαρτο μετά την αμαλγάματα με νερό ..... και στη συνέχεια κατά την αντίδραση του P2NP σε αμφεταμίνη μετά από κάποιο χρονικό διάστημα ΔΕΝ προσθέτετε άλλο νιτρικό υδράργυρο στη μάζα της αντίδρασης γιατί η αντίδραση μετά από 60 λεπτά προφανώς μειώνεται! Δεν έχω καμία προηγούμενη γνώση της χημείας και αυτά που γράφω εδώ βασίζονται αποκλειστικά στη δική μου γνώμη μετά από όσα διάβασα στις εκθέσεις τους!Το νιτρικό οξύ κατά τη γνώμη μου δεν έχει να κάνει με κάποιο μυστικό συστατικό αλλά συμβάλλει στο γεγονός ότι σε συνδυασμό με τον προστιθέμενο νιτρικό υδράργυρο σχηματίζεται 2 αν δεν κάνω εντελώς λάθος.το ανέφερα αυτό μόνο και μόνο γιατί είναι απλά φορές έτσι.... Δεν νομίζω ότι κάνει καμία διαφορά στο τελικό αποτέλεσμα αν το χρησιμοποιήσεις σωστά... ηλιόλουστους χαιρετισμούς!!!
 

MidasMad

Don't buy from me
New Member
Joined
May 22, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
λοιπόν, η εμπειρία μου είναι η χρήση αναγωγής του PMK με αλουμινένιο αμάλγαμα με νιτρομεθάνιο για να πάρω MDMA. Δοκίμασα διάφορους τύπους αλουμινόχαρτου, αλλά το μόνο που έδωσε θετικό αποτέλεσμα ήταν η πολύ βαριά μάρκα Reynolds, ειδικά αυτές οι σακούλες φούρνου (αυτές είναι δυσεύρετες αυτές τις μέρες). παρά το γεγονός ότι είναι πιο ακριβές, η ποιότητα αποζημιώνει και αν υπάρχουν άλλες ατέλειες μπορείτε να αποκλείσετε το ενδεχόμενο να είναι αλουμίνιο, χρησιμοποιώντας αυτή τη μάρκα
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Νομίζω ότι δεν είναι σωστό να μαντεύουμε τον λόγο για τις χαμηλές αποδόσεις χωρίς να καθορίσουμε τις ενδιάμεσες μετρήσεις. Αυτή η μεθοδολογία σύνθεσης της αμφεταμίνης απαιτεί ορισμένη εμπειρία. Είναι ευκολότερο να αντιμετωπιστεί η αιτία του προβλήματος με την εκτίμηση της άπλυτης απόδοσης.

Παρατήρησα ότι σε όλα τα στάδια τόσο η βάση όσο και οι σκόνες φαίνονται αρκετά καθαρές. Ο συγγραφέας δίνει ιδιαίτερη προσοχή στη διαδικασία καθαρισμού και εκχύλισης. Αλλά είναι σημαντικό να έχουμε κατά νου ότι κάθε διαδικασία καθαρισμού μπορεί να φέρει απώλεια απόδοσης και μπορεί να είναι περιττή. Ως εκ τούτου, συνιστώ να ζυγίζετε το προϊόν πριν από κάθε επόμενο βήμα πλύσης. Από την εμπειρία μου μπορώ να πω ότι ο πολλαπλός καθαρισμός του προϊόντος θα μπορούσε να μειώσει σημαντικά την απόδοση, αλλά δεν γνωρίζω αν αυτός ήταν ο λόγος σε αυτή την περίπτωση.

Ποια είναι η δραστικότητα της προκύπτουσας αμφεταμίνης;
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Σας ευχαριστώ για τα λόγια σας, πώς μπορώ να μετρήσω τη δραστηριότητα ενός προϊόντος;

Και προσδιορίζω πάντα το βάρος τώρα, πριν από τις διαδικασίες καθαρισμού μου. Θα προσπαθήσω επίσης να προσδιορίσω την ποσότητα της καθαρής αμφεταμίνης μετά την εξάτμιση του αιθέρα.

Έχω επίσης ήδη δοκιμάσει το προϊόν μεταξύ των διαφόρων σταδίων καθαρισμού και πρέπει να πω ότι χωρίς τον πλήρη καθαρισμό με τη χρήση εκχύλισης Α/Β και στη συνέχεια πλύσης με ακετόνη, το προϊόν έχει απλώς αηδιαστική γεύση. Επίσης, στη σκέψη του τι βγάζω εκεί έξω για μια λιπαρή και κολλώδη κόκκινη γλίτσα, αρρωσταίνω όταν σκέφτομαι ότι έχω πάρει τη βρωμιά σε μένα.
Βέβαια, αν βρέξεις το καλό πράγμα με διαλύτη και αναμείξεις κατάλληλη καφεΐνη και λακτόζη, δεν βγάζεις τίποτα από αυτό, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα. Χρειάζομαι απολύτως καθαρό προϊόν!
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Λοιπόν, ένας από τους πιο δημοφιλείς τρόπους είναι να κάνετε μια σειρά από αυτό, έτσι δεν είναι; Στη συνέχεια, αναφέρετε, χρησιμοποιώντας περίπου τις μισές από τις λέξεις που θα θέλατε να χρησιμοποιήσετε :).
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Εάν είναι πραγματικά τόσο εύκολο να μετρηθεί η δραστικότητα του προϊόντος με την καταμέτρηση της αντικειμενικής μου γνώμης, τότε μπορώ μόνο να πω ότι είναι πολύ ισχυρό. Μικρές ποσότητες είναι αρκετές για να κάνουν το σώμα να τρέξει με πλήρη ταχύτητα. Δεν χρειάζεται να κοιμηθείτε, δεν χρειάζεται να φάτε και είστε τόσο ευτυχισμένοι με τον εαυτό σας και τον κόσμο.
Δυστυχώς δεν έχω βρει ακόμα έναν τρόπο πώς μπορώ να αποδείξω υποκειμενικά την καθαρότητα για να μπορέσω να κάνω ένα ποσοστό για να κάνω συγκρίσεις.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Το μόνο πράγμα που θα πω σε μια τέτοια συζήτηση είναι:
Το αλουμίνιο είναι αλουμίνιο και παραμένει αλουμίνιο, όποιο όνομα κι αν γράψετε πάνω του.
Είμαι ευτυχής να συμμετάσχω σε συζητήσεις σχετικά με την επιφάνεια ή τη χύδην πυκνότητα, αλλά όχι με το ποιος κατασκευαστής βάζει το όνομά του.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Μπα, πιθανότατα ο μόνος πραγματικός τρόπος είναι η φασματοσκοπία. Υπάρχουν διαδικτυακές πηγές γι' αυτό, όπου απλά στέλνεις το δείγμα σου και παίρνεις πίσω το φασματοσκοπικό προφίλ, ακόμα και για παράνομα ναρκωτικά. Με χρέωση, φυσικά. Αλλά στο φασματοσκοπικό προφίλ μπορείς εύκολα να δεις αν έχεις κάποιες κορυφές που δεν ταιριάζουν με ένα προφίλ αναφοράς.
Θα δω αν μπορώ να βρω την ηλεκτρονική πηγή.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Συγγνώμη, ήταν σε αυτόν τον ιστότοπο, φυσικά :).
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/analytical-laboratories.533/

Μπορείς πάντα εύκολα να κάνεις έναν προσδιορισμό του σημείου τήξης, αλλά αυτό δεν θα αποκαλύψει αν υπάρχουν ίχνη προσμίξεων, μόνο αν απέχεις πολύ.

Αν καταφέρεις να πάρεις ένα φασματοσκοπικό προφίλ αλλά δεν έχεις δείγμα αναφοράς, υπάρχουν πάντα online προφίλ πολλών ουσιών στο PubChem ή στο Spectrabase. Εδώ είναι η θειική αμφεταμίνη:

Οι καμπύλες είναι σαν ένα δακτυλικό αποτύπωμα του υλικού. Το δείγμα εξατμίζεται και το φως διαπερνά τους ατμούς. Μια κάμερα στην άλλη πλευρά μετρά ποιες συχνότητες του φωτός απορροφώνται από τους ατμούς και ο συνδυασμός αυτών είναι μοναδικός για κάθε ουσία. Η απάντηση δίνεται ως καμπύλη με κορυφές. Στη συνέχεια, συγκρίνετε αυτές τις κορυφές με τις κορυφές ενός δείγματος που γνωρίζετε ότι είναι καθαρό. Εάν οι κορυφές είναι εντελώς διαφορετικές, έχετε κάτι άλλο. Εάν υπάρχουν επιπλέον κορυφές στο δείγμα σας, αυτές είναι προσμίξεις.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Γνωρίζω αυτή τη δυνατότητα, θα προτιμούσα μια μέθοδο που θα μπορούσα να κάνω μόνος μου μετά από κάθε σύνθεση.
Για παράδειγμα, μπορώ να κάνω μια ανάλυση TLC όπου μπορώ να πω από το μέγεθος της κηλίδας πόση αμφεταμίνη υπάρχει και/ή αν υπάρχουν άλλες ψυχοδραστικές ουσίες, όπως για παράδειγμα η καφεΐνη φαίνεται επίσης πολύ καθαρά αλλά η λακτόζη όχι.
Το μειονέκτημα αυτής της μεθόδου είναι ότι δεν έχω δείγμα αναφοράς όπου θα μπορούσα να πω ότι το δείγμα μου περιέχει είτε περισσότερη, είτε λιγότερη, είτε την ίδια ποσότητα αμφεταμίνης. Ο προμηθευτής τέτοιων σετ δοκιμών TLC δυστυχώς δεν παρέχει (ακόμη) τρόπο να συμπεράνω μια ακριβή ποσότητα, όπως κάνει για παράδειγμα για το MDMA, την κοκαΐνη ή την THC.
Μπορώ μόνο να πω ότι τα δείγματά μου φαίνονται σχεδόν όλα ίδια, αλλά τι καθαρότητα έχουν τα δείγματα δυστυχώς όχι. Κάνω την ανάλυση TLC για κάθε σύνθεσή μου, τα δείγματα αρχειοθετούνται, καθώς και οι κάρτες TLC για να πραγματοποιήσω ενδεχομένως έναν ακριβέστερο προσδιορισμό αργότερα.
 

MidasMad

Don't buy from me
New Member
Joined
May 22, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Συμφωνώ μαζί σου, το αλουμίνιο είναι αλουμίνιο και πάντα θα είναι, αλλά το αλουμινόχαρτο δεν είναι. ίσως εκεί που ζεις εσύ να είναι όλα καλής ποιότητας, αλλά εκεί που ζω εγώ όχι, έκανα το τεστ και πραγματικά υπάρχει διαφορά μεταξύ του πάχους και άλλων προϊόντων που ενσωματώνονται στο αλουμινόχαρτο και μπορούν να επηρεάσουν το τελικό αποτέλεσμα.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ξέρω ότι το αλουμινόχαρτό μου είναι 99,9% αλουμίνιο, σύμφωνα με τον κατασκευαστή. Το αλουμινόχαρτο είναι παχύτερο από οποιοδήποτε αλουμινόχαρτο κουζίνας, το οποίο προκαλεί πιο αργή αντίδραση, κόπηκε σε μικρά κομματάκια με τεμαχιστή χαρτιού.
Τώρα, πού θα ήταν λάθος να χρησιμοποιήσω αυτό το αλουμινόχαρτο;
 

MidasMad

Don't buy from me
New Member
Joined
May 22, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
στην περίπτωσή σας, είστε ήδη απολύτως σίγουροι για την ποιότητα του αλουμινόχαρτου, οπότε το αλουμίνιο δεν είναι μια μεταβλητή που πρέπει να εξεταστεί. ίσως για άλλους ανθρώπους που είχαν παρόμοιο πρόβλημα και δεν έχουν ακόμη εξετάσει ένα τέτοιο ενδεχόμενο αυτό θα μπορούσε να είναι μια μεταβλητή που πρέπει να αναλυθεί
 
Top