Έκθεση σύνθεσης αμφεταμίνης (αλλά αποτυγχάνοντας, αναζητώντας λύσεις)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Αυτό θα μπορούσε να είναι σημαντικό για κάποιον, σωστά, αυτός είναι και ο λόγος για τον οποίο επέλεξα το βιομηχανικό φύλλο αλουμινίου, υπάρχει μια προδιαγραφή για το από τι αποτελείται το φύλλο. Δυστυχώς, δεν έχω ακούσει ακόμη μια συγκεκριμένη δήλωση σχετικά με τους κόκκους αλουμινίου. Ίσως αξίζει να προσπαθήσουμε.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Έχουν μικρότερο τετράγωνο επιφάνειας από το φύλλο αλουμινίου και, ως εκ τούτου, λιγότερο ετερογενές τετράγωνο αντίδρασης μείωσης. Νομίζω ότι το φύλλο αλουμινίου είναι η καλύτερη επιλογή.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Αλλά θα προσπαθήσω, έχω παραγγείλει κόκκους αλουμινίου.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Το μέγεθος των κόκκων;
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ήταν πολύ μεγάλο, 2-4 χιλιοστά, το αμάλγαμα λειτουργεί μια χαρά αλλά η αντίδραση δεν ξεκίνησε, οι κόκκοι ήταν αμετάβλητοι και φουσκώνει, αυτό είναι όλο.
Βρήκα όμως και 0,3-0,5mm, αυτό θα λειτουργούσε καλύτερα ή όχι;
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Αν φουσκώνει, τότε αντιδρά. Αφήστε μερικούς κόκκους στο διάλυμα H2O-Hg για μεγάλο χρονικό διάστημα, δείτε πότε το αλουμίνιο θα διαλυθεί πλήρως.
 
Last edited by a moderator:

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Έκανα κάποια έρευνα και αυτά τα κουτιά είναι 100% αλουμίνιο .
αν τρίψεις το χρώμα με γυαλόχαρτο και μετά το καθαρίσεις με μεθανόλη. τότε έχεις καθαρό αλουμίνιο χωρίς ενοχλητικά στρώματα.
σύνδεσμος κρεμμυδιού
aa4325781dfafb7996d7f3e8fe931ee1.jpg
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Θα πρέπει λοιπόν να σταματήσω τον χρόνο μέχρι να διαλυθούν πλήρως οι κόκκοι αλουμινίου; Θα κάνω μια δοκιμή.
Αν είχατε ερευνήσει σωστά θα γνωρίζατε ότι δεν υπάρχει 100% αλουμίνιο, είναι όλα κράματα. Το πολύ-πολύ να υπάρχει καθαρό αλουμίνιο 99,5 - 99,9 όπως συμβαίνει με το αλουμινόχαρτο, για παράδειγμα, λόγω της μέγιστης θερμικής αγωγιμότητας.

Για τα κουτιά στη βιομηχανία τροφίμων χρησιμοποιούνται κράματα με μαγνήσιο και μαγγάνιο.

Ωστόσο, αυτό δεν αποκλείει τη χρήση αυτών. Απλώς θεωρώ ότι είναι σημαντικός όγκος πρόσθετης εργασίας η χρήση τέτοιων δοχείων.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
fa δεν είναι τομέας τροφίμων φίλε μου το ph είναι πολύ υψηλό
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Ο χρόνος επεξεργασίας ήταν πάνω από

αυτά τα κουτιά Fa είναι περισσότερο από 99% alu επειδή το περιεχόμενο περιέχει άλατα . αυτή την πληροφορία τη βλέπεις μόνο αν επιλέξεις ολλανδική γλώσσα στη wikipedia
 

Re186

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2023
Messages
52
Reaction score
39
Points
18
Θα πρέπει να είναι επειδή χρησιμοποιείτε διαλύτες για την αφαλάτωση και τις απώλειες πλύσης. Σε γενικές γραμμές, αυτό το είδος επεξεργασίας είναι πολύ ζημιογόνο. Ως εκ τούτου, σας προτείνω να αξιολογήσετε το κόστος. Εάν τα οφέλη από την ανάκτηση των χαμένων προϊόντων αξίζουν τον κόπο, σας προτείνω να χρησιμοποιήσετε προϊόντα υψηλού κόστους. Μέθοδος υγρής χρωματογραφίας για διαχωρισμό και καθαρισμό, αυτή η μέθοδος έχει σχεδόν μηδενικές απώλειες προϊόντος.
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Ναι, είναι μια μεγάλη βοήθεια. ακόμη και για ό, τι έβαλε u al έτοιμο στο φόρουμ
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Τι μου έβαλε; Και ποιος; Δεν καταλαβαίνω!
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Συγγνώμη friend.i εννοούσα αυτό που έβαλε στο φόρουμ για info.i έκανε ένα τυπογραφικό λάθος.sorrry
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Εντάξει, κανένα πρόβλημα, αλλά ποιον εννοείτε επειδή αναφέρατε το όνομά μου; Δεν καταλαβαίνω τη σύνδεση με το θέμα εδώ από πέρυσι, συγγνώμη.
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Πληκτρολογώ σε ένα tablet με μεγάλα δάχτυλα σε μια μικρή οθόνη. im sorry😄👍
 
Top