Λείπει σε κανέναν άλλον η δεκαετία του 2000;

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
μπορεί να είναι ηλίθιο να το δημοσιεύσω αυτό αλλά αμφιβάλλω αν θα μπορούσα να αναγνωριστώ εύκολα + αφαίρεσα τα δεδομένα exif αλλά εδώ είναι ένα παράδειγμα ότι οι κάμερες πατάτας είναι πιο ωραίες από τις high res ^^,
VYBSeP3Uvt
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Η μεγάλη οθόνη υψηλής ανάλυσης αποδίδει τα μέγιστα. Δεν μπορώ να δω το χαριτωμένο πρόσωπό σου, βλέπω μια σταγόνα.
 

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 14, 2023
Messages
48
Solutions
1
Reaction score
40
Points
18
Deals
3
Θυμάμαι και μερικές φορές εύχομαι να ξαναζήσω εκείνες τις μέρες. ήταν χρόνια που πάλευα να βρω τον έλεγχο των εθισμών μου. δεν ήταν πάντα μια καλή στιγμή. υπήρχε μια καμπύλη εκμάθησης. νομίζω ότι είχα ένα pager.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
im rlly χαίρομαι ur (ελπίζω) σε ένα καλύτερο μέρος τώρα :c ενεργό εθισμός είναι το χειρότερο

Δεν νομίζω ότι είχα ποτέ μου βομβητή, τουλάχιστον όχι απ' όσο θυμάμαι.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Υπάρχουν καλοί και κακοί εθισμοί. Ο καλός εθισμός ξεκινά πρώτος και πιο πολύ, ο κακός όμως κερδίζει πανίσχυρο (βαριά ναρκωτικά όπως το MDPV)
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Ναι, σίγουρα οι παλιές καλές μέρες. Συνήθιζα πραγματικά να ξεχνάω το τηλέφωνό μου στο σπίτι και να μην με νοιάζει πραγματικά
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
Παίρνω το τηλέφωνό μου παντού όπου πηγαίνω, αλλά θα μπορούσα κάλλιστα να το αφήσω στο σπίτι γιατί δεν μου αρέσει να το χρησιμοποιώ εκτός αν είμαι εντελώς ελεύθερος. οι άνθρωποι θυμώνουν μαζί μου γιατί τα αφήνω παραδομένα για 5+ ώρες, αλλά όπως... δεν είναι κάτι προσωπικό. δεν είναι ότι δεν μου αρέσουν, απλά έχω μια ζωή έξω από το τηλέφωνό μου και τα igs που είναι δύσκολο για τους περισσότερους ppl να κατανοήσουν. Ναι, σήμερα οι άνθρωποι είναι πιο προσβάσιμοι από ποτέ, αλλά η ευκολία πρόσβασης δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν είναι απασχολημένοι. δεν είναι καν σαν να μου στέλνουν μηνύματα για κάτι σημαντικό. αν είναι μια σοβαρή κατάσταση μπορείς να μου μιλήσεις προσωπικά... δεν πρόκειται να σταματήσω ό,τι κάνω για να απαντήσω στο "αστείο" βίντεο που μου έστειλες. άντε γαμήσου.

Μισώ αυτή την κουλτούρα του τύπου "ωχ, πρέπει να μιλάς συνεχώς με τον σύντροφό σου/τους φίλους σου". είναι κάτι πολύ καινούργιο και δεν βοηθάει κανέναν. οι σχέσεις λειτουργούσαν μια χαρά, αν όχι καλύτερα, πριν τα σύγχρονα smartphones και τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης. τόσες πολλές σχέσεις είναι δυσλειτουργικές επειδή οι άνθρωποι περιμένουν από τους συντρόφους τους να παρατήσουν τα πάντα για να τους στείλουν μήνυμα. ΔΕΝ θα με πιάσουν να κάνω αυτή τη μαλακία για έναν άντρα και δεν περιμένω από κανέναν να το κάνει αυτό για μένα. ο σύντροφος πρέπει να είναι προτεραιότητα, αλλά ποτέ η πρώτη σου προτεραιότητα. αν κάποιος δεν είναι σε θέση να το σεβαστεί αυτό, τότε δεν αξίζει να είναι στη ζωή σου καθόλου.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
"ένας συνεργάτης πρέπει να αποτελεί προτεραιότητα αλλά ποτέ να μην είναι ur πρώτη προτεραιότητα".
Whole Love Partner is my priority play chem.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Ειλικρινά, με τον ίδιο τρόπο απαντάω σε μηνύματα. Πάντα πίστευα ότι, αν μου στέλνετε μήνυμα, δεν ψάχνετε για πληροφορίες που χρειάζεστε από εμένα άμεσα. Βέβαια, είμαι σούπερ κακός στο να απαντάω στους ανθρώπους, ξεχνώντας να απενεργοποιήσω το τηλέφωνό μου από το αθόρυβο και σχεδόν ποτέ δεν ακούω τα φωνητικά μηνύματα. Συνήθως απλά τηλεφωνώ στους ανθρώπους. Υποθέτω ότι δεν ξέρω γιατί παίρνω το τηλέφωνό μου παντού;

Ήμουν με μια κοπέλα πριν από μερικά χρόνια που ήθελε να έχω αυτό το life360 στο τηλέφωνό μου. Το σκεπτικό της ήταν επειδή ταξίδευα. Το μισούσα. Το απεγκαθιστούσα συνεχώς. Τότε βρήκα μια εφαρμογή που μπορούσε να παραποιήσει την τοποθεσία μου στο gps. Μετά από αυτό έβαζα πάντα την τοποθεσία μου σε άλλη χώρα. Δεν εκπλήσσομαι που αυτή η σχέση δεν κράτησε.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
ναι, το τηλέφωνό μου είναι πάντα στο do not disturb και δεν είμαι ενεργός σε κανένα κοινωνικό δίκτυο. πιθανώς ο ευκολότερος τρόπος να με βρεις είναι το telegram και είμαι σε αυτό μόνο μερικές φορές την ημέρα, αν δεν είμαι απασχολημένος... ^^;

Επίσης, συγγνώμη που έπρεπε να το αντιμετωπίσεις αυτό. είχα σχέσεις με πολύ υπερπροστατευτικούς τύπους και έμαθα με τον δύσκολο τρόπο ότι το ψέμα δεν θα κάνει τίποτα άλλο από το να κάνει και τα δύο μέρη δυστυχισμένα. απλά πρέπει να βρεις κάποιον του οποίου οι προτεραιότητες ευθυγραμμίζονται με τις δικές σου. tbh έχω προβλήματα εμπιστοσύνης, αλλά αν ήμουν τόσο παρανοϊκή απλά δεν θα ήμουν σε σχέση. Αν κάποιος θέλει να απατήσει 2 πρόκειται να το κάνει ανεξάρτητα από οποιαδήποτε "προληπτικά μέτρα" u θέσει σε εφαρμογή.ive το δει σε τόσες πολλές σχέσεις. αφήστε τους να πω για τον εαυτό τους αντί να προσπαθούν να τους σταματήσει c:

Θυμηθείτε, κανείς δεν μπορεί να κλέψει τον σύντροφό σας, μόνο το πρόβλημά σας!
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Πολύ σωστά! Αν τρελαίνεστε να ελέγχετε τον σύντροφό σας ή να ψάχνετε το τηλέφωνό του, είναι καιρός να το σταματήσετε. Πιθανότατα δεν θα βελτιωθεί και δεν αξίζει το άγχος!
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
121
Reaction score
86
Points
28
Oh lawd feeling old already... πρόκειται να υποστηρίξω ότι το N64, το GameBoy και το τηλέφωνο seethrough δεν είναι "όχι" του 2000 αλλά του 90, εκτός θέματος!
Συμφωνώ ότι όλη η ψυχή έχει φύγει από τα περισσότερα πράγματα και εγώ ο ίδιος το αποδίδω κυρίως στη μαζική έξοδο των κομμένων καλωδίων. Κανείς δεν παίρνει πια τίποτα με τον ίδιο τρόπο, κανείς δεν πηγαίνει στη δουλειά και δεν λέει "είδες το νέο επεισόδιο της σειράς Χ;" σου λένε "αδερφέ πρέπει να δεις τη σειρά Χ, σε παρακαλώ δες την, ΠΑΡΑΚΑΛΩ" εσύ λες οκ και μετά δεν το κάνεις ποτέ, ή οι άνθρωποι απλά δεν λένε τίποτα καθόλου γιατί δεν θέλουν να ρωτήσουν. Γίνεται ότι κανείς δεν θέλει να μιλάει πια μεταξύ του, ο καθένας έχει το "κλικ" του και αυτό είναι το τέλος. Λυπηρό. Ελπίζω η δεκαετία του '30 να μην είναι τόσο κακή..lol
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
Τι θα λέγατε ότι είναι; Παλαιότεροι;

Και ναι, αισθάνομαι ότι κανείς δεν θέλει να δοκιμάζει νέα πράγματα πια, είναι τόσο λυπηρό... btw είναι το όνομα χρήστη σου αναφορά στον Kurt Vonnegut; Είναι ο αγαπημένος μου συγγραφέας c:
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
121
Reaction score
86
Points
28
Υπάρχει μια γενιά μεταξύ των Millenial και των Gen-X:
"Η μικρογενιά μεταξύ των Millennials και της Generation X αναφέρεται συχνά ως "Xennials" ή "Oregon Trail Generation". Οι Xennials θεωρούνται γενιά "αιχμής", γεννημένοι περίπου μεταξύ των τελών της δεκαετίας του 1970 και των αρχών της δεκαετίας του 1980. Παρουσιάζουν χαρακτηριστικά τόσο της Generation X όσο και των Millennials, γεφυρώνοντας το χάσμα μεταξύ αυτών των δύο μεγαλύτερων γενεαλογικών κοόρτων".
Έχει αποδειχθεί ότι είναι ένα περίεργο σημείο για μένα, φαίνεται ότι δεν μπορώ να βρω κανέναν στον πραγματικό κόσμο που να έχει παρόμοιο υπόβαθρο
Όσο για το όνομα: σσσσσ... αλλά ναι lol
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
Αυτοί οι άνθρωποι φαίνονται πολύ χαλαροί, δεν έχω γνωρίσει ποτέ κανέναν αλλά έχω ακούσει γι' αυτούς. έχω γνωρίσει gen xs και millennials αλλά όχι κάποιον από αυτούς ακόμα. προσωπικά είμαι gen z ^^,

Μακάρι να μπορούσα να πω ότι ανήκω στην ίδια ομάδα. έχεις πολύ καλό γούστο στα βιβλία πάντως! το αγαπημένο μου βιβλίο από αυτόν είναι το slapstick (είναι επίσης το αγαπημένο μου βιβλίο γενικά, μαζί με το no longer human του osamu dazai)
 

OperationHasj

Don't buy from me
Resident
Language
🇳🇱
Joined
May 1, 2024
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Ναι, πάρα πολύ.... Αυτή τη φορά είναι χάλια.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Όχι, δεν μου λείπουν πραγματικά ξεπερασμένα πράγματα και εποχές στην καθημερινή ζωή προσβλέπω σε μεγαλύτερα πράγματα που έρχονται. Όπως το να αποκτήσει η τεχνητή νοημοσύνη ψυχή και να μας φτιάξει. Η τεχνολογική ιστορία θα ξεθωριάσει στις τράπεζες μνήμης μαζί με τη ζωή μας. η νοσταλγία των περιορισμών. Δεν είναι η ψυχή μου να είναι κολλημένη στο (πρωτόγονο) παρελθόν.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Έτσι, δεν μου λείπει η σύνδεση μέσω dial up ή οι δισκέτες, αλλά δεν σας προκαλεί νοσταλγία το να μιλάτε γι' αυτά;
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Είμαι μια πικρόχολη ψυχή με κακό παρελθόν και με νοιάζει να το κάνω καλά για μένα και ίσως και για άλλους. Η νοσταλγία με κάνει να σπαταλάω περισσότερο, και ανησυχώ για τον πριμιτιβισμό. Είμαι όλα για τα αποτελέσματα. Σέβομαι τα απαρχαιωμένα ενδιαφέροντα των άλλων. Το δικό μου να θυμάμαι έναν πολιτισμό White West Top που με θηλυκό (αριστερό) συναίσθημα άφησε τους δυστυχείς αντιλαϊκούς να εγκατασταθούν για να μας κλέψουν και να μας καταστρέψουν. Είναι πάντα το ίδιο αποτέλεσμα με αυτούς. Η Σιγκαπούρη ξέρει ότι είναι αδύνατον να δικαιολογήσει την απλή παρουσία τους. Διαβάζω IQ-διαγράμματα και δημογραφία, είναι όλα λογικά εισροή εκροή. Αποφεύγω τους δυστυχείς (όχι τους Ουκρανούς όμως).
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Εντάξει, αρκετά δίκαιο. Μπορώ να κατανοήσω την άποψή σας.
 

Paz

Don't buy from me
New Member
Joined
May 14, 2024
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Δεν μπορώ να καταλάβω αν μου λείπει το ποιος ήμουν και πώς ένιωθα ή/και αν μου λείπουν τα παρατσούκλια και η επιβίβαση στη νέα τεχνολογία.
Λίγο και από τα δύο, ίσως. 😊
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
Δεν μου λείπει πραγματικά το ποιος ήμουν επειδή ήμουν πολύ νέος lol, αλλά σίγουρα μου λείπει το πώς έβλεπα τον κόσμο, και ένα μεγάλο μέρος αυτού ήταν η τεχνολογία.
 
View previous replies…

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Συμφωνώ, μου λείπει και ο τρόπος με τον οποίο έβλεπα τον κόσμο
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Η πιθανή (υγιής) τεχνολογία ήταν χειρότερη "το προηγούμενο έτος".
Γίνεται καλύτερη - όχι χειρότερη. Έχετε κολλήσει στο κακό παρελθόν.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Δεν καταλαβαίνετε το λόγο σας για αυτή τη σημαντική δήλωση.
Η σημερινή τεχνολογία είναι πολύ πιο παιχνιδιάρικη και διασκεδαστική από ό,τι πριν.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
Κοιτάξτε τα παραδείγματα στην αρχική ανάρτηση + ik this isnt rlly 2000s but in windows xp u could change the cursor and i miss shit like that...
 
Top