Σύνθεση JWH-018. Μικρή κλίμακα.

northenos

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 11, 2022
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Οποιοσδήποτε μπορεί να εξηγήσει το βήμα 7 και 8 λεπτομερώς παρακαλώ :(
Όπως ένα φιλτράρισμα χρησιμοποιήστε φιλτράρισμα κενού ή όχι, και πλύσιμο απλά πλύνετε συνήθως ή χρησιμοποιήστε χημική τεχνική πλύσης. Και το βήμα 8 δεν καταλαβαίνω γιατί νομίζω ότι τα βήματα 7 και 8 είναι άσχετα. Το Al2O3 ξηραίνεται ξαφνικά στο βήμα 8 και εμφανίζεται EtOH. Οπότε το Al2O3 δεν χρησιμοποιείται;
Λυπάμαι πολύ γιατί είμαι αρχάριος, παρακαλώ διδάξτε με!
Ευχαριστώ
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Δεν γνωρίζω ιδιαίτερα αυτή τη συνταγή, αλλά κατά τη γνώμη μου...
7 - πρέπει να φιλτράρετε το μείγμα σας για να ανακτήσετε το Al2O3. πλύνετε το με νερό 2x και αφήστε το να στεγνώσει. για να το αποθηκεύσετε για μια άλλη φορά.
8 - προσθέστε νερό στο υγρό σας (το οποίο φιλτράρατε) και θα δημιουργηθεί στερεό (JWH-018)
 

northenos

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 11, 2022
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
7. Έτσι φιλτράρισα το μείγμα μπορεί να ασφαλές Al2O3, ώστε να μπορώ να το επαναχρησιμοποιήσω για την επόμενη σύνθεση.
8. Και το υγρό από το φιλτραρισμένο Al2O3 ονομάζεται φάση EtOH ? Έτσι;
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43

Έτσι, νομίζω ότι το μείγμα σας χωρίς Al2O3 ονομάζεται φάση EtOH (επειδή το βάλατε πριν...)
 

northenos

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 11, 2022
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Ναι, το κατάλαβα αυτό. Σας ευχαριστώ που μοιραστήκατε τη γνώμη σας, κύριε.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Η αιθανόλη χρησιμοποιείται για τον διαχωρισμό του προϊόντος που χρειαζόμαστε από αδιάλυτα και περιττά πράγματα, αυτό είναι το ζητούμενο
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43

αν αλλάξουμε τη δοσολογία της συνταγής- όπως x2 ή x5- ήταν εντάξει ή πρέπει να αλλάξουμε την ισχύ των μικροκυμάτων; ή δεν μπορούμε...
 

CCnotsogreasy

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 2, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Μπορώ να χρησιμοποιήσω άλλα ινδόλια; όπως τα κοινά όπως ινδόλη-3 καρβινόλη ή ινδόλη-3 οξικό οξύ, συγγνώμη αν είναι μια ιδιαίτερα ηλίθια ερώτηση, αλλά im είδος νέου σε αυτό. θα εκτιμούσα επίσης αν θα μπορούσατε να αφιερώσετε το χρόνο να μου διευκρινίσετε τη σύνθεση
 

kaybettikmibaşkan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 14, 2022
Messages
1
Reaction score
2
Points
3
ı dont έχουν φίλτρο κενού, μηχανή ανάμιξης.

ερώτηση 1..
-Indole (0,117 g) αναμίχθηκε με ουδέτερο Al2O3 (1 g) και αλέστηκε μαζί μέχρι να σχηματιστεί μια ομοιογενής σκόνη.
(προσθέστε νερό ή ακετόνη αναμιγνύεται. ή όχι νερό ή όχι ακετόνη αναμιγνύεται. χέρι αναμιγνύεται δεξιά όχι κανένα νερό..)

Ερώτηση 2-
Το τελικό μείγμα σε σφραγισμένο φιαλίδιο μικροκυμάτων των 5 ml υποβλήθηκε σε ακτινοβόληση σε αντιδραστήρα μικροκυμάτων στους 100 *C (400 W) για 8 λεπτά.
(ποια ονομασία 5 ml )
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Οι σκόνες πρέπει να συνθλίβονται σε μία διάμετρο για να διανέμονται ομοιόμορφα.
Τα φιαλίδια χρησιμοποιούνται για έναν αντιδραστήρα μικροκυμάτων. Για έναν οικιακό φούρνο μικροκυμάτων, χρησιμοποιούμε ένα ποτήρι ζέσεως και σύντομη, αλλά συχνή ακτινοβόληση.
 
Last edited by a moderator:

Bigwest

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς να χωρίσω το χρόνο ακτινοβολίας όταν χρησιμοποιώ οικιακό φούρνο μικροκυμάτων
 

bunny

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2022
Messages
5
Reaction score
6
Points
3
παιδιά υπάρχει eny boudy δοκιμάστε αυτό το metod . είναι επιτυχής . Θέλω να εφαρμόσω δεν θέλω να σπαταλήσω χρόνο και χρήμα ............. !
 

hofmaN.

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 28, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
3
Κάποιος μπορεί να μου δώσει όλα Ο αριθμός CAS για αυτές τις χημικές ουσίες
 

XenocodeRCE

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3

M8Fu4nG.png


εδώ είναι φύλλο με CAS. Για κάποια πράγματα θα πρέπει να παρακάμψετε το νόμο (;) για παράδειγμα καθαρή αιθανόλη είναι παράνομη στην Ευρώπη για οικιακή χρήση αλλά απλά χρησιμοποιήστε φτηνή βότκα και αποστάξτε την :)
για κάποια αντιδραστήρια θα πρέπει να αποδείξετε ότι είστε ιδιοκτήτης κάποιας εταιρείας.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Χωρίς απόσταξη της βότκας, μπορείτε να την αντικαταστήσετε με άλλη αλκοόλη (ισοπροπυλική αλκοόλη για exp).
 

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
Σας ευχαριστώ για την πληθώρα πληροφοριών
Έχω μερικές ερωτήσεις,
1 - εάν κάποιος παρασκευάζει ναφτουλοϊνδόλη μέσω οποιασδήποτε άλλης οδού, φαίνεται ότι μπορεί να ξεκινήσει επίσης από το βήμα 4 ( δηλαδή το Al2O3 δεν παρεμβαίνει στη δεύτερη διαδικασία, καθώς προφανώς δεν υπάρχει ενδιάμεση επεξεργασία)
2 - Ποια είναι η αναμενόμενη απόδοση σε σύγκριση με τις παραδοσιακές μεθόδους θέρμανσης, ειδικά για το JWH-018, εννοώ, μπορεί να γίνει με μια διαδικασία παρόμοια με την adb-b, (εφόσον κάποιος έχει ναφτουλοϊνδόλη και φυσικά 1-βρωμοπεντάνιο)(και δεδομένο ανθρακικό άλας);
3 - Η αντίδραση εξελίσσεται ομαλά εάν το 1-βρωμο-5-φθορο-πεντάνιο σε οποιαδήποτε μέθοδο αντίδρασης ( MW ή θέρμανση)

Στην υγειά σας
 

jHRfi8rLii

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 24, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1

Πήρατε απάντηση στην ερώτησή σας; Ενδιαφέρομαι επίσης.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
όχι συγγνώμη :(
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Γεια σας, νομίζω ότι ναι. Πρέπει να το αυξήσετε όχι τόσο πολύ. Καλύτερα να ξεκινήσετε από μικρή ισχύ, όπως 400-500 W.
 

abbadon

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 4, 2022
Messages
50
Reaction score
11
Points
8
αγαπητοί εμπειρογνώμονες,
ήμουν για λίγο καιρό μη ενεργός, επειδή στην κατάσταση και τη θέση μου κάτι άλλαξε.
Βρίσκομαι τώρα στη Λατινική Αμερική (Ελ Σαλβαδόρ). Και ποτέ δεν σκέφτηκα ότι είναι σε οποιαδήποτε χώρα τόσο δύσκολο να παραδίδονται δέματα από το εξωτερικό. Θέλω να ξέρω, αν κάποιος εδώ από τους ειδικούς και τους βοηθούς αγοράς έχει ίσως εμπειρία πώς λειτουργεί εδώ και ελπίζω ότι ίσως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει πώς να πάρω με ασφάλεια τα integridents για μια μικρής κλίμακας, φιλική προς τους αρχάριους, σύνθεση κανναβινοειδών.
Με εκτίμηση
 
Top