Σύνθεση JWH-018. Μικρή κλίμακα.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
1-naphthoyl chloride substituted - 4-methoxy or 4-ethyl -1-naphthoyl chlorides. Χλωριούχο 1-αδαμαντανοκαρβονύλιο, χλωριούχο 2-ιδοβενζοϋλο, χλωριούχο 2,2,3,3,3-τετραμεθυλοκυκλοπροπανοκαρβονύλιο, κ.λπ.
 

Khaled

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
Το υποκατάστατο του χλωριούχου ναφθοϋλίου είναι το χλωριούχο βενζοϋλ 99%.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Ναι, φυσικά είναι προτιμότερο να αγοράσετε χλωρίδιο παρά να το φτιάξετε, όχι η πιο ευχάριστη διαδικασία.
 

Khaled

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
Το υποκατάστατο του χλωριούχου ναφθοϋλίου είναι το χλωριούχο βενζοϋλ 99%.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Φούρνος MW, ποτήρια ζέσεως, ζυγαριές, μύλοι, φίλτρα κ.λπ.
ΥΓ: Όποιος συνθέτει ADBB-νοειδή με κύριο αντιδραστήριο (με ανθρακικό κάλιο), μπορεί να δοκιμάσει αυτή τη σύνθεση ξεκινώντας από το βήμα 4
 

阿卡Mario

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 16, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
1. Μπορούν να εκραγούν τα σφραγισμένα μπουκάλια; 2. είναι ένας φούρνος μικροκυμάτων καλός για οικιακή χρήση;
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Οι σκόνες πρέπει να συνθλίβονται σε μία διάμετρο για να διανέμονται ομοιόμορφα.
Τα φιαλίδια χρησιμοποιούνται για έναν αντιδραστήρα μικροκυμάτων. Για έναν οικιακό φούρνο μικροκυμάτων, χρησιμοποιούμε ένα ποτήρι ζέσεως και σύντομη, αλλά συχνή ακτινοβόληση.
 
Last edited by a moderator:

Bigwest

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς να χωρίσω το χρόνο ακτινοβολίας όταν χρησιμοποιώ οικιακό φούρνο μικροκυμάτων
 

SD850IS

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 30, 2021
Messages
6
Reaction score
6
Points
3
Αναρωτιέμαι... Ποια είναι η διαφορά (οι διαφορές) μεταξύ των JWH-018 και UR-144
συμπεριλαμβανομένων, μεταξύ άλλων, της αντοχής. Που εκτιμάται!!! Έχω "τρελαθεί".
περιμένοντας την απάντηση/διευκρίνιση σας.

 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Γεια σας, είναι προτιμότερο να ανοίξετε την ενότητα Φαρμακολογία. Τα θέματα σχετικά με τα JWH-018 και UR-144 περιγράφονται πλήρως. Μπορείτε να τα συγκρίνετε.
 

D4ftmonk

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Στο άρθρο αναφέρεται ότι το JWH μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε υγρό, πράγμα που σημαίνει ότι για την παραγωγή μικρής κλίμακας δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να αναμιχθεί στον καπνό;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Γεια σας, γιατί όχι;
 

阿卡Mario

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 16, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Χρειάζεται θέρμανση κατά την επαναρροή?
 

MrSung

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 23, 2022
Messages
61
Reaction score
18
Points
8
Έχω όλες τις πρόδρομες ουσίες για να δοκιμάσω αυτή τη σύνθεση μικροκυμάτων επειδή η χημεία ακούγεται πολύ ελπιδοφόρα και εκπαιδευτική, αλλά δεν έχω οξείδιο του αλουμινίου.

Ήθελα να συνθέσω το οξείδιο του αργιλίου (Al2O3) αλλά έχω μόνο NaOH και H2SO4 αλλά όχι HCL, και είμαι πεπεισμένος ότι θα χρειαστώ HCL για μια καθαρότερη πορεία σύνθεσης.

Υπάρχει/υπάρχουν άλλα αντιδραστήρια που μπορώ να αντικαταστήσω το οξείδιο του αργιλίου (Al2O3);
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Γεια Το τριοξείδιο του αλουμινίου (Al2O3), γνωστό και ως αλουμίνα, είναι πραγματικά εύκολο να προμηθευτεί κανείς από κατάστημα οδοντιατρικών υλικών, οι οδοντοτεχνίτες χρησιμοποιούν διάφορους κόκκους του για μια διαδικασία που συνήθως ονομάζεται λείανση, όπου αυτό το υλικό ψεκάζεται με πίεση σε σκληρά (μεταλλικά, κεραμικά ή πολυμερή) υλικά, κυρίως προσθετικά δόντια ή μέρη, προκειμένου να γυαλιστεί η επιφάνεια. Είναι αρκετά φτηνό χημικό, αλλά περιμένετε να το έχετε σε μεγάλες συσκευασίες των 3-5 λίτρων και επίσης τα πράγματα της οδοντιατρικής είναι πιο ακριβά από τα συνηθισμένα χημικά. Απλά επισκεφθείτε το εργαστήριο ενός οδοντοτεχνίτη και απλά ζητήστε ένα φλιτζάνι γεμάτο δωρεάν, ίσως συναντήσετε ένα αρκετά ευγενικό άτομο που απλά θα το δώσει, προσφέροντάς του λίγα χρήματα αν νομίζετε ότι είναι κατάλληλο. Συμβουλή: μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε αλουμίνα για χρωματογραφία στήλης αυτή είναι η κύρια χρήση της στο εργαστήριο οργανικής χημείας και επίσης για την προσρόφηση ακριβών καταλυτών ώστε να φιλτραριστούν και στη συνέχεια να επαναχρησιμοποιηθούν.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Ξέχασα να αναφέρω ότι η αλουμίνα χρησιμοποιείται πολύ συχνά στη χημεία μικροκυμάτων (ειδικά όταν δουλεύουμε με οικιακή συσκευή, καθώς οι επαγγελματικοί αντιδραστήρες MW είναι εξαιρετικά ακριβοί ακόμα και σε σύγκριση με τους πιο φανταχτερούς αντιδραστήρες παρτίδας), καθώς έχουν ένα φαινόμενο θωράκισης (ελπίζω να έχω δίκιο), ή τέλος πάντων, συχνά αναφέρεται ως ένα πράγμα τύπου "λουτρού", έτσι ώστε ο αντιδραστήρας να παραμένει σε ένα ποτήρι ζέσεως γεμάτο με μια ορισμένη ποσότητα Al2O3. Ελπίζω αυτό να βοηθάει.
 

MrSung

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 23, 2022
Messages
61
Reaction score
18
Points
8
@H, μου δώσατε έναν λόγο για να επισκεφθώ τουλάχιστον ένα οδοντιατρείο αύριο. Εκτιμώ τις πληροφορίες, πολύ χρήσιμες. Μπράβο, φίλε!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Λοιπόν, χαίρομαι που σας έδωσα μια αξιόπιστη συμβουλή (πραγματοποίησα επιτυχώς χρωματογραφία στήλης με αλουμίνα που μου προσέφερε ο οδοντίατρός μου, ο οποίος είναι επίσης ειδικευμένος τεχνικός και φτιάχνει ο ίδιος τις προσθετικές εργασίες για τους ασθενείς του). Τα μαγαζιά που προμηθεύουν αυτές τις συχνά χημικές ουσίες και ακόμα πιο συχνά μίγματα επίσης όργανα και εξοπλισμό δεν έχουν τη συνηθισμένη πολιτική προμήθειας χημικών και πολλά χρήσιμα πράγματα που ενδιαφέρουν τους χημικούς μπορούν να βρεθούν εκεί αλλά κάποια είναι πανάκριβα αν ας πούμε προορίζονται να χρησιμοποιηθούν απευθείας στο στόμα των ασθενών αλλά οι προμήθειες για τους τεχνικούς είναι πολύ πιο προσιτές. Θα πρέπει να αποφασίσετε για την κοκκοποίηση της αλουμίνας (πλέγμα) αυτό είναι κάτι που μπορείτε να διευθετήσετε.
 

Bigwest

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Έχω όλα τα συστατικά, προσπαθώ να χωρίσω τα 8 & 4 λεπτά ακτινοβολίας σε 2 από 2 λεπτά και να αφήσω το προϊόν να κρυώσει μεταξύ τους, αλλά δεν λειτουργεί. Θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει με αυτό pls.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Μπορείτε να προσπαθήσετε να το χωρίσετε σε 10-25 δευτερόλεπτα. Μην τα ψύχετε πάρα πολύ.
 
View previous replies…

Bigwest

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Προσπαθώ να το χωρίσω σε 10 δευτερόλεπτα πρώτα δεν λειτουργεί τότε προσπαθώ να χωρίσω 20 με 20 δευτερόλεπτα. και μετά από αυτό thé αποτέλεσμα είναι πολύ αδύναμο τίποτα σε σύγκριση με jwh 018 ακόμη και με thc.!!!;
 

Bigwest

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Σημειώστε ότι το χλωριούχο ναφθοϋλο 1 έχει μετατραπεί σε στερεό λόγω της πτώσης της θερμοκρασίας.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Είστε σίγουροι για τα αντιδραστήρια σας; Έχετε ελέγξει το mp τους;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Γεια σας, δεν το έκανα. Ρώτησα για αυτή τη σύνθεση για εσάς από τον William. Σας ευχαριστώ για τα σχόλιά σας.
 

Bigwest

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Γράφω στον william σε pm. Ελπίζω ότι θα απαντήσει. Αλλά είμαι σίγουρος ότι κάτι δεν πάει καλά.
 

mkcvnvn

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ευχαριστώ
 
Top