Κρυστάλλωση μεφεδρόνης (4MMC)

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
εδώ είναι μια φωτογραφία των κρυστάλλων στον εν λόγω σύνδεσμο.
 

Attachments

  • osIgNrLJ6Z.jpg
    osIgNrLJ6Z.jpg
    2.5 MB · Views: 369

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
u get like this crystal because your powder was pure from dirty u cant get like this crystal....:)
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
και αυτή είναι μια άλλη μέθοδος. διαλύστε 4mmc σε βότκα 1g ανά 2,5ml. και ξεχάστε το διάλυμα για 4-5 εβδομάδες σε θερμοκρασία δωματίου. η βότκα εξατμίζεται, οι κρύσταλλοι παραμένουν στο δοχείο
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
u μπορεί να χρησιμοποιήσει 1,7ml νερό και είναι επίσης εντάξει
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
η θερμοκρασία μείον δεν είναι απαραίτητη προϋπόθεση. μπορείτε να κάνετε το ίδιο σε θερμοκρασία +20C. αλλά όσο υψηλότερη είναι η θερμοκρασία στο δωμάτιο, τόσο περισσότερο 4-mmc θα παραμείνει στο μητρικό υγρό. στους -8C σχεδόν όλο το 4-mmc θα πέσει από το διάλυμα. στους +20C περίπου το 70% θα πέσει, περίπου το 30% θα παραμείνει στο νερό. αλλά τι σας εμποδίζει να διώξετε το νερό και να πάρετε τα υπολείμματα του 4-mmc και στη συνέχεια να επαναλάβετε τη διαδικασία κρυστάλλωσης ξανά;
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
Ήμουν δοκιμή τώρα τον τρόπο σας από βρώμικη σκόνη. θα δούμε για 24h πώς να πάρει.
 

Attachments

  • VvS8idPAgM.jpg
    VvS8idPAgM.jpg
    4.1 MB · Views: 131

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
@G.Pattong Όπως υποσχέθηκα, αποκρυστάλλωσα τον τρόπο που συζητήθηκε εδώ και ιδού το αποτέλεσμα.

Έχω πλύνει ξανά το προϊόν και πρόκειται να επαναλάβω τη διαδικασία κρυστάλλωσης.
 

Attachments

  • AXEwp8KWkl.jpg
    AXEwp8KWkl.jpg
    1.2 MB · Views: 278

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
Επειδή η σκόνη σας ήταν βρώμικη και την πήρατε, έκανα και αυτή τη φορά βρώμικη μορφή, είμαι σίγουρος ότι πήρα το ίδιο, αλλά ανακάτευα νερό με ασετόν, αλλά το νερό χρησιμοποιούσα σαν ασετόν.
 

rado

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 30, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Γεια σε όλους!

Πώς μπορώ να κρυσταλλώσω ένα έτοιμο υδατικό διάλυμα mef χρησιμοποιώντας NaCl αν δεν είχα αρχικά αλεύρι; Ας πούμε, έχω μια βάση mef σε διχλωρομεθάνιο και πρόκειται να την οξίνω με περίσσεια νερού 135 ml ανά 100 mef, ενώ διαλύω το mef στο νερό - δεν βάζω το mef στο αλεύρι, αλλά αμέσως στο νερό

Σε ποιο στάδιο να προσθέσω NaCl και σε ποιες αναλογίες. Σύμφωνα με την ανώτερη εμπειρία, ο συγγραφέας αναφέρει 23 γραμμάρια ανά 100 γραμμάρια mef, αλλά έχει 100 γραμμάρια mef διαλυμένα σε 100 ml νερού. Και η οξείδωση μου συμβαίνει σε ένα ποσοστό 135 ml ανά 100 g του προϊόντος.

Πόσο καιρό σχηματίζονται κρύσταλλοι με τη μέθοδο του αλατούχου διαλύματος NaCl; Τι μεγέθους κλάσματα λαμβάνονται; Πόσο καιρό πρέπει να διατηρείται το προϊόν στην κατάψυξη; Ο χρόνος έκθεσης επηρεάζει το μέγεθος του κρυστάλλου;

Σας ευχαριστώ όλους!
 

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 30, 2023
Messages
72
Reaction score
19
Points
8
στο dcm δεν μπορείτε να το κάνετε έτσι, πρέπει να χρησιμοποιήσετε νερό στη διαδικασία οξίνισης και στη συνέχεια να χρησιμοποιήσετε, για παράδειγμα, ipa για να ξεκινήσετε αμέσως τη διαδικασία της κρυστάλλωσης. Το νάτσι δεν χρειάζεται καθόλου, είναι ανοησία. και δεν μπορείς να παγώσεις γιατί ο κρύσταλλος δεν θα βγει μόνο με τη μορφή γυαλιού και κρυσταλλικής σκόνης
 
View previous replies…

rado

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 30, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Ευχαριστώ για την απάντηση. Χρησιμοποιώ ακετόνη ή αιθανόλη. Ποιες είναι οι συνθήκες κατάψυξης για να λάβετε μεγάλους κρυστάλλους με απόδοση 1 προς 1; Ας πούμε ότι έχω ένα υδατικό στρώμα μεφεδρόνης, το αραιώνω με ακετόνη ή αλκοόλη - πώς είναι τότε καλύτερα να καταψύξω; Εάν βυθίσετε αμέσως το -18 στην κατάψυξη, θα πάρετε μια λεπτή κρυσταλλική σκόνη. Πώς λοιπόν να πάρετε γρήγορα μεγάλους κρυστάλλους; Τώρα παίρνω μεγάλους καθαρούς κρυστάλλους μόνο όταν αυτό το διάλυμα εξατμίζεται, αλλά αυτή είναι μια μακρά διαδικασία
 

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 30, 2023
Messages
72
Reaction score
19
Points
8
Τι είδους κρυστάλλους θέλετε να λάβετε; μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τη μορφή βελόνων αλλά δεν χρησιμοποιείτε καταψύκτη και διαρκεί 24 ώρες, αλλά και πάλι πρέπει να εξατμιστεί μέρος του διαλύματος για να ανακτήσετε το υπόλοιπο προϊόν.
 

rado

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 30, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Γεια σου αδελφέ. Τώρα παίρνω τέτοιους κρυστάλλους μόνο με εξάτμιση. Αλλά δεν είμαι ικανοποιημένος με το χρονοδιάγραμμα εάν το στρώμα είναι μεγάλο. Λες ότι μπορείς να εξατμίσεις το 50% και μετά στην κατάψυξη - ο κρύσταλλος που θα πέσει από το υπόλοιπο διάλυμα θα είναι ισχυρός ή θα είναι απλά ένα μικρό κλάσμα, ενώ μεγάλοι κρύσταλλοι υπάρχουν ήδη μετά την εξάτμιση.

Υπάρχει τρόπος να αναπτυχθούν κρύσταλλοι από πέτρες αν 1 κιλό mef διαλυθεί σε νερό 1300 \ ακετόνη 200. Δεν υπάρχει εξοπλισμός για εξάτμιση - πώς να καταψύξουμε σωστά αμέσως και θα είναι βολικό;
 

Attachments

  • 3vyR5TDnlJ.jpg
    3vyR5TDnlJ.jpg
    634.5 KB · Views: 244

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 30, 2023
Messages
72
Reaction score
19
Points
8
το μεγαλύτερο λάθος είναι οι λάθος αναλογίες τότε και πρέπει να περιμένετε για εβδομάδες - το νερό εξατμίζεται περισσότερο και η ακετόνη γρηγορότερα
 

rado

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 30, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Δεν μπορώ να οξίνω με λιγότερο νερό, όταν οξειδώνεται, το λιγότερο νερό απλά δεν θα πάρει όλο το mef από το διχλωρομεθάνιο. Έχετε κάποια λύση για την οξείδωση σε υδατικό στρώμα με διαφορετικές αναλογίες;
 

PolandoEmingarnte

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 30, 2023
Messages
72
Reaction score
19
Points
8
δεν χρησιμοποιώ dcm χρησιμοποιώ dmso. πολύ πιο γρήγορα και δεν χρειάζεται θερμότητα 19 λεπτά έχω freebase
 

rado

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 30, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Γεια σε όλους, αδέρφια! Θα πληρώσω για βοήθεια στην απόκτηση πληροφοριών σχετικά με την κρυστάλλωση της μεφεδρόνης από το στρώμα νερού με διάφορους τρόπους. Η εξάτμιση από το νερό έχει ήδη δοκιμαστεί - αυτός είναι ένας μακρύς δρόμος, δεν υπάρχει ακόμη περιστροφικός εξατμιστής, οπότε χρειαζόμαστε ταχύτερες μεθόδους χωρίς απώλειες
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Έχει δοκιμάσει κανείς τη μέθοδο επείγουσας κατάψυξης με ξηρό πάγο (CO₂);
Αν κάποιος έχει την ευκαιρία, παρακαλώ δοκιμάστε το και δημοσιεύστε το αποτέλεσμα εδώ.
Μέθοδος:
Η αναλογία νερού/4 mmc είναι 1 ml /1 g. Διαλύστε 4 mmc σε νερό και αφήστε το να πάρει βράση. Μπορείτε να προσθέσετε 200 mL IPA ανά 1 λίτρο διαλύματος.
Τοποθετήστε μια πλαστική φιάλη 2 L γεμάτη με ~500 mL σε έναν κουβά με ξηρό πάγο. Αντί για υγρό θα σχηματιστεί γρήγορα ένας κρύσταλλος. Για να τον βγάλετε, ανοίξτε απαλά το μπουκάλι. Ο κρύσταλλος πρέπει στη συνέχεια να στεγνώσει σε ξηρό αέρα.
 

rado

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 30, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Πώς μπορώ να αποκτήσω κρυστάλλους αυτού του σχήματος; Αυτό είναι σίγουρα κατάψυξη, όχι εξάτμιση! Ποιες είναι οι αναλογίες; Πώς να το πάρω αμέσως από το στρώμα του νερού, αν δεν υπήρχε αρχικά αλεύρι; Τι είδους διαλύτη να προσθέσω - είμαι έτοιμος να αγοράσω όλες αυτές τις πληροφορίες, αν υπάρχει έτοιμο αποτέλεσμα!
 

Attachments

  • bpxRYXT1D7.jpeg
    bpxRYXT1D7.jpeg
    382.7 KB · Views: 259

leon

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 3, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Γεια σε όλους!
Αν τα 4mmc μου δεν είναι ωραία λευκά ή γυάλινα τότε ρίχνω κρύο ασετόν και αφήνω εκεί 2h ?
Άλλο έχω γυαλί ωραίο κρύσταλλο αλλά βρίσκω μικρές καφέ κηλίδες στο ανώτερο στρώμα. ποιο είναι το πρόβλημα;
 

Toribius

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Τι γίνεται με τη διάλυση 4mmc σε μεθανόλη και μια μικρή ποσότητα ακετόνης;
 

noMercyy

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Γεια σας, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει, γιατί τα 3cmc cristals λευκαίνουν με την πάροδο του χρόνου; (στην προκειμένη περίπτωση 2-3 ημέρες μετά την ανακρυστάλλωση) Και υπάρχει κάποια ιδέα για το πώς να το αποτρέψω ή να το κάνω σταθερό/πέρμα χωρίς να ασπρίζει;
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
4mmc hcl
Κρύσταλλος 1 ημέρα θερμοκρασία δωματίου
νερό+ακετόνη
Χρειάζεται να στεγνώσει και να πλυθεί και είναι έτοιμο για πώληση.
$!$ λένε έχουν ωραίο Σαββατοκύριακο:)
Ευχαριστώ bb πύλη για αυτό το φόρουμ
Viva la Balkania.
Έκανα παρόμοια όπως έκανε κρύσταλλο p2np.
 

Attachments

  • IJMDqmxYcd.jpg
    IJMDqmxYcd.jpg
    6 MB · Views: 394
Last edited:

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
287
Reaction score
82
Points
28
Τώρα φαίνεται ότι αυτό το Σύνολο ήταν 2 ημέρες.
 

Attachments

  • 5wMGZBl9yR.jpg
    5wMGZBl9yR.jpg
    5.7 MB · Views: 397
Top