Σύνθεση μεφεδρόνης (4-MMC) σε διαλύτη NMP. Μεγάλης κλίμακας.

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3

Με τι θα είναι πιο διασκεδαστικό; Με το στέγνωμα; Ίσως μπορεί να αγοράσει στεγνωτήρια μπακάλικων για να το επιταχύνει;
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Ξέρετε εδώ είναι οι μέθοδοι με αυτό το NMP εκχύλιση με βενζόλιο ίσως λειτουργεί καλά αλλά με αυτή την απλή μέθοδο τι κάνετε και το 90 % των ανθρώπων όλοι έχουν πρόβλημα.Δοκιμάστε να εξατμίσετε αλλά ο φίλος μου λέει είναι μαύρο gum.Later βάζουν ακετόνη και αφήστε στην κατάψυξη
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Θα δοκιμάσω αυτή τη συνταγή αυτή τη φορά για 3cmc, αλλά το Dmso θα αλλάξει σε σουλφολάνιο
Μπορώ να αντικαταστήσω κάτι με διχλωρομεθάνιο σε αυτή τη συνταγή;
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Συγγνώμη. Nmp αλλαγή σε Dmf, έχω καλύτερη τιμή. Και το βενζόλιο σε βενζολικό. Είναι η αλλαγή σε αποδοτικότητα;
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Φίλος λένε ότι το ίδιο ίσως είναι καλύτερο έργο επειδή είναι λίγο περισσότερη δουλειά από 2 βρώμο 3 χλώριο αλλά ξέρετε ότι αυτή η απλή μέθοδος είναι για τους ανθρώπους που δεν έχουν κανένα πρόβλημα να αγοράσουν πρόδρομες ουσίες.Για να αγοράσουν NMP και βενζόλιο δεν είναι εύκολο νομίζω
 

Venom2021

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
το βενζόλιο είναι καρκινογόνο βίντεο καταγραφής της παραγωγής 4mmc με χρήση nmp το βενζόλιο είναι διασκεδαστικό και αναποτελεσματικό 40% του τελικού προϊόντος πολύ λίγο ανά 100g bk4 πρέπει να χρησιμοποιήσετε φιάλη 2l χρησιμοποιώ γυάλινη φιάλη 2l και αποδίδει 300g και 350g του τελικού κρυσταλλικού προϊόντος. Αν χρησιμοποιείτε βενζόλιο toulen dcm xylene nmp πρέπει να χρησιμοποιήσετε διαφορετικές θερμοκρασίες μαγειρέματος και ο χρόνος είναι διαφορετικός. Εγώ δεν χρησιμοποιώ φιάλη, αλλά μια συνηθισμένη φιάλη κρασιού, έναν κουβά, έναν κωνικό διαχωριστή για το κρασί, ένα πανί για το φιλτράρισμα και μια φυγόκεντρο για το στέγνωμα των ρούχων.
 

Venom2021

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
Cristal
 

Attachments

  • HSrmCKbyvD.jpg
    HSrmCKbyvD.jpg
    72.4 KB · Views: 259

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Άνθρωπος όμορφος κρύσταλλος. Πώς το έκανες αυτό;
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Γεια σε όλους. Όλη η σύνθεση πηγαίνει καλά μέχρι την οξίνιση. Αρχικά όλα πάνε σωστά, καθιζάνει ένα "αλεύρι", αλλά με την προσθήκη HCL 36-38% όλο το μίγμα γίνεται αρχικά κόκκινο μέχρι να γίνει έντονα μπλε.

Τέτοια λερωμένη πυρίτιδα δεν μπορεί να πλυθεί ούτε με τεράστια ποσότητα ακετόνης, ελάχιστα βγαίνει το μπλε χρώμα, αλλά το τελικό προϊόν εξακολουθεί να είναι έντονα μπλε και η απόδοση είναι δραστικά χαμηλή.

Κατά την ξήρανση, θα βοηθήσει η αραίωση HCL με ακετόνη, για παράδειγμα, σε αναλογία 1:5; Φυσικά, το όλο θέμα κατεψυγμένο με τη χρήση ξηρού πάγου.

Το δεύτερο ερώτημα είναι, όταν προσθέτω μεθυλαμίνη, πρέπει να την προσθέτω σε μικρές δόσεις ώστε η θερμοκρασία να μην ξεπεράσει τους 60 βαθμούς ή μπορώ να την ρίξω όλη μαζί και να μην κοιτάξω τη θερμοκρασία; Η προσθήκη όλης της μεθυλαμίνης με τη μία δεν θα μειώσει δραστικά την παραγωγή;

Χαιρετισμούς

AiESqwdO18
4PFHVlRqv2

OK4fzZWgyU

N8WFpraRDw
 
Last edited:

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Κάνετε τα πάντα όπως στη συνταγή από αυτή τη θέση; Πόση μεθυλαμίνη βάζετε σε
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
40g 2-βρωμο-4-μεθυλοπροπυφαινόνη

160ml NNP

65ml μετυλοαμίνη 40% σε νερό

120ml βενζόλιο

240ml ακετόνη

12ml HCL
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Πόση απόδοση έχετε;
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Χρησιμοποιώντας τη σύνθεση από αυτό το θέμα μου βγαίνει μια μπλε σκόνη που δεν μπορεί να καθαριστεί με ακετόνη.... ανέβασα τις εικόνες από μια άλλη σύνθεση που έχω κατακτήσει στην εντέλεια ή τουλάχιστον έτσι νομίζω :)
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Στο σημείο 8, προσθέτω 20L παγωμένης ακετόνης στον αντιδραστήρα και μόνο ξεχωριστά προσθέτω HCL 36-38% αργά μέχρι το pH να πέσει στο 5? Αναμιγνύω το HCL με 20L ακετόνης και προσθέτω μόνο το μείγμα στον αντιδραστήρα;

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κατά την οξίνιση το όλο πράγμα κατακρημνίζεται ωραία μέχρι που κάποια στιγμή αρχίζει να γίνεται μπλε....

Πάω στοίχημα ότι οφείλεται στην προσθήκη πολύ συμπυκνωμένου HCL 36-38% με το οποίο καίω το προϊόν και άρα το μπλε χάλι.
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Ρίχνετε το pH στο 5. Αυτό είναι πολύ χαμηλό! Η διαδικασία λέει ότι ρίχνετε μόνο στο 5,5 - 6. Την επόμενη φορά, φέρτε το pH στο σωστό εύρος και δείτε αν θα έχετε μπλε χρώμα τότε!
 

Venom2021

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
Όπως αυτό
 

Attachments

  • SCZdI8mVvx.jpeg
    SCZdI8mVvx.jpeg
    96.3 KB · Views: 287
  • MgzU8mV4kP.jpeg
    MgzU8mV4kP.jpeg
    101 KB · Views: 246
  • g5uLQhkJm8.jpeg
    g5uLQhkJm8.jpeg
    107.4 KB · Views: 262
  • CbF15g9usB.jpeg
    CbF15g9usB.jpeg
    109.8 KB · Views: 243
  • 4DFlxqYrEg.jpeg
    4DFlxqYrEg.jpeg
    111.8 KB · Views: 295
  • VhYFrSlpKm.jpeg
    VhYFrSlpKm.jpeg
    142.4 KB · Views: 274

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Τελικό μπλε χρώμα ναι, αλλά το υγρό δεν ήταν όλο κόκκινο όπως στις συνημμένες φωτογραφίες. Κανονικά κίτρινο λάδι, λευκό μπαρούτι που καθιζάνει, με την πάροδο του χρόνου το κίτρινο λάδι άρχισε να γίνεται μπλε, ενώ βάφει το μπαρούτι, το οποίο δεν μπορούσε πλέον να καθαριστεί με ασετόν. Τελικά, μετά την αποστράγγιση, η μπλε πυρίτιδα έμοιαζε έτσι στην τελευταία φωτογραφία
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Αυτό το προσωπικό smartness μάτια πριν βάλετε HCL?
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Ο φίλος μου έχει το ίδιο πρόβλημα ίσως δεν αντιδρούν όλες οι κετόνες
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Ειλικρινά δεν έχω ιδέα, δεν το έχω ελέγξει. Τις επόμενες ημέρες θα προσπαθήσω να προσεγγίσω ξανά αυτή τη σύνθεση θα το ελέγξω και θα σας ενημερώσω.

Κατά τη γνώμη μου, φταίει η οξίνιση με πυκνό μη αραιωμένο HCL με την οποία το προϊόν καίγεται και σχηματίζονται προσμίξεις. Τώρα θα θελήσω να προσθέσω παγωμένη ακετόνη στο βήμα 8 και να οξίνω διαδοχικά με μίγμα 1:5 HCL:Ακετόνη. Μου φαίνεται ότι έτσι θα λυθεί το πρόβλημα.

Η οργανική φάση παίρνει ένα ωραίο πορτοκαλί-καστανό χρώμα, οπότε θα έλεγα ότι τρέχει τουλάχιστον σωστά.
 
Top