Κρυστάλλωση της ελεύθερης βάσης MDMA "MY"

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Φυσικά μπορείτε να αναμίξετε την ελεύθερη βάση με διαλύτη πριν προσθέσετε το HCL αλλά αργότερα θα χρειαστείτε περισσότερο χρόνο για να βάλετε το μείγμα στους 130C λόγω του ότι αυτός ο διαλύτης θα εξατμιστεί, με το HCL από την κατάψυξη, η ελεύθερη βάση κρύα επίσης και η αποφυγή υψηλών θερμοκρασιών κατά την προσθήκη δεν θα είναι πρόβλημα ;-)
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Γνωρίζετε ότι το MDMA δεν μπορεί να θερμανθεί με οξέα σε υψηλές θερμοκρασίες; Το προϊόν διασπάται και δεν είναι πλέον καθαρό MDMA.
 
View previous replies…

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Κοιτάξτε κάποιος που εξηγεί μια πολύ ενδιαφέρουσα μέθοδο l, η οποία θα μπορούσε να αλλάξει τη ζωή σας με τόσους πολλούς θετικούς τρόπους και να γίνει αντί για ένα σπίτι που ζει εθισμένος στη μαλακία χημικός της λογοτεχνίας που μπορεί μόνο να γκρινιάζει μόνο για τη γκρίνια και ελπίζει να πάρει φανταστική πίστωση ή κάτι τέτοιο δεν ξέρω.
Ακόμα πιο ενοχλητικό, είναι όλα αυτά τα σκύλα σχόλια που γαμάνε όλη τη δομή της μεθόδου που εξηγεί και τα ενδιαφέροντα σχόλια με αποτέλεσμα να καταλήγεις να μπερδεύεσαι καθώς το πρώτο σου πρέπει να τα συμπληρώσω όλα και να αφαιρέσω το θόρυβο στη γραμμή.

Αυτό το άτομο προσφέρει καθαρό προϊόν σας δίνει σαφή συνταγή Πολλοί άνθρωποι δεν είναι πρόθυμοι να δώσουν δωρεάν ή δεν γνωρίζουν καν οι ίδιοι. Υπάρχουν άνθρωποι.... Ξέρω...

Παρεμπιπτόντως, δεν μιλάω προσωπικά για κάποιον, αλλά γενικά.

🥸✅
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Θα πρέπει να είναι εντάξει, επειδή συντρίψατε το ot με ακετόνη. Περισσότερο οξύ απλώς δημιουργεί περισσότερες ακαθαρσίες.
Μήπως πήρατε μεγάλους κρυστάλλους ρίχνοντας την καυτή οξινισμένη ελεύθερη βάση σε κρύα ακετόνη;
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Όταν το έκανα στο παρελθόν στους 120C ναι πήρα μεγάλους κρυστάλλους τώρα στους 130C παίρνω γυαλιστερή σκόνη

Ευχαριστώ.
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ονομάζεται "κρυστάλλωση υπερκορεσμένων διαλυμάτων". Υπάρχουν 3 κύριες παράμετροι που σχετίζονται με τον ρυθμό υπερκορεσμού:
- Μέγεθος κρυστάλλων
- ταχύτητα ανάπτυξης κρυστάλλων
- πυρηνοποίηση των κρυσταλλικών κόκκων

Καθώς φτάνει σε κάποιο σημείο υπερκορεσμού, η πυρηνοποίηση αναπτύσσεται γρήγορα και οι κρύσταλλοι απλά "δεν έχουν την ευκαιρία" να μεγαλώσουν. Έτσι, πρόκειται για σκόνη.

Μπορείτε να δείτε το κοινό γράφημα, που περιγράφει αυτή τη σχέση.
RrDltyi3jz
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Έχω ανακτήσει την ελεύθερη βάση από τη "βρώμικη" ακετόνη και ανακτώ και την ακετόνη.
Πήρα 1L freebase από περίπου 40L βρώμικης ακετόνης είναι πολύ προϊόν τόσο σημαντικό να το κάνω Για να αυξήσω την απόδοση.

Η μέθοδός μου για το σκοπό αυτό:

Εξατμίστε την ακετόνη υπό κενό σε ένα rotavap μέχρι να μην κατεβαίνει πλέον ακετόνη από τον συμπυκνωτή.

Το μείγμα που προκύπτει στη σφαίρα βγαίνει και μετράται σε όγκο.

Προστίθεται ο ίδιος όγκος νερού, αναμειγνύεται και προστίθεται ο ίδιος όγκος διαλύτη και αναμειγνύονται όλα μαζί.

Προστίθεται τμηματικά HCL 37% μέχρι το pH 2.

Διαχωρίζονται τα στρώματα, το στρώμα του διαλύτη μπορεί να απορριφθεί ή να διατηρηθεί για την ανάκτηση του διαλύτη.

Προσθέστε τμηματικά διάλυμα NaOH+νερό στην οργανική φάση μέχρι PH 12.

Διαχωρίστε τα στρώματα, αφαιρούμε και κρατάμε το κάτω στρώμα και εκχυλίζουμε με διαλύτη το πάνω στρώμα.

Προσθέτουμε αυτό το στρώμα διαλύτη στο κάτω στρώμα κρατήστε το πριν, στεγνώστε το, φιλτράρετε το και εξατμίστε τον διαλύτη για να λάβετε όλη την ελεύθερη βάση που παραμένει στην ακετόνη πλύσης.

;-)
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ένα άλλο σημαντικό σημείο είναι μια γνωστή βασική τεχνική που είναι η μείωση της θερμοκρασίας όσο το δυνατόν πιο αργά ο θεωρητικά καλύτερος χρονισμός είναι 1C κάθε 30min ειλικρινά ποτέ δεν έκανα αυτόν τον χρονισμό και δεν νομίζω ότι θα τον κάνω ποτέ χαχαχα θα μπορούσε να είναι εφιάλτης ;-) Σε μικρή κλίμακα θα μπορούσε να γίνει με μια προγραμματιζόμενη θερμαντική πλάκα.
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Διάβασα χθες κάποια από τη θεωρία της κρυστάλλωσης υπερκορεσμένων διαλυμάτων. Βρήκα μάλιστα μια μέθοδο της αργής θέρμανσης από την αρχική θερμοκρασία στην επιθυμητή, όταν η θερμοκρασία αυξάνεται σταδιακά κατά 3C ανά 1 ώρα. Αυτό θα μπορούσε πραγματικά να είναι ένας εφιάλτης.
Έχετε δοκιμάσει ποτέ κάτι τέτοιο;
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Προσπάθησα να επαναλάβω αυτή τη διαδικασία με αργή μείωση της θερμοκρασίας. Και είμαι 100% σίγουρος - η θερμή πλάκα δεν λειτουργεί.
Κοιτάξτε, υπάρχει μια ζεστή επιφάνεια της πλάκας στο κάτω μέρος και κρύος αέρας στο πάνω μέρος. Αυτό σημαίνει ότι η πυρηνοποίηση δεν ξεκινά από τον πυθμένα - ο πυθμένας είναι πιο ζεστός, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση.
Ως αποτέλεσμα, το λεπτό κρυσταλλικό στρώμα σχηματίζεται γρήγορα στην κορυφή και κλειδώνει το νερό μέσα στο διάλυμα. Το νερό δεν εξατμίζεται πλέον.
Μπορείτε να μειώσετε την Τ της θερμαντικής πλάκας σε RT, αλλά αυτό δεν θα βοηθήσει. Η γέλη στο εσωτερικό είναι κλειδωμένη. Η κρυστάλλωση σταμάτησε.
Στη συνέχεια, αν τελικά σπάσει το κρυσταλλικό στρώμα στην κορυφή, πέφτει προς τα κάτω και η κρυστάλλωση συνεχίζεται γρήγορα και αμέσως. Αυτό σημαίνει ότι δεν θα λάβετε μεγάλους κρυστάλλους.
Προσπάθησα να καλύψω τον κρυσταλλοποιητή με ένα είδος καπακιού για να μειώσω την πρόσβαση του αέρα και να διατηρήσω το ανώτερο στρώμα πιο ζεστό, αλλά δεν βοηθάει.

Υποθέτω, για να επιτύχετε μεγάλους κρυστάλλους, πρέπει να διαχειριστείτε τη διαδικασία της κρυστάλλωσης με κάποιο τρόπο, ώστε να ξεκινήσει η πυρηνοποίηση στον πυθμένα. Και για να το κάνετε αυτό, χρειάζεστε ένα είδος κιβωτίου ξήρανσης με ρυθμιζόμενο Τ και η πηγή θέρμανσης ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΩΤΑΤΗ ΘΕΣΗ!!!

Σε αυτή την περίπτωση, υπάρχει πιθανότητα η πυρηνοποίηση να ξεκινήσει στον πυθμένα.

Υποθέτω ότι ένας φούρνος κουζίνας θα μπορούσε να είναι μια χαρά αν η θερμοκρασία είναι ρυθμιζόμενη με ακρίβεια. Αλλά δεν έχω τέτοιο φούρνο.
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Αυτό είναι το ενδιάμεσο μέρος αυτής της διαδικασίας. Αργότερα όλο το υδαρές στρώμα στον πυθμένα μετατρέπεται σε ένα είδος "χυλού". Σπατάλη χρόνου. Επίσης μια τόσο μακρά έκθεση σε υψηλές Τ εξατμίζει κάποια πράγματα. Έχασα περίπου 20 γραμμάρια από 250 γραμμάρια καθαρής σκόνης.

Έχω κάποιες άλλες ιδέες. Θα προσπαθήσω όσο έχω έμπνευση.

YPNtbTkrZ3
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Θα απαντήσω αύριο με τις λεπτομέρειες του τι πρέπει να κάνω αλλά η μέθοδος λειτουργεί properlt ούτως ή άλλως αν θέλετε να βρείτε έμπνευση είναι εντάξει σίγουρα θα είναι ενδιαφέρον να βελτιωθεί.
Είμαι πολύ κουρασμένος σήμερα, συγγνώμη.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Αυτή η άκρη είναι μετά την άφιξη στους 108C κατά τη διάρκεια της ανάδευσης.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Τώρα είμαι απόλυτα επικεντρωμένος στην παραγωγή MDMA και είδα ότι για το MDMA παίρνετε πιο όμορφα θραύσματα όταν απομένει πολύ μικρό μέρος νερού κατά τη διαδικασία κρυστάλλωσης οπότε η θερμοκρασία θέρμανσης είναι καλύτερα να την αφήσετε στους 108C ενδεχομένως και λιγότερο θα το δοκιμάσω και θα το ενημερώσω.
Ένα άλλο σημείο προς ενημέρωση είναι ο χρόνος κρυστάλλωσης στην ακετόνη έκανα διάφορες δοκιμές και όταν η ακετόνη φτάνει πάλι στους -2C -5C δεν δημιουργούνται πλέον κρύσταλλοι οπότε ο χρόνος αναμονής θα μπορούσε να μειωθεί μέχρι εκείνη τη στιγμή.
Ευχαριστώ.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Όπως πήρα από την περιγραφή σας, εξατμίζουμε την περίσσεια του νερού μέχρι να πάρουμε ένα κορεσμένο διάλυμα MDMA σε νερό υπό θερμοκρασία 108C.
Η ταχύτητα/ένταση της θέρμανσης (εξάτμισης) έχει κάποια διαφορά;
Και μια άλλη ερώτηση: ποιος είναι περίπου ο όγκος αυτού του κορεσμένου διαλύματος που είναι έτοιμο για κρυσταλλοποίηση αν δουλεύουμε με 100 gr MDMA HCL;
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Η λύση για τα 100gr σε αυτή την περίπτωση είναι 750ML.
Η ένταση της θέρμανσης θα μπορούσε να επηρεάσει το προϊόν Συνιστώ μέτρια θέρμανση.
Ευχαριστώ.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Στην πραγματικότητα, ρωτούσα για τον τελικό όγκο.
Για την αρχή έχουμε 100 gr MDMA HCL (δηλαδή 120 ml περίπου) + 630 ml νερό.
Τότε ποιος είναι ο τελικός όγκος καθώς φτάνουμε στο σημείο 108C;
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Αυτό λαμβάνω
 

Attachments

  • fyqn8HXPQr.jpeg
    fyqn8HXPQr.jpeg
    6.1 MB · Views: 657

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Από τη δική μου λύση; Δεν νομίζω ότι έτσι δεν έχετε παραγγείλει τίποτα από μένα 100%. Και το υλικό της εικόνας φαίνεται να βγήκε από την ακετόνη και πρέπει να ανακρυσταλλωθεί.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Δεν ξέρω ακριβώς δεν ελέγχω ποτέ τον όγκο σε αυτό το σημείο μόνο τη θερμοκρασία αλλά γύρω στα 120/150ml υποθέτω.
Η θερμοκρασία 108-109 είναι εντάξει.
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Κρύσταλλο έκανε τον τρόπο σας με νερό 1g σε 0,7 ml και θερμότητα χρειάζομαι μόνο πλύνετε IT με ασετόν και στεγνώστε και τελειώστε
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Η μέθοδός μου δεν είναι μόνο να το θερμάνετε με νερό έχει προηγούμενα σημαντικά βήματα και οι ποσότητες δεν είναι οι ίδιες που χρησιμοποιήσατε.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Μόλις ολοκλήρωσα τη θέρμανση. Ο συνολικός όγκος στους 108C είναι περίπου 140-150 ml, που ταιριάζει με το νόμο του Raoult.
Όγκος νερού - V
K = 0,52 (για το νερό)
dT = 8 (αύξηση της θερμοκρασίας)
M = 193,25 μοριακή μάζα MDMA HCL
m = 100 μάζα HDMA HCL

V = m x K x 1000 / ( M x dT ) = 100 x 0,52 x 1000 / 193,25 x 8 = 33,6
τότε ο όγκος της ίδιας της MDMA HCL είναι περίπου 110-120 ml.

Για μένα χρειάστηκαν περίπου 2,5 ώρες για να εξατμιστεί όλη η περίσσεια του νερού (από την εκκίνηση 750 ml του διαλύματος) σε μέτρια ένταση θέρμανσης. Δεν είναι πολύ αργή;
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
θερμαίνετε την όξινη ελεύθερη βάση σας με απεσταγμένο νερό και δίνετε αυτούς τους κρυστάλλους; μπορείτε να μου εξηγήσετε καλύτερα;
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Θα μπορούσατε να μου πείτε πώς κρυσταλλώσατε την ελεύθερη βάση σας; έπρεπε να ζεστάνετε την ελεύθερη βάση σας;
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Ο τρόπος που σχηματίζετε το νερό
 

Attachments

  • fnab1CdJsu.jpeg
    fnab1CdJsu.jpeg
    5.9 MB · Views: 680

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Τι ποσότητα προϊόντος χρησιμοποιείτε; Φαίνεται ότι είναι μικροί κρύσταλλοι.
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
800g
 

Attachments

  • S2rc1QMtqE.jpeg
    S2rc1QMtqE.jpeg
    6.5 MB · Views: 614

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
χρησιμοποιήσατε 1g σε 0,7ml νερού;
Πόσο από το προϊόν σας ήταν ακόμα διαλυμένο στο νερό μετά από 48 ώρες και 30 λεπτά στην κατάψυξη;
Και πόση ώρα σας πήρε για να στεγνώσετε τους κρυστάλλους και πώς τους στεγνώσατε ?
 

tweaker2

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
18
Reaction score
20
Points
3
αυτή η μέθοδος δεν αναφέρθηκε σε αυτό το νήμα, οπότε την προσθέτω εδώ επειδή πολλοί ψάχνουν να κάνουν αυτές τις μεγάλες "πέτρες σαμπάνιας", οπότε απλά βάλτε τη σκόνη mdma hcl σας σε κατσαρόλα και θερμάνετε μέχρι να λιώσει(140-150)και στη συνέχεια αφήστε την στην άκρη για να κρυώσει και να στερεοποιηθεί και αυτό είναι να σπάσει σε μικρότερες πέτρες αν θέλετε
 
Top