Σύνθεση της εφεδρίνης από την προπιοφαινόνη

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Last edited by a moderator:

gmo

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2023
Messages
25
Reaction score
4
Points
3
Γεια σου G.patton,Μπορώ να χρησιμοποιήσω το ιώδιο ως υποκατάστατο αλογόνου για αυτή την αντίδραση; Και το HBr/υπεροξείδιο του υδρογόνου μπορεί να χρησιμοποιηθεί αντί του βρωμίου;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Ναι
Νομίζω ναι
 
  • Like
Reactions: gmo

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Συγγνώμη αν πρόκειται για επαναλαμβανόμενο μήνυμα. Τι είναι το αντίστροφο ψυγείο σε αυτή τη διαδικασία; Δεν το έχω ξανακούσει αυτό.
 
  • Like
Reactions: T 3

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Πιστεύω ότι κάτι χάθηκε στη μετάφραση! Δοκιμάστε να αντικαταστήσετε τις λέξεις "αντίστροφο ψυγείο" με "χωνί προσθήκης εξισορροπητικής πίεσης" και δείτε τι σκέφτεστε μετά :);):cool:! Υπάρχουν και μερικά άλλα σημεία εκεί μέσα που ακόμα επεξεργάζομαι!
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Υπάρχουν ανακρίβειες σε αυτή τη μέθοδο.
Ετοιμάζουμε ένα βίντεο σχετικά με αυτό το θέμα, το αναμένουμε σύντομα.
 
View previous replies…

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Πόσο επικερδής όμως είναι η παραγωγή εφεδρίνης με αυτή τη μέθοδο; Μπορούμε να βασιστούμε πλήρως σε αυτή τη μέθοδο για την παραγωγή;
 

Mr.blank00

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 9, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Γεια σε όλους. Μπορεί κάποιος να δώσει έναν σύνδεσμο για την παρασκευή εφεδρίνης, ψευδοεφεδρίνης από d-l αλανανίνη, μετυλανίνη, χθες κάποιος το δημοσίευσε αλλά δεν μπορώ να το βρω, παρακαλώ βοηθήστε.
 
  • Like
Reactions: gmo

ilovelamp

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 8, 2023
Messages
1
Reaction score
3
Points
3
Ο θείος Fester έχει ένα κεφάλαιο με τίτλο "Cooking Your Own Ephedrine" στο βιβλίο του The Secrets of Methamphetamine Manufacture 8th ed. Έχω περιέργεια για αυτή τη μέθοδο εδώ και αρκετό καιρό. Αυτό θα μπορούσε να φέρει επανάσταση στην παράνομη χημεία αν είναι τόσο εύκολο όσο ακούγεται. Ανυπομονώ να δω ένα βίντεο βήμα προς βήμα.
 
View previous replies…

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Αφού εξάντλησα τους πόρους μου προσπαθώντας να αποκτήσω ψευδοχάπια, έπεσα πάνω σε αυτή ακριβώς τη μέθοδο κοιτάζοντας το βιβλίο του Festers και έγινα και πάλι πολύ αισιόδοξος. Από ό,τι καταλαβαίνω, πρόκειται για μια διαδικασία λίγο πολύ ισοδύναμη με την παρασκευή του δικού σας ποτού από το μηδέν. Βράζετε νερό, προσθέτετε ζάχαρη (ή μελάσα) και μαγιά - το μυστικό συστατικό αυτή τη φορά είναι η βενζαλδεΰδη, η οποία βρίσκεται στο πικραμυγδαλέλαιο σε κάπως υψηλές συγκεντρώσεις, (ανάλογα με τη μάρκα) από ό,τι καταλαβαίνω. Περισσότερο ή λιγότερο %90 καθαρό; Μπορείτε να το βρείτε στο μπακάλικο κ.λπ. στο τμήμα των μπαχαρικών/αρωμάτων. Ένα μπουκαλάκι αμυγδαλέλαιο θα γράφει κυριολεκτικά "περιέχει: βενζαλδεΰδη". Δεν ξέρω αν το αμυγδαλέλαιο πρέπει να εξευγενιστεί πριν προστεθεί στον "πολτό μαγιάς", δεδομένης της καθαρότητας του - δεν βλέπω τις ακαθαρσίες να είναι σε θέση να επηρεάσουν δυνητικά τη διαδικασία ζύμωσης. Γνωρίζει κανείς; Έχει ζυμώσει κανείς βενζαλδεΰδη και έχει φτάσει στην εφέδρα με αυτά τα μέσα; Παρακαλώ ενημερώστε με.

Μόλις καταλάβω, αν υπάρχει κάτι, θα μοιραστώ τα καλά νέα. o7
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Δεν νομίζω ότι η BAE είναι 90% βενζαλδεΰδη. Νομίζω ότι είναι 90% αιθανόλη. Θα χρειαζόταν σίγουρα απόσταξη και θα έχανες τον κώλο σου από την τιμή. Υπάρχει φθηνότερο υλικό για να πάρεις βενζαλδεΰδη. Είμαι σίγουρος ότι το εκχύλισμα αμυγδάλου βουτύρου δεν θα μπορούσε να υποκαταστήσει τη βενζαλδεΰδη χωρίς καθαρισμό και συμπύκνωση. Το έψαξα σε βάθος και αποφάσισα ότι δεν ήταν καλή επιλογή για μένα. Ένα βαρέλι 55 γαλονιών μπορεί να παράγει 20 γραμμάρια L-pac κάθε 4 ημέρες. Υπάρχει πολλή δουλειά για να βγουν αυτά τα 20g από 50+ γαλόνια λάσπης.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Θέλω να πω, ας ρίξω μια καλύτερη ματιά, λίγο πολύ πηγαίνω από το SOMM#8 του Fester. Μάλλον έχεις δίκιο, αν λειτούργησε ποτέ, ήταν μάλλον πριν από 20 χρόνια, μετά από κάποια επεξεργασία. Το κάνει να ακούγεται σαν να είναι η απάντηση στις προσευχές όλων μας, αν η εφέδρα είναι εκτός ορίων και δεν υπάρχουν άλλες επιλογές. Οφείλω να εφαρμόσω τον ίδιο σκεπτικισμό απέναντι σε μερικά από αυτά τα πράγματα - όπως το να μπορώ να κάνω κάτι σε μια ανάγκη με το Levo από τις εισπνοές. Θα έπρεπε να ξέρω καλύτερα μέχρι τώρα, ότι αν ήταν τόσο εύκολο, περισσότεροι αν όχι όλοι θα το έκαναν, και θα ήταν και HOT για να μην ξεχνιόμαστε. Μαθαίνω αρκετά, αν και βάζω τα πόδια μου να καταλάβω αυτά τα πράγματα... με τον δύσκολο τρόπο.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Λειτουργεί έχει γίνει και έχει γίνει και έχει γίνει και έχει γίνει. Το όλο " εξαγωγή 20 γραμμαρίων L-pac από 50 γαλόνια υγρού" έχω δει μαζικές μυστικές φυγοκεντρίσεις, αντί για σωλήνες φυγοκέντρησης των 15 ml, κουβάδες των 5 γαλονιών με καπάκια. Ή ένα σφεντόνα συνεχούς διαδικασίας. Μπορείτε να αγοράσετε το για $10s των χιλιάδων δολαρίων, οπότε τώρα σκέφτεστε ένα 3φασικό μοτέρ 2hp, ένα συγκολλημένο καρουσέλ, και τουλάχιστον ένα υπόγειο ή γκαράζ. Δεν μπορείτε απλά να καταβυθίσετε 50 γαλόνια διαλύτη επειδή η βάση θα κοστίσει τόσο πολύ σε αυτή την ποσότητα. Το Google scholar θα σας δείξει 100 γραφές σχετικά με αυτό. Νομίζω ότι θα μπορούσα να φτιάξω οξικό φαινυλικό οξύ φθηνότερα. Κάποτε διάβασα μια αντίδραση στο Science madness. Ο τύπος χρειαζόταν άνυδρη αιθανόλη. Έσπασε οξικό αιθυλεστέρα για να την πάρει και σκέφτηκα ότι αυτό ήταν τρελό όταν μπορείς να την αποστάξεις μόνος σου, αλλά ξέρεις, είχε άνυδρη αιθανόλη σε λιγότερο από 1 ώρα και ο οξικός αιθυλεστέρας κοστίζει 25 δολάρια/λίτρο, οπότε αν χρειάζεσαι μόνο 150ml. ...τότε αν χρειάζεσαι μόνο 150ml... Φαίνεται. Πολύ. Πιο ελκυστικό
 
Last edited:

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Υπάρχει ένα βίντεο του NileRed στο YT στο οποίο αποκτά ένα σχετικά καθαρό δείγμα "αιθέριου ελαίου αμυγδάλου" ή κάτι τέτοιο από το ebay και λέει ότι είναι αρκετά καθαρό για να χρησιμοποιηθεί -ως έχει- σε αντιδράσεις, αλλά συνεχίζει να το καθαρίζει ούτως ή άλλως. Ο Fester λέει να λειτουργήσει κενό αέρος για λίγα λεπτά για να απομακρυνθεί το HCN. Αναφέρεται ότι η ΒΑΕ/βενζαλδεΰδη είναι ελεγχόμενη ουσία στις ΗΠΑ, πράγμα που είναι αστείο γιατί κυριολεκτικά άρπαξα ένα μικρό μπουκαλάκι ΒΑΕ στην αγορά χθες που ανέφερε ως μοναδικό συστατικό: βενζαλδεΰδη. Αντιλαμβάνομαι ότι αυτό ακούγεται καλύτερο στα χαρτιά.

Λυπάμαι, φίλε μου Φριτ, δεν είμαι σε θέση να καταλάβω πολλά από αυτά που λες. Αυτό που είδες και αποφάσισες ότι ήταν ή δεν ήταν πρακτικό για σένα ή όποιον άλλον, δεν είναι απαραίτητο να ισχύει για όλους. Προσπαθώ να στήσω την παραγωγή, αδελφέ, αν καταλαβαίνεις τι εννοώ, και αυτό που με εμποδίζει, από τώρα, είναι η έλλειψη ενός συγκεκριμένου συστατικού. Προς το παρόν έχω το Ma Huang ως έσχατη λύση , αλλά δεν προσπαθώ καν να ακολουθήσω αυτή την οδό αν δεν είναι απαραίτητο. Η κύρια προτεραιότητά μου αυτή τη στιγμή και στο μέλλον είναι να μην τραβήξω καμία προσοχή και να μην αφήσω κανένα ίχνος.

Αν κάποιος ήθελε να εντείνει την παραγωγή, λέει ο Fester, αυτό είναι μια βιώσιμη εναλλακτική λύση από την αγορά χαπιών ή την εξαγωγή φυτών. Αν κάποιος ήθελε να ξεκινήσει έναν ή δύο κουβάδες των 5Gal για τη ζύμωση της βενζαλίδης, συνακόλουθα, κανένας από τον εξοπλισμό για τον οποίο μιλάτε δεν είναι απαραίτητος, και το κόστος της μελάσας/της ζάχαρης/της μαγιάς/BAE δεν είναι σχετικό για μένα. Αν και μια συσκευή απόσταξης/επαναρροής κ.λπ. θα ήταν ωραία και χρήσιμη, δεν έχω φτάσει ακόμα εκεί.

Η εξαγωγή του L-PAC είναι σχετικά απλή, (σύμφωνα με αυτό το περίγραμμα στο somm). Φιλτράρετε το πολτό και χρησιμοποιήστε ένα πλύσιμο με τολουόλιο ή αιθέρα για να το τραβήξετε και να εξατμίσετε. Προσπαθώ να δω αυτή τη διαδικασία μέχρι την εφέδρα, και έτσι το επόμενο βήμα είναι να χρησιμοποιήσω μεθυλαμίνη για αναγωγή. Εάν αυτό έχει γίνει και έχει γίνει, τότε κανείς δεν μιλάει πραγματικά γι 'αυτό ή φαίνεται να γνωρίζει πολλά, που είμαι σε θέση να βρω. Συγχωρέστε με που αναζητώ την επεξεργασία και παίρνω τα πάντα με επιφύλαξη, παρ' όλο το flexing και το street cred. Όπως είπα, μαθαίνω πολλά κατά τη διαδικασία να τα ξεδιαλύνω όλα αυτά, σε κάθε περίπτωση. Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας και τη συμβολή σας. o7
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Είναι νορεφεδρίνη, το δοκίμασα πήρα λευκή σκόνη πικρή σαν εφεδρίνη και αντιδρά σαν εφεδρίνη αλλά είναι νορεφεδρίνη και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την παραγωγή μεθαμφεταμίνης
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Κανείς από τη διοίκηση ούτε κανείς άλλος δεν απάντησε σε εμένα που επισήμανα ότι οι εικόνες των χημικών ουσιών στο τέλος αντιπροσωπεύουν εφεδρίνη ούτε εφεδρίνη ή ψευδοεφεδρίνη. Με ιντριγκάρει επίσης ποιος μηχανισμός μετέτρεψε αυτό το χειρικό μόριο σε κάποιο άλλο με συγκεκριμένη στερεοφωνική διάταξη των 2 χειρικών ανθράκων. Συνήθως αυτό παίρνει ένα χειρικό αντιδρών ή παράγει ένα ρακεμικό προϊόν. Παρακαλώ, πρέπει να μάθω αυτή τη μαγεία.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Να τι βρήκα, συστατικά του εκχυλίσματος βουτυροαμυγδάλου, Νερό, Αλκοόλη (36%) και έλαιο πικραμυγδάλου.
Η πολιτειακή και η ομοσπονδιακή νομοθεσία λένε ότι το εκχύλισμα αμυγδάλου πρέπει να περιέχει τουλάχιστον 1% έλαιο πικραμύγδαλου. Οπότε νερό, περισσότερο από 36% αφού αναφέρεται πρώτο, 36% αιθανόλη, δηλαδή τουλάχιστον 73%.
 
Top