Η απλούστερη συνταγή για κρυσταλλική μεφεδρόνη

RWG13

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Mar 26, 2024
Messages
15
Reaction score
7
Points
3
Είναι δυνατή η προσαρμογή αυτής της μεθόδου για 3-cmc, μέσω της αλλαγής του 2b4m σε 2b3c;
 
View previous replies…

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
305
Reaction score
87
Points
28
U can marę crystal when u have freebase and this proces is 1 day
 

mefistofeles

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 7, 2024
Messages
57
Reaction score
27
Points
18
για όνομα του θεού γιατί στο διάολο θέλεις να φτιάξεις αυτές τις αηδίες γιατί ξέρω πολύ καλά ότι δεν τις φτιάχνεις για τον εαυτό σου.

σταματήστε να δηλητηριάζετε τους ανθρώπους και φτιάξτε μια καλή ουσία όπως 4mmc ή 3mmc, διάολε, φτιάξτε ακόμα και 2mmc αλλά αφήστε αυτές τις χλωριωμένες γάτες στην ησυχία τους.

Σας υπόσχομαι ότι ο κόσμος θα είναι 1000 φορές πιο ικανοποιημένος και θα επιστρέψει για περισσότερο 4mmc.
 

RWG13

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Mar 26, 2024
Messages
15
Reaction score
7
Points
3
Οι χλωριωμένες καθινόνες δεν είναι το ίδιο με τις χλωριωμένες αμφεταμίνες. Welbutrin είναι 3 χλωριωμένη καθινόνη να, και οι άνθρωποι το τρώνε σε ποσότητες 200-300 mg καθημερινά για χρόνια.
Όλες οι εικασίες σχετικά με την τοξικότητα της 3-cmc βασίζονται στη νευροτοξικότητα της 4-χλωραμφεταμίνης. Αλλά η 4-CA προκαλεί νευροτοξικότητα σεροτονίνης επειδή είναι ένας ισχυρός απελευθερωτής σεροτονίνης όπως το MDMA, και ο μηχανισμός της νευροτοξικότητας είναι ο ίδιος, αλλά πιο ισχυρός.
Το MDMA αυξάνει τη σεροτονίνη κατά 900%.
4-CA 1100%
Και τα δύο διαρκούν 4-5 ώρες.
Η 3-CMC αυξάνει τη σεροτονίνη κατά 300% για 30-45 λεπτά.
Καμία άλλη ηλίθια ερώτηση;
 

mefistofeles

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 7, 2024
Messages
57
Reaction score
27
Points
18
ναι, λες ένα σωρό μαλακίες γιατί δεν είπα τίποτα για νευροτοξικότητα, πόσο μάλλον για τοξικότητα της σεροτονίνης.

δεν ξέρω από πού το πήρες αυτό, επίσης δεν είπα τίποτα για χλωριωμένες αμφεταμίνες, περίεργο.

Δεν είπα καν τίποτα για οποιουδήποτε είδους τοξικότητα, εσύ απλά έβγαλες κατευθείαν συμπεράσματα.

το wellbutrin κυκλοφορεί εδώ και πολύ καιρό και είναι καλά ερευνημένο, αλλιώς δεν θα ήταν φάρμακο.

το wellbutrin επίσης δεν είναι κυτταροτοξικό, ενώ το 3cmc είναι, σκέτο δηλητήριο. το σκατό κάνει τρύπες στη μύτη σου (ξέρω ότι δεν είναι αυτό το θέμα της κυτταροτοξικότητας αλλά και πάλι), και σχετικά με τη νευροτοξικότητα.

ενώ δεν έχει αποδειχθεί ακόμα πιστεύω ότι πρέπει να είναι αλήθεια, μια νύχτα με 3cmc επιδεινώνει την HPPD μου κατά ένα γαμημένο τόνο και αφήνει την όρασή μου εξασθενημένη για περισσότερο από μια εβδομάδα, ενώ η κραιπάλη 2 ημερών με 4mmc που απελευθερώνει περισσότερη σεροτονίνη από το MDMA κάνει την όρασή μου χειρότερη για 2 ημέρες και είναι λιγότερο επιβαρυντική από το 3cmc.

επίσης πρέπει να είναι τοξικό για την ντοπαμίνη γιατί οι επιπτώσεις του μοιάζουν με τα πρώιμα σημάδια του Πάρκινσον, τρεμάμενα άκρα ή τρόμος, τρεμάμενη αναπνοή, ήσυχη ομιλία, μειωμένη μνήμη, μειωμένη βάδιση και συντονισμός, άκαμπτο πρόσωπο χωρίς συναισθήματα, σκύψιμο.. και διαρκεί για λίγες μέρες μετά τη λήψη του.

οι μελέτες για τη νευροτοξικότητα της 3cmc δεν έχουν καν διεξαχθεί ακόμα, οπότε αυτό δεν είναι 100% αναληθές. αυτή η αναλογία με τις χλωριωμένες αμφεταμίνες δεν αποδεικνύει ή διαψεύδει τίποτα.

έχω μια ηλίθια ερώτηση, θα διαψεύσετε το γεγονός ότι το 3cmc είναι ΚΑΥΣΤΙΚΟ/ΤΟΞΙΚΟ ΟΧΙ ΝΕΥΡΟΤΟΞΙΚΟ;

μάθε να διαβάζεις ή μην βγάζεις κατευθείαν συμπεράσματα.

αυτό που εννοούσα με το "δηλητηρίαση" είναι ότι είναι εξαιρετικά επιβλαβές και τοξικό για τα όργανα και τα κύτταρα
 

WalterFan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 4, 2024
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Μήπως κάποιος κάνει μεγαλύτερη απόδοση από αυτή τη σύνθεση ;
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
305
Reaction score
87
Points
28
Me 70%
 

WalterFan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 4, 2024
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Εννοείτε ότι ακολουθώντας αυτή τη θέση εντελώς θα μπορούσε να επιτευχθεί τόσο υψηλή απόδοση ή υπάρχει κάποιο τέχνασμα ? Απλά έχω ακόμα μια μικρή σύγχυση σχετικά με το NMP, μετά τη μεθυλίωση, πρέπει να το οξίνω αμέσως ή η προσθήκη NMP είναι απαραίτητο μέρος; Αν είναι απαραίτητο, τότε τι κάνει στη σύνθεση; Απλά είμαι περίεργος γι' αυτό.
 
  • Like
Reactions: $!$

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
305
Reaction score
87
Points
28
Made and u θα δείτε απλά
 

RWG13

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Mar 26, 2024
Messages
15
Reaction score
7
Points
3
Αυτή η συνταγή μπορεί να προσαρμοστεί για μεθακαθηνόνη/αιθυλοκαθηνόνη?
Απλώς με αντικατάσταση της 2b4m με 2b-προπιφαινόνη και της μεθυλαμίνης με αιθυλαμίνη στην περίπτωση της αιθυλοκαθηινόνης;
 
  • Like
Reactions: $!$

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
305
Reaction score
87
Points
28
Αν χρησιμοποιήσετε 2b4m και αιθυλοαμίνη θα λάβετε 4mec
 

WalterFan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 4, 2024
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Το κάνω μόνο μια φορά, κάνω μόνος μου διάλυμα μεθυλενίου, χρησιμοποίησα κρύο απεσταγμένο νερό γι' αυτό, στη συνέχεια το προσθέτω στο 2b4mp με βενζόλιο, κατά κάποιο τρόπο μπορώ ήδη να δω το διαχωρισμό των στρωμάτων, μπορεί κανείς να με βοηθήσει ? Επειδή το πλένω με νερό στο επόμενο βήμα, τελικά το αποτέλεσμα είναι τόσο μικρό, φοβάμαι ότι το προϊόν έμεινε στο στρώμα του νερού, αντί για το ανώτερο οργανικό στρώμα
 
  • Like
Reactions: $!$

61-50-7

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 21, 2023
Messages
29
Reaction score
11
Points
3
Αν είναι όντως μεθυλένιο και δεν πρόκειται για τυπογραφικό λάθος τότε δεν θα πάρεις ποτέ προϊόν από αυτό- πρέπει να προσθέσεις μεθυλαμίνη στο διάλυμα και αυτό γίνεται μόνο όταν ολοκληρωθεί η αντίδραση που το μεφ διαλύεται στο βενζόλιο, το 2Β4Μ είναι πολικό οπότε διαλύεται στο νερό, εκεί γίνεται η αντίδραση
 
View previous replies…

WalterFan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 4, 2024
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Συγγνώμη, είναι σφάλμα τύπου, αυτό που έχω είναι το cas 593-51-1. Αφού διαβάσω τη γνώμη σας, μπορώ βασικά να χρησιμοποιήσω μόνο νερό για να διαλύσω το cas 1451-82-7, στη συνέχεια προσθέτοντας NaOH στο νερό, αναμιγνύοντας το πρώτα, στη συνέχεια προσθέτοντας αργά MA.HCI στο RM και ανακατεύοντας, η όλη διαδικασία θα πρέπει να είναι κάτω από 30 βαθμούς Κελσίου και να σφραγιστεί. Μετά από όλα, πρόσθεσα τελικά βενζόλιο για εκχύλιση και οξίνιση του στρώματος βενζολίου. Θα ήταν το ίδιο, ή έχετε κάποια συμβουλή αυτής της ιδέας ? Επειδή είχα μόνο λίγα γραμμάρια προϊόντος από το στρώμα βενζολίου την τελευταία φορά, πιστεύω ακράδαντα ότι το μεγαλύτερο μέρος του μη αντιδρώντος Cas 1451 είχε παραμείνει ακόμα στο στρώμα νερού, δεν ξέρω απεγνωσμένα πώς να το διορθώσω χθες.
 
  • Like
Reactions: $!$

WalterFan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 4, 2024
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Επειδή έχω μια κατάσταση που δεν έχω εργαστηριακό εξοπλισμό αυτή τη φορά, έχω μόνο πλαστικό κουτί, κουβά, κύπελλο και ψυγείο, οπότε η διαδικασία παρασκευής διαλύματος MA.solution 40% από MA.HCI είναι πολύ δύσκολο για μένα να το επιτύχω, ελπίζω ότι μπορώ να έχω κάποιες επαγγελματικές συμβουλές.
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
45
Reaction score
30
Points
18
Έχω ένα σωρό ερωτήσεις που ελπίζω κάποιος να μπορεί να μου απαντήσει.

1. Διαλύτης
Το βενζόλιο είναι δυσεύρετο στην ΕΕ και μετά από συζήτηση αυτής της σύνθεσης αποφάσισα να χρησιμοποιήσω αντί αυτού DCM. Η αρχική συνταγή χρησιμοποιεί 200 ml βενζολίου, αλλά φαίνεται ότι όταν χρησιμοποιείται DCM, 500 ml είναι μια δημοφιλής ποσότητα για την ίδια ποσότητα 2b4mp. Πώς επηρεάζει τη διαδικασία η διαφορετική ποσότητα διαλύτη; Εκτός από την καλύτερη θερμική σταθερότητα κατά την αμίνωση (περισσότερος διαλύτης = περισσότερος όγκος RM = δεν θερμαίνεται τόσο πολύ σε σύγκριση με μικρότερο όγκο RM), έχει η χρήση περισσότερου διαλύτη άλλα οφέλη; Και μπορούν τα 500 ml DCM να μειωθούν στο μισό, π.χ. στα 250 ml; (Γνωρίζω το χαμηλό σημείο βρασμού του DCM και την ανάγκη διατήρησης του RM κάτω από τους 40 °C).

2. Μεθυλαμίνη (ΜΑ)
Η υδροχλωρική ΜΑ (MA.HCl) φαίνεται να είναι μια δημοφιλής εναλλακτική λύση της υδατικής ΜΑ (ευκολότερη μεταφορά, αποθήκευση, σταθερότητα). Μπορείτε απλώς να προσθέσετε μια βάση στο RM μαζί με το 2b4mp και τον διαλύτη και στη συνέχεια να προσθέσετε το MA.HCl απευθείας στο RM; Με συμβουλεύουν να χρησιμοποιήσω τριαιθυλαμίνη ως βάση, θα μπορούσε το NaOH να λειτουργήσει εξίσου καλά;

3. Οξίνιση
Αυτή η συνταγή δίνει οδηγίες για τη δημιουργία ενός μείγματος HCl σε ακετόνη και την προσθήκη αυτού του μείγματος στο RM σε μικρές δόσεις. Σε άλλα φροντιστήρια προστίθεται πρώτα η ακετόνη και στη συνέχεια το HCl σταγόνα-σταγόνα. Ποιος τρόπος είναι καλύτερος και γιατί;

4. Διήθηση
Καθώς πρόκειται για την απλούστερη συνταγή, η διήθηση υπό κενό με τη χρήση χωνιού Schott/Buchner δεν είναι διαθέσιμη. Μπορώ αντ' αυτού να χρησιμοποιήσω φίλτρα καφέ και διήθηση με βαρύτητα;

5. Ακετόνη
Η ακετόνη μου δηλώνεται >99,6 % καθαρή, η περιεκτικότητα σε νερό δεν δηλώνεται από τον παραγωγό. Θεωρείται η ακετόνη μου ξηρή για αυτή την εφαρμογή;

6. Ατομικός προστατευτικός εξοπλισμός
Απαιτείται μάσκα αερίων ή μπορεί κανείς να το πετάξει με καλό εξαερισμό ή δουλεύοντας σε ανοιχτό χώρο;

7. Διαχείριση αποβλήτων
Βλέπω τρεις τύπους αποβλήτων:
  1. το υδατικό κλάσμα που απορρίπτεται κατά την έκπλυση της ελεύθερης βάσης στο βήμα 2. Αυτό θα πρέπει να είναι απλώς νερό με λίγο βρώμιο, είναι ασφαλές να απορριφθεί σε μια οικιστική περιοχή;
  2. οι διαλύτες (DCM και ακετόνη) που διαχωρίζονται κατά τη διήθηση στο βήμα 4 και η ακετόνη που χρησιμοποιείται για πλύσιμο. Πώς μπορείτε να το απορρίψετε με ασφάλεια και υπευθυνότητα αποφεύγοντας τον επιφανειακό έλεγχο από την εταιρεία επεξεργασίας νερού;
  3. το χρησιμοποιημένο χαρτί δείκτη, το χρησιμοποιημένο χαρτί φίλτρου και παρόμοια απορρίμματα. Υποθέτω ότι αυτό μπορεί να τυλιχθεί, να σφραγιστεί και να απορριφθεί μαζί με τα οικιακά απορρίμματα, έχω δίκιο;
Σας ευχαριστώ για κάθε συμβουλή που μπορείτε να δώσετε. Αυτή θα είναι η πρώτη μου σύνθεση, οπότε προσπαθώ να σκεφτώ τα πάντα εκ των προτέρων και ίσως σκέφτομαι υπερβολικά κάποια πράγματα. Σας παρακαλώ να μου πείτε αν συμβαίνει και αυτό.
 
  • Like
Reactions: $!$

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
179
Reaction score
69
Points
28
Deals
7
Χαίρομαι που ακούω ότι κάνετε τα πρώτα σας βήματα σε αυτό.
Εγώ απλά προτείνω τη μέθοδό μου που είναι αναρτημένη στο τμήμα σύνθεσης. Νομίζω ότι σας έκανα μια ερώτηση αν θέλετε να πάτε εύκολο ή διδασκαλία ένα. Απλά επιλέξτε οξικό αιθυλεστέρα και χρησιμοποιήστε τον για τη σύνθεσή σας. Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε DCM, αλλά δεν το συνιστώ ως 1η σύνθεση. Θα χρειαστείτε περισσότερη ποσότητα για το DCM. Στο DCM ο γενικός κανόνας είναι ότι δεν μπορείτε να ξεπεράσετε τους 38c γιατί θα βράσει, απλά κρατήστε τη θερμοκρασία στους 36-37c και θα έχετε την αντίδρασή του σε περίπου 3h, μερικές φορές λιγότερο μερικές φορές περισσότερο. Θα καταλάβετε το τέλος της αντίδρασης όταν η θερμοκρασία δεν θα διατηρηθεί (λίγο).
2. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε HCL μεθυλαμίνη + NaOh, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε 40% aq διάλυμα, μπορείτε να κάνετε 40% aq διάλυμα μόνοι σας (καλύτερη μέθοδος). Αλλά για να το κάνετε μόνοι σας χρειάζεστε σοβαρό ανεμιστήρα εξάτμισης και λίγο πιο σοβαρές συνθήκες.
3. Πάντα μια σταγόνα ανά 1s, μπορείτε να πάτε πιο γρήγορα αν ξέρετε τι κάνετε, αλλά για αρχή πηγαίνετε με αυτόν τον τρόπο.
4. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε φίλτρο βαρύτητας, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ακόμα και ύφασμα για αυτό, όλα είναι εντάξει. Το Buchner/το κενό απλά βοηθάει και το κάνει πιο γρήγορο.
5. Το 99,6% είναι καλή ακετόνη.
6. Η μάσκα είναι απολύτως απαραίτητη, ίσως κάποιος έμπειρος μεπολύ καλήεκπνοή θα μπορούσε να αποφασίσει να μην φορέσει μάσκα σε μικρή κλίμακα. Για εσάς είναι απαραίτητο, γάντια επίσης.
7. στερεά απόβλητα βάλτε τα σε μια σακούλα και πετάξτε τα σε κάδο μακριά από το σπίτι, τα υγρά μπορούν να αποσταχθούν για να τα ανακτήσετε, αλλά διαφορετικά απλά ρίξτε τα σε κάποιο χώμα έξω όταν δεν τα βλέπει κανείς.
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
45
Reaction score
30
Points
18
Σας ευχαριστούμε για τις απαντήσεις! Λίγα ακόμη σημεία για να διευκρινίσω, αν δεν σας πειράζει:
3. Είναι προτιμότερο να προσθέσετε πρώτα όλη την ακετόνη (π.χ. 400 ml) και στη συνέχεια να προσθέσετε HCl 1 σταγόνα/σταγόνα, ή να αναμίξετε πρώτα 40 ml HCl σε 400 ml ακετόνης και στη συνέχεια να προσθέσετε αυτό το μείγμα αργά σε μικρές δόσεις;
7. Δεν νομίζω ότι η διαρροή διαλυτών όπως το ΕΑ ή η ακετόνη είναι καλή ιδέα. Θα ήταν δυνατόν να τους αφήσετε απλώς να εξατμιστούν, να βράσουν ή ακόμη και να καούν στη φωτιά (ψεκάστε μικρές ποσότητες από μια σύριγγα στη φωτιά της κατασκήνωσης);
 
Top