L-Efedriini süntees L-fenüülatsetüülkarbinoolist (L-PAC)

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Sissejuhatus
YvLRnBsu93

L-Efedriini saadakse perekonna Ephedra eri liikide kuivatatud taimedest esialgse leelisega töötlemise teel, millele järgneb ekstraheerimine orgaanilise lahustiga. Nende ravimite ekstraheerimine, puhastamine ja isoleerimine on aeganõudev, kulukas ja keerukas, kuna tekib soovimatuid kõrvalsaadusi. L-fenüülatsetüülkarbinool (L-PAC; (1)), mis on efedriini lähteaine, toodetakse bensaldehüüdi biotransformatsiooni teel pärmikultuuride abil. L-PACi keemiline muundamine efedriiniks on osutunud soodsamaks kui ekstraheerimismeetod. L-PACi saab muundada keemilise reduktiivse aminatsiooni abil metüülamiiniga optiliselt puhtaks L-efedriiniks. Mikrolainekiirguse kasutamine keemiliseks sünteesiks on üha olulisem, kuna see pakub lihtsat alternatiivi klassikalistele keemilistele marsruutidele, mis võimaldavad kiireid reaktsioone, mis annavad kõrge konversiooni ja selektiivsuse. Käesoleva töö eesmärk oli uurida võimalust viia süntees läbi mikrolaineid kasutades, mis on alternatiiviks nendele rutiinsetele keemilistele sünteesireaktsioonidele. Kaheastmeline lihtne sünteesireaktsioon viidi läbi homogeenses reaktsioonikeskkonnas mikrolainetega kokkupuutel. Homogeenne reaktsioonikeskkond tagab parema termilise homogeensuse mikrolainekuumutamisel ja hõlbustab reaktsiooni skaleerimist. Menetlus on parem kui meetodid, mis hõlmavad keerulisi hüdrogeenimisprotseduure ja kaitstud tsüanohüdriinide redutseerimist. Samuti saate lugeda teisi efedriini tootmisega seotud teemasid.

Seadmed ja klaastooted.

  • 100 ml ümarpõhjaline kolb;
  • Jää;
  • pH-indikaatorpaber;
  • pasterpipett;
  • 100 mL tilgutuspudel koos rõhu tasakaalustamisega;
  • Retordialus ja klamber seadme kinnitamiseks;
  • Magnetiline segisti;
  • 100 ml x4; 50 ml x2 keeduklaasi;
  • 500 ml eraldussahtel;
  • Kaltsiumkloriidi (CaCl2) toru;
  • Flash-kromatograafia komplekt (keskmine kolonn ja silikageel 60 ± 120 võrgusilma);
  • IFB neutronköögi ahi (760 W väljund ja 2450 MHz frerequest);
  • Vaakumallikas;
  • Klaasvarda ja spaatel;
  • Rotovap masin;
  • Laboratoorne kaal (sobib 0,01-100 g) [sõltub sünteesi koormusest];
  • Mõõtesilinder, 100 ml.

Reaktiivid.

  • L-PAC (0,03 mooli, 4,5 g) [CASi nr 1798-60-3];
  • Etanool (EtOH) ~150 ml;
  • Soolhappe kontsentreeritud (HCl) vesilahus ~20 mL;
  • Metüülamiini 40% (v/v) lahus (CH3NH2) 9 mL;
  • Dietüüleeter (Et2O) 200 ml;
  • Naatriumbikarbonaat (NaHCO3) ~50 g;
  • Destilleeritud vesi, 65 ml;
  • Veevaba naatriumsulfaat (Na2SO4) või magneesiumsulfaat (MgSO4) ~100 g;
  • Etüülatsetaat (EtOAc) ~500 ml;
  • Tolueen ~400 mL
  • Naatriumborohüdriid (NaBH4) 0,09 mooli, 3,24 g.
FejquziLpg

Menetlus

L -fenüülatsetüülkarbinooli (L -PAC) (B) muundamine 2-(metülimino)-1-fenüül-1-propanooliks (2)
L -PAC (0,03 mooli, 4,5 g) pandi 100 ml ümarpõhjalisse kolbi, mis sisaldas 10 ml etanooli, jahutati purustatud jääga ja pH reguleeriti 4-le, lisades tilkhaaval kontsentreeritud HCl. Pideva segamise korral lisati tilkhaaval kolm mL metüülamiini 40 % (v/v) lahust. Reaktsioonisegu viidi ümbritsevale temperatuurile (30 +/- 2 °C) ja kiirgati 3 minutit 50 % võimsusel modifitseeritud koduses mikrolaineahjus* eelmises kolvis CaCl2-toruga (ühendus atmosfääriga). Reaktsiooni jätkati 6 minutit (kaks 3-minutilist tsüklit 50 % võimsusel), lisades iga kiiritusringi ajal 3 ml 40 % metüülamiini lahust. Pärast mikrolainetega kokkupuutumist jahutati reaktsioonisegu purustatud jääga, millele lisati 10 ml vett. Reaktsioonisegu pH reguleeriti tasemele 4 ja reaktsioonisegu pesti eetriga (25 mL x 3), et koguda reageerimata L-PAC (1). Vesikiht neutraliseeriti NaHCO3-ga ja pH väärtus seati vahemikku 7-8. Vesikiht ekstraheeriti eetriga (25 mL x 3) ja ühendatud eetrikihid pesti uuesti 15 mL külma veega. Eetrikiht kuivatati veevaba naatriumsulfaadi (Na2SO4) läbimise teel; eeter eemaldati rotavapiga, et saada toode (2 ) kollase õlina. See õli puhastati täiendavalt silikageeli (60 ± 120 võrgusilma) kolonni (flash) kromatograafia abil, kasutades elueerijana etüülatsetaati ja tolueeni (6:4). Saagis 55 %.

*Keemilistereaktsioonide läbiviimiseks mikrolaineahju abil kasutati modifitseeritud IFB Neutron kööki ahju (760 W võimsus ja 2450 MHz sagedusala).
UfUFDwls0I

2-(metüülamino)-1-fenüül-1-propanool (3) (efedriin)
Imiin (2) 2-(metüülamino)-1-fenüül-1-propanool (0,03 mooli, 4,89 g) asetati 100 ml ümarpõhjalisse kolbi, mis sisaldas 10 ml etanooli. Sellele lahusele lisati NaBH4 (0,09 mooli, 3,24 g) 0,02 mooli kaupa iga 2 minutit kestva mikrolainepõletuse ajal 50 % võimsusel. Reaktsiooni koguaeg mikrolainepõletamisel oli 10 minutit (2 minutit x viis tsüklit 50 % võimsusega). Pärast mikrolainetega kokkupuudet jahutati reaktsioonisegu jääga ja jahutati, lisades 10 ml jääkülma vett ja mõned jäätükid. Seejärel ekstraheeriti see lahus eetriga (25 ml x 3). Ühendatud eetrikihid pesti kaks korda 15 ml külma veega eraldussahvris ja kuivatati keeduklaasis läbi veevaba naatriumsulfaadi (Na2SO4). Eetrikiht eemaldati rotavapiga, et saada toodet sisaldav õli ja reageerimata imiin (2). Segu eraldati kolonnkromatograafiliselt, kasutades silikageeli (60 ± 120 võrgusilma) ja etüülatsetaat±tolueen (8:2) kui eluaatorit. Pärast kolonni elueerimist saadud isoleeritud toode kristalliseeriti ümber kuumas etanoolis ja kuivatati, et saada efedriini. Saagis 64 %.
UOtHe2FsK3
 
Last edited by a moderator:

mp_

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 1, 2023
Messages
13
Reaction score
6
Points
3
Selles sünteesis on mitu korda mainitud rotaveedi teemat. Kuna need on kallid, siis kas võiks eetrikihti/lahustit aurustada normaalrõhu juures?

Või on see nagu LSD puhul, kus toode tuleb aurustada vähendatud rõhu all, kuna see on nii ebastabiilne?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Iga võimalus asendada mikrolaineahju tavalise kuumutamisega ilmselt muutuvas temperatuuris ja ajas?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
@G.Patton Kas standardse reduktiivse aminatsiooniga L-PAC ei piisa?
Etanool + metüülamiin (40% vees) + L-PAC ja lastakse 30 minutit toatemperatuuril reageerida, et imiini moodustumine oleks võimalik.
Segu jahutati umbes 0 C-ni ja redutseeriti NaBH4 abil.
Seejärel basifiitseeriti segu ja ekstraheeriti DCMiga
kuivatati veevaba naatriumsulfaat, filterdati ja aurustati.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
l-PAC on väga tundlik aluste suhtes, need põhjustavad selle raseerumist, mida oleks kahju. Soovitatakse happelisi või neutraalseid tingimusi, NaBH4 puhul võib kasutada kergesti valmistatavaid derivaate nagu STAB (NaBH4-st tolueenis, millele on lisatud 3 ekvivalenti GAA-d) või tsink-borohüdriidi (veevabast ZnCl2-st ja NaBH4-st) või teisi. Ei ole vaja mingit kuumutamist ja vesi ei ole probleemiks, lihtsalt lisage l-PACile tolueenis ekvimolaarne metüülamiiniatsetaat, lisage 0,01 molaarne tosiinhappe dihüdraat ja laske sellel ühe päeva jooksul rt juures seista, see moodustab stabiilse imiini, mis seejärel redutseeritakse STABi abil. Saagis on suurepärane. Vältib täielikult leeliselisi tingimusi. Ainus puudus on vajalik GAA kogus - 4 ekvivalenti.
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Palun ma olen proovinud seda meetodit mul on pöörlev aurusti järginud kogu protseduuri, palun ma vajan kedagi, kes õpetab mulle seda protseduuri korralikult või mõnda muud sünteesi meetodit efedriin Hcl. Palun ma tõesti vajan abi sõprade grupi.
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Palun ma ei puhastanud, kasutades silikageeli võrgusilma kromatograafia palun, kuidas ma seda teen, arvan, et see võis mõjutada minu toodet, palun juhatage mind sõbrad siia
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Kallid paljudes minu katsetes ma ei suutnud sünteesida efedriini
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
kas kellelgi on l-pac'i valmistamise retsept
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
On olemas uuring Austraalia ülikoolist, kus nad kasutasid pärmi ja bensaldehüüdi kuumas veevannis tund aega, et saavutada 30% saagis, kui ma õigesti mäletan... Selle võib leida sciencedirecti kodulehelt.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Probleem l-PACi puhul on see, et see racemiseerub kiiresti d/l-PACiks, mis annab mitte soovitud l-Efedriini, vaid d/l-efedriini, mis omakorda viib P2P-st valmistatud ratseemilise Methi tekkimiseni.
Me tahame d-Methi või vähemalt valdavalt d-Methi.
L-PACi rassemiseerumist soodustavad kaks tegurit: Esiteks leeliseline keskkond, näiteks igasuguste aluste ja üleminekumetallide ioonide, näiteks rauasoolade jne. olemasolu isegi väga väikestes kogustes, kuna need toimivad katalüütiliselt.

Paljud reduktsioonisüsteemid on leeliselised, nagu NaBH4, nii et on selge, mis juhtub. Seepärast valitakse lisaks l-PACi nõuetekohasele ladustamisele ja käitlemisele ning oksaalhappe ja/või tinahappe või EDDA lisamisele, et kõrvaldada kõik metallide soolad, happeline reduktsioonisüsteem või selline, mis töötab vähemalt kergelt happelistes tingimustes. Ma soovitaksin kasutada STAB-i, mis on NaBH4 happeline derivaat ja töötab eriti hästi reduktiivsete aminatsioonide puhul. Metüülamiini kasutatakse siis atsetaadina, näiteks metüülamiini äädikhappesoolana ja kõik koos ühe poti ühe käiguna imiini moodustamine / imiini redutseerimine, mida nimetatakse reduktiivseks aminatsiooniks.
Info selle kohta, kuidas teha STAB NaBH4-st ja GAA-st, on üle kogu võrgu ja ka selle kasutamise kohta. Saagid on suurepärased.
Tsink-borohüdriid oleks teine kergesti valmistatav võimalus, kui on olemas veevaba ZnCl2.
Al/Hg on samuti võimalik, kuid seda tuleb teha THFis või dietüüleetris.
Kuid kõige parem on kasutada STABi või tsink-borohüdriidi kujulist natiivhapet süsteemi.

l-PAC tootmine bensaldehüüdist biosünteesi teel ei ole tingimata raske, kuid see on pigem tehniline väljakutse suurte mahtude käsitlemisel. Ja kõigepealt tuleb leida selleks sobiv pärmitüvi. Kui see on käes, on põhiprobleemiks l-PACi ekstraheerimine, siinkohal on hädavajalik pidev ekstraheerimissüsteem ja lahustiks on eeter.

palju õnne!
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Lugesin postitust, kus keegi sünteesis l-efedriini, kasutades l-PACi tagasivoolamist metüülformamiidiga, ja saagis oli umbes 21 g l-efedriini 20 g l-PACist

Ma ei ole kindel, kas see meetod töötab või mitte.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Pole mingit põhjust, miks Leuckarti reaktsioon ei toimiks efedriini valmistamiseks l-PACist, happeline keskkond on siin kindlasti suur suur pluss. Loomulikult on see Leuckart ja tulemused varieeruvad suuresti, enamik minu teada ei saanud tulemusi, millega nad olid rahul. Aga peaaegu kõik tahtsid teha amfetamiini ja see on kõike muud kui vastupidav, efedriin või metamfetamiin on palju vastupidavamad ja hea saagikus võib olla hästi võimalik.
Ideaalis reageeriks l-PAC otse pärast ekstraheerimist N-bensüülmetüülamiiniga, et saada stereokeemiliselt stabiilne imiin, ja teeks kahekordse hüdrogeenimise/debensiseerimise Pd/C-ga, et saada l-efedriini, vältides kõiki rassemiseerumisprobleeme, mis võivad tekkida pärast ekstraheerimist.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Tere. Kas te oskate soovitada mingit meetodit?
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
L-PAC-i sünteesimiseks. Ja seejärel efedriini.
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
Ma,olen huvitatud ka l-pac'i tootmise meetodist
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
L-fenüülatsetüülkarbinool, mida te kasutasite, pärineb?
Kas teil on uut teavet biotransformatsiooni meetodi kohta? st kogused, ajastus, õhutamine, pidev või partii?
Natuke ummikus, kuidas saavutada RQ 4-5?
Igasugune abi oleks suurepärane.
 
Top