Elavhõbe(II)nitraadi süntees koos järgneva Al/Hg tootmisega. Videokäsiraamat.

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
See on vale, sest seal on kontsentreeritud lämmastikhape. Samuti saate NO2 pruuniks gaasiks.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Jah, Pennywise'i valem on korrektsem, tootes NO2.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Jah, teil on õigus. Ma olen parandatud, müts maha, härra.
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Kas ma saan arvutada kontsentratsiooni selle tiheduse järgi? Nitriti lahuse kaal jagatud mahu järgi, kuna vesi on 1g/ml ja tean täpselt, kui palju soola mul on, mitte ei toetu teroetilisele tulemusele?

Üks mol Hg annab ühe mooli soola. Üks termometar (2gr) teeb umbes 3,24 grammi soola. Ma ei tea, kui palju teoreetiliselt on vaja 12gr Ali amalgaamimiseks, ei leidnud võrrandit netist, kuid see tundub äärmiselt väike. Kui miski sellest on tõsi, siis saab 1 termometarist umbes 10 partiid välja.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Milleks lollitada termomeetritega? :). See on lihtsalt: 200 + elavhõbeda lülitid Ebayst, kogumaksumus umbes 12 eurot. Sisaldab minu arvutuste kohaselt umbes 80 grammi elavhõbedat. See on küll veidi tülikas, et seda sealt välja saada, aga ma olen kiire mesilane :). Ma lihtsalt purustan need plastiknõusse ja filtreerin elavhõbeda läbi väikese auguga filterpaberi välja.
 

Attachments

  • RBtomFewLx.jpg
    RBtomFewLx.jpg
    3.7 MB · Views: 486

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
39
Reaction score
45
Points
18
Olen vaadanud neid Mercury lüliteid Alibaba's ja need ei tundu olevat mingi suur. Kas tõesti võib ühes olla umbes 3 grammi elavhõbedat?
 

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
kuidas teha elavhõbedanitraati pulbrina? ma proovisin seda külmutada, kuid elavhõbedasool ei satu välja
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Laske vedelikul aurustuda.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Madalal temperatuuril, et vältida kahjulikke aurusid.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Tere, ma proovisin seda sammu, kuid kui ma lisasin elavhõbedale lämmastikhapet, ei juhtunud midagi. minu lämmastikhappe kontsentratsioon ei ole väga suur, seega lisasin suurema koguse. ma jätsin selle nüüd üsna pikaks ajaks, kuid midagi ei juhtunud, seega tahtsin küsida, kas teil ehk on aimu, miks see võib olla. aitäh palju.
 

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8
Tere, kui teie lämmastikhape ei ole piisavalt tugev, et lahustada Hg, eemaldage Hg ja kontsentreerige see aurustamise teel.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Tõenäoliselt on Hg(NO3)2, mis on vees lahustunud. Ma arvan, et teil on nõrk HNO3 aq lahus. Selleks peate kasutama kontsentreeritud hapet.
Lämmastikhappe aq lahusest ei saa vett aurustada, tuleb teostada ainult destillatsiooni. Olge ka ettevaatlik, sest NO2 võib selle protseduuri käigus plahvatada, vältige lahtist tuld.
 

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8
Tänan teabe eest, ma ei olnud sellest teadlik!
Kas MgSO 4 abil on võimalik happest vett ekstraheerida minu üldine .... ???
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
milline kontsentratsioon yould oleks minimaalne ja kas on võimalik saada kõrgemat kontsentratsiooni ilma destilleerimata? mul ei ole nii palju klaastaarat ja ma tõesti ei taha keeva lämmastikhapet välja valada, nii et ma tahaksin seda meetodit vältida. kui see ei tööta, kas soolhapet saab kasutada elavhõbedakloriidi moodustamiseks? milline oleks selle võrrand ja milline hcl-i kontsentratsioon oleks vajalik? aitäh palju.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Ei, te ei saa kasutada soolhapet. See ei lahusta metalle. Elavhõbedakloriidi tootmiseks tuleb kõigepealt valmistada elavhõbedanitraati, mis seejärel kuumutamise teel elavhõbeoksiidiks muundatakse. Elavhõbeoksiid on piisavalt reaktiivne ja seda saab segada vesinikkloriidiga, et toota elavhõbedakloriidi.

Ja poeg, kui sa kavatsed keemiat teha, siis on sul vaja vähemalt destillatsiooniseadet. See on põhiline kraam. Minimaalselt. Ei ole nii kallis, lihtsalt tellige see ebayst.

Nüüd, lämmastikhappe keemistemperatuur on 83 C, vee keemistemperatuur on teatavasti 100 C. Seega kui sa keedad, siis keedad ära lämmastikhappe, mitte vee. Hankige lihtsalt destillatsiooniseadeldis. Püüdke saavutada vähemalt 63-65% kontsentratsioon. Millise kontsentratsiooniga te alustate?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ei, ainult destilleerimine. Seda protseduuri saate vaadata YouTube'is.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Kas on võimalik reaktsiooni käivitada l ow kontsentratsiooniga? Kõrge temperatuur peaks kiirendama reaktsiooni Up, kas see bei piisav? Või mingi katalüsaator? Tänan väga
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Aga kas teil jäi minu küsimus kahe silma vahele? See on ülioluline.
Millise kontsentratsiooniga lämmastikhape on teil olemas?
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Im tõesti kahju minu lämmastikhape on 0,5mol/l ma arvan, et see on 0,3%, kõrgemad protsendid on raske saada h ere die plahvatusohtlike määruste, tänan teid nii palju teie abi eest, teie parimad
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
See ei õnnestu kunagi.
Võite ise lämmastikhapet valmistada, kui te tõesti ei leia müüjat. Ja ma tean, et Euroopas on see tõesti raske. Vaadake Youtube'i, sealt leiate palju videoid, kuidas lämmastikhapet valmistada. Aga sa vajad kontsentreeritud väävelhapet.
Või vaadake siin BB-s lehel "Listings". Ma arvan, et leiad sealt lämmastikhapet.
 
Top