Ühe poti amfetamiini süntees P2NP-st NaBH4/CuCl2-ga (1kg skaala)

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
Reaktsiooniskeem:
GzjcutCFE8
Seadmed ja klaastooted:
  • 50 l partiireaktor koos tagasivoolukondensaatori, ülemise segisti ja kuumutusseadmega seadeldises;
  • Tilgutuslehtri;
  • tavaline lehter;
  • Laboratooriumitermomeeter (kuni 150 °С);
  • mitu ämbrit 10 ja 20 l jaoks;
  • Mõõtesilinder 1 l jaoks;
  • Vaakumiallikas;
  • laborikaal (1-2000 g sobib);
  • Külma veevanni sour tagasivoolukondensaator;
  • Nutsche-filter;
  • pH-indikaatorpaberid;
  • 5 L x2 keeduklaasi;
  • sügavkülmik;
  • Pyrex-anumad kristalliseerumiseks;
Reaktiivid:
  • Isopropüülalkohol (IPA) 20 L;
  • Destilleeritud vesi 6,2 L;
  • Naatriumboorhüdriid (NaBH4) 1739 g;
  • P2NP (fenüül-2-propanoon) 1000 g;
  • Vask(II)kloriid (CuCl2) 105 g;
  • Naatriumhüdroksiidi (NaOH) vesilahus 25% 8 L;
  • Kuiv atsetoon 2,5 L;
  • Väävelhape (või ortofosforhape);
Süntees:
1. IPA ja H2O segu 2:1 (18 liitrit) lisatakse 50-liitrisesse partiireaktorisse.
2 . Lisatakse tahke NaBH4 (1739 g) ühes osas ja lülitatakse segisti sisse.
3 . Puhast
P2NP (1000 g) lisatakse mitmes väikeses koguses, et hoida segu temperatuur alla 60 °C.

4. CuCl2 (105 g) lahust vees (200 ml) lisatakse aeglaselt tilkhaaval, et hoida segu temperatuur alla 80 °С.
Au7v9SVU3q
V0iAhpYWBw

CuCl2 ja Cu Cl2*2H2O

5. Seejärel hoitakse reaktsiooni 30 minutit välise kuumutamise abil 80 °C juures.
6 . Reaktsioonisegule lisatakse NaOH (8 liitrit 25%) vesilahust ja kihid eraldatakse.
7 . Vesifaas ekstraheeritakse 8 liitri IPAga. Amfetamiinivaba alus lahustatakse IPA-s ja IPA-kihi tihedus muutub, mistõttu see eraldatakse vesikihist.
8. Kihi lah ustatakse veekihist. Sammu 7 ekstraktist saadud IPA aurustatakse vaakumis amfetamiinivabaks baasõliks ja ühendatakse sammu 6 vaba baasiga.
9 . Amfetamiinivaba baasõli lahustatakse 2 l kuivas atsetoonis.
10. Väävelhapet (või ortofosforhapet) lisatakse tilgakesi, et saavutada pH 6 (pideva segamise korral).
11. Väävelhapet (või ortofosforhapet) lisatakse tilgakesi, et saavutada pH 6. Seejärel pannakse segu 12 tunniks sügavkülma.
12. Pärast sügavkülmas toimunud kristalliseerumisprotseduuri filtreeritakse amfetamiinisoola suspensioon nutsche-filtri abil ja pestakse kuiva külma atsetooniga kuni valge värvuseni. Pesuprotseduuri käigus saadud atsetooni võib kristalliseerida, nagu on kirjeldatud etappides 11-12 (amfetamiinisoola kvaliteet on sellest lahusest madalam).
Reaktsiooni saagis on 60-70 %
.
 
Last edited by a moderator:

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
11
Points
3
Kõigepealt tänan teid väga palju nende väga huvitavate sünteesi marsruutide eest.
Kas 30l klaasreaktor on selle tee jaoks kasutatav? (Midagi sellist, mida u pildil näha)
Ja kuidas sa teostad segamist? Kas te kasutate elektrilist ülevalpool olevat segajat?
 

Attachments

  • 2CW1k645o0.jpg
    2CW1k645o0.jpg
    538.1 KB · Views: 1,168

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Kui skaleerida seda reaktsiooni üles, kas skaleerida kõike või ekstraheerida veekihti IPAga ei ole vaja lineaarselt skaleerida?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
See on tõesti tore süntees ilma elavhõbejäätmete või võimaliku elavhõbedasaasteta, mis tekivad Al/Hg redutseerimisel. Ma nägin seda mõned kuud tagasi The Vespiary's ja kavatsesin teha siinkohal kokkuvõtte, kui olin seda ise proovinud. Aga nagu tavaliselt, te, poisid, edestasite mind :). Tänud suurepärase teksti eest!
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Kas seda on võimalik vähendada? Mul on kõik koostisosad olemas, kuid ma tahaksin kõigepealt proovida väikeses mahus.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
See reaktsioon on väga hea väikeses mahus
Suures reaktsioonis, kui püüda kontrollida eksotermiat ja suurt vahu hulka, pannes CuCl2 lahust aeglaselt kolbi, ei anna suurt saagist, võib tekkida ainult nitroalkaanid ja nanoosakeste kontsentratsioon on liiga väike, et vähendada nitro, tuleks kasutada võimalikult suurt kolbi ja lisada kogu CuCl2 lahus korraga
 

RickyKasso

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
3
Mida te peate "väikesemahuliseks"? Kas on olemas mingi konkreetne P2NP kogus ja teiste kemikaalide vastavad kogused, et reaktsioon oleks kõige optimaalsem ja kergemini kulgev?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Tere,

Kas on normaalne, et pärast punkti 6 tekib tahke sade? Tegin kaks korda sama tulemusega, mida ma lihtsalt filtreerisin.
Tänan.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Jah, lahustumatu sade peaks välja kukkuma. Seega eemaldame liigsed soolad, saades aluse.
 
Last edited by a moderator:

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
11
Points
3
Milline on parim viis ekstraheerimise läbiviimiseks nii suurte kogustega, segades hästi ja seejärel dekanteerides?
ja kas destilleerimine peab toimuma vaakumis või võib IPA ka tavalisel viisil ära destilleerida?

Vabandust viimase saksakeelse kirjutise eest, ei näinud, et autotranslator oli sisse lülitatud
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Alkohol (või muu ekstraheerimislahusti) peab olema aurustatud, vastasel juhul on lõpptoote kristalliseerumine probleemiks.
 

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
11
Points
3
võimalik teha vaakumdestillatsiooni pumba abil, mille spetsifikatsioonid on järgmised:
Voolukiirus (max.): 5,5 l/min.
Lõplik vaakum (max.): 160 mbar (abs.)

ja milline oleks IPA keemistemperatuur selle pumba kasutamisel.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Kas selle süntesaatoriga kaasnevad suuremad riskid?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Reaktsioon naatriumborohüdriidiga võib väljuda kontrolli alt, kui te ei jälgi temperatuuri. Lisaks võivad väikeses koguses hajutatud vaseühendid häirida lõpptoote puhastamist.
 

V€ctor Company

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 19, 2023
Messages
24
Reaction score
7
Points
3
Kui
naatriumborohüdriidi reaktsioon läheb siiski kontrolli alt välja, mida ma saan teha, kas süntees on nurjunud? Kui on väikesed hajutatud vaseühendid, kas mul on võimatu neid puhastamisel eemaldada?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Mul oli p2np põlema pärast tahtmatut kiiret lisamist nabh4ga see ei teinud midagi negatiivset minu lõpptootele.

Ma filtreerin kõik vaseühendid välja 2-3 kohvifiltriga pärast seda, kui lasin sellel pärast 80c kuumutamist istuda.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Kas väikeses mahus saab workup asendada ipa soolamise välja pärast leeliselisatsiooni ja ekstraheerimist näiteks tolueeniga, mis seejärel kuivatatakse millegi sobiva üle? Ma ei näe, miks mitte, kuid võib-olla ma jätavad midagi vahele. ma ei oma rotovap.
 

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
11
Points
3
Mida kasutate väliskütteks, et hoida temperatuuri 80 °c 30 minuti jooksul?
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
Metallist koeratoidu söötmisnõu koos veega.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Kuumutusplaat, kuumutusmantel (võib olla liiga palju isegi madalal), deffo mitte lahtine leek.
 

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
11
Points
3
Pärast kümneid edukaid sünteese õnnestus see seekord minu jaoks tegelikult ebaõnnestuda.
minu klaasreaktoris oli väike pragu, mis kahjuks viis suureks ja on seetõttu muutunud lekkivaks. Õnneks juhtus see vahetult enne CuCl2 lisamist. Seejärel peatasin sünteesi, kustutasin reaktsiooni H2o'ga ja panin selle kanistrisse.
Minu küsimus nüüd: Kas NabH4 ja P2NP segu saab kuidagi eraldada nii, et mõlemad saaksid tagasi oma algsetesse vormidesse, et seda saaks uuesti kasutada uueks uueks sünteesiks.
 
Top