1-fenil-2-nitropropén (P2NP) videószintézis benzaldehidből és nitroetánból. Henry-reakció.

tankikan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 28, 2021
Messages
37
Reaction score
18
Points
8
Tudhatom, hogy a nitrometán egyenlő-e a nitroetánnal?

És lehetséges-e ezt a tételt (a mellékelt képernyőkép szerint) n-butilaminként használni? Ha igen, hogyan javasolná a további eljárást?
 

Attachments

  • 0h1LVI52xe.jpg
    0h1LVI52xe.jpg
    365.5 KB · Views: 1,483
Last edited:

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇳🇱
Joined
Sep 3, 2023
Messages
67
Reaction score
24
Points
8
Küldj nekem egy DM-et, megadom neked a nitroetán és az N-butilamin kapcsolattartóját...
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
A nitroetánnal kapcsolatos problémák Európában még 2007-ben kezdődtek, majd fokozatosan minden ország korlátozásokat vezetett be erre az értékes reagensre vonatkozóan. És most két lehetőség van: vagy beszállítókat keresni olyan országokban, ahol gyenge a szabályozás, fejlett vegyiparral, például Bangladesben, vagy önállóan szintetizálni, ennek módszertanát javasoltuk.
 

Alojz

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 11, 2023
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Mivel lehet helyettesíteni vagy szintetizálni a nitroetánt?
 

mactipo01

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 10, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
hello!!!
mi az az ipa?
és mennyi metanfetamint kaphatok az eljárással?
Ty Beforhand :)
 

ActionAyi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 20, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Izopropil-alkohol, más néven 2-propán-ol
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
u helyettesítheti a ciklohexilaminra
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
A hexametilén-tetramin használható a Piperonal az MDP2NP-hez?
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
Szia
Nem biztos, hogy ez a megfelelő rész, de tudja valaki, hogy ez a recept működni fog-e?

Fenilnitropropanol előállítása:
Egy megfelelő főzőpohárba vagy kúpos lombikba tegyünk 51ml benzaldehidet, majd 33ml nitroetánt,
közvetlenül ezután adjunk hozzá 30 ml 30%-os kálium-karbonát oldatot, gyorsan keverjük össze az egészet.
szobahőmérsékleten 2 órán keresztül.
A reakcióelegy szobahőmérsékleten tartásához hideg vízfürdőre vagy jégfürdőre lehet szükség.
(szobahőmérsékleten) vagy az alatt tartsuk. Ne engedje, hogy a reakcióelegy hőmérséklete 25 Celsius-fok fölé emelkedjen.
2 órai keverés után adjunk a reakcióelegyhez 200 ml dietil-étert, majd röviddel ezután adjunk hozzá
90 ml 10%-os nátrium-biszulfit-oldatot, és az egész reakcióelegyet 30 percig mérsékelten keverjük.
Ezután a teljes reakcióelegyet tegyük egy szeparáló tölcsérbe, és távolítsuk el az alsó vizes oldatot.
réteget, hagyjuk az éterréteget az elválasztó tölcsérben, és mossuk az éterréteget 3 x 75 ml mennyiségű
hideg vízzel, minden alkalommal eltávolítva az alsó vizes réteget.
Tegyük az éterréteget egy megfelelő főzőpohárba vagy kúpos lombikba, és adjunk hozzá 15 g vízmentes magnéziumot.
szulfátot, és keverjük az egész keveréket 10 percig, hogy az éterben lévő víz felszívódjon. Ezután szűrjük le az
magnézium-szulfátot.
Tegyük a szűrt éterkeveréket egy desztilláló készülékbe, és távolítsuk el az étert, ha már nincs több éter.
átfolyik vagy összegyűlik, hagyjuk a maradékot szobahőmérsékletűre hűlni, majd gyűjtsük össze ezt a maradékot, amint az
a kívánt fenilnitropropanolból áll.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
A nitroalkén Fe és HCl segítségével redukálható >Itt<.
Dl24ZzwxB3
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
redukció Fe és Hcl kúszás és nem jó a nagyszabású használat helyett Tin(II)klorid ez könnyebb és megvalósítható mind a laboratóriumban, mind a nagyszabású.
 

strong

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 23, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Kénsavat és etanolt kevertem, majd nem használtam kalcium-karbonátot, csak nátrium-karbonátot adtam hozzá, és nátrium-etil-szulfátot készítettem, majd nátrium-etil-szulfát és nátrium-nitrit hevítésével nitroetánt készítettem.

Ezzel a módszerrel lehet P2NP-t és P2P-t készíteni?
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Szép volt, én a P2NP útvonalat választottam. Most már amfetamint vagy metamfetamint készíthetünk fenilacetonon keresztül.
 
Top