1-fenil-2-nitropropén (P2NP) videószintézis benzaldehidből és nitroetánból. Henry-reakció.

Bhuro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jun 7, 2022
Messages
9
Reaction score
11
Points
3

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
mennyi fokú tem


Hány fokos hőmérsékletet tartottál reflex...
 

quite

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 4, 2022
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Köszönjük!
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
helyben csak 50%-os ecetsavat tudok beszerezni, használhatom-e ezt? ha igen, milyen változtatásokat végeznék ( hőmódszer ).
Tudom, hogy az ecetsavat nehéz teljesen töményre kapni, van rá mód, hogy 80%-ra növeljem?
Vagy más sav is használható?
Továbbá vannak kockázatok, amikről tudnom kell? (robbanásveszélyes / mérgező gőzök?)
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Olvassa el a témát. Ezt már megkérdezték.
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Csak egy figyelmeztetés SWIM valahol a clearweb-en találta meg, hogy bizonyos "ecsetkímélő" folyadékok elsősorban nitroetánt tartalmaznak, és nem túl drága.
 

wael gano

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
103
Reaction score
40
Points
28
Üdvözöljük
Van egy szál a fórumon a nitroetán szintézisére vonatkozóan
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Néhányan jelentik, hogy ez nem etno2, nem emlékszem, miért vagy hol olvastam, de fogadok, hogy ki tudom ásni.
Akárhogy is, nagyszerű terv a nitroetán elterelésére, ha valami mással helyettesítik.
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Kár érte =(

Lehet, hogy hamarosan rendelnem kell néhányat, hogy tesztfuttatást végezzek ezzel a módszerrel, hogy lássam, hogy ez legális ETNO2. Olvastam egy hozzászólást valakiről, aki azt állította, hogy gond nélkül használta a P2NP előállítására, így ki tudja. Bárcsak lenne egy egyszerű módja annak, hogy magam készítsem el.
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Csak azon gondolkodtam, hogy ezt a módszert le lehetne-e méretezni az eredeti mennyiségek felére, valamint egy 5 literes lombikot használnak például ?
Ta
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Bien sűr.100g az alkén lehet reagálni skálázás reagens linearlly, kivéve talán kevesebb ipa idk pontosan megyek szemmel, egy 1L erlenmeyer nem probléma.I reckon a tudna nyomni 200, de túltöltés egy bizonyos ponton túl nem kóser.
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Köszönöm lineárisan lefelé skálázódik, és megpróbáljuk
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Olvastam valahol, hogy az ammónium acetát katalizátorként használható Henry reakciókban, használhatom itt a mikrohullámú módszerben és milyen mennyiségre lenne szükségem? Köszönöm
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Lehet, de az eredmények rosszabbak, soha nem szerettem az acetátot használni ebben a szintézisben. A ciklohexilamin és a butilamin a legjobb katalizátorok.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
találtam egy módszert, ahol a benzaldehid és nitroetan oldatot metilaminnal katalizátorként 2 hétig sötét helyen hagyjuk és nagyobb hozamról számoltak be, próbálta már ezt valaki, vagy tudja, hogy ez működhet-e?
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Szia s3v3n,
Én ezt benzaldehid, nitroetán és n-butilamin felhasználásával próbáltam ki. Sablonként a PIHKAL-tól származó 3,4-DMA-t használtam. A veratraldehid és az n-amilamin helyett benzaldehidet és n-butilamint használtam, és ennek megfelelően állítottam be a mennyiségeket.

Az RM egy hónap után változatlannak tűnik. Egyáltalán nem csapódott ki szilárd anyag.

Ez volt az utolsó próbálkozásom a sikertelen reakciók sorában ezzel a nitroetánnal:

Nipron ®™ üzemanyag dúsító adalék cas 79-24-3 Tiszta nitroetán alapú, 100 ml.

Ennek >98% nitroetánnak (NE) kellett volna lennie. Nem volt módom véglegesen ellenőrizni, így lehetett valami más is, mint NE, vagy magas víztartalma. Drága is volt - 125 $ 100 ml-ért szállítva.

Azt hiszem, ez a reakció (és azt hittem, hogy ez egy Knovenagle-reakció, nem egy Henry-reakció!) működne, de lehet, hogy van valami a szubsztituálatlan benzaldehiddel kapcsolatban, ami más reakciókörülményeket igényel.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Használja az ebben a témakörben leírt arányokat és feltételeket, optimálisan működik.
Különböző útvonalakon készült. A butilamin és a ciklohexilamin a legjobb katalizátorok ehhez a folyamathoz.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Lehetséges lenne a metilamin hcl katalizátorként való használata is, sokkal könnyebb lenne számomra.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Igen, az etilamin is rendben van.

EDIT: Ó, HCl-t mondtál, az nem fog működni, lúgos oldatot kell hozzáadni, hogy a szabadbázisú metilamint kapjuk, majd az eljárás szerint használjuk.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Nem vagyok biztos benne, hogy a metilamin bázisnak elég bázispotenciálja van. Megpróbálhatja a trietilamint vagy a dietilamint.
 
Top