4-MMC (mefedron) szintézis. Teljes videós oktatóanyag.

vig212

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Ugyanezzel a problémával én is szembesülök. Valójában a végtermék könnyeket csal a szemembe, és égeti a nyelvemet.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Üdvözlöm, meg tudná valaki osztani a 2-brom-4-metilpropiofenon vagy 4-metilpropiofenon megbízható szállítóját Európában, kérem? PM ime, ha nem hirdetések a fórumon itt megengedett. Bármilyen tanácsot, hogy melyiket biztonságosabb (kevésbé figyelt) beszerezni, szintén megköszönnék. Alig várom, hogy kipróbálhassam a videóban szereplő szintézist, de ehhez még kiindulási anyagot kell szereznem.
 
Last edited:

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2022
Messages
40
Reaction score
3
Points
8
Egyelőre nem találom a 250ml-es állandó nyomású hengeres elválasztótölcsért. Van más lehetőségem? Tud valaki adni egy ideea?
 

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2022
Messages
40
Reaction score
3
Points
8
Köszönöm, haver, az én hibám. Azt akartam mondani.

Állandó nyomású cseppentő tölcsér. Hogyan tudnék rögtönözni egyet?

 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
A Claisen-adaptert a szokásos csepptölcsérrel rögzítheti... Vagy cseppenként csepegtetni a gyógyszertárból származó szemcseppentővel / pasztázó pipettával.
 

WundaBearz41

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
"Metilamin 40% (vizes oldat) - 200 ml"

Ez helyettesíthető metilamin HCI-vel? Észrevettem, hogy ez egy pelyhes por, próbálta valaki ezt?
 

WundaBearz41

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Ezt találtam, de nincs igazi megoldás a végén, azt hiszem, a poszt OP-ja is elakadt:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/methylamine-hcl-usage.1135/#post-3791
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Nézze meg itt .
 

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2022
Messages
40
Reaction score
3
Points
8
100g 2br4m-ről kiindulva követtem a lépéseket, mint a videóban, de benzol helyett toluolt használtam, nmp helyett pedig dmf-et.
A hozam csak 10 gramm por volt, meg kell említenem, hogy 55 sósav helyett néhány cseppet használtam, mert nem vagyok biztos benne, hogy tudom, hogyan kell mérni a PH-t. Bármilyen javaslat, hol csinálok rosszul?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Üdvözlöm! Ön már válaszolt.
A termékének nagy része szabad bázis formában van. Készítek egy témát a pH-ról, linkelni fogom, amint postázom.
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Szia, első alkalommal posztoló hosszú ideje olvasója a fórumok itt és sok más kémiai csoportok.

Először is, sok tiszteletet a Szakértők itt, hogy segítik a közösséget a törekvő kémikusok, adtál nekem hitet és sokkal több reményt az én utazás a tanulás, és ha egyszer már szerzett több ismeretet a szerves kémia remélem, hogy képes leszek visszaadni valamilyen módon a közeljövőben....

Mindenesetre a hozzászólásom lényegére térve. Nemrégiben sokat tanultam a clear-net-en a Rhodium és erowid archívumokból stb., hogy bővítsem a kémia általánosságban használt közös technikák hatókörét és megértését, és erősen hiszem, hogy lassan kezdem jól megérteni az összes alapot, hogy úgy mondjam. Azonban azt hiszem, azt mondhatnám, hogy egy téglafalba ütköztem, és tanácsra van szükségem.

Kezdetben az volt a reményem, hogy megtanulom a fenil-2-propanon (P2P) előállítását, majd folytatom a Crystal Meth előállítását, amelyet a múltban használtam.
Jelenleg azonban a megfelelő felszerelés nélkül(hamarosan vásárolok egy desztillációs készletet, megfelelő üvegkészletet, mágneses keverőt és vákuumot stb...). Őszintén szólva elvesztettem a hitemet, és túlságosan elbátortalanodtam, hogy bármilyen tisztességes kísérletet tegyek.
Találtam egy jó forrást a nitro-etán megszerzéséhez az egyik szintetizátorhoz, amelyet komolyan fontolgattam az eBay-en keresztül, mint a "Nail Brush Saver" folyékony formája, más regeánsokkal együtt, de még mindig haboztam a képességemben a jelenleg kéznél lévő felszerelés nélkül.

Tehát időközben, miután ez a kezdeti bukás után megpróbáltam pozitív maradni, és csak áztatni, amennyit csak tudok a szerves kémiáról...

Különben is, aztán véletlenül belebotlottam ebbe az oldalba, amikor más fórumokon olvastam róla, és megtaláltam ezt a csodálatos helyet, ahol a tartalom sokkal frissebb és a közösség sokkal képzettebbnek tűnik, mint mások, akiket láttam, és aztán megtaláltam ezt a konkrét szálat, amely különösen felkeltette a figyelmemet. Nagyon szeretem, ahogyan a videót összeállították, és most átirányítottam a hangsúlyt a 4-MMC előállítására az első legális kísérletem végtermékének végtermékére.

Hamarosan minden szükséges felszerelésem meglesz ahhoz, hogy valóban megpróbálhassam, és reméltem, hogy kérhetnék néhány dolgot anélkül, hogy túl sokat kérnék egyszerre.

Találtam hozzáférést az összes összetevőhöz, kivéve néhány nyilvánvalót, mivel úgy vélem, hogy általában elég szigorúan ellenőrzöttek, amennyire tudom.

A regeánsok, amelyekről beszélek, a 4-metilpropiofenon és a metilamin-hidroklorid (40%-os vizes oldat).

Elolvastam mindkét linket, amelyeket az alábbiakban csatoltam a nulláról történő előállítással kapcsolatban. Azonban azon tűnődtem, hogy először is a metilaminnal kapcsolatban, van-e mód arra, hogy az egész receptet lekicsinyítsük, miközben továbbra is pontosan ugyanazt a videós módszert használjuk az ottani szálban. Ez tényleg segítene nekem azáltal, hogy az első kísérleteim összességében megfizethetőbbé válnak. Vagy van egy kisebb léptékű módszer itt, amit rámutatnál, ami szintén nagyszerű lenne =)

Metilamin-hidroklorid-szintézis-nagyméretű

A méretarányos méret tekintetében az alábbi javasolt módszer, amelyet a 4-metilpropiofenonra találtam, számomra működőképes, azonban ebben a szakaszban azt reméltem, hogy egy szakértő itt esetleg (szépen kérem) egy mélyreható videót készíthet, vagy rámutathat egy jó módszerre, amely egy kicsit "amatőr kémikus" barátságosabb lol?

Szintézis-a-4-metil-propiophenon-ból-toluol-által-friedel-kézműves-reakció-1kg-méretű

Köszönöm az időt srácok és lányok, és remélem, hogy a közeljövőben mindannyian frissíteni fogom az utazásaimról és a nyomvonalakról. Nagyon elkötelezett vagyok, hogy minél többet tanuljak, és minden segítséget nagyra értékelek. Kérjük, PM nekem, ha úgy érzi, hogy kényelmesebb a dolgok megvitatása így.

Egészségedre,
Sitr1x.
 
Last edited:

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Ez volt az én első gondolatom is, mivel a múltban hasonló problémákat olvastam más szintetizátorokkal kapcsolatos szálakon.

Tehát feltételezem, hogy az acetont magának kell szintetizálnia, vagy még mindig megúszhatja a boltban kapható aceton használatával? Vagy van egy bizonyos tisztaság, amit keresnem kell, ha ilyen kémia jön, amit követnem kell? Köszönöm
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Mivel túlságosan lefoglalt az olvasás, nem vettem észre, hogy a metilamin szintézis videó, amelyet a háttérben letöltöttem, amit a korábbi bejegyzésemben említettem, valóban tisztességes kezdő léptékben történik lol

Tehát kérem, hagyja figyelmen kívül ezt a részt. Am csak meg kell várnom, amíg megkapom a megfelelő üvegedényeket és a desztillációs készletet, úgy néz ki.
 

ShiftingWaterfall

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 6, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Tudja valaki, hogy a racém 4mmc hatásai közötti különbség a 4mmc enantiomerjéhez képest? szeretném tudni, hogy érdemes-e elkészíteni.
 

WundaBearz41

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Igen! Jó kérés, én is örülnék neki.
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Sziasztok, ha 2-brom-4-metilpropiophenont NMP-ben feloldom, az egészet 40 C fokra melegítem, és csak ezután adom hozzá a 40%-os metilamint vízben, akkor szakaszosan kell hozzáadnom, hogy ne lépjem túl az említett 60 C fokot, vagy egyszerre is hozzáadhatom? Csak a metilamin hozzáadása után adok hozzá hideg vizet és benzolt.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Az összes metilamint egyszerre adhatja hozzá, és ne aggódjon sokat a magas hőmérséklet miatt.
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Köszönjük válaszát. Most vettem észre, hogy amikor 40%-os metilamin 40%-os vízben lévő metilamint adtam a 2-brom-4-metilpropiofenon NMP-ben lévő oldatához (40 C fokra melegítve), a hőmérséklet hirtelen 60 több fokosra ugrott. Ezért aggódom.

Végül úgyis kék lett a termék, acetonnal nem lehetett kiöblíteni, de ez annak volt köszönhető, hogy az aceton nem volt jéghideg (nem volt szárazjég a hűtéshez), hanem szobahőmérsékletű volt. Ebből adódóan valószínűleg szennyeződések tömkelege és lebomlás/átalakulás halványabbá.

Mindazonáltal, köszönöm még egyszer
 
Top