Amfetamin szintézis P2NP-ből Al/Hg segítségével (videó)

Kai

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 7, 2021
Messages
25
Reaction score
22
Points
3
Köszönöm a videó volt elég tanulságos, hogy rossz az én szar hálózati sebesség tette nézni ezt egy rémálom
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,708
Points
113
Deals
666
A videoutasítások nagyon kényelmesek azok számára, akik csak az első lépéseket teszik meg. A tapasztaltabb vegyészek számára elegendőek az egyszerű utasítások. Ezt a videót letöltheti.
 

spongebomb

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 8, 2023
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
Évekkel ezelőtt az ilyen videók nagyon sokat segítettek volna abban, hogy ne kelljen laikusként minden tudásomat valahol féligazságok között keresgélnem és kombinálnom. Plusz a gyakran hibás fordítás ... nem minden volt jobb akkoriban. ;)
 

Peanut

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jan 20, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Szia
Hol tudom letölteni a videót?
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Igen, meg fogom próbálni.
Az angolom nagyon gyenge, ezért eltarthat egy darabig, amíg válaszolok.
Először a P2PN-ről szeretnék kérdezni.
Hol találok megbízható eladót?
(Nem tudom, hogy megtehetem-e ezt a kérdést itt, ha nem tudom, mondja meg, hogy törölje ki, kérem).
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
hol kérhetem?
 

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
44
Points
18
Sehol.

Kizárólag bűnügyi termékről van szó. Próbálja meg szintetizálni magát. Ez nem nehéz. Az utasítások itt találhatók.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
17
Points
18
Üdvözöljük a
A barátom a videóban, konkrétan ez a kép a zacskóban, azt mondja, hogy ez nátrium-hidroxid, és kristályok formájában van, és az én hidroxidom folyékony. Meg tudná nekem magyarázni ezt a pontot?

FnweGaoLV8

A másik dolog, itt p2np, a videóban szereplő téma por, kristályok vagy folyadék, és ha folyékony, akkor hogyan alakult át kristályokból folyadékká vagy porrá, köszönöm.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
A nátrium-hidroxid eredetileg kristályos szerkezetű. Ezután víz hozzáadásával lúgos oldatot készítenek belőle. A fenilnitropén szintén por, de ehhez a reakcióhoz izopropil-alkoholban és ecetsavban készítsük el az oldatát. A szintézis megkezdése előtt a laboratóriumi asszisztens 10 g 1-fenil-2-nitropropénből 100 ml izopropil-alkoholban és 50 ml ecetsavban oldatot készített.
0:04-0:40 - Lúg vizes oldatának elkészítése. Ebben a videóban előre elkészítettük, hogy az oldat lehűljön, mire a fő reakcióelegy lúgosodik. A lúgosítás hőfelszabadulással megy végbe, és ha friss, forró lúgoldatot használunk, akkor az exotermia kifejezettebb lesz, és a reakciótömeg erőltetett hűtésére lesz szükség.
 

tankikan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 28, 2021
Messages
37
Reaction score
18
Points
8
Szia. Nem bánod, ha megadod a pontos linket a refferenciámhoz a p2pn szintéziséhez? Bocsánat noob kérés itt. Csak attól tartok, hogy később rossz posztra hivatkozom. Köszönöm előre.
 

salaubry

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2021
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Valami probléma, ha a recept hozzávalóit egy literes laposfenekű lombikban megfelezem?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
10 g lehet egy 1 L-es lombikban, ha a reakció szabályozott, de kemény.
 
Last edited by a moderator:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Hőeloszlás a kerek lombikhoz, minden rendben van. De az elpárolgásokról - használjon felesleges oldószert vagy reflux kondenzátort. Laposfenekű lombik, könnyebben hozzáférhető a használata.
Ha nem foglalkozik nyílt égetéssel, akkor minden rendben van.
Igen, lehet műanyagot használni ezekhez a reakciókhoz, de bizonyos feltételek mellett.
 
Last edited by a moderator:

salaubry

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2021
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
köszönjük a választ!
Azt szeretném tudni, hogy a mennyiségek felére csökkentésével a reakció ugyanaz lesz-e?
Az én országomban nehéz 2 literes lombikot találni, csak 1 literes lombikot találtam, perphaps a törvény az alchool szeszfőzde vagy más szar....
Boldog vagyok, ez a fórum megnyitotta nekem az univerzumot!
 
Last edited:

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Félelmetes videó! Most kaptam egy kis p2np-t és majdnem készen állok, már csak kénsavat és Hg-t kell szereznem. Beszélgetek a szállítóval néhány Hg-ről, és van egy kérdésem hozzátok , kaphatok higany-nitrátot és kloridot, melyiket vegyem ? A klorid olcsóbb, mint a nitrát, így feltételezem, hogy jobb lenne, de ez egy életen át tart, így tényleg nem bánom, hogy valami jobbba fektettem be (45 $ a kloridért és 70 $ a nitrátért).
Továbbá , tiszta kénsav nem áll rendelkezésre a nyilvánosság számára, ahol én vagyok , azt hiszem, kaphatok 60% tisztító cuccot gondolod, hogy tudnék forralni / desztillálni ezt upto egy jó százalékos, vagy meg kell próbálnom keményebben vásárolni a 95% -os cuccot?
Továbbá, van egy 5000ml és 2000ml lapos aljú kúpos lombik, mennyi a max én tudtam futni ?
is tudnék használni egy üveg demijohn (21L vagy 11,5L) és egy jégfürdő és a 100g fut biztonságosan? vagy ez nehéz lenne dolgozni / nem képes kezelni az exoterm reakciót?
Köszönöm az időt, boldog új évet!
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
A kénsavat felforralhatja, de hatalmas mennyiségű maró és mérgező gőz keletkezik. Ezért ezt kint kell tennie.
Amikor leforralja a savat, a savban lévő szennyeződéseket is koncentrálni fogja, így a végén egy piszkos terméket fog kapni. Ennek kiküszöbölésére elgondolkodhatsz azon, hogy desztilláld az SA-t. Ehhez jó hőforrásra és jó, professzionális üvegedényekre van szükséged, mivel az SA desztillálása 300 C fok felett történik. Csak keress rá a youtube-on az infókra, és kérlek, mielőtt belevágnál, tájékozódj az SA forralásával és desztillálásával járó összes veszélyről.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
Jobb a higany-nitrát használata, mivel a szintézishez nagyon kis mennyiségre van szükség, a költségek jelentéktelenek lesznek. Ha nehézségekbe ütközik a tömény kénsav beszerzése, akkor 65 százalékos oldatból vizet párologtathat. Az üveg demizson nem hőálló, egy exoterm reakció során az edény szétrepedhet, és sok bajt okozhat. A legjobb, ha az első szintéziseket kis lombikokban, minimális fenilnitropropén-töltettel végezzük, és a tapasztalatok növekedésével fokozatosan növeljük a prekurzor terhelését. A videó jól mutatja a folyamatot ideális körülmények között, de ebben a reakcióban vannak problémák, és csak a tapasztalat segít megoldást találni rájuk.
 
Last edited by a moderator:
Top