Amfetamin szintézis P2NP-ből Al/Hg segítségével (videó)

ch3wbacca

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 13, 2021
Messages
2
Reaction score
1
Points
3

Fémhigany hozzáadása némi 50%-os salétromsavhoz, és a gőzök belégzése nélkül, majd ennek felhasználása az Al vízben vagy alkoholban történő amalgámozására.
Mindig működik, megbízható és gyors.
Ha ez most az (I) vagy (II) nitrát bevallom, soha nem költöttem egy gondolatot.

De minden higany só működik, az oldhatóság másodlagos. A higany önmagában nem igazán a sláger, de némi salétromsav vagy némi HCl és egy csipetnyi nitrát segít az útra.

Az amalgámia a higany oldaláról torta, a higanyra fogott problémákért IMHO gyakorlatilag mindig a speciálisan a hülye fóliában lévő alumínium a felelős, amit még mindig alkalmasnak tartanak.
Szerezz jó 99,9%-os Al granulátumot és az amalgámozás lesz a legkisebb gondod, az egész reakció akkor valószínűleg problémamentes lesz.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Félelmetes köszönöm.
Kaptam egy kis higany-nitrátot az úton, de ha ez nem sikerül, akkor kapok néhány hőmérőt!
Van néhány Al granulátum a pirotechnikámhoz, de ez eléggé porszerű, jobb lenne, ha vásárolnék durvább szemcséjű anyagot? ha igen, milyen méretű anyagot ajánlanál?
Köszönöm! Nagyon várom már, hogy kipróbáljam!
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Alaposan öblítse át többször az Al-t.
A higanytartalom vs használt végtermék valószínűleg nem lenne elég ahhoz, hogy megmérgezze Önt is , különösen akkor, ha a legtöbbet leöblíti. Valószínűleg a legveszélyesebb foglalkozni vele a reakció során, nem pedig a végtermék.
De kérdezze meg egy tapasztalt tagot, és ők valószínűleg el tudnák betűzni az Ön számára, én is egy laikus vagyok. :)
 

Gérard Gibert

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Néhányszor ez nem így van. De ha rendszeresen, mondjuk ésszerű keretek között és nem minden nap él vele, hosszú távon elég mérgező lehet. Szerintem a viszonylag egyszerűbb szintézis miatt a piacon lévő amfetamin-szulfátok többsége ezzel a szintézissel készül. Szerintem hasonló arány jön ki fordítva is, ha megnézzük, hogy azok közül, akik készítik, majd az utcán szétszórják, hányan leszarják, hogy mennyi higany marad a késztermékben.
Remélem, hogy a BB által megfogalmazott elvek követendő példák lesznek a jövőben, a következő generációk számára. Buta szó lesz erre, de szerintem a legjobb az lenne, ha a BB a minőségre való törekvésből egy új korszakot meghatározó "divatot" tudna teremteni. Szinte lehetetlen befolyásolni azoknak a hozzáállását, akik ezt egyszerűbben és/vagy mindenáron profitorientáltan látják... vagy a másik végletet, akiknek a saját korlátai akadályozzák a fejlődést. Kivéve, hogy kénytelenek lesznek követni a trendeket és így a változó piac igényeit.
De visszatérve a higanyra, én is tartok tőle. Igaz, van egy ijesztő példám, ami egy családtagommal történt régebben.
A higany egy nehézfém, a legtöbb esetben ki sem ürül a szervezetből, köszönhetően a nehézfémekre jellemző 20+ éves felezési időnek. A net tele van méregtelenítési módszerekkel, még részletes leírást is találtam róla itt a fórumon, de ez rengeteg munka. Ha felhalmozódik bennünk, komoly problémákat okozhat. Tudjuk, hogy naponta kerül a szervezetünkbe, mint az ólom és minden más. De egy dolog, hogy közvetve kapjuk, és egy másik dolog, hogy kúraszerűen csináljuk, amit egyébként elkerülhetnénk.
Nem vagyok vegyészmérnök, csak sejtem, hogy a reakció során jelenlévő higany többnyire a leválasztott rétegekből képződő salakban marad. Az ismételt mosás célja pedig többek között az lehet, hogy a higanyszennyeződést maximálisan eltávolítsák. De gondolom, arra nincs garancia, hogy teljesen eltűnik.
Ne érts félre, nem kioktatni akartalak. Csak azokra a fórumozókra gondoltam, akik kíváncsiak a témára. Így több szempont alapján tudnak képet alkotni erről.😊✌️
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Tapasztalataim szerint az alumíniumfólia a legjobb alumíniumforma az amalgámhoz. A fő feltétel, hogy nem tartalmaz semmilyen idegen összetevőt, csak 99,9% Al-t. Az alumínium por és granulátum is alkalmas, de ezeket nagyobb mennyiségben ajánlott a reakcióhoz venni, és a hozam nem lesz olyan jó, mint a fólia használata esetén.
 

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Szia

Először is köszönöm :) És néhány kérdés az alábbiakban.

1. Savak koncentrációjának kérdése ?
  • 50 ml ecetsav(koncentráció ?)
  • 2 ml kénsav(koncentráció ?)
Majd youtube-on megnézem, hogyan kell ezt elkészíteni, mivel nálunk nem lehet ilyet kapni.

2. izopropil ?
Az "IPA izopropanol izopropilalkohol 99,9%" jó lenne ?

3. 1-fenil-2-nitropropén ?
  1. Túl sokat számít a tisztaság , kell-e néhányszor átkristályosítanom. Mivel valószínűleg valakitől kapom.
  2. Hozzáadhatok 50 gramm 1-fenil-2-nitropropént 10 gramm helyett, kell-e módosítanom a kísérletben feltüntetett egyéb vegyi anyagok/vegyületek mennyiségét?
4. Vízmentes aceton ?
Nem tudok hozzájutni a vízmentes acetonhoz, mint a neve. Használhatom-e ezt helyette Aceton 100 ml 99,9%-os tisztaságú ACS/Labor minőségű magas minőségű

hozamot ?

Mennyi amfetamin keletkezett a kísérlet után grammban kérem ?
(60-70%) 1-fenil-2-nitropropénből ?

Üdvözlettel
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Az ecetsav általában megtalálható a méhészetre szakosodott üzletekben, a hangyasavval együtt, általában még nagy koncentrációban is. Ezeket a méhcsaládban lévő paraziták elleni küzdelemre használják.
Ha azonban nagyobb mennyiséget kell rendelnie, költsön néhány dollárt más felszerelésre is, hogy ne keltsen gyanút.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
  • 50 ml ecetsav(koncentráció ?) 95-98%-os
  • 2 ml kénsav(koncentráció ?) 95-99%
  • Az "IPA izopropanol izopropil-alkohol 99,9%" megfelelő lenne? Igen
  • A tisztaság alapvető fontosságú, csakúgy, mint a prekurzor frissessége. Ideális esetben világossárga kristályoknak kell lennie. Ha a fenilnitropropén barna, sötét színű kristályai vannak, akkor elég egyszer átkristályosítani őket izopropil-alkoholból.
  • Ha a terhelést ötszörösére szeretné növelni, akkor az összes többi reagenssel arányosan újra kell számolnia. De az első szintéziseknél azt javaslom, hogy kis mennyiséget tegyünk fel, például 10 g-ot.
  • Igen, vízmentes lesz, akkor jó minőségű acetonod van.
  • Ha figyelembe vesszük a hozamot grammban, akkor 10 g fenilnitropropén betöltésekor 6-7 g amfetamin-szulfátot kaphat.
 
Last edited by a moderator:

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Nagyon szépen köszönjük.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
A prekurzor tisztasága szempontjából a szennyeződéseket kiszűrő izoval keverném, majd evap? vagy fagyasztva kicsapnám?
Vagy ez csak iso mosással történik? Az én p2np-m eléggé barna.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Ha a p2np barna, akkor forró IPA alkoholban kell feloldani, majd a fagyasztóban lehűteni, amíg a kristályok ki nem esnek. Ezeket össze kell gyűjteni a szűrőn, és a piszkos alkoholos oldatot ki kell dobni.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Mi lenne a legjobb módja a nagy tisztaságú kénsav beszerzésének? az én országomban a 14,5%-nál nagyobb kénsav értékesítése korlátozott.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Valójában ez az út nem túl jó a nagy TISZTA kénsav előállításához. Valamelyest koncentrált kénsavat lehet előállítani, de a szennyeződések ugyanolyan koncentráltak lesznek.

Ha nagy tisztaságú, koncentrált kénsavat akar előállítani, akkor desztillálni kell. A youtube-on több száz oktatóvideó található arról, hogyan kell ezt megtenni. Ez azonban nem túl egyszerű, és jó boroszilikát üvegből készült üvegdesztilláló készüléket igényel, mivel a desztilláció 300 C feletti hőmérsékleten történik.

De ha csak amfetamin-szulfátot szeretne készíteni freebase-ból, akkor nem igazán van szüksége nagy tisztaságra, és ez a módszer jó lesz.
 

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Egyszer majd ezt is használnom kell ;)

 

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Ti kedves fickók :)

Hogyan lehetne ezt a folyamatot vagy videót úgy módosítani, hogy a P2NP helyett L-PAC-kal működjön ? Ez szuper menő / furcsa / helyes lenne és az ügyet megdöntené.





P2NP1-fenil-2-nitropropén
Fenil-2-nitropropén
C9 H9 N O2
L-PACFenilacetil-karbinol
1-hydroxy-1-phenyl-propan-2-one
C9 H10 O2
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Gondoltam a fenilacetilkarbinol használatára, de kiderült, hogy elég nehéz megvásárolni, az anyagot nem használják a gyógyszeriparban, és Kínában és Indiában nincs a piacon. De még ha meg is találod, efederint kell készíteni belőle, ami visszaállítható metamfetaminná.
 

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Megpróbáltam volna a jövőben ezt az útmutatót használni, hogy L-PAC ? https://www.thevespiary.org/talk/index.php?topic=12453.0

Teljesen kezdő vagyok a kémiában, de tudom, hogy össze tudom rakni a darabokat, a ti segítségetekkel :)

Szóval remélhetőleg az L-PAC a fenti eljárással egy nagyszerű szórakoztató kísérlet lehet. :)
 

layman

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 30, 2021
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Fel tud valaki világosítani arról, hogy mi a GAA feladata?
 

layman

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 30, 2021
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Van valamilyen konkrét oka annak, hogy az izopropanolt előnyben részesítsük az etanollal szemben?
 
Top