Amfetamin szintézis P2NP-ből Al/Hg segítségével (videó)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
--Bocsánat, de a szerkesztési idő lejárt...
És egy második dolog, ami miatt kérdőjel csillog a fejem felett. A szintézisben IPA-t használunk és a NAOH hozzáadása után egy felső réteg képződik, ami IPA/amfetaminból áll, ehhez a réteghez adjuk a savat. Miért nem távolítjuk el először az IPA-t és utána váltunk acetonra?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
@William Dampier meg tudná magyarázni, kérem, szeretném pontosan tudni. Eddig mindig azt feltételeztem, hogy az izopropanol, az aceton vagy a metanol és az etanol szinte egyformán alkalmas, mert a szulfát mindegyikben rosszul vagy egyáltalán nem oldódik, ezért most meglepődtem. Válaszolhatsz nekem beszélgetéssel is, ha ez elfajulna, de kérlek, adj rá magyarázatot.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Nagy mennyiségű izopropil-alkoholban egy kis mennyiségű amfetamin só nem kristályosodik ki, amíg acetonnal hígítjuk vagy alkohollal el nem párologtatjuk. Ha az alkohol mennyisége kicsi, akkor nincs probléma. Ez egy megjegyzés, nem axióma. Minden a koncentrációktól függ, de ha a maximumot kell megkapni, akkor fentebb mondtam.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
amikor vízzel mossuk az alumíniumot, addig kell mosni, amíg tiszta víz nem lesz ?
Minden mosás után a víz egyre tisztább, de 2-3 mosás után mindig kicsit szürke lesz.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ezt jó tudni, ezt fogom tanácsolni a jövőben. A kivont amfetamint acetonnal is ki fogom öblíteni, hogy ne növeljem az IPA mennyiségét. Nehéz csökkenteni az IPA mennyiségét az elválasztott fázisban. A szűrőt csak vízzel vagy acetonnal is lehet öblíteni. A két oldószert nem lehet optimálisan elválasztani, de az acetonban lévő IPA a visszanyerés után acetonná alakítható, amire van utasításom.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18

A higany-klorid ugyanúgy érvényes volt számomra. Lehet, hogy könnyebb lesz az Ön számára. A nitrát beszerzése sokba került nekem Spanyolországban, de a klorid ugyanolyan jól működött.

Bár én is vettem higany-nitrátot Oroszországban.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Néhány szintézis után még mindig vannak kérdéseim...

1)

2) amikor a P2NP oldatot tettük, a videó azt mondja, hogy meg kell várnunk a buborékosodás leállítását...
de hosszú idő után továbbra is nagyon kevés buborékot csinál... és az a benyomásom, hogy ha túl sokáig várok, a végén rosszabb lesz a hozamom.
Szóval megállhatunk, amikor már csak kis buborékok vannak?
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Használható-e 96%-os etanol a folyamatban a 99,8%-os izopropil-alkohol helyett?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Nem baj, ha
Meg kell várni a reakció végét, és abba kell hagyni a buborékolást. Továbbá, a hozam javítása érdekében a reakciótömeget ~ 30-60 percig 50 fokon melegítheti.
 
Last edited by a moderator:

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

igen

Azért használják az izopropilt, mert az világszerte legális.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
A szobahőmérséklet az oka a szintézis sikerének? Mi a megfelelő fokozat ehhez?
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Tnx a válaszokért. Van még néhány kérdésem.

Az amalgámozás és a P2NP hozzáadásával történő mosás után gyors heves reakció következett be. Ezután egy ritka szürke folyadék lett, amelyben higany kezdett megjelenni.
Ez a higany-nitrát rossz előkészítése miatt van. Lehet, hogy túl sok volt a higany.

Kérem, tisztázza a higany-nitrát előkészítését.
Higany- és salétromsav. Mennyi ideig kell 60 fokra melegíteni.
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Mi itt a fórumon videós útmutató szerint készítettünk baromfi nitrátot, de valahol itt a fórumon olvastuk, hogy a nitrogénsavat és a higanyt 60 C-on kell melegíteni, mert csak akkor keletkezik élő nitrát.

1. A maradék élő nitrátot, amit nem használok fel a szintézishez, megmenthetem? Ha igen, miben kell tárolni? Milyen eltarthatósági ideje van az így elkészített élő nitrátnak?
2. Ha alumínium samponokat, Laboratorska alumínium granulátumot használnék a szintézishez, az jobb vagy rosszabb lenne, mint a fólia? Fárasztó lehet 1,5cmx1,5cm-es darabokat vágni.
3. Az amalgám alumínium befejezésének ideje; Amikor 1l desztillált víz kerül a lombikba, élő nitrát és alumínium fólia darabokban - a szintézis azt mondja 10-15 percig, amíg sötét a szín és kis buborékok, azt hiszem, hogy a rész. A kérdés az, hogy mi van ha túl sokáig marad, mondjuk 30 percig, akkor milyen pózok vannak?
4. Van valakinek konkrét, pontos és megbízható link, ahol élő nitrátot lehet venni az EU-ban, de magánvásárlók és nem cégek küldik? Vagy van itt valaki élő nitrát eladására?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ha híg salétromsavat használ, akkor rossz fajta higanysó szintetizálódhat (higany(I)nitrát a higany(III)nitrát helyett). koncentrált salétromsavat használjon.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
de ha a higany-nitrát egyenletben a helyes mol-t használjuk, akkor még az 50%-os salétromsav is kezelhető koncentráltként a helyes mol szintézis mellett, ugye?

Hg + 4HNO3 ----> Hg(NO3)2 + 2NO2 + 2H2O,
 

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
@ASheSChem

Szia én is ugyanezzel a problémával szembesülök veled, de én hideg csapvízzel mosom, te hideg desztillált vízzel mosod?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
2. Használjon fóliát, a szemcsék túl reaktívak. fóliával tegye a kávédarálóba, vagy formázzon kézzel laza golyókat. a vékony négyzetek túl reaktívak, habosodni fognak, és esetleg kiszabadulnak a lombikból, vagy gőzöket bocsátanak ki.
3.Lehet túl sokáig hagyni, valamint túl rövid ideig.a jobb eset a túl hosszú, de ideális esetben úgy akarod használni, ahogy éppen kész van: a legtöbb alumínium a tetejére, nem túl intenzív buborékképződés, szürke csapadék, lecsöpögtetni és használni.
4.onyxmet szokott lenni, most nincs raktáron, de érdemes megnézni. olx.pl, allegro.pl. Google translate-en is megnézheted, hogy csiszolja a kémiai nevet.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Szorosan zárt sötét lombikban, hűtőben meghatározatlanul hosszú ideig tárolhatja
 
Top