Amfetamin szintézis P2P-oxidim redukció révén

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Szia, nagyszerű írás!
Így manny tisztelet u srácok hozza fel ezt / időt, hogy megossza velünk!
De 1 dolog küzd nekem.
Ez a fórum megtanította nekem, hogy az amfetaminnak fehérnek kell lennie, a többi szín (hibás) szintézishez kapcsolódó (hibás) szín, prekurzor/mérgezés maradványai...
Tudom, hogy gyakori az enyhe színváltozás a végtermékben, de a te végterméked csak teljesen sárga/narancs színű ?
Mi a helyzet ezzel ?
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
Szia, alterego!
Igen, hogy az a tény, hogy a tiszta amfetamin fehér színű.
Az Amfetamin sárga színe kifejezetten az oxidációjának köszönhető.
Például az oldószer elpárolgása során a forráspontján és a tárolás során a levegőnek való kitettség során.
Ezenkívül a sárga szín a vassók és a nátrium-szulfát szennyeződéseinek tulajdonítható.
A jövőbeni kutatás során ezt tovább fogjuk vizsgálni és új kutatási adatokat fogunk közzétenni.
 
View previous replies…

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Az Ön által említett videó a nátrium-borohidriddel történő redukció? Hatalmas problémám van ezzel a szintézissel.... tudna segíteni? Egyszer sikerült, a többi kudarc volt. Elégszer csináltam már, hogy biztosan tudok részletesen válaszolni arra, hogy mit csinálok, szóval valószínűleg elég gyorsan tudnál segíteni... köszi...
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
2070 g metilamin.HCl
1280 g NaOH
5000 ml metil-alkohol

Alkohol egy 10 literes kancsóba, jól záródó kupakkal, az összes Methylamine.HCl-t a kancsóba, rázza és várjon egy kicsit, amíg a legtöbb feloldódik, majd tegye a kancsót egy nagy vödörbe jeges vízzel, és adagonként adagolja hozzá a NaOH-t. Rázza meg és várja meg, amíg a kancsóban lévő nyomás ismét megszűnik, majd adja hozzá a következő adagot. Amikor az összeset hozzáadtuk, és a nyomás megszűnt, szűrjük át egy nagy kávészűrőn, hogy eltávolítsuk a sót. Öblítse ki a szűrőben lévő sót még egy kis metanollal. Minél hidegebb, annál kevésbé büdös, de büdös lesz.
Ez nagyjából 20%-os metil-amin oldatot ad metanolban (tömeg szerint, mindig tömeg szerint).
Ez az oldat emellett vizet is tartalmaz, egészen pontosan kb. 580 ml-t. Ha meg akarunk szabadulni a víztől, akkor KOH és CaO (égetett mész) keverékével kell szárítani a keveréket - 2 kg ebből elég lesz.
Alternatívaként NaOH helyett nátrium-metoxid is használható, ez közvetlenül metanolban vízmentes metil-amint eredményez.
Ezzel a módszerrel akár 30% is elérhető, de nem ajánlott. A 20% is megfelel.
 
Top