Cannabidiol (CBD) izomerizációja pszichoaktív kannabinoidokká

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Refulx = Visszaadja a cseppeket a fűtőoldatba? Nem, ilyenek nincsenek.

De van 2 ilyenem:
JQKSLAHJt3


És 2 spirálcsővel a belsejében.


Nincsenek lombikjaim, mert csak üvegekkel dolgozom. Azon gondolkodom, hogy átnevezem magam Jarryre.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Jarry, kérjük, próbáljon meg hozzáadni néhány gumidugót, amelynek belsejében lyuk van, hogy illeszkedjen a kondenzátorhoz.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
A CBD izomerizációja THC-vé citromsav használatával

Kérjük, legyen biztonságos, legalább tegyen úgy, mintha profi vegyész lenne a kísérlet elvégzésekor, viseljen szemüveget és kesztyűt, és legyen kéznél egy tűzoltó készülék.

Fontos megjegyezni, hogy ezt az eljárást úgy tervezték, hogy könnyen hozzáférhető anyagokat és reagenseket használjon, és a CBD-t a lehető leghatékonyabban alakítsa át THC-vé, mind a hozam, mind az időhatékonyság szempontjából, és nem hasonlítható össze a professzionális laboratóriumi technikákkal.

Reagensek.
Citromsav
CBD
Desztillált víz
Nátrium-hidrogénkarbonát vagy nátrium-karbonát
Nem poláris oldószer

Felszerelés:
Kis lombik (a forrásban lévő lombikot csak félig töltsük meg)
kis leibig kondenzátor (200 mm-es elég lesz)
Kis szivattyú a kondenzátorhoz, akváriumi szivattyú is lehet.
Kis cső a kondenzátor illesztéséhez
Kis vödör a szivattyúhoz
A lombikhoz megfelelő hőforrás, lehetőleg egy mágneses keverővel ellátott fűtőköpeny.
PH-tesztcsíkok
grammra pontos mérleg
adagoló tölcsér


Izomerizáció.

Határozza meg a tétel méretét, majd határozza meg, hogy mennyi vizet szeretne használni. Akár 1gr H2O:1gr CBD is lehet, de több vizet is használhat, hogy a mechanika egy kicsit könnyebb legyen. Az 1g-os tételekhez általában 5g vizet használok, az 5g-os tételekhez általában 10g vizet használok.

Adja hozzá a kívánt mennyiségű desztillált vizet a forrásban lévő lombikhoz egy kis keverőpálca segítségével. Ehhez adjunk legalább 15 tömegszázalék vízmentes citromsavat, élelmiszeripari minőségű vízhez. (Tehát 1g víz 0,15g citromsavat fog tartalmazni, nem számít, hogy mennyi CBD-t használsz). Csatlakoztassa a reflux kondenzátort a lombikhoz, és rögzítse fémkapcsokkal és csőbilincsekkel. Töltse meg a kondenzátort, és hagyja folyamatosan járni az akváriumszivattyút. Kapcsolja be a keverést ~75 rpm-re, melegítse ~120C-ra, és forralja fel az oldatot. Refluxoljon 4 és 12 óra között, a kívánt CBD/D8/D9 keveréktől függően. Minél tovább tart a reakció, annál több D8-at és annál kevesebb D9-et kapunk. Én a 8 órát részesítem előnyben. Futtathat kis tételes teszteket, hogy megnézze, milyen refluxidőkkel kapja meg a kívánt terméket. Ha 100%-os D8-at szeretne, futtassa a reakciót 10-12 órán keresztül, vagy amíg a teszt negatív nem lesz.

Utókezelés.

Semlegesítés: A megadott idő letelte után kapcsolja ki a hőforrást, és hagyja, hogy az oldat szobahőmérsékletre hűljön. Ne feledje, hogy a célpont vízben nem oldódik, és szobahőmérsékleten szilárd anyag. Lehűlés után a lombikban nagy darab szilárd termékdaraboknak kell lebegniük a víz tetején, és a lombik falához kell tapadniuk. A citromsavat némi nátrium-hidrogénkarbonáttal semlegesíted (3 mol nátrium-hidrogénkarbonát 1 mol citromsavhoz). A bikarbonátot közvetlenül az oldatodhoz adhatod, és tesztelheted a pH-t, vagy készíthetsz tömény bikarbonátoldatot, és azt is hozzáadhatod a lombikodhoz, ez nem sokat számít. Teszteljük pH-papírral, hogy megerősítsük a ~7-es pH-t (nem kell pontosnak lennie, 6-8 is jó).

Extrakció.

Ezután ebben a lombikban adjon hozzá egy adag NPS-t. kísérleteznie kell, hogy pontosan megnézze, mekkora a legkisebb mennyiség, amit használhat, de a célmolekulája könnyen oldódik DCM-ben vagy EtOAc-ban szobahőmérsékleten. egy 5 g-os tételhez általában ~20-30 ml DCM-et használok. forgassa meg az NPS-t, és látni fogja, hogy a terméke feloldódott. Válassza le a vizes fázist és dobja el (én ezt egy elválasztó tölcsérben teszem). Mossa ki az NPS-t ugyanannyi dH2O-val (20 ml NPS 20 ml dH2O-val), hogy eltávolítsa a termékben fizikailag csapdába esett/becsapódott szennyeződéseket. Válasszuk újra szét. Ha a szerves fázis zavarossá válik, akkor némi vizet vett fel. Szárítsuk meg MgSO4 segítségével, amíg az oldat ismét tisztává nem válik. Dekantáljuk vagy szűrjük az MgSO4 eltávolításához.

Izoláljuk a terméket.

A termék most már feloldódott az NPS-ben. Ideális esetben ezt az NPS-t kivonhatja és újrahasznosíthatja, így jelentősen csökkentheti a költségeket és a környezetre gyakorolt hatást. Ha ez nem lehetséges, egyszerűen felmelegítheti az oldatot, hogy az NPS elpárologjon. Ezt a műveletet jól szellőző helyen végezze el.
 
View previous replies…

XenocodeRCE

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Azt hittem, az NPS azt jelenti, hogy "új pszichoaktív anyagok" ?
 

leonQuez

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 10, 2022
Messages
8
Reaction score
16
Points
3
@William Dampier uram ı tudja készíteni az alacsony thc rügyeimet... tudja ı készíteni ezt és spray asetone rügyet
 

edyf0101

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
3
Reaction score
4
Points
1
Üdvözlünk mindenkit!
Miután elolvastam ezt a szálat, úgy döntöttem, hogy a CBD izomerizációját citromsavval végzem.
Vettem 100g CBD izolátum 99% -ot 100 USD-ért (Európából származom), vízmentes citromsavat és etilacetátot, és beszereztem egy alapvető desztillációs készletet, soxhlet extrahálót és egy fűtési keverő dolgot.
Én 10g CBD-t használtam.
Este 7 órakor kezdtem el csinálni. A CBD bejutása a laposfenekű lombikba kihívás volt, a tölcsér eltömődött és keményen megszilárdult, kisebb pazarlás. Tippek más újoncoknak, használjatok egy rögtönzött papírtölcsért.
~+20g előzőleg desztillált vizet 3g citromsavval szintén hozzáadtunk, és addig kevertük, amíg fel nem oldódott.
A refluxálás szinte azonnal változást mutatott, olyan volt, mintha arany takony folyna a vízben.
Ez néhány óra alatt egyre nőtt. A fejlődés lelassult, hőmérsékletet mértem, és 100c-nál volt, kicsit feljebb állítottam, de a fűtőberendezésemen nincs Celcius-mérő, és csak higanyos hőmérőm van, így a pontos és gyors mérés nem volt könnyű, mivel nem tudtam hozzáférni az oldathoz, amíg refluxált.
A 8 órás jelzésnél levettem a tűzről és hagytam kihűlni. Ekkor már hajnali 4 óra volt, és elaludtam, egy éjszakán át ült és megszilárdult az alján, szétterítve világos aranyszínűnek tűnt.
Hozzáadtam 50g+ etil-acetátot és gyorsan feloldódott, ezt aztán egy elválasztó tölcsérbe tettem és szándékosan hátrahagytam a szerves fázis egy részét, hogy elkerüljem a vízszennyezést és félretettem a további feldolgozáshoz.
A desztilláció most kezdődött, és 2 óra alatt befejeződött, miután maradt egy résnyi az NPS-emből, egy alumínium szódásüveg aljába öntöttem. Fentre tettem egy fúvóventilátort, alul pedig fűtést alkalmaztam, lehet, hogy mégis nagyon felforrósodott.
Gyorsan kiszáradt, és egy sötét borostyánszínű tócsa maradt, ami rendkívül ragadós volt.
A termékről vannak képeim, de másról nem sok mindenről.


Néhány kérdésemre szeretnék választ kapni valakitől, aki tudja.
1) Hogyan tudom kideríteni, hogy mennyi D9/D8-t készítettem?
2) A terméket a szabadtéri párolgás során nagyon magasra melegítettem és nem vagyok biztos benne, mi történhet, ha ezt magas hőmérsékletre hozom az NPS-emmel és a szabadtérrel, hogy reagáljon?
3) Szeretnék még egy desztillációt végezni a, hogy a nem reagált CBD-t, D9-et és D8-at elválasszam egymástól. Láttam, hogy milyen hőmérsékletre lenne szükség, és aggódom, hogy azonnal lehűl a csőben, és nem fogom tudni kivenni a terméket. Az egyetlen megoldásom, amit el tudok képzelni, a következő:
a) Húzzon egy vákuumot, hogy csökkentse a forráspontot.
b) Szivattyúzzunk forró forró vizet a liebig kondenzátoromba, hogy segítsük az átáramlást.
c) A kettő kombinációja.
4) Érdekelt, hogy a pTSA és a toluol segítségével egy nagyon tiszta reakciót végezzek egy papíron, amit láttam. Ahol én élek, a toluol egyre nehezebben kapható tiszta formában a környezeti veszélyei miatt, és a pTSA további bonyolultsági réteget adna hozzá. Érdemes-e egyáltalán egy kezdőnek folytatni?


Remélem, hogy vagy szórakoztatott, vagy tanult valamit ebből a bejegyzésből.
 

Latin King

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 24, 2023
Messages
31
Reaction score
16
Points
8
1. laboratóriumi vizsgálatot kell végeztetnie. európában ez probléma lesz, mert nem sokan tudnak pontot tenni rá, és a laboratóriumok nem engedik meg, hogy mintákat küldjön nekik.
2. Kerülje a magas hőmérsékletet, amennyire csak lehet, néhány d9 d8-á vagy cbn-é változik.
3. Csak kromatográfiával lehet szétválasztani.
4. nem igazán. az emberek jó hozamot érnek el heptánnal és hcl-el, valamint más könnyen beszerezhető anyagokkal is.

@edy semlegesíteni kell a citromsavat, és szódabikarbónával és vízzel öblíteni. ez eltávolítja a nátrium-citrátot és a semlegesítés során keletkező sót is.

A mosás forró vízzel is elvégezhető, nem szükséges nps. utána lehet desztillálni nps nélkül is.

Szintén ne nézze a reflux időt. csak csináljon egy sugár tesztet, hogy lássa, mennyi cbd alakult át, és állítsa le, amikor a legtöbb megtörtént.
 

edyf0101

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
3
Reaction score
4
Points
1
Ezt semlegesítettem, bocsánat, hogy ezt nem vettem bele.
Köszönöm a válaszokat.
Ha HCl-t veszek, akkor akár pTSA-t is kaphatok, mert mindkét dologhoz kell egy ok, hogy megvegyem őket.
Alapvetően minden érdekes vegyszert magamnak kell szintetizálnom.
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
van-e pszichoaktív tulajdonsága? mennyire erős?

mennyi desztillátumot kaptál 10g cbd-ből?
 

blosuetoday

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
44
Reaction score
31
Points
18
Körülbelül mennyi pszichoaktív anyagot kaphatok 100 g CBD Izolátum 99%-ból?
 

edyf0101

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
3
Reaction score
4
Points
1
Itt nem kémikusról van szó.
Ezt a https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8011986/ CBD izomerizációs tanulmányt a Google-on találtam. Van néhány grafikon arra vonatkozóan, hogy mennyi a néhány különböző módszer.
Láttam online, de nem tanulmányokat, amelyek azt mondják, hogy a citromsav desztillált vízben 120c-nél 8 órán keresztül végzett módszer, a legegyszerűbb egy kezdő számára, ~45% -os hozamot ad a D9THC-nek, amit a legtöbb ember szeretne, azonban nagyjából ~45% D8THC-t és némi nem reagált CBD-t is kap. Olvassa el az egész szálat, találja meg, hogy melyik módszert szeretné, és keressen online egy forrást, ahol leolvashatóak a mennyiségek.
 

Latin King

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 24, 2023
Messages
31
Reaction score
16
Points
8
A hozam a savtól, az nps-től és az időtől függ. a citromsav és a zeolit könnyű, de nagyon alacsony a hozam! az alacsony alatt 50%-ot vagy kevesebbet értek, ez borzalmas!
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
hogyan lehet a lehető legtöbb delta-9-et beszerezni?
 

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2022
Messages
37
Reaction score
6
Points
8
A CBD-nek izomerizálnia kell a THC-t 95%-os etanollal? Használhatok 99,9%-os etanolt? Milyen pH-ra van beállítva a jégecetsavval?Hány órán át tart a reflux a legmagasabb 9-THC hozammal?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Az abszolút EtOH nyilvánvalóan a legjobb, de fontolja meg a költségeket... megéri, ha elegáns kémikus szeretne lenni
 

weeds

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
9
Reaction score
4
Points
3
THC-t szeretnék hozzáadni a CBD fűhöz. Csak ezt kell csinálni?
1 - reflux 100g CBD izolátum etanolban és savban 4-8 órán keresztül, az ebben a szálban található módszerrel.
2 - egy fecskendővel adjuk hozzá a THC oldatot körülbelül 200g? CBD virághoz.
 
Top