Efedrin kivonása növényekből

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Lehetséges-e az efedrin kivonása aqua Regia segítségével, és meg tudja-e magyarázni, hogyan?

Köszönöm 🙂
 

ngn

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Helló, az interneten olyan információkra bukkantam, amelyek szerint az efedrában található elsődleges alkaloidok az L-efedrin és a D-pszeudoefedrin, néhány más nyom-alkaloiddal együtt. Azt hiszem, rájöttem, hogyan lehet az efedrából hidroklorid efedrint és hidroklorid pszeudoefedrint kivonni és szétválasztani a kettőt.

Tudna tanácsot adni, ha további metamfetamin-szintézist folytatnék olyan módszerekkel, mint a jód/piros foszfor, használjak-e hidroklorid L-ephedrint, hidroklorid D-pszeudoephedrint vagy a kettő keverékét? Van-e hatása az L/D-nek a metszintézisre? Köszönöm.:love::love::love:


Nehézségekbe ütköztem a következő fogalmak megkülönböztetésével: efedrin és pszeudoefedrin, királis L/D, optikai rotációs L/D, és nem vagyok biztos benne, hogy ezek mennyire befolyásolják a metszintézist.:cry::cry::cry:
 

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
15 gramm port használtam, minden grammhoz 1,656 ml szükséges, tehát 15 gramm 24,84 ml, de az etanol és a naftát a porba öntve sárrá változott. Elnézést, Nagy Isten, hogyan szűrhetném le? Egyáltalán nincs folyadék, az egész sár.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
több oldószer hozzáadása, mi a probléma?
 
View previous replies…

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
453 gramm por felhasználásával 750 ml oldószert használtak fel.
 

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Úgy érti, nem számít, hogy mennyi oldószert öntött? Lehet 15 grammot több oldószerbe áztatni?
 

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Van egy egyszerűsített módszer, amelyet teszteltünk. Hová kerül az első lépésben 10 percig etanollal történő melegítés után kapott por? A második részhez van fenntartva? De a második részben 3 napig áztatjuk az etanolt és 2 napig a naftát, majd a két szűrt folyadékot összeolvasztjuk. Az összeolvasztás után egy fekete anyagot kapunk sok olajjal. Én nem látok porszerű fehéret.
 

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Továbbá a fű porrá őrlése és etanolban vagy naftában való áztatása sötétzöld folyadékot eredményez. Szívószűréssel 4-5-ször megszűrtem, és a színe még mindig sötétzöld.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Nem értem, hogy miről beszélsz. Meg tudná írni világosabban a kérését, kérem?
 
View previous replies…

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
A kivonás lépésről lépésre történt, de a végtermék nem fehér por volt. Egy egyszerűsített változatot használtam, és minden lépés a fentiek szerint történt. Az oldószerben való áztatás után a két oldószert egyesítettük, és szárítás után egy feketét kaptunk, nem. Ez egy sötétzöld folyadék.
 

Attachments

  • RWP3csXFBC.jpg
    RWP3csXFBC.jpg
    4.1 MB · Views: 221

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Elméletben az efedrin ott van. Csak ki kell vonni. Vannak más anyagok is. Teljesen el kell párologtatnia a folyadékot és kristályosítania kell az efedrint. Valószínűleg itt flash kromatográfiára van szükség.
 

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
A fentiek szerint, amit mondtál, a tortalapra tettem, de még nem láttam fehér port a folyadék elpárolgása után. Ez hiba a műveletemben? Pedig a fenti módszered szerint készítettem.
 

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Használhatom ezt a módszert?

1000 gramm (1 kg) efedra por

5000 ml víz

3000 ml benzin

100 gramm konyhasó

20 gramm nátronlúg

100 ml tömény kénsav

1000 ml xilol

módszer:

A port víz, benzin, só és szóda keverékében 24 órán át áztatjuk.

Szűrjük le az oldatot és töltsük át a tartályba

Adjunk hozzá kénsavat, sót és xilolt.

Melegítés 50 Celsius-fok alatti hőmérsékleten 2-3 órán át

Az efedrint tartalmazó üledék leválasztása és szárítása
 

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Ez a módszer jónak tűnik, de a tömény kénsavat nehéz beszerezni az én országomban.
 

K.1

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Próbálta már ezt a módszert? Milyen volt a hozam?
 

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Ezt a módszert egyik afganisztáni barátomtól tanultam. Azt mondta, hogy ezzel a módszerrel vonják ki az efedrint, de én még nem próbáltam ki, mert kénsavat keresek.
 

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
30 gramm efedrin 1 kilogramm efedrából
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18

Az elkövetkező hónapokban megpróbálok egy extrakciót és az eredményeket közzétenni.
 

nobody66

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Szia testvér, kipróbáltad már? Mi az eredmény? Sikerrel jártál ezzel a módszerrel?
 
Top