Az L-metről a D-metre

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Tud valaki segíteni abban, hogy megérthessem, hogy lehetséges-e a "levmetamfetamin 50mg" tartalmú generikus orrspray inhalátorok segítségével d-meth-hez jutni.
https://bbgate.com/threads/methamphetamine-synthesis-vicks-inhaler.4974/#post-46343 Ezek az utasítások elméletben működnek?
Vagy az Amphibian által megadott fenti racemizációt és felbontást kell használnom? Vagy a 41Dxflatline stb?
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Bár ez működne... néhány ilyen vegyi anyagot nehéz beszerezni, vagy veszélyes lehet, mint a felhasználónevem, helyette használjon naproxent, és használja a pápa-barackot a NASID Naproxennel. A teljes útmutatót az alábbiakban tettem közzé
 
View previous replies…

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
A kidolgozást már korábban közzétették, de ismét

Ez a ....

Az N-metil-amfetamin optikai felbontásának mechanizmusának tanulmányozása a diasztereoizomer só kialakulásán keresztül a Pope-Peachey felbontási módszerrel, amint azt a retorzió később tárgyalja

https://sci-hub.wf/10.1016/s0957-4166(00)86170-4

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0957416600861704


refenciák és megjegyzések
I.) Newman,P. Optical Resolution Procedures for Chemical Compounds, vols.l-3, optical Resolution Informztion
Catre, Manhattan College, New York, 1978-84;

2.) Jacques,J.; Collet,A.; Wilen,SH. Enantiomers, Racemates and Resolutions, Wiley and Sons, New York,
1981,378.p.

3.) Fogassy,E.; hsz,M.; Faigl,F ; Rohonczy,J, Ecsery,Z. J.Chem.Soc.Perkin Trans.2, 1986, 1881
4.) Pope,W.J.; Peachey,S.J. J.Chem.Soc.,1899,75,1066

5.) 7,84 g (0,0525 mol) racém N-metilamfetamin és 9,73 g (0,0525 mol) racém N-
metil-amfetamin-hidrokloridot 70 ml absz. etanolban feloldottuk, és 7,91 g (0,0525 mol) R,R-
tartaxinsavat 56 ml absz. etanolban. Mindkét törzsoldatot tizenöt térfogatrészre osztottuk térfogat szerint egy
A keverékeket 15, 90 percig, majd 5, 24, 1 IS
órán át, majd a csapadékot leszűrtük és megszárítottuk. Mindegyik só 0,4 g-jából a bázist ccNaOH-val szabadítottuk fel.
és a vizes fázisból dicblorometbánnal extraháltuk.
6.) Minden kísérletet ugyanazon a munkapadon, 2Ul'C szobahőmérsékleten végeztünk. A következő törzsoldatok
racemát és a reszolválószer oldatát használtuk a tömegmérések hibájának elkerülése érdekében. Az összes felhasznált lombik
azonos méretű és alakú volt
7.) A sók tartarát- és hidrokloridtartalmát potenciometriásan határoztuk meg RADIOMETER-rel.
85 TTT automata titrátorral 0,1 N NaOH és 0,1 N AgNO, segítségével határoztuk meg.
8.) A fajlagos forgásokat Perkin Elmer 241 polarhneterrel mértük. A fajlagos forgást a
optikailag tiszta R-N-metil-amfetamin [a]: - -18,90 (c 0,1, IN HCI).
9.) A sókat szűréskor nem mostuk. A sókban található kis mennyiségű hidroklorid valószínűleg a következőkből származik
a só felszínére tapadt és megszáradt anyalúgból származik.
10.) Ez összhangban van az eredményekkel3 , miszerint az R-l II a stabilabb só, mint az S-1.11.

Ha többet szeretne, akkor is olvassa el az alábbi retortát minden kell a https://sci-hub.wf által nagyban bár ;)

Ehelyett ebben a csavarban , csak fél ekvivalens királis amin van használva. Helyette egy olcsóbb, optikailag inaktív aminbázis fél ekvivalensét használjuk. Ez nem csak olcsóbbá teszi az eljárást, de drámaibb különbséget eredményez az oldhatóságok között. A kívánt (d)-(+)-enantiomer konjugált bázisa a királis amin konjugált savával együtt kristályosodik ki, nagy szelektivitással. Így az oldatban a (l)-(-)-naproxen oldhatóbb sóterméke és az achirális amin marad vissza.
 
Last edited:

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Nem fogom megkönnyíteni, hogy ki kell számolnia a mólokat.
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Rengeteg kristályosításra lesz szüksége, már csak azért is, mert a mentol és a kámfor benne lesz a termékében.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ezt az állásfoglalást a múltban olvastam, és ez az egyetlen, amely azt mondja, hogy RR-borkősav(d-borkősav vagy L+borkősav) használatával az N-metilamfetamin R enantiomerje a szilárd anyagban marad.
Sokszor újraolvastam, hogy megértsem, miért, és még nem értettem, azt mondanak, amit akarnak ebben a kísérletben, de biztosíthatom és bizonyíthatom, hogy több száz elvégzett felbontás után az N-metil-amfetamin R enantiomerje RR-borkősav használatával a folyadékban marad, ez tény, még ebben a kísérletben is.
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Hiányzik a "csavar" vagy a retorzió helyett a naproxen helyettesítésére szolgáló retorta, azt hiszem? Ahelyett, hogy a -borként vagy L+borként használná a naproxent.

Ez nem csak olcsóbbá teszi a folyamatot, de drámaibb különbséget eredményez az oldhatóságok között. A kívánt (d)-(+)-enantiomer konjugált bázisa a királis amin konjugált savával együtt kristályosodik ki, nagy szelektivitással. így az oldatban a (l)-(-)-naproxen oldhatóbb sóterméke és az achirális amin marad.
 
Last edited:
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Én csak az általad küldött link dokiról beszéltem, nem a naproxen folyamatáról.
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Az egész alapja a pápa barackos... csak variációk nd, hogy lehet, és már használták racém met vissza L
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Az én esetemben nem arról van szó, hogy csinálok dobni egy logikusabb módon meglátjuk, ha elérem teljesen megvan részben jelenleg.
Mindenesetre itt tesztelt sok sav még naproxen és úgy tűnik, hogy az O,O'-dibenzoyltartarinsav jobban működik( én nem használom ezt a)
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Bocsánat, nem hiszem, hogy ezt teljesen megértettem. Nem próbálom a racémát d- és l- és szeparáltra felbontani. Azt próbálom megérteni, hogy lehetséges-e az l- racémiává visszaforgatni. Amivel kapcsolatban még mindig zavarban vagyok, mivel nem tudom, hogy elírtad-e. Ez a munka arról szól, hogy racém metamfetaminnal töltjük fel, és a borkősav 1 rész HCl-vel és 1 rész naproxennel helyettesítjük a szétválasztáshoz? Ismétlem, azt próbálom megérteni, hogy lehetséges volt-e az AIBN/Thiol helyettesítésével az orrinhalátorokból származó l-ból racémá alakítani. Kérem elnézést a zavarodottságomért. Köszönöm szépen.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Azt mondta, hogy csak melegítés l izomer keveréke ebből a módszerből racém lesz.
Im dolgozik egy másik lehetőség
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Thr alábbi megjegyzése helyes. De a megfelelő mólokkal akarja helyettesíteni.
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Azt próbálom megérteni, hogy lehetséges-e az l- racémává történő újrahasznosítása.


Igen, haver, ezt már mondtuk.
Ezt RRR-nek nevezik felbontott racemát és újrahasznosított felbontás VAGY

Felbontás-Racemizálás-újrahasznosítás


Szeparálod a naproxen vs L+borkősavval

Hő likőr L met naproxennel és ez átalakul DL metává túlórában.

Újra szétválasztja naproxennel

Melegítsd újra, hogy DL

Többre nincs szükség, és a jelentésben minden részletesen le van írva. Ehelyett a naproxent a specifikációban szereplő moláris ammóniákban kell elolvasnia mind a retortát, mind az eredeti pápai barackot, hogy megértse, mit kell tennie.


Felbontás-Racemizáció-Recycle
Elég világos, hogy mit kell tennie. Sajnálom, hogy nem érted, mert már így is elég világos, hogy mit kell csinálni.

Több mint elég információ volt itt minden ÚJBÉLA számára, hogy elkezdhesse.
 
Last edited:

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Talán ha még egyszer bemásolja, talán megértem. Talán Nobel-békedíjat kellene kapnod a csodálatos felfedezésedért, vagy talán inkább meg kellene spórolnom a pénzemet, és nem pazarolnom az időmet. De azért köszi.
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
7,84 g (0,0525 mol) racém N-metilamfetamin és 9,73 g (0,0525 mol) racém N-
metil-amfetamin-hidrokloridot 70 ml absz. etanolban feloldottuk, és 7,91 g (0,0525 mol) R,R-
tartaxinsavat 56 ml absz. etanolban. Mindkét törzsoldatot tizenöt térfogatrészre osztottuk térfogat szerint egy
A keverékeket 15, 90 percig, majd 5, 24, 1 IS
órán át, majd a csapadékot leszűrtük és megszárítottuk. Mindegyik só 0,4 g-jából a bázist ccNaOH-val szabadítottuk fel.
és a vizes fázisból dicblorometbánnal extraháltuk.
6.) Minden kísérletet ugyanazon a munkapadon, 2Ul'C szobahőmérsékleten végeztünk. A következő törzsoldatok
racemát és a reszolválószer oldatát használtuk a tömegmérések hibájának elkerülése érdekében. Az összes felhasznált lombik
azonos méretű és alakú volt
7.) A sók tartarát- és hidrokloridtartalmát potenciometriásan határoztuk meg RADIOMETER-rel.
85 TTT automata titrátorral 0,1 N NaOH és 0,1 N AgNO, segítségével határoztuk meg.
8.) A fajlagos forgásokat Perkin Elmer 241 polarhneterrel mértük. A fajlagos forgást a
optikailag tiszta R-N-metil-amfetamin [a]: - -18,90 (c 0,1, IN HCI).
9.) A sókat szűréskor nem mostuk. A sókban talált kis mennyiségű hidroklorid valószínűleg a következőkből származik
a só felszínére tapadt és megszáradt anyalúgból származik.
10.) Ez összhangban van az eredményekkel3 , miszerint az R-l II a stabilabb só, mint az S-1.11.

Ha többet szeretne, akkor is olvassa el az alábbi retortát mindent kell a https://sci-hub.wf által nagyban bár ;)

Ehelyett ebben a csavarban , csak fél ekvivalens királis amin (naproxen) van használva. Helyette egy olcsóbb, optikailag inaktív aminbázis fél ekvivalensét használjuk. Ez nem csak olcsóbbá teszi az eljárást, de drámaibb különbséget eredményez az oldhatóságok között. A kívánt (d)-(+)-enantiomer konjugált bázisa a királis amin konjugált savával együtt kristályosodik ki, nagy szelektivitással. Így az oldatban a (l)-(-)-naproxen és az achirális amin oldottabb sóterméke marad vissza.
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Ehelyett ez a naproxen kutatás volt az alapja... semmi új csak régi dolgok, de tegyük 2 és 2 és bingó volt a neveo az ideális Pápai-Peachy. Ennek a felbontásnak gyakorlati alkalmazása lehet, mert a felbontás hatékonysága ugyanabban a tartományban van, mint a borkősavval, de 1 mol bázis felbontásához csak 0,25 moláris egyenértékű felbontószerre van szükség. Chirality 11:373-375, 1999. © 1999 Wiley-Liss, Inc.

A borkősavval szemben 0,5-0,25 molal kevesebbet használna.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
@azides Azt hiszem, nehezen érted a saját információidat, az enyémet, vagy általában ezt a témát. Ez BS, ez a szál már régen halott volt, nem tudom miért rugdosod tovább.
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Mi a kérdés mate.... ? még akkor is, ha oldatban a mononátrium d-tartarát ezután előnyösen vízben oldódó sót képez a d-metamfetaminnal, míg az l-metamfetamin (még mindig szabad bázisú formában maradva) nem poláros oldószerrel kivonható...

Azt hiszem, nehezen érti meg... ez valóban életképes.



h ttps:// www.reddit.com/r/TheeHive/comments/18ycbjh
1Azol
- 6 nappal ezelőtt

A naproxen érdekes reagens lenne a királis amin felbontásához

PsychedStrawberry
- 6 nappal ezelőtt

Hogyhogy?



SunderedValley
- 6 nappal ezelőtt

Ezt már korábban is csinálták IIRC.
Elég keményen gyorsolvastam, de a konszenzus úgy tűnt, hogy "nagyon jól működik néha még olcsóbban is meg lehet csinálni más módszerekkel". Vagy itt, a drugnerds subon vagy a Vespiaryn kellene lennie.


1Azol
- 6 nappal ezelőtt

Hozzáférhető, enantiomertiszta, hasznos karbonsavfunkció, nagy pi-rendszer, aril-metoxi, mindezek alapján hasznos jelöltnek tűnik, az utolsó két leíró tényező miatt különösen érdekes lehet.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Oké, küldök neked egy PM-et, és továbblépünk, rendben? Mindenem megvan, ami ehhez szükséges, és nincs jobb dolgom, úgyhogy lássuk, hátha engem is hívővé lehet tenni.
 
View previous replies…

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
A soldadoDeDrogas beszélgetés után nem egy új méh. De valószínűleg egy tanuló lárva. Nem sértés mindannyian kezdtük nagyjából sztrájk TS2 könyvek. (Ez mindenki másnak), mint ő már megkapta a mélyreható beszélgetés.



Mindenesetre, amikor ez a reakció ez lehet minősíteni félig könnyű és érthető EASY valaki, mint én, ami közepesen könnyű, hogy nehéz egy új commer



Ez mind egy post.2 héttel ezelőtti bejegyzésből származik.







Notdrugs



Nemrég hallottam, hogy néhány laboratórium a Naproxent (mint a NSAID) enantiopure savként használja. De erről a módszerről egyáltalán nem találtam semmilyen infót, így tényleg nem tudom biztosan megmondani.



Én kutatok...





u/Notdrugs



Valószínűleg ezen a retorzión alapul? Ahogy korábban mondtam... A trükk az, hogy meg kell találni a legolcsóbb optikailag aktív savat, ami az egyik izomerhez kötődik, de a másikhoz nem, és ami az oldhatóságot kellően megváltoztatja ahhoz, hogy az egyik terméket (legyen az a nem reagált szabadbázis vagy a reagált amid, szulfonát vagy bármi) át lehessen mosni egy másik oldószerbe (ami nem keverhető az első oldószerrel), így a végén az egyik izomer az első oldószerben, a másik izomer a második oldószerben oldódik. Ez alapján mit gondolsz.



http://www1.udel.edu/chem/sametz/Sa..._Diastereomeric_Salt_Formation__Naproxen.html



Akkor nem drogok válasz...





Notdrugs

- 13 nappal ezelőtt - Szerkesztve 13 nappal ezelőtt



Ez tényleg érdekes! Látom, hogy ezek a kikötések sokkal könnyebbé teszik a kereskedelmi termelést. Nem túl gyakran kapunk "ömlesztett gyártási részleteket" alaputasításban körvonalazva, úgyhogy köszönöm.



Később, ezen a héten

még akkor is, ha oldatban a mononátrium d-tartarát ezután előnyösen vízben oldódó sót képez a d-metamfetaminnal, míg az l-metamfetamin (még mindig szabad bázisú formában maradva) nem poláris oldószerrel kivonható...



Azt hiszem, nehezen érti meg... ez valóban életképes.



https://www.reddit.com/r/TheeHive/s/J1b0573Y7V



https://www.reddit.com/r/TheeHive/comments/18ycbjh
1Azol

- 6 nappal ezelőtt



A naproxen érdekes reagens lenne a királis amin felbontásához



PsychedStrawberry

- 6 nappal ezelőtt



Hogyhogy?







SunderedValley

- 6 nappal ezelőtt



Ezt már korábban is csinálták IIRC.

Elég keményen gyorsolvastam, de a konszenzus úgy tűnt, hogy "nagyon jól működik néha még olcsóbban is meg lehet csinálni más módszerekkel". Vagy itt, a drugnerds subon vagy a Vespiaryn kellene lennie.





1Azol

- 6 nappal ezelőtt



Hozzáférhető, enantiomertiszta, hasznos karbonsavfunkció, nagy pi-rendszer, aril-metoxi, mindezek alapján hasznos jelöltnek tűnik, az utolsó két leíró tényező miatt különösen érdekes lehet.



Akkor miért jobb az én posztom



Nem, nem fogok részleteket adni, mint a hőmérséklet és az idő, ez mind az ORIGINÁLIS pápa peachy.



Nem, ha kap DCM benzol stb. stb. nem fogom megmondani, hogy megfelelő oldószert használjon, mivel minden a USE THE FUCKING SEARCH ENGINE Google, itt kaptár, stb... lesz minden válasz.



És nem, nem fogom kiszámolni a molokat. És ha még 1 ember, aki megkérdezi tőlem a konkrétumokat idő stb...



...akkor nem veszek tudomást róla, minden jól dokumentált...



Ismét mindenki számára még 1 alkalommal



Notdrugs



Nemrég hallottam, hogy egyes laborok a Naproxent (mint a NSAID) enantiopure savként használják. De erről a módszerről egyáltalán nem találtam semmilyen infót, így tényleg nem tudom biztosan megmondani



Én kutatok...





u/Notdrugs



Notdrugs



- 13 nappal ezelőtt - Szerkesztve 13 nappal ezelőtt







Ez tényleg nagyon érdekes! Értem én, hogy ezek a kikötések mennyivel könnyebbé teszik a kereskedelmi termelést. Nem túl gyakran kapunk "ömlesztett gyártási részleteket" alaputasításban körvonalazva, úgyhogy köszönöm.



Ismét az elmélet L VICKS D meth . Lehetséges, igen. Megteheti-e valaki, aki nem egy mdma nem jól dokumentált útvonalat fejlesztett ki, igen. Lehet valaki kérdezi, hogy használhat-e 40% etanolt , DSMO vs DCM stb stb nem állnak készen .



Lehet-e MDA / MDMA-t készíteni kávéból / kávésavból vagy hasonlóból... igen. Vajon 12%-os élesztés-költség arányban életképesnek tűnik, amikor a piperonal-acatát vagy más analógok fillérek a $ és 1-2 lépésben piperonal és onnan safrole vagy izosafrole ... csak azért, mert lehet, nem jelenti azt, hogy 10g vicks inhalátorok beszerzése "költséghatékony" lesz.

Lehet, hogy ásni kell bárkinek, aki olvassa, de bárki, aki érti a ts2-t, hogy a saját prekurzorokat vagy preprekurzorokat készítsen, ennek van értelme. Ha követte, mint egy térkép és iránytű, és nem egy recept.

Míg mindenki azt akarja, hogy annak A+B + folyadék + hő legyen a kémiai X és ez az idő 0-80-95%-ában működik.

Van egy idő, amikor megpróbálod, hogy torta, de kenyeret csinálsz.

Mint például, hogy 1 sok szénhidrátot adunk hozzá stb stb stb. Az átkristályosítások és a polimorfizmus vagy a szeparált entiomenerek elválasztása önmagában egy művészet.

Sajnos a cuccom NOVEL MDMA és MDP2P előállítása és kevésbé királis reszolválás, de elég barackosan tudom olvasni a pápát, hogy 99% -os támogatottsággal álljak, és ha valaki lyukakat akar szúrni, akkor legyen. És én fogok beszélni, de kérem, nem, milyen oldószer kérdéseket vagy számítások mols mindent korábban közzétett, és ez def életképes
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Ismét minden ki van írva minden életképesebb, mint a korábban kiírt AIBN kisebb környezetben.

De ne feledje, hogy tényleg érdekes! Látom, hogy ezek a fenntartások sokkal könnyebbé teszik a kereskedelmi termelést. Nem túl gyakran kapunk "ömlesztett termelési részleteket", amelyek az alapvető utasításban körvonalazódnak, ezért köszönöm ezt.

Szükséged van a tömeges méretarányra. Nem 1,5g-os vicks L. piszkos vagy csak zúzott naproxent használva. Csak vedd meg azt a rohadt sót
 
Last edited:

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Az enzimek mint oldószerek
Az enzimek egyik osztálya, amely e tekintetben különös figyelmet kapott, az észterázok,
amelyek katalizálják az észterek hidrolízisét (14.1C. szakasz), hogy egy alkoholt és egy karboxi- és szénatomot adjanak.
ylsavat adnak. Ezt a módszert az (R,S)-naproxen felbontásának leírásával szemléltetjük. A
(R)- és (S)-naproxen etil-észterei szilárd anyagok, vízben nagyon alacsony oldhatósággal.
A kémikusok ezután lúgos oldatban egy észterázt használnak az (S)-észter szelektív hidrolíziséhez,
amely az (S)-karbonsav nátriumsójaként kerül a vizes oldatba. A
(R)-észtert ezek a körülmények nem befolyásolják. A lúgos oldat szűrése visszanyeri a
(R)-észter kristályait. A kristályok eltávolítása után a lúgos oldatot savanyítjuk.
a tiszta (S)-naproxen kicsapásához. A visszanyert (R)-észter racemizálható (átalakítható).
R,S-keverékké) és ismét kezeljük az észterázzal. Így az (R)-észter újrahasznosításával,
az összes racém észter (S)-naproxénné alakul át.

https://pa01000125.schoolwires.net/cms/lib/PA01000125/Centricity/Domain/366/Chap6%20Chirality.pdf


Elfspice helytelenül feltételezte, hogy a NaOH-t azért adták az oldathoz, hogy a hozzáadott amin-hidrokloridot szabaddá tegye. Ez nem így van. A szabadbázisú amint kell használni, a NaOH célja pedig az, hogy a borkősav (ami egy dikarbonsav) mononátriumsója legyen.

Oldatban a dinátrium-d-borkősav-mononátrium ezután előnyösen vízben oldódó sót képez a d-metamfetaminnal, míg az l-metamfetamin (amely még mindig szabadbázisú formában marad) nem poláros oldószerrel extrahálható.

Mindez azért történik, mert a d-borkősav molekulaformája olyan, hogy oldatban jobban illeszkedik a d-metamfetaminnal, mint az l-metamfetaminnal, ha választhatunk (de mindkét formával szabadon képez sót, ha elegendő sav van jelen, ezért minden borkősavmolekulán egy-egy karbonsavcsoportot egy ekvivalens NaOH hozzáadásával "kikapcsolunk").

Ehelyett ebben az esetben a naproxent használják, és feltételezem, hogy szilárdnak kell lennie.
 
Last edited:

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Elfspice helytelenül feltételezte, hogy a NaOH-t azért adták az oldathoz, hogy a hozzáadott amin-hidrokloridot szabaddá tegyék.
 

Attachments

  • DjhIJ016Pn.png
    DjhIJ016Pn.png
    191.3 KB · Views: 61
Top