GHB (gamma-hidroxibutirát) szintézis GYIK

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Üdvözlöm, kérdésem lenne a Sand Mayer eljárással kapcsolatban. Csak akkor leszek kész a folyamattal, így csak GBL-t hagyok, ha a 4. lépés után megállok az extrakciós résznél, mivel úgy tűnik, hogy minden utána GHB-vé válik?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Szia, Ha jól értem, akkor a Sandmeyer-reakcióval szeretne GBL-t kapni. Igen, a 4. lépésben megkaphatja.
 
View previous replies…

Jeffrey B.

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 25, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Bocsánat, hogy későn szólok, de hasonló kérdésem van ezzel az útvonallal kapcsolatban.
1. Az 1a. lépésben a GBL-t közvetlenül az RM-ből desztilláljuk? Ha igen, akkor a GBL-ünk vízzel azeotropban van? És hogyan lehetséges ez, ha nem poláris oldószerekben oldódik?
2. Ha a 4. lépésig csak összegyűjtjük a terméket DCM-mel történő extrakcióval az RM-ből (és esetleg a fent említett desztillációval), akkor bármilyen GHB-sóvá tudjuk alakítani, amire vágyunk, igaz?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Szia
1. Igen, közvetlenül. Van leírás a folyamatról, azeotrop nem képződik.
2. a legjobb módja van ábrázolva, megteheti a saját módját, de rosszabb lesz a melléktermékek miatt.
 

Rumpelstiltskin

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 11, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Mi a Naoh és a GBL reakcióhőmérséklete. Mert a forrás nem jó, de akkor honnan tudjuk, hogy a reakció zajlik.

Más szavakkal. Milyen hőmérsékletre kell vinnem és tartanom a reakcióelegyet ?
 

DMTCalendar

Don't buy from me
New Member
Joined
May 23, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Például... Én egy időre ráteszek egy reflux kondenzátort... Soha nem égettem GHB-t a gusztustalan műanyag izé cuccig... talán 100c, aztán várj 30m és ellenőrizd a PH-t újra... hűtsd le a mintát, amit ph ing szobahőmérsékletre.. játssz a fül szerint.. állítsd be a hőt óvatosan.. vezess naplót, hogy tudd csípni a skillz.... Mindig használjon GBL-t a beállításhoz, ha van.. (Úgy gondolom)... Dicséret, B néni, mocskos istennő.
sok szeretettel, (némi baráti irigység, heh)
chemmy
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
A brómvajsav nátrium-etanoxiddal való reakciója esetén lehet-e "sűrűbbé" tenni?

60 gramm 500 ml etoxid oldatban számomra nem ideális, ha mondjuk ennek a duplája, vagy több lehetne, akkor szerintem beszélgethetnénk.

Lehetne ezt nagyobb koncentrációjú nátrium-etoxid oldattal csinálni, hogy "sűrűbb" legyen, abból a szempontból, hogy mennyi reagens és termék állítható elő? Milyen százalékos az eredeti oldat, a hozzászólás szerint?
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
9
Reaction score
5
Points
3
Azt tanácsolnám mindenkinek, aki GHB-t próbál szintetizálni a GABA-n keresztül, hogy legyen nagyon óvatos a GABA-hoz hozzáadott segédanyagokkal kapcsolatban (ha például étrend-kiegészítőként vásárolja meg), mivel egyesek vízben oldhatatlanná teszik a GABA-t.
 

TheAlchemist23

Don't buy from me
Resident
Language
🇮🇹
Joined
May 24, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Szó szerint az első szintézisem 2006-ban... Még mindig emlékszem, hogy milyen hiperegyszerű volt ezt az egylépéses szintézist elvégezni a butirilaktonból a nátrium-oxidibátba; akkoriban a "Chems-R-Us" szintézis útvonalat használtam, ami csodálatosan működött. Az 15-16y-ban tesztelt több mint 300 vegyület után a NaGHB továbbra is, különösen egy felsővel párosítva (DYOR, legyetek biztonságban, srácok), az egyik, ha nem a valaha volt legcsodálatosabb rekreációs kombináció. Soha egyetlen gabapentinoid sem nyújtott olyan eufóriát, miközben nulla másnaposságot produkált, mint ez a csodálatosan egyszerű endogén szénhidrát!
 

Jorg

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 14, 2024
Messages
16
Reaction score
12
Points
3
Bármilyen módja annak, hogy Sandmeyer-reakciót végezzünk desztillációs készülék nélkül? Sikerült elrontani az enyémet... A Gbl olyan piszkos ezzel a módszerrel?

 

diyguy

Don't buy from me
New Member
Joined
May 5, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Hé srácok, nagy felhivási problémával foglalkozom a GHB-gyártásomhoz. Cam srácok nézd meg talán?


Köszönöm...
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Üdvözlöm uram, ha a gbl nátriumot használhat?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Helló, a GBL nem lehet nátrium. A nátrium fém, míg a GBL szerves anyag.
 
View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Megvettem, hogy por alakban. Használható?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Valószínűleg γ-hidroxi-vajsav CAS-szám502-85-2, nem pedig GBL.
Igen, használhatja.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Az én
Y-butilakton (4-hidroxi-vajsav laktóz - cas no: 96-48-0. Ez ugyanaz a dolog?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Nem, ez az anyag folyékony.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
De az enyém egy por igazán. A por és a folyadék is ugyanaz a do jobb?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
A késztermék a receptje szerint folyékony vagy kristályos?
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
9
Reaction score
5
Points
3
Tökéletesen követtem a szintézist, és itt ismertetem, hogyan tisztítottam meg a végterméket.
Valóban, a szintézis után a kapott NaGHB barna volt. Érdemes megjegyezni, hogy nem desztilláltam a GBL-t (a GBL sárga volt), és a vákuum nélküli desztillálás úgy tűnt, hogy lebontja azt, mivel egyre narancsosabb/barnább lett.
Tehát a barna NaGHB-t feloldottam egy minimális vízmentes metanolban (vízmentes etanol is működik). Fontos, hogy vízmentes legyen. Ami nem oldódik, azt kidobom. Ezután adtam hozzá acetont, és fehér csapadék képződik. További acetont adunk, amíg az összes NaGHB ki nem csapódik. A szennyeződések oldatban maradtak. A csapadékot vákuumszűréssel megszűrtem és acetonnal mostam, így fehér NaGHB maradt. A maradék acetont elpárologtattuk a NaGHB-ről. Az olvadáspont pontosan a NaGHB olvadáspontja volt.
Azért alkalmaztam ezt a módszert, mert gondot okozott a tiszta terméket adó helyes átkristályosítás.
 
Top