Izomerek és borkősav

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Soha nem osztottam fel izomereket. Tudná valaki, aki már elvégezte ezt a folyamatot, ezt tisztázni nekem.
Van L+ borkősav {ami a dexto izomer, amit könnyű megvenni )
És D-borkősav(ami a Levo, amit Kínából kivéve nehéz beszerezni)
Kicsit összezavarodtam a témával kapcsolatos szálakat és cikkeket olvasva, hogy tulajdonképpen hogyan is kell ezt csinálni. Tehát mondjuk használok L+ borkősavat ami a dextro izomer, és van 1 mól szabadbázis met/ampt. Ezt arra használom, hogy kristályosítsam a teljes mol freebase-t, hogy aztán előállítsam a következőket
D met/ampht D-tartát és L met/ampht D-tartát, ami viszont a két izomer eltérő oldhatóságát adja?
Vagy az L+ borkősav szelektivitás kristályosítja a szabadbázis D izomerjét, ami azt jelenti, hogy 0,5 mól L+borkősavra van szükségem 1 mól szabadbázishoz.
Rengeteg ellentmondásos információt olvastam, nagyon zavaros, amikor a borkősavról van szó. Ha valakinek van tapasztalata, azt nagyra értékelném.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Itt, én csináltam ezt egy ideje, az első sor leírja "az én" eljárás, én nem megy a részleteket a D-borkősav útvonal, mert nincs első kézből származó tapasztalat, de az L-borkősav feleslegben, ahogyan azt leírták, termel, azt hiszem, legalábbis, elég optikailag tiszta termék, nem tudom még bizonyítani, de az elmélet ellenőrzi, valamint a farmakológia észrevehetően jobb, alacsonyabb pulzusszám, nincs görcs, csökkent bruxizmus.Szintén az a tény, hogy az L-borkősav(ők teszik a különbséget) rendszeresen szitálnak, ha követed a szakirodalmat. ez egy olyan eset, hogy "bízz bennem tesó", de ahogy mondtam, az elmélet szilárd.

Fogok tenni néhány munkát az elkövetkező napokban, dolgozik "a lemez" az én eredmények és arányok, és lehet, hogy nyitni egy szál, hogy mutassa meg az eredményeimet, vagy post itt idk

Bocsánat a grafikáért is, nem vagyok a legjobb grafikus.


Ij0D3XaBvK
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
A téma végén illusztrált változat található. Nem tudom, hogy az emberek miért nem nézik meg és olvassák el (17-20. kép).
 

Ihml

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 3, 2024
Messages
7
Reaction score
6
Points
3
Használható-e egy normál papírszűrő a kitöltéshez, vagy helyette boroszilikát üvegszűrőt kell használni? Mivel az amfetamin gyenge bázis, amelynek pH-ja körülbelül 11.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Szintén meg kell említeni, hogy a tartarát termék nem olyan érzékeny az alacsony pH-ra, így a felesleges dosent igazán fáj, az oldat vörös lesz, jelezve, hogy a hulladékrész spolied és a felesleges sav lebeg az aljára sokkal gyorsabban, mint a flokkuláns, de a szilárd tart teljesen, és jön ki szép és fehér, ha szűrt, nem megy POOF, mint más elkövetők *ahem*
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
EDIT: D meth/ampht L tartát
L meth/ampht L tartát
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Köszönöm, tehát az L+ borkősav szelektivitás a D szabadbázist kristályosítja, ez így van, ugye?
nem tudná a terméket polariméter alá helyezni, hogy ellenőrizze a forgást, ez megerősíti, hogy a termék ellenkezőleg tiszta. Azt hiszem, hogy a D izomer D-izomerjéhez +12,5 átlagos rotációra van szükséged, ezt kétszer is ellenőriznem kell.
Jó lenne, ha az eredményeidet ide írnád.
Mit gondolsz, milyen oldószereket érdemes használni?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
ideális esetben egy alkohol + szabadbázist, de a teljes folyamatba integrálva több értelme van annak, hogy ne gőzzel desztilláljunk, mivel a kivonatok használata úgy, ahogy van, mivel a végére legalább 1 savas bázistisztításon mennek keresztül, már csak a folyamat természetéből adódóan is, néha 2-n.
Ami a polimétert illeti, nem férhetek hozzá, készíthetnék egy racém sóoldatot, hogy összehasonlítsam a törésmutatóit, de nem vagyok biztos benne, hogy ez rettenetesen meggyőző.
 
View previous replies…

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Tényleg gőzzel kellene előzetesen desztillálnunk a racém szabadbázist. Ez valószínűleg megkönnyíti a dolgunkat. Mi a helyzet egy kétfázisú rendszerrel, amely a borkősavból vízben és a szabadbázisból a nem poláris , és keverjük össze őket. Akkor a D izomer borkősavnak a vízrétegbe kell vándorolnia, az L szabadbázis pedig ott marad, ahol van.
Kipróbálom mindkettőt, és tájékoztatom Önöket.

A polariméteremmel fogom tesztelni, ha már kipróbáltam ezeket a módszereket.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
A desztillálás egy fájdalom a seggemben számomra, de menj előre, a rendszer, amit javasolsz, nem hangzik túl rosszul, az egyetlen dolog, amit tiltakozhatnék a borkősav vízben való oldhatósága miatt, de nem vagyok biztos benne, hogy ez hogyan vagy ha befolyásolhatja a folyamatot, kíváncsi vagyok az eredményeidre, tarts minket naprakészen.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
alkohol és nem aceton, azzal az érveléssel, hogy a borkősav jobban oldódik alkoholban, mint acetonban, lehet, hogy jobban működik acetonban I haven;t tried
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
A diagramok nagy segítséget jelentenek , szépen. Ha kipróbálom, akkor az eredményeimet itt fogom közzétenni.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Azt hiszem, valami baj van a grafikonnal.
Ha L+-borkősavat használ(olcsóbb és könnyebben megtalálható)a D enantiomer(amph,Meth) az oldatban lesz, nem pedig a szilárd anyagban, ahogy ott megjelenik.
Ha D-borkősavat használsz(drágább és nehezebb megtalálni) a D enantiomer(amph,Meth) a szilárd anyagban lesz.
Köszönöm.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
A sémája helyes. A só szilárd halmazállapotba csapódik ki. Nincs különbség, d-amfetamin l-borkősav só vagy l-amfetamin d-borkősav só. A következő eljárásokkal megváltoztathatja a savat, és a szilárd halmazállapotban különbség izomereket kaphat.

P.S. ugyanez vonatkozik a metamfetaminra is.
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Oké, de még ha úgy is lenne, ahogy mondtad, ami szerintem nem így van, akkor is kényelmes lenne, amíg EGYikük kicsapódik, addig van lehetőséged elválasztani, mindegy, hogy melyik irányba
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
"Nincs különbség, d-amfetamin l-borkősav só vagy l-amfetamin d-borkősav só"
Tudom, hogy az L+borkősav(d-borkősav/dextraborkősav/D izomer) esetében a D-amph vagy D-met az oldatrészben lesz, nem pedig a szilárd részen.
Köszönöm.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Helló, az efedrin és pszeudoefedrin módszeréből szintetizált metamfetamin 99%-os tisztasággal adja a d-metamfetamin izomerjét? Ha nem, akkor mennyi?
 

Ihml

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 3, 2024
Messages
7
Reaction score
6
Points
3
Nem vagyok Patton, de: a felhasznált efedrinből csak D-met-et állítana elő, mivel a növények természetes módon csak L-efedrint termelnek (amely a reakció után az ellenkező enantiomerré alakul - ebben az esetben D-met). Ha kémiailag szintetizált efedrint használtak, akkor racém metamfetamint kaptunk volna, mivel az efedrin szintézise nem sztereospecifikus.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Igen g.patton, eirther módon a két izomer elválik, az egyik az oldószerben, a másik pedig sóként.
 
Top