Izomerek és borkősav

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Azt hiszem, valami baj van a grafikonnal.
Ha L+-borkősavat használ(olcsóbb és könnyebben megtalálható)a D enantiomer(amph,Meth) az oldatban lesz, nem pedig a szilárd anyagban, ahogy ott megjelenik.
Ha D-borkősavat használsz(drágább és nehezebb megtalálni) a D enantiomer(amph,Meth) a szilárd anyagban lesz.
Köszönöm.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
A sémája helyes. A só szilárd halmazállapotba csapódik ki. Nincs különbség, d-amfetamin l-borkősav só vagy l-amfetamin d-borkősav só. A következő eljárásokkal megváltoztathatja a savat, és a szilárd halmazállapotban különbség izomereket kaphat.

P.S. ugyanez vonatkozik a metamfetaminra is.
 
View previous replies…

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
G. Patton helyesen fogalmaz. Alapvetően ugyanazt a módszert alkalmazza az eljárásának végén, amelyet ebben a témában is használ, a végén a D-amfetamint felesleges d-borkősavval (más néven L-(+)-borkősavval vagy a természetes formájával) kicsapja. Ily módon D-Amphetamin-d-bitartarátot, más néven D-Amphetamin-L-(+)-bitartarát sót képez. Ugyanezt az elvet alkalmazza, csak először megszabadul az L-Amphetamin izomer nagy részétől félmoláris borkősavval, ami az amfetamin-tartarát képződéséhez vezet. Történetesen az L-Amfetamin-d-bartarát sokkal kevésbé oldódik alkoholokban, mint a D-Amfetamin-d- (vagy L-(+)-) tartarát.

Szerintem az L-Amphetamin-d-bitartrát nem is stabil molekula, és a felesleges borkősav hatására oxidálódik, ezért lesz piros az oldat. Tehát Patton`s eljárása elegánsabb (de munkaigényesebb) és képes elválasztani az L-amfetamint, ami ebben a topic`s módszerben egyszerűen megsemmisül.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Helló, az efedrin és pszeudoefedrin módszeréből szintetizált metamfetamin 99%-os tisztasággal adja a d-metamfetamin izomerjét? Ha nem, akkor mennyi?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Tudom, hogy ti nem dobjátok ki az L-met, ha megfordíthatjátok, és D-met csinálhattok belőle. Többféleképpen is láttam már ilyet.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Szia, igen, ez a tiolokon keresztül elvégezhető. Ezek a vegyületek rendkívül rossz szagúak.
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Végezte már valamelyikük ezt a feladatot?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Nem, én már olvastam erről az útról.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Oké, megvan a kísérleteim eredménye, amelyek megpróbálják követni a videós módszert, de a hasonló reagenseket, amelyek kéznél vannak, és amelyeket általában használok.
Osztottam 70gr racém szabadbázis(nem gőzzel desztillált és nem sav-bázis mosás készült csak kivont és szárított a NaBH4 P2P redukcióból) 2 egyenlő részre, egyenként 35gr-ra. Az első 35gr-ral a videós eljárást csináltam, de néhány más reagenssel és a másik 35gr-ral az általam használt módszert csináltam, ami hasonló a videós eljáráshoz:

- Módszer 1(Videós módszer)


- 35gr tiszta freebase
- 42gr L-borkősav
- 205ml metanol
A mennyiségek olyanok, mint a videó arány, de a metanol úgy döntöttem, hogy 12% -kal kevesebbet használok, mivel az etanol a videóban 88% -os oldat.
A lombikba adtam a savat, majd a metanolt és végül a freebase-t.
Amint elkezdtem keverni azonnal megtörtént az, ami a többi általam erre a célra kipróbált eljárásnál általában megtörtént velem a szilárd sók gyorsan kicsapódtak masszát képezve.
Egy órán keresztül refluxoltam, a melegítéssel a massza sűrű folyadékká vált.
A refluxos óra után kb. 4-5 órát tartom RT-n, amíg nem látható újabb szilárd anyag keletkezése a keverékben.
Leszűrtem és különböző edényekben tartom a szilárd és a folyékony részt.
-Folyékony rész
A folyékony részt a fagyasztóban NaOH oldattal lehűtöm, hogy a lúgosítás lépésénél elkerüljem a felesleges hőt.
A NaOH oldatot lassan adagoltam az elegyhez ph13-ig, és 30 perc alatt egy elválasztó tölcsérbe adtam.
Kiveszem a vizes alsó réteget és megtartom , a híg olajos felső réteget egy edényben tartom.
DCM-mel extrahálom a vizes réteget és ezeket a DCM extrakciókat hozzáadom az olajréteghez.
Vízmentes nátrium-szulfáttal megszárítom és leszűröm.
Elpárologtattam a DCM-et, és 10 g D-metil szabad bázist kaptam (nem tűnik olyan tisztának, mint amilyennek lennie kellene)
- Szilárd rész
.
Hozzáadtam nagyjából ugyanannyi ml meleg vizet, mint gr a szilárd anyag súlya, keveréssel feloldottam és hagytam kihűlni.
Lassan hozzáadtam a hideg NaOH oldatot ph13-ig és 30 perc alatt hozzáadtam egy elválasztó tölcsérbe.
A következő lépések pontosan ugyanazok, mint a folyékony rész folyamata.
A DCM elpárolgása után 15gr L-metil szabadbázist is elég "koszosan" kaptam

- 2. módszer(amit én szoktam csinálni és hasonló a videós módszerhez)



- 35gr tiszta freebase
- 41,2gr L-borkősav
- 412ml metanol
A metanolt és a borkősavat a teljes feloldódásig keverjük, keverés közben hozzáadjuk a freebase-t és 2-3percig erőteljesen keverjük tovább.
Hagyjuk 24 órán keresztül RT-n, amíg a teljes szilárd massza kialakul (ha néhány óra múlva nem képződik szilárd anyag, akkor újra meg kell keverni).
Ezt leszűrjük és most pontosan ugyanazok a lépések, mint a másik módszerrel.

- A folyékony részben, miután az összes DCM extrakciót megkaptam, úgy döntöttem, hogy sav-bázis mosást végzek, még a DCM színe is tisztábbnak tűnik, mint a másik, hogy elkerüljem, hogy "piszkos" legyen, mint az első módszer történt, és 10gr D-met teljesen tiszta és tiszta D-met-et kaptam (kép link az alján)
- A szilárd részben 13gr elég tiszta L-met szabadbázis sav-bázis mosás nélkül kapott.
- A tisztítási problémát a kristályosítási szakaszban is sokféleképpen lehetett volna megoldani.

Nyilvánvalóan nagyon nehéz ellenőrizni, hogy mennyi D vagy L van valójában az anyagban, csak a királis analízis nem könnyen hozzáférhető.
Azt is tudom, hogy nem a leghelyesebb összehasonlítani két módszert, amelyek különböző reagenseket használnak, de a valóságban gyakorlatilag ugyanazt a funkciót látják el a folyamatban.

Röviden, hasonló módszerek és hozamok a fő különbség az, hogy a másodikban elkerülhető a reflux (így könnyebb lehet) és a végső freebases tisztábbnak tűnik, mint a másik módszer.

Ha lesz szabadidőm újra, mint ezen a hétvégén (sajnos nem szokásos :-( csak akkor marad, hogy kis léptékben tesztelje a "mexikói" módszer a met izomer elválasztás egészen más, és én csak csináltam nagy léptékben, bár végül úgy döntöttem, hogy a magyarázott módszer nagy léptékben is használni.
Ez lenne a 3 módszer, amit csináltam és tudok beszélni róluk tapasztalattal.

Arról, hogy mikor és hogyan kell sav-bázis mosás helyett gőz desztilláció...stb stb stb egy teljes és hosszú posztot igényel ugyanez a kristályosítás.

Gondolkodom, hogy a BMK(5449) D-Meth HCL-hez vezető út során az összes lehetséges és jövedelmezőbb opciót posztoljam, de ez egy hosszú munka lenne és nem tudom, mikor lesz elég időm újra hahah legalábbis tervben van.

Köszönöm.
 
View previous replies…

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Köszönöm, hogy leírta a módszert, az izomer elválasztást csak egyszer végzik el, vagy megismétlik?
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Fb keverhető metanollal, víz keverhető metanollal , dcm keverhető metanollal .
Tehát hogyan lehetséges a kivonás?
Hacsak nem használsz sok vizet
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Nem értem annyira a kérdését.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Abban a részben, ami azt mondja "folyékony rész" a naoh ,a metanolhoz, amiben a só van, igen, hogy felszabadítsa a FB-t. Hogyan vonja ki az FB-t?
Hogyan van vizes réteg, amikor a víz keverhető a metanollal? És hogy van felső olajréteg, amikor a FB oldódik a metanolban?
Csak azért kérdezem, mert ez összezavart.
Köszönöm
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ok most már világosabb, nem vagyok kémikus, így valószínűleg nem én vagyok a megfelelő személy, hogy válaszoljak az Ön által alkalmazott kémiai szakirodalommal, de meg tudom magyarázni, hogyan csináltam ebben az esetben, és hogyan csinálom minden hasonló folyamatban.
Amíg nem tudom (nyilván tévedhetek, de az általam végzett esetek 100%-ában így működött) savas elegyekben (PH2) a szabadbázisok(CSAK a szabadbázis, nem a P2P, mint példa) a vízen vagy a vizes részen kívül maradnak, és ebben az esetben semmilyen oldószerrel nem oldódik, ezért a savas elegyekben oldószereket használnak a szabadbázis kimosására, és ezeket az oldószereket el kell dobni, hogy megtartsák, ahogy azt szerves oldószerrel kellene tenni.
Lúgos keverékekben (PH12-13) a szabadbázisok "felszabadulnak", ami azt jelenti, hogy a vízben vagy a vizes oldalon vannak, mivel a szabadbázis és a víz sűrűsége különböző, ezért 2 réteg képződik, de a szabadbázis egy része a vízben maradhat, ezért a vizes réteget szerves oldószerrel vonják ki, amely lúgos keverékekben oldja a szerves (szabadbázist).

Nem tudom, hogy ez az információ(amit valaki kijavíthat, ha nem pontos) úgy válaszol-e a kérdésedre, ahogyan szükséged van rá, de remélem, hogy legalább segít neked.
Talán egy kémiai doktor vagy egy vegyész diplomával rendelkező vegyész tudna segíteni, sajnálom.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Ye csak egyszerű kémia tényleg nem az, nem igazán kell egy orvos, hogy válaszoljon rá . Talán a hőmérséklet , talán nem működne olyan jól nagyobb léptékben. Lehet, hogy sok fb van még a metanolban.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Gondolom nem, de ellenőrizni fogom, legközelebb az extrakció után elpárologtatom az összes metanolt és újra extrahálom a keveréket, hogy megnézzem, maradt-e FB, oké?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Készítettem egy egyszerű tesztet kivontam víz-metanol oldatot később elpárologtattam a metanolt és újra kivontam.
A második extrakcióban gyakorlatilag kimutathatatlan mennyiségű FB van Im nem biztos, hogy a metanolban vagy a vízben maradt.
Mindenesetre 2 lehetőség van a javításra:
- Ha az oldatot lúgossá teszi, akkor leválasztja az olajréteget, elpárologtatja a metanolt az elegyből és DCM-mel extrahálja az elegyet, vagy közvetlenül lúgossá teszi NaOH-metanolos oldattal és elpárologtatja az összes metanolt.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Így néz ki az izomer szétválasztás 1 óra elteltével a 2. módszerrel ;-)
 

Attachments

  • kbUxZ5t8fO.jpg
    kbUxZ5t8fO.jpg
    4.4 MB · Views: 263

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Hello btcboss2022 Kipróbáltam a módszerüket, sajnos nálam nem működött. A kicsapással minden csodálatosan működött. Sajnos a freebase metanolból való elválasztásával valamit rosszul csináltam, elmagyaráznád még egyszer a folyékony fázis elválasztását, hogy mennyire választod el?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Nem az én módszerem hahah de ok értettem, mit csináltál pontosan és mi történt?
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Mi a 3. módszer? Feltételezem, hogy sokkal inkább alkalmas a nagyüzemi gyártásra?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
1 mol borkősav 200 ml H2O-ban feloldjuk és 1 mol szabadbázist adunk hozzá kevergetve.
Hagyjuk 24H RT.
Filter....
 

xxxx-8888

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 6, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
A 2. módszert követtem, miért nem jelenik meg a szilárd anyag?
 

Attachments

  • WQx6YGqaoz.jpeg
    WQx6YGqaoz.jpeg
    5.7 MB · Views: 344

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Egész éjjel fent maradtam, hogy átfésüljem a tudósok és a szabadalmak listáját, és íme az eredményeim

Az L(+) borkősav (2R,3R) a természetben előforduló izomer.Mivel a kiralitás ir R,R, elhajlítja a fényt és optikailag aktív. A D(-)(2S,3S) szintén optikailag aktív. Ez a 2 vegyület enantiomer. Ugyanaz a forráspontjuk, fagyáspontjuk, hőmérsékletük, mol.wt. ect.
Mindkettő diasztereomerje a mezoborkősav. (2R,3S vagy 2S,3R) a 2 mezo enantiomer.
Ami egy vegyületet optikailag aktívvá tesz, az a fény elhajlása. Mitől hajlítja a fényt? Attól, hogy a szénszubsztituensek síkja egyenlőtlen. Például az L(+)borkősav aktív. Jobbra és jobbra hajlítja a fényt ( azt mondom, jobbra, de csak referenciaként használom a jobbot). Ugyanez a helyzet a D(-)-borkősavval, ez "balra-balra" hajlítja a fényt. A mezoborkősav királis, de optikailag nem aktív. Mivel (például) a 2R,3s a fényt jobbra balra hajlítja, a nettó nyereség 0°.
Azért beszélünk optikailag aktív vegyületekről, mert az aktív vegyületeknek magasabb az olvadáspontjuk és a forráspontjuk. Egy másik megközelítés szerint magasabb hőmérsékleten szilárdulnak(kristályosodnak). Igen, egy optikailag aktív vegyület előbb kristályosodik ki, mint egy inaktív. Most pedig elérkeztünk a lényeghez.
Ha D(ss) borkősavat használsz, a D-(S) metamfetamin optikailag aktív (S,S,S,S), az L(R) metamfetamin pedig nem az, (R,R,S).
Az ellenkezője is igaz. Ha a borkősav természetes izomerjét használod, akkor a levo-metamfetamin kristályosodik ki először, tehát ha természetes borkősavat használsz, akkor a kristályok a szemét. Az átdolgozás. Az anyalúg tartalmazza a dextro-metamfetamint.
Ha racém D,L-borkősavat használsz racém methez, racém metamfetamin-tartarátot kristályosítasz. Elpazaroltad az idődet.
A találmány összefoglalása; használjon egy borkősav-izomert, és ha D-kristályokat akar, használja a D-borkősavat. Ellenkező esetben használja az L-t és szűrje ki a kristályokat.
Hozzátok a referenciáitokat, amikor ezekről a tényekről vitatkozni jöttök.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Úgy érti, hogy a videofolyamat akkor rossz? Én soha nem használtam racém borkősavat őszintén, így nem tudok róla beszélni, de a Dextro borkősavval izomer szétválasztás történik, nem tudom pontosan, hogy milyen %-ban, de működik.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
A
Újra megnézni a videót. Ha ellentmond az állításomnak, akkor biztosan helytelen. Igen, ahogyan azt állítottam, a borkősav D izomerje fogja először kicsapni a D-met-et. A % attól függ, hogy a redukciós reakcióban milyen %-os enantiomerfelesleget értél el. Az 50% az elméleti modell, de a 40-60% szerintem ésszerű elvárás. Van egy törvény, ami a hozammal kapcsolatos, aminek a nevét elfelejtettem, de az egyensúlyról szól, és alapvetően azt mondja, hogy a maximális elválasztás eléréséhez 3-6 alkalommal kell semlegesíteni a rm-t és újra konjugálni. Ez ugyanaz a törvény, amely szerint egy oldószert többször kell kivonni és egyesíteni őket.
 
Top